بوتاکس

بوتاکس یک ماده تزریقی تقویت کننده عصبی است که به رفع اختلال عملکرد عضلانی کمک می کند. به عبارت دیگر در هر قسمت از صورت، بوتاکس تزریق شود، به طور موقت فعالیت عضلات زیرین آن قسمت متوقف می شود. هنگامی که ماهیچه ها از حرکت خود متوقف شوند، عمل چین و چروک نیز متوقف می شود. تزریق این ماده زیبایی، از پیشرفت خطوط ریز در صورت  جلوگیری می کند و تاثیر فوق العاده ای در رفع چین و چروک و جوانسازی پوست دارد.

خدمات زیبایی کلینیک زیبایی گلدن رویال

بوتاکس برای کدام نواحی استفاده می شود

 • اصلاح فرورفتگی یا جمع شدن چانه که در هنگام خنده ایجاد می شود.
 • اصلاح خطوط بین ابرو
 • لیفت ابرو
 • بوتاکس میگرن
 • بوتاکس چین و چروک دور چشم (رفع خطوط پنجه کلاغی)
 • رفع افتادگی اطراف دهان
 • رفع چین و چروک گردن
 • رفع چین و چروک پیشانی
 • اصلاح طرح لبخند (برای افرادی که در هنگام خنده لثه های فوقانی بیش از حد نمایان می شود)
 • درمان تعریق زیربغل
 • درمان تعریق کف دست
 • درمان تعریق کف پا
 • و بطور کلی بوتاکس برای رفع هرگونه چین و چروک ایجاد شده در صورت و گردن می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس چین و چروک صورت

….

بوتاکس پیشانی

برخی از افراد می خواهند ظاهر خطوط اخم عمودی و چروکهای پیشانی افقی را به حداقل برسانند. بوتاکس یک روش درمانی ساده ، ایمن و مؤثر برای کاهش چین و چروکهای پیشانی است. این ماده می تواند در پیشانی و بین چشمان شما تزریق شود.

تزریق بوتاکس برای پیشانی ، درمانی برای صاف کردن خطوط افقی و چین و چروک های عمودی بین چشم است و برای شل کردن عضلات ایجاد کننده این چین و چروک ها بکار می رود.

اگرچه استفاده از بوتاکس در پیشانی توسط FDA تأیید شده است ، اما پزشکان متخصص و کاملاً واجد شرایط احتیاط می کنند. به این دلیل که بوتاکس هم می تواند در صاف کردن چین و چروک موثر باشد و هم می تواند باعث شل شدن بیش از حد ماهیچه ها شود ، در نتیجه افتادگی ابرو یا حتی ناهموار بودن ابروها ایجاد می شود.

دوز تزریق باید با دقت کنترل شود. بنابراین مهم است که در انتخاب متخصص انجام کار دقت کنید.

متخصصین ماهر کلینیک زیبایی گلدن رویال چندین سال است که این عمل زیبایی را برای مشتریان خود با دقت و مهارت انجام می دهند. شما می توانید به دور از نگرانی و استرس تزریق بوتاکس را به آنها بسپارید. لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت، با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید

اصلاح طرح لبخند با بوتاکس

….

بوتاکس برای چین و چروک دور چشم

….

درمان تعریق با بوتاکس

بوتاکس تعریق کف دست

بوتاکس تعریق کف پا

بوتاکس تعریق زیربغل

….

بوتاکس میگرن

 

روش انجام بوتاکس

ژل بوتاکس که با نام سم بوتولنیوم و سموم عصبی تزریقی نیز شناخته می شود در عضله هایی که روی صورت وجود دارد و دارای چین و چروک می باشد تزریق می گردد و با فلج کردن عضلات زیر پوست از منقبض شدن سلول های عصبی صورت جلوگیری کرده و به کاهش خطوط ریز و چین و چروک کمک می کند.

روش انجام بوتاکس بوتاکس یک روش غیر جراحی در مطب می باشد و به آمادگی حداقل نیاز دارد. قبل از انجام عمل بیمار باید به پزشک خود درباره ی سوابق پزشکی ، آلرژی ها یا دیگر شرایط خاص اطلاع دهد. پزشکی که نزد وی بوتاکس انجام می دهید باید متخصص و دارای مجوز باشد.

ممکن است لازم باشد قبل از عمل ، تمام آرایش خود را پاک کرده و ناحیه درمان را تمیز کنید. همچنین ممکن است لازم باشد از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین اجتناب کنید تا خطر کبودی را کاهش دهید.

معمولا از این روش زیبایی برای کمک به درمان چین و چروک، خطوط پنجه کلاغی و هایپرهیدروز استفاده می شود. انواع بوتاکس بسته به نوع برند آن ، یک الی ده روز پس از تزریق اثر خود را نشان می دهد. هرچه کیفیت بوتاکس پایین تر باشد اثر آن زودتر نمایان می شود.

سن مناسب بوتاکس

سن ایده آل برای بوتاکس چیست؟ پاسخ اینست که هیچ”سن توصیه نشده ای وجود دارد”. سن مناسب بوتاکس برای افراد مختلف ، متفاوت می باشد زیرا ماهیچه های هر کس متفاوت است. اگر کسی در سن 21 سالگی خطوط چین و چروک قابل مشاهده ای داشته باشد که باعث ایجاد مشکل می شود ، می تواند بوتاکس انجام دهد ، اما اگر یک 21 ساله دیگر بدون خطوط مرئی قصد انجام بوتاکس داشته باشد معمولا متخصصین پوست امتناع می کنند.

برندهای مختلف بوتاکس

امروزه انواع بوتاکس با برندهای متفاوت وجود دارد که هر یک از آنها برای زیبایی صورت مورد استفاده قرار می گیرند. برندهای این ماده زیبایی که چین و چروک صورت را از بین می برند، متنوع می باشند و هر یک دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی هستند. برخی از انواع بوتاکس به شرح ذیل می باشد:

1- بوتاکس دیسپورت Dysport

بوتاکس دیسپورت از مشهورترین انواع این ماده می باشد که محصول انگلیس است و برای از بین بردن چین و چروک هایی که  روی صورت وجود دارد بسیار کاربردی می باشد. همچنین محلول دیسپورت برای محو کردن خطوط نازکی که در چهره نمایان و قابل مشاهده هستند کاربرد دارد.

دیسپورت یک محلول بسیار قوی و با کیفیت است و مهمترین تفاوت و مزیت آن نسبت به دیگر انواع بوتاکس ، نوروتوکسینی بودن آن است. به این معنا که محلول دیسپورت، پروتئینی دارد که با ارسال پیام هایی به مغز ، چین و چروک ها را در محل تزریق شده متوقف نموده و از بین می برد. تاثیر محلول دیسپورت معمولا 7 الی 10 روز پس از تزریق قابل مشاهده است.

2– بوتاکس زئومین Xeomin

بوتاکس زئومین محصول کشور آلمان و یکی از بهترین برندها می باشد که در از  بین بردن و محو نمودن چروک های روی تمامی نقاط صورت کاربرد دارد. عملکرد و ماندگاری بالای بوتاکس زئومین سبب شده است که بیشتر پزشکانی که متخصص پوست هستند استفاده از برند زئومین را برای بیماران خود ترجیح دهند.

مهمترین تفاوتی که زئومین با دیگر انواع بوتاکس دارد این است که نگهداری از محلول زئومین نیازی به دمای پایین ندارد و به همین دلیل استفاده کردن و توزیع آن در کلینیک ها به راحتی انجام می شود. تاثیر محلول زئومین یک هفته الی ده روز پس از تزریق نمایان می شود.

به این معنی که هیچ ماده افزودنی ندارد. فایده تزریقی از فرم خالص این است که بدن انسان نسبت به آن مقاومت کمتری نشان می دهد.

3- بوتاکس نورونوکس Neuronox

از جمله بهترین انواع بوتاکس که بسیاری از پزشکان از آن استفاده می کنند  بوتاکس نورونوکس می باشد. این برند ساخت کشور کره می باشد و مانند دیگر برندهای بوتاکس نحوه تزریق آن استفاده از سوزن است.

محلول نورونوکس نیز از رساندن پیام های پیری زودرس به مغز جلوگیری می نماید و به مرور زمان از بین ببرد و چهره را جوانتر و زیباتر می کند. ماندگاری بوتاکس نورونوکس 4 الی 6 ماه می باشد و تاثیر آن  7 تا 10 روز پس از تزریق مشاهده خواهد شد.

البته یکی از نکاتی که قابل ذکر است و باید به آن توجه داشته باشید این است که، ماندگاری آن به شرایط بیمار و چگونگی تزریق آن بستگی زیادی دارد. در برخی از موارد ماندگاری این نوع از بوتاکس در بین انواع بوتاکس بیشتر از 6 ماه است.

از جمله عوارضی که می توانیم برای تزریق محلول نورونوکس نام ببریم  این است که امکان دارد محل تزریق مقداری کبود شود ولی ماندگاری کبودی ها بسیار کم است و در مدت زمانی کمی از بین می رود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دیگر برندهای موجود در بازار به مطلب انواع بوتاکس مراجعه نمایید.

بهترین نوع بوتاکس کدام است؟

هرکدام از انواع بوتاکس ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. در این بین بوتاکس زئومین به عنوان بهترین برند بوتاکس شناخته می شود و از آنجایی که هیچگونه مواد افزودنی در آن وجود ندارد، عملکرد آن هم بسیار بالا و قوی می باشد.

در واقع باید بدانید زمانی که محلول زئومین به صورت شما تزریق می گردد، بدن شما پادتن کمتری را نسبت به تزریق دیگر انواع بوتاکس تولید می کند. نتیجه بوتاکس زئومین را می توانید 10 روز پس از تزریق مشاهده نمایید. ماندگاری بوتاکس زئومین بالا و بین 6 الی 9 ماه می باشد. تزریق این ماده زیبایی نتایج خود را بین یک تا ده روز پس نشان می دهد. برندهای باکیفیت اگرچه ماندگاری بالاتری دارند اما نتایج آنها معمولا پس از ده روز از انجام عمل نمایان می شود.

بهترین نوع بوتاکس

زئومین و دیسپورت دو محلول معمول برای تزریق بوتاکس هستند.  در این قسمت به تشابهات و تفاوت های بین بوتاکس زئومین و دیسپورت می پردازیم.

شباهت بوتاکس زئومین و دیسپورت

 1. بوتاکس زئومین و دیسپورت هر دو از ماده اصلی سم بوتولینوم A  (سمی که توسط باکتری Clostridium botulinum تولید می شود) تشکیل شده اند . این ماده با مسدود کردن اتصال عصبی عضلانی روی پوست و ماهیچه های تزریق شده تاثیر می گذارد.
 2. بوتاکس زئومین و دیسپورت هر دو اثر خود را در حدود 7 روز پس از تزریق اعمال می کنند ، و اثرات آنها حداقل تا 6 ماه به طول می انجامد. تأثیر کلی که از بوتاکس زئومین و دیسپورت حاصل می شود یکسان است.
 3. بوتاکس زئومین و دیسپورت هر دو با واحد یکسان اندازه گیری می شوند و اندازه گیری دوز لازم را برای پزشک معالج آسان می کند.
 4. هزینه بوتاکس زئومین و دیسپورت تقریبا یکسان است ، و این امر باعث می شود كه تجویز هر کدام  برای پزشک یا بیمار یک انتخاب باشد.

تفاوت بوتاکس زئومین و دیسپورت

 1. ساختار اساسی زئومین و دیسپورت متفاوت است ، حتی اگر ماده اصلی یکسان باشد. ساختار محلول دیسپورت  پروتئینی دارد که زئومین فاقد آن است و در حقیقت سم بوتولینوم “برهنه” است. این پوشش پروتئینی روی بوتاکس دیسپورت می تواند باعث ایجاد واکنش های ایمنی توسط بدن شود که در نهایت می تواند تزریق بوتاکس را بی اثر کند. اعتقاد بر این است که این یک مزیتبرای بوتاکس زئومین است زیرا تزریق مکرر محلول زئومین منجر به ایجاد آنتی توسط بدن نمی شود.

2. بوتاکس دیسپورت در فریزر یا در دمای بین 2 تا 8 درجه سانتیگراد نگهداری می شود. بنابراین ، نیاز به نگهداری آن در یخچال دارد. از طرف دیگر ،بوتاکس زئومین لزوماً نباید در فریزر یا یخچال نگهداری شود ، و این ویژگی حمل و نقل محصول را بسیار آسان تر و حتی ارزان تر می کند.

3. زئومین توسط Merz Pharma تولید می شود در حالی که دیسپورت توسط Allergan ساخته می شود.

در بیشتر موارد ، در صورتی که بدن در برابر بوتاکس دیسپورت مقاومت کند می توان از زئومین استفاده کرد.

کلینیک زیبایی گلدن رویال ارائه دهنده هر دو نوع بوتاکس می باشد. و بنا به تصمیم خود افراد و نیز صلاحدید متخصص پوست از محلول مناسب استفاده می نماید.

چند روز بعد از تزریق بوتاکس تاثیر آن دیده می شود؟

مشاهده تاثیر این روش در هر فرد متفاوت است، اما بطور کلی طولانی نیست. نتایج معمولا در طی یک تا ده روز از شروع درمان بسته به نوع برند بوتاکس  ظاهر می شوند و هیچ تاثیر منفی ندارند. به علاوه درد شما بسیار کم خواهد بود و این درد ممکن است تا دو هفته با شما همراه باشد اما آزاردهنده نیست.

بیمارانی که آسپرین یا NSAID مصرف می کنند ممکن است کبودی آبی خاصی داشته باشند که بعد از چند روز از بین می رود. همچنین بیماران می توانند برای پوشاندن این کبودی ها از لوازم آرایشی استفاده کنند اما باید تا 24 ساعت پس از تزریق بوتاکس از دستکاری محل اجتناب کنند.

ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

ماندگاری تاثیر بوتاکس برای هر فرد متفاوت است. برند بوتاکس مورد استفاده توسط متخصص نیز در ماندگاری بوتاکس تاثیرگذار است. ، به طور کلی نتایج تزریق بوتاکس در یک الی ده روز بسته به نوع برند بوتاکس قابل مشاهده است و سه تا شش ماه بدون هیچ گونه جراحی و احساس درد و ناراحتی باقی می ماند. هرچه کیفیت بوتاکس بیشتر باشد نتایج خود را دیرتر نشان می دهد. با اینحال ماندگاری برندهای باکیفیت بالاست.

بعضی از بیماران هر سه ماه یکبار تو برخی دیگر هر 4تا 6 ماه تحت درمان قرار می گیرند. ماندگاری محلول زئومین نسبت به دیگر انواع بوتاکس طولانی تر و بین 6 الی 9 ماه می باشد. کلینیک زیبایی گلدن رویال جهت تضمین کیفیت خدمات خود، ازبهترین انواع بوتاکس از جمله برند زئومین آلمان برای بیماران خود استفاده می کند. برای ویزیت و مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

بوتاکس پیشانی

آیا بوتاکس از ایجاد مجدد چین و چروک جلوگیری می کند؟

بله این روش می تواند خطوط افقی ابرو، خطوط عمودی اخم و خطوط پنجه کلاغی را به طور موقت پاک یا کاهش دهد. مایکل کین، جراح پلاستیک مشهور در شهر نیویورک نویسنده کتاب بوتاکس می گوید:” این تزریق باعث کاهش فعالیت عضلات می شود و باعث می شود عضلات به طور روزانه صدها بار منقبض شده و در نهایت منجر به کاهش چین و چروک روی پوست می شود.”

استفاده از این روش زیبایی علاوه بر این که خطوط اخم بین ابرو را کاهش می دهد ، می تواند افتادگی اطراف دهان را نیز از بین ببرد و پوست را صاف کند. هم چنین با انجام این عمل زیبایی می توانید چین و چروکی که ممکن است در گردن ایجاد شده است را از بین ببرید.

عوارض بوتاکس

هیچ عمل زیبایی مانند لیزر موهای زائد، مزوتراپی مو و …. خالی از عارضه نمی باشد و بوتاکس نیز از این قاعده مستثنی نیست. خوشبختانه عوارض جانبی این عمل زیبایی بسیار نادر و موقتی است. عوارض جانبی احتمالی برای این روش که  تنها در 1 الی 5% موارد رخ می دهد، شامل افتادگی جزئی ابرو یا پلک است که معمولا طی دو هفته از بین می رود و کبودی جزئی در ناحیه تزریق و در برخی از موارد بسیار نادر ممکن است فرد احساس سردرد داشته باشد که این حالت نیز موقتی است و بعد از مدتی از بین می رود.

عوارض بوتاکس

پزشک متخصصی که انواع بوتاکس را به صورت شما برای از بین بردن چین و چروک ها تزریق می کند باید تخصص بسیاری داشته باشد، چرا که اگر محلول به درستی تزریق نشود امکان دارد که محلول در صورت پخش شود و زیبایی به همراه نداشته باشد

آیا بوتاکس درد دارد

وجود درد جزئی خصوصا بین ابروها در هنگام تزریق طبیعی می باشد. بعضی از پزشکان 10 دقیقه قبل از عمل، بیهوشی موضعی ( که به عنوان کرم موضعی نیز شناخته می شود) را انجام می دهند یا منطقه را فریز می کنند.

آیا بوتاکس درد دارد

آیا  بوتاکس چهره را غیرطبیعی نشان می دهد ؟

نتیجه خوب شما را زیباتر، شادتر و احتمالا کمتر از سن واقعی نشان می دهد. این عمل زیبایی برای این طراحی شده است که به جای خطوط پنجه کلاغی و چین و چروک یا خط اخم و لبخند، صورتی صاف و زیبا را به شما ببخشد. اما آیا شما بعد از تزریق علائمی دارید که نشان دهنده تزریق شما باشد؟ جواب منفی است پس به مهمانی ها و گردش های خود بروید و از زیبایی صورتتان لذت ببرید. انتخاب پزشک متخصص ماهر جهت تزریق بوتاکس نیز می تواند نتیجه نهایی را تحت تاثیر قرار دهد.

آیا تزریق بوتاکس باعث بی حس شدن صورت می شود؟

در جواب باید بگوییم که خیر! این درمان برای از بین بردن احساسات صورت طراحی نشده است بلکه برای این که خطوط اضافی گردن، اخم، پنجه کلاغی و لبخند را از بین ببرید طراحی شده است و احساسات صورت را از بین نمی برد، تزریق این ماده زیبایی، عضلات صورت را فلج می کند اما بر روی اعصاب ایجاد کننده احساسات ، تاثیری نمی گذارد.

در صورتی که این عمل زیبایی به درستی استفاده شود می توانید صورتی زیبا و جوان را داشته باشید. پزشکی که برای درمان به آن مراجعه می کنید باید با توجه به عمق خطوط صورت شما ماده را به صورت شما تزریق کند. اگر مقدار تزریق بیش از اندازه مورد نیاز شما باشد ممکن است صدمات جبران ناپذیری را به صورت شما وارد کند، بنابر این بسیار در انتخاب پزشک خود دقت کنید.

کلینیک زیبایی گلدن رویال کیفیت خدمات خود را تضمین می کند و از پزشکان متخصص و با تجربه برای بازیابی زیبایی شما استفاده می کند.

هزینه بوتاکس چقدر است؟

با توجه به قسمت های مختلف صورت هزینه تزریق بوتاکس نیز متفاوت است. همچنین برند مورد استفاده نیز می تواند هزینه تفاوت ایجاد کند. تعداد تزریق های مورد نیاز نیز در افراد مختلف نیز متفاوت می باشد و این می تواند هزینه بوتاکس را تغییر دهد. لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت، با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات دقیقتر در مورد قیمت انواع بوتاکس در کلینیک زیبایی گلدن رویال اینجا کلیک کیند.

هزینه بوتاکس چقدر است

نکته هایی که باید قبل از تزریق بوتاکس رعایت کنید

باید یک هفته قبل از تزریق ،  استفاده از داروهای خاص را قطع کنید. در این زمینه بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و اگر همزمان با تزریق از داروی دیگری استفاده می کنید، ممکن است باعث ایجاد کبودی در ناحیه تزریق شود که بالاتر به آن اشاره کردیم.

بعد از اینکه با معاینه پزشک از سلامت خود برای تزریق بوتاکس مطمئن شدید ، می توانید خود را برای این عمل زیبایی آماده کنید. بسیاری از افراد ممکن است استرس بسیاری را متحمل شوند که این ترس در طول عمل از بین می رود و هیچ آثاری از آن باقی نمی ماند.

بعضی از افراد ممکن است تحمل درد را نداشته باشند و از داروخانه ها کرم های بی حسی را تهیه کنند این افراد بهتر است قبل از هر چیزی با پزشک خود مشورت کنند و سپس اقدام به خرید کرم بی حسی کنند تا در آینده مشکلی برای پوستشان ایجاد نشود.

اگر پزشک شما با استفاده از کرم بی حسی مشکلی نداشت به مقدار زیاد از آن استفاده کنید و کرم را به مقدار زیاد بر روی پوست خود بمالید و اجازه ندهید کرم روی پوست خشک شود. برای اینکه کرم بی حسی بر روی پوست خشک نشود می توانیم راهکاری ساده را به شما پیشنهاد دهیم.

بهترین راهکار این است که از یک کیسه پلاستیکی استفاده کنید و آن را بر روی پوست خود قرار دهید در این صورت دیگر کرم بر روی پوست شما خشک نخواهد شد و صورت شما در هنگام تزریق در بهترین حالت خود خواهد بود.

برای اینکه تاثیر کرم بی حسی بر روی پوست شما به حداکثر حالت خود برسد می توانید آن را چند دقیقه قبل از تزریق استفاده کنید و  بعد از استفاده با آرامش منتظر زمان ویزیت خود بمانید.در این حالت که شما کرم بی حسی را بر روی پوست خود استفاده کرده اید و پوست بی حس شده است بهترین زمان برای تزریق بوتاکس می باشد .

پزشک با استفاده از الکل کرم روی پوست را پاک می کند و بعد از پاک کردن کرم کیسه یخ را بر روی پوست قرار می دهد و درد را بیش از بیش کاهش می دهد، این کار باعث انقباض رگ های خونی می شود در نتیجه کوفتگی و کبودی بعد از تزریق بوتاکس بسیار کاهش می یابد.

بعد از اینکه عمل تزریق بوتاکس انجام گرفت  باید 10 الی 15 دقیقه دیگر در مطب بمانید تا ماده تزریق شده به بهترین نحو جذب ماهیچه ها شود ،  سپس به خانه برگردید و فعالیت روزانه خود را از سر بگیرید.

متخصصان ما در کلینیک زیبایی گلدن رویال با برترین برندهای ژل جهت بوتاکس و ارائه دیگر خدمات مرتبط با زیبایی پوست و مو شامل فرم دهی صورت ، لیزر موهای زائد آقایان و خانمها ، تزریق ژل لب ، درمان پف زیر چشم ، درمان ریزش مو و … در خدمت مشتریان گرامی می باشند. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره رایگان با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

 

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]