سن مناسب بوتاکس

بوتاکس یک ماده تزریقی تقویت کننده عصبی است که به رفع اختلال عملکرد عضلانی کمک می کند. به عبارت دیگر در هر قسمت از صورت، این ماده تزریق شود، به طور موقت فعالیت عضلات زیرین آن قسمت متوقف می شود.

هنگامی که ماهیچه ها از حرکت خود متوقف شوند، عمل چین و چروک نیز متوقف می شود. تزریق این ماده از پیشرفت خطوط ریز در صورت جلوگیری می کند و تاثیر فوق العاده ای در رفع چین و چروک و جوانسازی پوست دارد. اگر در حال انجام لیزر موهای زائد هستید بهتر است تزریق بوتاکس همزمان نباشد.

معرفی انواع بوتاکس

 • اصلاح فرورفتگی یا جمع شدن چانه که در هنگام خنده ایجاد می شود.
 • اصلاح خطوط بین ابرو
 • لیفت ابرو
 • بوتاکس میگرن
 • بوتاکس دور چشم (رفع خطوط پنجه کلاغی)
 • رفع افتادگی اطراف دهان
 • رفع چین و چروک گردن
 • بوتاکس پیشانی
 • بوتاکس لبخند (برای افرادی که در هنگام خنده لثه های فوقانی بیش از حد نمایان می شود)
 • درمان عرق زیربغل
 • درمان عرق کف دست
 • درمان عرق کف پا
 • و بطور کلی برای رفع هرگونه چین و چروک ایجاد شده در صورت و گردن می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس پیشانی

برخی از افراد می خواهند ظاهر خطوط اخم عمودی و چروکهای پیشانی افقی را به حداقل برسانند. بوتاکس پیشانی یک روش درمانی ساده ، ایمن و مؤثر برای کاهش چین و چروکهای پیشانی است. بوتاکس پیشانی  بین چشمان و برای چین و چروک های افقی پیشانی شما تزریق شود.

خدمات زیبایی کلینیک زیبایی گلدن رویال

تزریق بوتاکس پیشانی ، درمانی برای صاف کردن خطوط افقی و چین و چروک های عمودی بین چشم است و برای شل کردن عضلات ایجاد کننده این چین و چروک ها بکار می رود.

اگرچه استفاده از بوتاکس پیشانی توسط FDA تأیید شده است ، اما پزشکان متخصص و کاملاً واجد شرایط در تزریق بوتاکس پیشانی احتیاط می کنند. به این دلیل که بوتاکس پیشانی هم می تواند در صاف کردن چین و چروک موثر باشد و هم می تواند باعث شل شدن بیش از حد ماهیچه ها شود ، در نتیجه افتادگی ابرو یا حتی ناهموار بودن ابروها ایجاد می شود.

در بوتاکس پیشانی دوز تزریق باید با دقت کنترل شود. بنابراین مهم است که در انتخاب متخصص انجام کار دقت کنید.

بوتاکس پیشانی

متخصصین ماهر کلینیک زیبایی گلدن رویال چندین سال است که این عمل زیبایی را برای مشتریان خود با دقت و مهارت انجام می دهند. شما می توانید به دور از نگرانی و استرس تزریق را به آنها بسپارید. لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت، با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید

تزریق چند واحد بوتاکس در پیشانی مجاز است؟

درهنگام تعیین تعداد واحدهای بوتاکس پیشانی برای شما ، جنسیت شما بیشترین تاثیر را دارد. به طور کلی ، مردان برای بوتاکس پیشانی به دو الی سه واحد بیشتر از خانمها ، به ویژه در قسمت خطوط اخم بین ابروان نیاز دارند، دلیل این امر قوی تر بودن ماهیچه های مردان در این قسمتهاست.

بوتاکس چین و چروک پیشانی برای خانم ها به طور معمولده تا سی واحد توصیه می شود ، اما فاکتور های مهم میزان تزریق بوتاکس پیشانی ، سن شما و شدت چین و چروک هاست. هرچه میزان چین و چروک ها عمیق تر باشند تعداد واحدهای مورد نیاز برای بوتاکس پیشانی بیشتر می شود. برای تعیین تعداد واحد مورد نیاز بوتاکس پیشانی ، با متخصص معتبر صحبت کنید.

برای خطوط افقی پیشانی ، پزشکان می توانند تا 20 واحد تزریق کنند.  برای خطوط “11” بین چشم  ، حداکثر تا 20 واحد می توان تزریق نمود. این بدان معنی است که شما می توانید حتی تا 40 واحد تزریق بوتاکس پیشانی دریافت کنید.

دریافت بیش از حد تعداد واحد بوتاکس پیشانی ، می تواند باعث ایجاد سنگینی یا افتادگی در مناطق آسیب دیده شود. از آنجا که سم مورد استفاده در این ماده باعث فلج عضلات می شود ، تا زمانی که دارو از بین نرود ، نمی توانید آن عضلات را حرکت دهید.

پزشک شما ممکن است ابتدا با دوز کم تزریق بوتاکس پیشانی را شروع کند. آنها معمولاً دو تا چهار هفته زمان می دهند تا ببینند که این دوز برای شما چگونه کار می کند. سپس بنا به نیاز چند واحد اضافی دریافت می کنید. پزشک شما در بازدیدهای بعدی به شما می گوید که چه تعداد واحد برای رفع چین و چروک پیشانی لازم را دارید.

بوتاکس پیشانی در کدام قسمتها تزریق می شود؟

FDA فقط  نواحی خاصی را در پیشانی برای تزریق تأیید کرده است. این نواحی شامل خطوط افقی در پیشانی شما و همچنین خط 11 بین چشمان شماست. استفاده بیش از حد از بوتاکس پیشانی می تواند باعث آسیب طولانی مدت شود. مراجعه به یک کلینیک زیبایی معتبر را فراموش نکنید.

چین و چروکهای پیشانی یا خطوط ریز به صورت افقی در سراسر پیشانی (بالای چشم و ابرو ) نیز بین ابروها ظاهر می شود. پیشانی به طور معمول اولین مکانی است که با افزایش سن شروع به دیدن چین و چروک می کنید. با توجه به اینکه ما از عضلات موجود در پیشانی خود برای تقریباً هر نوع واکنش چهره استفاده می کنیم ، واقعاً جای تعجب ندارد که در ابتدا چین و چروکهای پیشانی ظاهر می شود.

وقتی شما لبخند می زنید ، اخم می کنید ، از ناامیدی ابروی خود را حرکت می دهید، یا چهره خود را در حال فکر جمع می کنید ، پیشانی اولین منطقه ای است که تحت تأثیر این حرکات قرار دارد.  اکثر خانم ها به محض مشاهده خطوط  و چروک ها به دنبال حل آن هستند و تقریبا همه ی آنها به بوتاکس پیشانی می رسند.

آیا بوتاکس پیشانی یک روش ایمن هست؟

کاملا! بوتاکس پیشانی  یک روش آزمایش شده و واقعی برای کاهش ایمن و کارآمد ظاهر چین و چروکهای پیشانی است و سالها از چروک های صورت خود را می گیرد.

یادآوری این نکته حائز اهمیت است که انتخاب پزشک مناسب برای انجام بوتاکس پیشانی می تواند تفاوتهای زیادی در نتایج شما ایجاد کند.
گرچه ممکن است داستان های ترسناکی درباره عوارض تزریق این محلول شنیده باشید اما کلید اصلی انتخاب یک متخصص معتبر است که واقعاً می داند چه کاری انجام می دهند. اگرچه انتخاب یک متخصص که بوتاکس پیشانی را با قیمت پایین تر انجام می دهد  وسوسه‌انگیز به نظر می رسد ، اما لازم است برای انجام بوتاکس پیشانی ، بوتاکس دور چشم ، درمان تعریق و … به یک متخصص معتبر مراجعه نمایید تا نتیجه ی واقعی بدست بیاورید. پزشکان مجرب ، استفاده از امکانات به روز دنیا و تجربیات ، نظرات و رضایت مراجعه کنندگان ما ضمانت نتایج کلینیک زیبایی گلدن رویال می باشد.

بوتاکس صورت برای رفع چین و چروک

چین و چروک های صورت یا ایستا هستند یا پویا. حرکت ماهیچه ها سبب بروز و ظاهر شدن چین و چروک های پویا می شوند. چین و چروک هایی که هنگام خندیدن ، خمیازه  و … ایجاد می شوند از این نوع هستند. چروک های اطراف چشم و پیشانی نیز پویا هستند.

بوتاکس از اشکال مختلف سم بوتولینوم برای فلج کردن یا غیر فعال نمودن فعالیت های عضلانی برای رفع چین و چروک ها استفاده می کند. این محلول زیبایی صورت می تواند چین و چروک های پویا را درمان کرده و سبب جوانسازی پوست شوند.

از بین رفتن کلاژن پوست  و خصوصیت ارتجاعی پوست ، صدماتی که حاصل قرار گرفتن در معرض خورشید و یا استعمال سیگار و دخانیات هستند سبب بروز چین و چروک های استاتیک می شوند. در نتیجه پوست شما خشک و نازک می شود و با کم شدن حجم صورت ، ظاهر صورت نیز تغییر پیدا می کند.

برخی از پزشکان ممکن است این ماده را برای رفع چین و چروک های استاتیک توصیه کنند ، اما تزریق ژل یا فیلر بسیار مؤثرتر هست. فیلر یا پرکننده ها ، پوست را لیفت می کند ، خطوط و چین و چروک ها را صاف می کند و ظاهری جوان تری به شما می دهند. پرکننده های متداول از جمله اسید هیالورونیک (Juvederm) مخصوصاً برای خطوط و چین و چروک های اطراف دهان مناسب هستند. برای بسیاری از افراد ، ترکیبی از بوتاکس و تزریق ژل بهترین نتیجه را کسب می کند.

تزریق بوتاکس و فیلرها فقط باید توسط پزشک استفاده شوند. مهم است که تزریقات دقیقاً انجام شود تا از عوارض جانبی جلوگیری شود. اگر در نظر دارید این روش های درمانی را برای بهبود ظاهر خود انجام دهید ، به دنبال پزشک متخصص در انجام درمان های بوتاکس و تزریق ژل باشید. یک پزشک متخصص و مجرب به درستی اهداف شما را بررسی کرده و به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید کدام گزینه به بهترین وجه با نیاز و سلامتی شما مناسب هستند.

بوتاکس صورت

پزشکان کلینیک زیبایی گلدن رویال در طیف گسترده ای از درمان ها تخصص دارند تا به بیماران کمک کنند ظاهر ، احساس و عملکرد بهتری داشته باشند. لطفا جهت ویزیت و مشاوره رایگان در گلدن رویال با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید. ما به شما می گوییم که برای شما تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس.

درمان تعریق با بوتاکس

عرق کردن طبیعی ترین عملکرد بدن برای تنظیم میزان حرارت بدن و در واقع یک واکنش ضروری است. اما بعضی از افراد بیشتر از حد لازم عرق می کنند.

هایپرهیدروز ، که بیشتر به عنوان تعریق بیش از حد شناخته می شود ، می تواند کیفیت زندگی فرد را به میزان قابل توجهی تحت تأثیر قرار دهد. بسیاری از افراد این شرایط را بسیار نارحت کننده و شرم آور می دانند. در برخی موارد ، عرق کردن بیش از حد فقط به یک ناحیه از بدن مانند زیر بغل یا پا محدود می شود ، این وضعیت هایپر هیدروز کانونی نامیده می شود.

موارد دیگر شامل عرق کردن در قسمت های زیادی از بدن می باشد. شایعترین نواحی که تحت تأثیر هایپرهیدروز قرار دارد ، پوست سر ، عرق زیر بغل ، عرق کف دست ، عرق کف پا و ناحیه کشاله ران است.

این ماده یک درمان ویژه برای هایپرهیدروز کانونی یا عرق کردن بیش از حد است.سم بوتولینوم  با مسدود کردن سیگنالهای عصبی مسئول تعریق جلوی تولید بیش از حد عرق را می گیرد. ماندگاری درمان عرق با این روش به طور معمول چهار تا شش ماه است ، زیرا سیگنالهای عصبی دوباره احیا می شوند. با این حال ، با گذشت زمان و تکرار تزریق ، این فاصله ی زمانی طولانی تر می شوند.

درمان عرق با این روش بسیار موثر است به خصوص برای درمان عرق زیر بغل خوب جواب می دهد. غدد عرق روی دست و پا نیز به خوبی به تزریق پاسخ می دهند ، اما ممکن است تزریق برای درمان عرق کف دست و پاها کمی دردناک تر باشد زیرا سیگنالهای عصبی بیشتری در این نواحی وجود دارد.

متخصصین کلینیک زیبایی گلدن رویال در تکنیک های تزریق تخصص زیادی دارند و از این تخصص برای کاهش درد ناشی از تزریق برای بیماران استفاده می کنند.

مهم است كه دلیل تعریق بیش از حد ارزیابی شود ، زیرا برخی بیماریهای نادر وجود دارند كه می توانند علت عرق بیش از حد داشته باشند.

تزریق این محلول هنگامی موفقیت آمیز است که هایپرهیدروز در یک ناحیه از بدن محدود شود. متخصصان این درمان را برای زنانی که باردار یا شیرده هستند یا افرادی که سابقه اختلالات عصبی عضلانی دارند توصیه نمی کنند.

از آنجا که این ماده می تواند منجر به ضعف عضلات در دست ها شود ، متخصصان کلینیک زیبایی گلدن رویال با بیماران خود صحبت می کنند تا بتوانند نیازهای شغلی و سبک زندگی آنها را ارزیابی کنند و تعیین کنند که آیا بوتاکس برای آنها بهترین گزینه است. ممکن است برای برخی بیماران روشهای دیگر درمان عرق موثر باشد.

روش درمان عرق با این ماده ساده است. کرم بی حسی تا یک ساعت قبل از تزریق در منطقه درمانی اعمال می شود. پزشک ناحیه آسیب دیده را تمیز کرده و با سوزن بسیار ریز محلول را تزریق می کند. کبودی ، تورم یا حساسیت پوست بعد از انجام تزریق ممکن است ایجاد شود ، اما به طور کلی جزئی است. بیماران معمولاً پنج روز تا دو هفته ، نتایج کامل را مشاهده می کنند.

تزریق این محلول  یک درمان انقلابی برای هایپریدروز است. این امر به بهبود کیفیت زندگی برای بسیاری از بیماران کمک کرده است و بهترین روش درمان عرق بیش از حد است ، خوب عمل می کند ، و بیماران واقعاً از نتایج خوشحال هستند.

درمان عرق دست با بوتاکس

تعریق زیاد کف دست می تواند ناراحت کننده باشد و ممکن است باعث ایجاد مشکلات عاطفی ، حرفه ای و اجتماعی شود. با اینحال اغلب اعتقاد دارند که این بیماری قابل درمان نیست و به همین دلیل به دنبال درمان عرق کف دست نیستند.

تزریق بوتاکس برای درمان عرق بیش از حد توسط FDA تصویب شده است. این محلول به طور انتخابی غدد عرق کف دست را غیر فعال می کند و در نتیجه ظاهری طبیعی و بدون رطوبت ایجاد می شود. درمان عرق دست با مرجعه به کلینیک زیبایی بصورت سرپایی انجام می شود و پس از آن نیازی به مراقبت ویژه نیست. عوارض جانبی اثرات آن حداقل و به طور متوسط ​​6 تا 12 ماه ماندگار است. پس از هر بار تکرار درمان، مدت ماندگاری بیشتر می شوند. در مطالعات بالینی مختلف میزان رضایت بیمار تا 98 درصد ثبت شده است.

درمان عرق دست با بوتاکس

درمان عرق کف دست با استفاده از یک کرم بی حس کننده و با کوچکترین سوزن موجود انجام می شوند. کف دست ها دارای پوستی ضخیم تر هستند که بی حس کردن آن دشوارتر است و باعث ایجاد ناراحتی بیشتری از طریق تزریق می شود. بعد از درمان عرق دست ، برخی از بیماران ضعف موقت دست  خود را گزارش می کنند ، به طور متوسط ​​دو تا سه هفته طول می کشد تا بهبودی کامل حاصل شود.

اگر از تعریق زیاد خود احساس ناراحتی می کنید لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت در کلینیک زیبایی گلدن رویال ، با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

بوتاکس میگرن

تزریق سم بوتولینوم می تواند در کم کردن تعداد دفعات سردرد برای افرادی که در ماه بیش از دو هفته میگرن دارند ، کمک کند.

روش انجام بوتاکس

ژل بوتاکس که با نام سم بوتولنیوم و سموم عصبی تزریقی نیز شناخته می شود در عضله هایی که روی صورت وجود دارد و دارای چین و چروک می باشد تزریق می گردد و با فلج کردن عضلات زیر پوست از منقبض شدن سلول های عصبی صورت جلوگیری کرده و به کاهش خطوط ریز و چین و چروک کمک می کند.

روش انجام تزریق یک روش غیر جراحی در مطب می باشد و به آمادگی حداقل نیاز دارد. قبل از انجام عمل بیمار باید به پزشک خود درباره ی سوابق پزشکی ، آلرژی ها یا دیگر شرایط خاص اطلاع دهد. پزشکی که نزد وی این عمل زیبایی را انجام می دهید باید متخصص و دارای مجوز باشد.

قبل از تزریق ، تمام آرایش خود را پاک کرده و ناحیه درمان را تمیز کنید. همچنین ممکن است لازم باشد از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین اجتناب کنید تا خطر کبودی را کاهش دهید.

معمولا از این ماده برای کمک به درمان چین و چروک، خطوط پنجه کلاغی و هایپرهیدروز استفاده می شود. انواع محلول بوتاکس بسته به نوع برند آن ، یک الی ده روز پس از تزریق اثر خود را نشان می دهد. هرچه کیفیت محلول پایین تر باشد اثر آن زودتر نمایان می شود.

سن مناسب بوتاکس

سن ایده آل برای استفاده از این محلول چیست؟ پاسخ اینست که هیچ”سن توصیه نشده ای وجود دارد”. سن مناسب تزریق بوتاکس برای افراد مختلف ، متفاوت می باشد زیرا ماهیچه های هر کس متفاوت است. اگر کسی در سن 21 سالگی خطوط چین و چروک قابل مشاهده ای داشته باشد که باعث ایجاد مشکل می شود ، می تواند تزریق انجام دهد ، اما اگر یک 21 ساله دیگر بدون خطوط مرئی قصد انجام تزریق این محلول داشته باشد معمولا متخصصین پوست امتناع می کنند.

اگرچه سن مناسب انجام بوتاکس برای هر فردی متفاوت است. اما معمولا در دهه 30 ، گردش سلولهای بدن و تولید کلاژن کند می شود و بسیاری از افراد شروع به دیدن علائم پیری می کنند. بطور کلی زمانی که چین و چروک بصورت واضح نمایان می شود و شروع به آزار و اذیت شما می کند ، تزریق را می توان انجام داد.

سن مناسب بوتاکس

بوتاکس مردان

تزریق بوتاکس برای آقایان نیز می تواند به بهبود و همچنین جلوگیری از خطوط و چین و چروک کمک کند. آمار مردانی که برای این عمل زیبایی مراجعه می کنند به سرعت در حال رشد است. در سال 1398 ، تقریبا 25٪ از مشتریان کلینیک زیبایی گلدن رویال را مردان تشکیل داده اند. رایج ترین نواحی تزریق بوتاکس آقایان  ، بوتاکس پیشانی مردان ، خطوط بین چشم ها و صورت آقایان می باشد.  این ماده جهت پیشگیری از ایجاد چین و چروک نیز برای مشتریان مذکر بسیار استفاده می شود.

سن مناسب بوتاکس مردان برای افراد مختلف ، متفاوت است. ما مشتریانی داریم که از 25 سالگی برای پیشگیری از چین و چروک را انجام می دهند و همچنین برخی مشتریان ما از 45 سالگی شروع می کنند. سن مناسب تزریق این ماده به اهداف فردی و ترجیحات زیبایی شناسی شما بستگی دارد.

هزینه بوتاکس آقایان به مواردی مانند ناحیه مورد نظر و پزشکی که کار را انجام می دهد بستگی دارد. پیش از انجام تزریق و در اولین جلسه مراجعه به کلینیک زیبایی ، سوالات خود را درباره این درمان زیبایی و هزینه آن بپرسید.

نتایج این عمل زیبایی برای آقایان نیز مانند خانمها بلافاصله قابل مشاهده نیستند. به طور معمول 5 الی 10 روز طول می کشد تا تزریق اثر کامل داشته باشد و تا دو هفته هم به اوج می رسد.

نتایج بوتاکس مردان حداقل تا چهار ماه ادامه دارد. آناتومی افراد با یکدیگر متفاوت است و پیشنهاد می کنیم هر 4 تا 3 ماه یکبار درمان تکرار شود.

بوتاکس آقایان

برندهای مختلف بوتاکس

امروزه انواع بوتاکس با برندهای متفاوت وجود دارد که هر یک از آنها برای زیبایی صورت مورد استفاده قرار می گیرند. برندهای این محلول زیبایی متنوع می باشند و هر یک دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی هستند. برخی از انواع این ماده به شرح ذیل می باشد:

1- بوتاکس دیسپورت Dysport

بوتاکس دیسپورت از مشهورترین انواع می باشد که محصول انگلیس است و برای از بین بردن چین و چروک هایی که  روی صورت وجود دارد بسیار کاربردی می باشد. همچنین محلول دیسپورت برای محو کردن خطوط نازکی که در چهره نمایان و قابل مشاهده هستند کاربرد دارد.

دیسپورت یک محلول بسیار قوی و با کیفیت است و مهمترین تفاوت و مزیت آن نسبت به دیگر انواع این محلول ، نوروتوکسینی بودن آن است. به این معنا که بوتاکس دیسپورت، پروتئینی دارد که با ارسال پیام هایی به مغز ، چین و چروک ها را در محل تزریق شده متوقف نموده و از بین می برد. تاثیر محلول دیسپورت معمولا 7 الی 10 روز پس از تزریق قابل مشاهده است.

2– بوتاکس زئومین Xeomin

بوتاکس زئومین محصول کشور آلمان و یکی از بهترین برندها می باشد که در از  بین بردن و محو نمودن چروک های روی تمامی نقاط صورت کاربرد دارد. عملکرد و ماندگاری بالای بوتاکس زئومین سبب شده است که بیشتر پزشکانی که متخصص پوست هستند استفاده از برند زئومین را برای بیماران خود ترجیح دهند.

مهمترین تفاوتی که زئومین با دیگر انواع این ماده دارد این است که نگهداری از محلول زئومین نیازی به دمای پایین ندارد و به همین دلیل استفاده کردن و توزیع آن در کلینیک ها به راحتی انجام می شود. تاثیر محلول زئومین یک هفته الی ده روز پس از تزریق نمایان می شود.

به این معنی که بوتاکس زئومین هیچ ماده افزودنی ندارد. فایده تزریقی از فرم خالص این است که بدن انسان نسبت به آن مقاومت کمتری نشان می دهد.

3- بوتاکس نورونوکس Neuronox

از جمله بهترین انواع دیگر این ماده که بسیاری از پزشکان از آن استفاده می کنند نورونوکس می باشد. این برند ساخت کشور کره می باشد و مانند دیگر برندها نحوه تزریق آن استفاده از سوزن است.

محلول نورونوکس نیز از رساندن پیام های پیری زودرس به مغز جلوگیری می نماید و به مرور زمان از بین ببرد و چهره را جوانتر و زیباتر می کند. ماندگاری تاثیر نورونوکس 4 الی 6 ماه می باشد و تاثیر آن  7 تا 10 روز پس از تزریق مشاهده خواهد شد.

البته یکی از نکاتی که قابل ذکر است و باید به آن توجه داشته باشید این است که، ماندگاری آن به شرایط بیمار و چگونگی تزریق آن بستگی زیادی دارد. 

از جمله عوارضی که می توانیم برای تزریق بوتاکس نورونوکس نام ببریم  این است که امکان دارد محل تزریق مقداری کبود شود ولی ماندگاری کبودی ها بسیار کم است و در مدت زمانی کمی از بین می رود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دیگر برندهای موجود در بازار به مطلب انواع بوتاکس مراجعه نمایید.

بهترین نوع بوتاکس کدام است؟

هرکدام از انواع بوتاکس ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. در این بین بوتاکس زئومین به عنوان بهترین برند شناخته می شود و از آنجایی که هیچگونه مواد افزودنی در آن وجود ندارد، عملکرد آن هم بسیار بالا و قوی می باشد.

در واقع باید بدانید زمانی که محلول زئومین به صورت شما تزریق می گردد، بدن شما پادتن کمتری را نسبت به تزریق دیگر انواع تولید می کند. نتیجه بوتاکس زئومین را می توانید 10 روز پس از تزریق مشاهده نمایید. ماندگاری بوتاکس زئومین بالا و بین 6 الی 9 ماه می باشد. تزریق این محلول نتایج خود را بین یک تا ده روز پس نشان می دهد. برندهای باکیفیت اگرچه ماندگاری بالاتری دارند اما نتایج آنها معمولا پس از ده روز از انجام عمل نمایان می شود.

بوتاکس زئومین

زئومین و دیسپورت دو محلول معمول برای تزریق هستند.  در این قسمت به تشابهات و تفاوت های بین بوتاکس زئومین و دیسپورت می پردازیم.

شباهت بوتاکس زئومین و دیسپورت

 1. بوتاکس زئومین و دیسپورت هر دو از ماده اصلی سم بوتولینوم A  (سمی که توسط باکتری Clostridium botulinum تولید می شود) تشکیل شده اند . سم بوتولینوم با مسدود کردن اتصال عصبی عضلانی روی پوست و ماهیچه های تزریق شده تاثیر می گذارد.
 2. بوتاکس زئومین و دیسپورت هر دو اثر خود را در حدود 7 روز پس از تزریق اعمال می کنند ، و اثرات آنها حداقل تا 6 ماه به طول می انجامد. تأثیر کلی که از بوتاکس زئومین و دیسپورت حاصل می شود یکسان است.
 3. بوتاکس زئومین و دیسپورت هر دو با واحد یکسان اندازه گیری می شوند و اندازه گیری دوز لازم را برای پزشک معالج آسان می کند.
 4. هزینه بوتاکس زئومین و دیسپورت تقریبا یکسان است ، و این امر باعث می شود كه تجویز هر کدام  برای پزشک یا بیمار یک انتخاب باشد.

تفاوت بوتاکس زئومین و دیسپورت

 1. ساختار اساسی زئومین و دیسپورت متفاوت است ، حتی اگر ماده اصلی یکسان باشد. ساختار محلول دیسپورت  پروتئینی دارد که زئومین فاقد آن است و در حقیقت سم بوتولینوم “برهنه” است. این پوشش پروتئینی روی محلول دیسپورت می تواند باعث ایجاد واکنش های ایمنی توسط بدن شود که در نهایت می تواند تزریق بوتاکس را بی اثر کند. اعتقاد بر این است که این یک مزیتبرای بوتاکس زئومین است زیرا تزریق مکرر محلول زئومین منجر به ایجاد آنتی توسط بدن نمی شود.

2. بوتاکس دیسپورت در فریزر یا در دمای بین 2 تا 8 درجه سانتیگراد نگهداری می شود. بنابراین ، نیاز به نگهداری آن در یخچال دارد. از طرف دیگر ،بوتاکس زئومین لزوماً نباید در فریزر یا یخچال نگهداری شود ، و این ویژگی حمل و نقل محصول را بسیار آسان تر و حتی ارزان تر می کند.

3. زئومین توسط Merz Pharma تولید می شود در حالی که دیسپورت توسط Allergan ساخته می شود.

در بیشتر موارد ، در صورتی که بدن در برابر بوتاکس دیسپورت مقاومت کند می توان از زئومین استفاده کرد.

کلینیک زیبایی گلدن رویال ارائه دهنده هر دو نوع می باشد. و بنا به تصمیم خود افراد و نیز صلاحدید متخصص پوست از محلول مناسب استفاده می نماید. لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت در کلینیک زیبایی گلدن رویال ، با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

چند روز بعد از تزریق بوتاکس تاثیر آن دیده می شود؟

مشاهده تاثیر تزریق در هر فرد متفاوت است، اما بطور کلی طولانی نیست. نتایج معمولا در طی یک تا ده روز از شروع درمان بسته به نوع برند ظاهر می شوند و هیچ تاثیر منفی ندارند. به علاوه درد شما بسیار کم خواهد بود و این درد ممکن است تا دو هفته با شما همراه باشد اما آزاردهنده نیست.

بیمارانی که آسپرین یا NSAID مصرف می کنند ممکن است کبودی آبی خاصی داشته باشند که بعد از چند روز از بین می رود. همچنین بیماران می توانند برای پوشاندن این کبودی ها از لوازم آرایشی استفاده کنند اما باید تا 24 ساعت پس از تزریق از دستکاری محل اجتناب کنند.

ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

ماندگاری تاثیر بوتاکس برای هر فرد متفاوت است. برند مورد استفاده توسط متخصص نیز در ماندگاری بوتاکس تاثیرگذار است. ، به طور کلی نتایج تزریق در یک الی ده روز بسته به نوع برند قابل مشاهده است و سه تا شش ماه بدون هیچ گونه جراحی و احساس درد و ناراحتی باقی می ماند. هرچه کیفیت محلول مورد استفاده بیشتر باشد نتایج خود را دیرتر نشان می دهد. با اینحال ماندگاری برندهای باکیفیت بالاست.

بعضی از بیماران هر سه ماه یکبار و برخی دیگر هر 4تا 6 ماه تحت درمان قرار می گیرند. ماندگاری محلول زئومین نسبت به دیگر انواع دیگر طولانی تر و بین 6 الی 9 ماه می باشد. کلینیک زیبایی گلدن رویال جهت تضمین کیفیت خدمات خود، ازبهترین انواع بوتاکس از جمله برند زئومین آلمان برای بیماران خود استفاده می کند. برای ویزیت و مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

آیا بوتاکس از ایجاد مجدد چین و چروک جلوگیری می کند؟

بله این روش می تواند خطوط افقی ابرو، خطوط عمودی اخم و خطوط پنجه کلاغی را به طور موقت پاک یا کاهش دهد. مایکل کین، جراح پلاستیک مشهور در شهر نیویورک نویسنده کتاب بوتاکس می گوید:” این تزریق باعث کاهش فعالیت عضلات می شود و باعث می شود عضلات به طور روزانه صدها بار منقبض شده و در نهایت منجر به کاهش چین و چروک روی پوست می شود.”

تزریق این ماده علاوه بر این که خطوط اخم بین ابرو را کاهش می دهد ، می تواند افتادگی اطراف دهان را نیز از بین ببرد و پوست را صاف کند. هم چنین با انجام این عمل زیبایی می توانید چین و چروکی که ممکن است در گردن ایجاد شده است را از بین ببرید.

چگونه برای تزریق بوتاکس آماده شویم؟

چنانچه تا چهار ماه قبل ، تزریق بوتاکس داشته اید ، حتما به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین اگر داروهای ضد حساسیت ، خواب آور و نیز شل کننده های عضلانی مصرف می کنید، پیش از انجام عمل به پزشک خود درباره ی آنها اطلاع دهید. برای کاهش احتمال کبودی و خونریزی لازم است چند روز قبل از تزریق استفاده از داروهای رقیق کننده خون را قطع کنید.

اکثر افراد در طول عمل ناراحتی احساس نمی کنند. اما در مواقعی بخصوص، اگر تزریق برای درمان عرق کف دست باشد، پزشک شما ممکن است برای بی حس کردن ناحیه از روشهای مختلفی مانند بی حسی موضعی ، کمپرس یخ و یا ماساژ استفاده کند.

کارهایی که بعد از بوتاکس نباید انجام داد

موارد خاصی وجود دارد که بطور موقت بعد از تزریق نمی توانید انجام دهید. طبق توصیه پزشکان شش ساعت پس از تزریق  ورزش نکنید، دراز نکشید و یا ایبوپروفن (یا هر داروی رقیق کننده خون که می تواند باعث افزایش کبودی در محل های تزریق شود.) مصرف نکنید.

همچنین بلافاصله پس از تزریق ، به مدت دو ساعت سر خود را خم نکنید و تا روز بعد هیچ کار سنگینی انجام نشود.

عوارض تزریق بوتاکس

هیچ عمل زیبایی خالی از عارضه نمی باشد و بوتاکس نیز از این قاعده مستثنی نیست. خوشبختانه عوارض جانبی این عمل زیبایی بسیار نادر و موقتی است. عوارض جانبی احتمالی تزریق این ماده تنها در 1 الی 5% موارد رخ می دهد، شامل افتادگی جزئی ابرو یا پلک است که معمولا طی دو هفته از بین می رود و کبودی جزئی در ناحیه تزریق و در برخی از موارد بسیار نادر ممکن است فرد احساس سردرد داشته باشد که این حالت نیز موقتی است و بعد از مدتی از بین می رود.

عوارض بوتاکس

دریافت بیش از حد بوتاکس می تواند صورت شما را “یخ زده” و بی حال جلوه دهد. پزشک متخصصی که این درمان را انجام می دهد باید تخصص بسیاری داشته باشد، چرا که اگر محلول به درستی تزریق نشود امکان دارد که محلول در صورت پخش شود و زیبایی به همراه نداشته باشد

آیا بوتاکس درد دارد

وجود درد جزئی خصوصا بین ابروها در هنگام تزریق طبیعی می باشد. بعضی از پزشکان 10 دقیقه قبل از عمل، بیهوشی موضعی ( که به عنوان کرم موضعی نیز شناخته می شود) را انجام می دهند یا منطقه را فریز می کنند.

آیا بوتاکس درد دارد

آیا  بوتاکس چهره را غیرطبیعی نشان می دهد ؟

نتیجه خوب شما را زیباتر، شادتر و احتمالا کمتر از سن واقعی نشان می دهد. این عمل زیبایی برای این طراحی شده است که به جای خطوط پنجه کلاغی و چین و چروک یا خط اخم و لبخند، صورتی صاف و زیبا را به شما ببخشد. اما آیا شما بعد از تزریق علائمی دارید که نشان دهنده تزریق شما باشد؟ جواب منفی است پس به مهمانی ها و گردش های خود بروید و از زیبایی صورتتان لذت ببرید. انتخاب پزشک متخصص ماهر جهت تزریق نیز می تواند نتیجه نهایی را تحت تاثیر قرار دهد.

آیا تزریق بوتاکس باعث بی حس شدن صورت می شود؟

در جواب باید بگوییم که خیر! این درمان برای از بین بردن احساسات صورت طراحی نشده است بلکه برای این که خطوط اضافی گردن، اخم، پنجه کلاغی و لبخند را از بین ببرید طراحی شده است و احساسات صورت را از بین نمی برد، تزریق این ماده زیبایی، عضلات صورت را فلج می کند اما بر روی اعصاب ایجاد کننده احساسات ، تاثیری نمی گذارد.

در صورتی که این عمل زیبایی به درستی استفاده شود می توانید صورتی زیبا و جوان را داشته باشید. پزشکی که برای درمان به آن مراجعه می کنید باید با توجه به عمق خطوط صورت شما ماده را به صورت شما تزریق کند. اگر مقدار تزریق بیش از اندازه مورد نیاز شما باشد ممکن است صدمات جبران ناپذیری را به صورت شما وارد کند، بنابر این بسیار در انتخاب پزشک خود دقت کنید.

کلینیک زیبایی گلدن رویال کیفیت خدمات خود را تضمین می کند و از پزشکان متخصص و با تجربه برای بازیابی زیبایی شما استفاده می کند.

هزینه بوتاکس چقدر است؟

با توجه به قسمت های مختلف صورت هزینه تزریق بوتاکس نیز متفاوت است. همچنین برند مورد استفاده نیز می تواند هزینه تفاوت ایجاد کند. تعداد تزریق های مورد نیاز نیز در افراد مختلف نیز متفاوت می باشد و این می تواند هزینه بوتاکس را تغییر دهد. لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت، با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات دقیقتر در مورد قیمت در کلینیک زیبایی گلدن رویال اینجا کلیک کیند.

هزینه بوتاکس برای نواحی کوچکتر مانند گوشه های بیرونی چشم ها معمولاً کم هزینه تر هستند زیرا به واحدهای تزریق کمتری احتیاج دارند.

شاید پیدا کردن مکانی با هزینه بوتاکس کمتر برای شما وسوسه‌انگیز باشد ، اما قیمت بوتاکس پایین نشانه خوبی نیست. اگر به هزینه بوتاکس بسیار پایین تر از قیمت متوسط باشد ، ممکن است به دلیل استفاده از مواد رقیق باشد.

هزینه بوتاکس چقدر است

نکته هایی که باید قبل از تزریق رعایت کنید

باید یک هفته قبل از تزریق ،  استفاده از داروهای خاص را قطع کنید. در این زمینه بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و اگر همزمان با تزریق از داروی دیگری استفاده می کنید، ممکن است باعث ایجاد کبودی در ناحیه تزریق شود که بالاتر به آن اشاره کردیم.

بعد از اینکه با معاینه پزشک از سلامت خود برای تزریق مطمئن شدید ، می توانید خود را برای این عمل زیبایی آماده کنید. بسیاری از افراد ممکن است استرس بسیاری را متحمل شوند که این ترس در طول عمل از بین می رود و هیچ آثاری از آن باقی نمی ماند.

بعضی از افراد ممکن است تحمل درد را نداشته باشند و از داروخانه ها کرم های بی حسی را تهیه کنند این افراد بهتر است قبل از هر چیزی با پزشک خود مشورت کنند و سپس اقدام به خرید کرم بی حسی کنند تا در آینده مشکلی برای پوستشان ایجاد نشود.

اگر پزشک شما با استفاده از کرم بی حسی مشکلی نداشت به مقدار زیاد از آن استفاده کنید و کرم را به مقدار زیاد بر روی پوست خود بمالید و اجازه ندهید کرم روی پوست خشک شود. برای اینکه کرم بی حسی بر روی پوست خشک نشود می توانیم راهکاری ساده را به شما پیشنهاد دهیم.

بهترین راهکار این است که از یک کیسه پلاستیکی استفاده کنید و آن را بر روی پوست خود قرار دهید در این صورت دیگر کرم بر روی پوست شما خشک نخواهد شد و صورت شما در هنگام تزریق در بهترین حالت خود خواهد بود.

برای اینکه تاثیر کرم بی حسی بر روی پوست شما به حداکثر حالت خود برسد می توانید آن را چند دقیقه قبل از تزریق استفاده کنید و  بعد از استفاده با آرامش منتظر زمان ویزیت خود بمانید.در این حالت که شما کرم بی حسی را بر روی پوست خود استفاده کرده اید و پوست بی حس شده است بهترین زمان برای انجام این عمل زیبایی می باشد .

پزشک با استفاده از الکل کرم روی پوست را پاک می کند و بعد از پاک کردن کرم کیسه یخ را بر روی پوست قرار می دهد و درد را بیش از بیش کاهش می دهد، این کار باعث انقباض رگ های خونی می شود در نتیجه کوفتگی و کبودی بعد از تزریق بسیار کاهش می یابد.

بعد از اینکه عمل تزریق انجام گرفت  باید 10 الی 15 دقیقه دیگر در مطب بمانید تا ماده تزریق شده به بهترین نحو جذب ماهیچه ها شود ،  سپس به خانه برگردید و فعالیت روزانه خود را از سر بگیرید.

پزشک خود را با دقت انتخاب کنید

این عمل زیبایی فقط باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شود. انجام دقیق تزریق برای جلوگیری از عوارض جانبی بسیار مهم است. اگر تزریق بطور نادرست انجام شود ، می تواند خطرناک باشد. به دنبال پزشک متخصصی باشید که در انجام تزریق تجربه داشته باشید.

پزشک ماهر و دارای صلاحیت صحیح می تواند شما را در مورد این روش راهنمایی کند و به شما در تعیین مناسب نیازها و سلامتی شما کمک کند.

متخصصان ما در کلینیک زیبایی گلدن رویال با برترین برندهای ژل جهت بوتاکس و ارائه دیگر خدمات مرتبط با زیبایی پوست و مو شامل فرم دهی صورت ، لیزر موهای زائد آقایان و خانمها ، تزریق ژل لب ، درمان عرق زیر بغل ، درمان ریزش مو و … در خدمت مشتریان گرامی می باشند. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره رایگان با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.