لیزر جوش صورت راه حلی برای از بین بردن جوش و جای جوش

هدف از انجام لیزر جوش صورت، برای به حداقل رساندن اثر جوش بر روی پوست و زیبایی پوست شما می باشد. جوش از مهم ترین بیماری های پوستی به خصوص در صورت و دست ها می باشد. وجود این جوش ها سبب می شود افراد به طور مداوم به دنبال کندن و یا درمان آنها باشند و یا حتی زخم ایجاد شده توسط آنها را برطرف کنند.

انواع جوش ها و آکنه ها گاهی برای برخی از افراد خیلی آزاردهنده هستند. این جوش ها گاهی در اثر لیزر دیگر نقاط بدن مانند لیزر موهای زائد ایجاد شده اند و گاهی به دلایل هورمونی در نقاط مختلف صورت دیده می شوند.

لیزر جوش صورت

در این میان بسیاری از افراد اقدام به استفاده از روش های درمانی دیگری برای رفع جوش ها می کنند، اما باز هم جای آنها و اثر کمی از این جوش ها مانند لکه بر روی پوست صورت باقی می ماند که در این صورت استفاده از لیزر جوش صورت می تواند کمی این مشکل را حل کند.

بسیاری از آرایشگران نیز از این روش درمانی برای مراجعان خود استفاده می کنند که البته بسیار خطرناک می باشد و ممکن است عارضه ای برای فرد ایجاد کند. این روش درمانی جدید باید توسط افراد متخصص و دستگاه های خاص انجام شود تا نتیجه موثری گرفته شود و عوارض کمتری بر جای بگذارد.

 

علت و دلایل جوش و آکنه چیست؟

غدد های چربی که در نزدیکی فولیکول ها قرار دارند به طور طبیعی با تولید ماده ای به نام سبوم از خشک شدن پوست جلوگیری می کنند. اگر سبوم بیش از حد ترشح شود و با سلول های مرده ترکیب شود، می تواند باعث آکنه روی فولیکول ها شود.

نوع آکنه ای که ایجاد می شود بستگی به باز یا بسته بودن فولیکول دارد، مثلاً اگر فولیکول بسته باشد، جوش سر سفید و اگر فولیکول باز باشد، جوش سر سیاه ایجاد می شود.

لیزر جوش صورت چیست؟

گاهی اوقات ایجاد جوش های متعدد روی صورت یا بدن می تواند عوارض و علائمی به جا بگذارد که حتی پس از مدت ها بدن قادر به ترمیم آنها نباشد، اینجاست که باید از روش های پزشکی مناسب برای درمان استفاده کرد. لیزر درمانی یک درمان تهاجمی است که جایگزین مناسبی برای جراحی اسکار صورت است. در این روش لیزر با استفاده از اشعه جوش را از بین می برد.

 

اشعه لیزر به عمق لایه های پوست نفوذ می کند و باعث تحریک کلاژن سازی و تشکیل سلول های جدید در پوست می شود. در نتیجه، ممکن است بلافاصله پس از لیزر درمانی شاهد بهبود اسکار نباشید و ممکن است مجبور باشید مدتی صبر کنید تا فرآیند تولید کلاژن کامل شود.

روش های انجام لیزر جوش صورت

دو نوع روش برای درمان جوش با لیزر وجود دارد. در روش اولی لیزر، اقدام به لایه برداری از سطح پوست می کند. اما در روش دوم لیزر به سطح پوست کاری ندارد و فقط به دنبال ایجاد حرارت در لایه میانی و ایجاد کلاژن که به از بین بردن چین و چروک و جوش ها می پردازد، مشغول است تا پوست بتواند سلول های مرده را حذف و سلول های تازه شروع به رشد کنند.

فیلم لیزر جوش

در این بخش فیلم از مراجعه کننده عزیز جهت درمان جوش با لیزر با بهترین دستگاه لیزر 2021 در کلینیک زیبایی گلدن رویال را مشاهده می کنید.

عکس قبل و بعد لیزر جوش

در تصاویر زیر بیماران با استفاده از جلسات مکرر لیزر جوش توانسته اند جوش های صورت خود را از بین ببرند.

 

عکس قبل و بعد لیزر صورت

قبل و بعد از لیزر صوت

عکس لیزر صورت

آیا لیزر برای جوش صورت خوب است؟

توجه داشته باشید که لیزر، جای جوش را به طور کامل از بین نمی برد. می توان گفت جای جوش به قدری ناپدید می شود که به سختی می توانید آن را ببینید، اما هیچ راهی برای دانستن اینکه آیا بهترین حالت برای شما اتفاق می افتد وجود ندارد.

اگر میخواهید نتیجه مورد نظر را بدست آورید حتما بعد از لیزر باید تا چند ماه بعد از جلسات مراقبت زیادی از پوست خود داشته باشید. در این مدت پوست در برابر عواملی مانند نور خورشید بسیار آسیب پذیرتر از حد معمول می شود، پس حتما قبل از خروج از خانه از ضد آفتاب استفاده کنید.

به مدت 6 تا 8 هفته از برنزه کردن، آفتاب سوختگی یا هر فعالیت دیگری که پوست را در معرض نور زیاد خورشید قرار می دهد خودداری کنید. تا به نتیجه مطلوب برسید.

مزایای لیزر جوش

یکی از مهم ترین فواید استفاده از لیزر جوش صورت از بین بردن انواع لکه های پوستی حاصل از بین بردن جوش است. چون در بسیاری از مواقع با اقدامات انجام شده ، جوش از بین می رود اما جای آن باقی می ماند.

از دیگر فواید آن می توان به جنبه روحی و روانی آن توجه کرد. افراد با استفاده از این روش می توانند تمام تغییر رنگ های پوستی را از بین ببرند و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند.

درمان رفع جای جوش و جوانسازی پوست

با انجام هر جلسه جای لکه ها کمرنگ می گردد و فرورفتگی ها کمی برآمده می شوند و جای جوش ها با دیگر نقاط صورت یکدست می شود و صورت صاف می گردد.

این روش می تواند یکی از روش های خوب برای درمان لک صورت و از بین بردن جوش های دستکاری شده و اثرات به جامانده از آن در افراد با سنین مختلف به خصوص جوانان و نوجوانان باشد.

عوارض لیزر جوش صورت

از عوارض این روش درمانی می توان به ایجاد تاول، حساسیت و آلرژی های مختلف پوستی، ایجاد عفونت، قرمزی پوست، التهاب و… اشاره کرد که البته این عوارض در برخی از افراد بلند مدت است و در برخی از افراد ظرف مدت چند هفته از بین می رود.

همچنین در برخی از نواحی پوست، فرد احساس خارش و تغییر رنگ نیز می کند. گفتنی است که بیشتر افراد بعد از استفاده از این روش مانند افراد آفتاب سوخته می شوند. هر چند که این عارضه دوام زیادی ندارد.

قابل ذکر است در صورتی که عوارض این مشکل تا مدت ها در صورت افراد باقی ماند، باید حتما به پزشک معالج خود مراجعه کنند.

بهترین زمان برای انجام لیزر جوش

آکنه و جوش ممکن است به دلایل مختلفی از جمله رژیم غذایی، بلوغ، مصرف برخی داروها، نوسانات هورمونی یا اختلالات کبدی ایجاد شوند. بنابراین بهترین زمان برای لیزر آکنه زمانی است که علل آکنه بررسی شده و این علل از بین بروند.

مراقبت های قبل از لیزر جوش صورت

بیماران باید دقت کنند که این روش درمانی زمانی می تواند نتیجه موثری داشته باشد که بیمار به یک کلینیک زیبایی معتبر مراجعه کرده باشد و در جلسات مشاوره پزشک شرکت کند و از نوع مراقبت های لازم بعد و قبل از استفاده از این روش درمانی آگاه باشد.

افرادی که تصمیم به استفاده از این روش درمانی می گیرند باید قبل از استفاده، از انجام برخی از کارها بپرهیزند.

مراقبتهای قبل از لیزر جوش صورت

این افراد باید قبل از استفاده از لیزر جوش صورت از اپیلاسیون پوست خودداری کنند. این افراد نباید از انواع کرم های موبر و لایه بردار استفاده کنند. مورد دیگر اینکه تا ده روز قبل از انجام لیزر نباید اقدام به مصرف داروهای رقیق کننده خون و استعمال دخانیات کنند.

این افراد باید دقت کنند که از دستکاری جای جوش ها، زخم های آنها و استفاده از انواع داروهای شیمیایی و گیاهی خودداری کنند.

مراقبت های بعد از لیزر جوش صورت

بعد از استفاده از این روش برای گرفتن نتیجه مطلوب، افراد باید اقدام به استفاده از یخ بر روی ناحیه تحت درمان کنند. این افراد باید از انواع ژل های آلوئه ورا و کرم های ضد آفتاب استفاده کنند.

این افراد باید دقت داشته باشند که بعد از لیزر جوش از برخورد حرارت به محل درمان جلوگیری کنند و همچنین از استفاده از لوازم آرایشی پرهیز کنند.

این افراد برای گرفتن نتیجه مطلوب باید برای بیرون رفتن از منزل از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده کنند و همچنین می توانند از ماسک های پارچه ای و یا ماسک هایی که حرارت و نور خورشید را جذب نمی کنند، استفاده کنند.

لیزر جوش صورت

استفاده از داروهای تجویزی پزشک نیز یکی دیگر از روش های مراقبتی برای بعد از لیزر جوش صورت می باشد.

همچنین بیماران نباید جلسات معاینه بعد از لیزردرمانی را فراموش کنند تا اگر عوارض همچنان پابرجا بود و یا مشکلی در لیزردرمانی وجود داشت، فکری به حال آنها شود.

ناگفته نماند که این افراد باید برای مدتی حدود دو هفته از خوردن مواد غذایی اسیدی خودداری کنند تا بتوانند هر چه سریعتر نتایج مطلوب را در روی پوست صورت خود مشاهده کنند.

در چه سنی باید برای درمان جوش  با لیزر صورت اقدام کرد؟

افرادی که به سن بلوغ رسیده اند بهترین گزینه برای از بین بردن آکنه با استفاده از لیزر هستند و باید برای درمان جوش و جای جوش اقدام کنند.

تعداد جلسات درمان لیزر جوش صورت

هر جلسه لیزر جوش صورت بین 30 تا 45 دقیقه طول می کشد و وقت زیادی را از بیمار نمی گیرد. تعداد جلسات برای استفاده از این روش درمانی به نظر پزشک، نوع جوش( سرسیاه، سرسفید، جوش های قرمز چرکی و جوش های قرمز کوچک)، نوع پوست بیمار از لحاظ خشک و یا چرب بودن و … بستگی دارد.

اما عموما این جلسات برای بسیاری از افراد به چهار جلسه ختم می شود و پزشک از افراد بیمار می خواهد که هر ده تا 15 روز برای گذراندن جلسات درمانی به مطب مراجعه کنند.

برخی از افراد نیز با توجه به پوستی که دارند، تعداد جلسات لیزر جوش صورت بیشتری را می گذرانند و این زمان بین چهار تا شش ماه طول می کشد.

درمان جای جوش با لیزر

این روش یکی از سریعترین روش ها برای از درمان جای جوش و فرورفتگی های روی صورت می باشد.درمان جای جوش صورت با لیزر برای بسیاری از افراد دردناک نمی باشد و نباید از آن بترسند. با این حال افراد باید بدانند که میزان درد به اندازه جوش موجود در روی پوست صورت و عمق آن بستگی دارد.

 

 

اما با این وجود بسیاری از پزشکان قبل از اقدام به استفاده از لیزر جوش از کرم هایی برای کاهش درد و یا مواد بی حسی استفاده می کنند. قابل ذکر است که برخی از بیماران بر این عقیده هستند که بعد از لیزردرمانی نیز برای مدتی محل تحت درمان درد می کند. اما درد آن به حدی نیست که نتوان تحمل کرد.

هزینه لیزر جوش

بسیاری از افراد برای گرفتن یک نتیجه موثر و البته کم هزینه ابتدا به دنبال مقدار هزینه استفاده از این روش درمانی می روند.

این روش درمانی نوین دارای هزینه های مختلفی است و این هزینه ها به تعداد جلسات لیزر درمانی، در نظر گرفتن محلی از صورت که تحت لیزردرمانی قرار گرفته است و همچنین تعداد جوش ها بستگی دارد.

انتخاب نوع روش لیزردرمانی نیز می تواند یکی دیگر از عوامل تعیین کننده هزینه این اقدام باشد.

نوع پوست، هزینه های بیهوشی، مخارج مراقبت های قبل و بعد از عمل، پزشک معالج و … نیز می توانند از موارد دیگری باشند که هزینه استفاده از این روش را تعیین کنند.

برخی از موارد دیگر مانند تبلیغات نیز می توانند بر هزینه لیزردرمانی تاثیر بگذارند.

پرسش و پاسخ لیزر جوش

آیا لیزر جوش برای درمان جوش های فعال موثر است؟

بله . لیزر جوش علاه بر از بین بردن جوش های فعال برای جلوگیری از ایجاد جوش های جدید نیز موثر می باشد.

آیا لیزر جوش دردناک می باشد؟

خیر ، لیزر جوش اصلا درد ندارد و کاملا بدون بی حسی انجام می شود.

خدمات لیزر جوش صورت در کلینیک زیبایی گلدن رویال

درمان جوش صورت و رفع جای جوش صورت در کلینیک زیبایی گلدن رویال بصورت حرفه ای وتوسط پزشک متبحر انجام می گردد.

در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام خدمات پوست برای خانم ها توسط پزشک متخصص خانم و برای آقایان توسط پزشک متخصص آقا انجام می گیرد.

جوانسازی و رفع جای جوش

کلینیک زیبایی گلدن رویال خدمات خود را شامل  لیزر بیکینی ،  جوانسازی پوست ، بوتاکس ، پاکسازی پوست و … با تضمین کیفیت ارائه می دهد. لطفا بری ویزیت و مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

همراهان گرامی ، افراد بهتر است در یک زمان مناسب برای استفاده لیزر جوش صورت به پزشک مراجعه کنند، یعنی زمانی که جوش ها غیر فعال هستند. افرادی که هنوز به سن بلوغ نرسیده اند، دارای جوش های فعال می باشند و ممکن است بعد از لیزر درمانی دوباره علائم ایجاد شوند و استفاده از این روش فایده ای نداشته باشد.

نظرات کاربران
guest
95 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد جواد
محمد جواد
1401-09-03 18:12

سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه صورتم جوش میزنه ولی خیلی زیاد نیس جای لک هم مونده روش با لیزر خوب میشه ؟

امین
امین
1401-08-15 01:16

صورتم جوش هم میزنه

آخرین ویرایش 1 ماه قبل توسط امین
امین
امین
1401-08-15 01:02

سلام وقتتون بخیر
با لیزر کردن جای جوش خوب میشه

آخرین ویرایش 1 ماه قبل توسط امین
Reza
Reza
1401-08-12 11:16

سلام وقت بخیر.
بنده کبدم مقدار کمی چرب هستش و به همین علت جوش های زیادی در هر دو طرف صورتم ایجاد شده،میخواستم بدونم ابتدا باید کاملا چربی کبد برطرف بشه و بعد لیزر کرد یا در حال حاضر هم میشه لیزر کرد و تاثیرش از بین نمیره.

فاطمه امینی
فاطمه امینی
1401-05-22 20:39

سلام ۱۷ سالمه جوشامو‌ درمان کردم جاش مونده با لیزر درست میشه

نرگس
نرگس
1401-05-11 05:23

به واتساپ تون پیام گذاشتم لطفا جواب دهید

رضا
رضا
1401-04-17 16:13

سلام من پوست صورت و موهام چرب هست و تا زمانی که چرک خشک کن میخوردم جوش نمیزنم ولی به محض قطع کردن به فاصله یک ماه دوباره جوش التهابی چرکی میزنم آیا لیزر میتونه کلا جوش رو درمان کنه؟

نیما
نیما
1401-04-09 09:19

سلام
آیا لیزر از بین بردن جوش های فعال برای تمام بدن انجام میدین؟ و اینکه در ماه چند جلسه مورد نیازه و هزینه هر جلسه چقدر؟
آیا میشه همراه با لیزر درمان جوش لیزر مو های زائد انجام داد؟

نیما
نیما
1401-04-08 17:36

سلام
آیا لیزر آکنه برای تمام بدن و صورت انجام میدین و هزینش چقدره؟ و اینکه همزمان با لیزر آکنه میشه موهای زائد انجام داد؟

مبین
مبین
1401-03-24 04:21

سلام وقت بخیر من سال پیش برای لیزر پیش یه دکتری رفتم اما بهم گفت اول باید دوره درمانی بگذرونی یه دوره درمانی 6 ماهه آیا درمان شما هم به این شکله؟

رها
رها
1401-03-18 17:59

سلام من ۱۹ سالمه جای جوش خیلی دارم جوری که قهویی و سیاه رنگن و صورتم حساسه دست بزنم التهاب پیدا میکنه تا مدت ها قرمزع لیزر میتونه کمکم کنه

Aida
Aida
1401-03-15 20:39

سلام وقت بخیر برای جوش های بلوغ هم راه حل مناسبیه؟

آخرین ویرایش 6 ماه قبل توسط Aida
علی سینا
علی سینا
1401-03-13 18:01

سلام و خسته نباشید میخواستم صورتمو لیزر کنم من ۲۰ سالمه و افغان هستم میگم که با افغان بودنم مشکل ندارید و بعدش لیزر که صورتمو خراب نمیکنه نه

آرزو
آرزو
1401-03-12 09:35

وقت بخیر دکتر اثر لیزر جوش چقدره ؟ این روش هم مثل خدمات زیبایی دیگه نیاز به تمدید داره ؟

بهنام
بهنام
1401-03-08 09:38

سلام. ی سوالی که داشتم اینه که بهترین سن برای لیزر جای جوش چه زمانیه ؟

سپیده
سپیده
1401-03-05 09:43

سلام. منظور از لیزر فرکشنال همون لیزر جوشه یا کارایی این دو کاملا با هم متفاوته؟

نسترن
نسترن
1401-03-04 09:32

سلام. من صابون برای از بین بردن جای جوش استفاده کردم و صورتمو خیلی خشک کرده و جوشهای صورتم از بین برفتن. به نظر شما این نوع لیزر جوش صورتمو از بین میبره . دوست ندارم دارو استفاده کنم. از عوارضش میترسم

عارف
عارف
1401-03-02 09:58

با سلام خدمت شما . میخواستم بدونم هزینه لیزر صورت چقدر میشه و من برای قسمت گونه ها میخوام که خیلی شدید نیست و برای مردهاهم انجام میشه؟

امیرحسین
امیرحسین
1401-03-01 09:59

سلام. بعد از لیزر جوش صورت چه کنیم ؟ آیا مراقبت خاصی داره و رژیم غذایی رو باید رعایت کنیم تا دورباره جوش برنگرده؟

صحرا
صحرا
1401-02-27 09:32

سلام من دخترم در سن بلوغه و خیلی جوش زده . بابت این موضوع اعتماد بنفسشو از دست داده دقیثا رو لپش جوشداره میخواستم بپرسم لیزر جوش بلوغ میشه انجام داد؟

حانیه
حانیه
1401-02-22 09:23

سلام. لیزر جوش سر سیاه هم میشه انجام داد؟

زیبا
زیبا
1401-02-18 09:32

سلام.دختر من 15 سالشه و اینقدر جوشهای بدنشو کنده لک های قهوه ای شده آیا این لیزر جوش برای درمان لک های قهوه ای بدن دخترم موثره؟

رزا
رزا
1401-02-12 09:19

سلام. لیزر جوش دردناکه؟ سوزش داره؟ چون من تحمل دردم خلی کمه

امین رضا
امین رضا
1401-02-10 18:50

سلام میخواستم بپرسم که من که ۱۶ سال دارم میتوانم اقدام به لیزر کنم ؟چون روی پیشونی ام جای جوش است و روی صورت ام هم به طور ترکیبی هم جوش است و هم جای جوش.

عاطفه
عاطفه
1401-01-18 09:18

سلام. من صورتم جوشاش واقعا آزار دهنده هستن و بیشتر عصبی . وقتی که عصبی میشم جوش میزنم . آیا این لیزر جوش برای من مناسبه؟

انا
انا
1400-12-09 21:14

سلام وقت بخیر
من صورتم جوش هورمونی میزنه
چند وقته که بیشتر شده ولی من تمام نکاتی که پزشکم گعته رعایت کردم.
فقط اینکه دو جلسه است که برای موهای زائد پام لیزر میکنم.
ایا این قضیه میتونه به جوش صورت مرتبط باشه؟

ali
ali
1400-12-02 09:37

برای لیزر جوش با دستگاه لیزر موهای زائد انجام میشه؟ یا دستگاه جدا داره؟

عسل
عسل
1400-11-17 20:22

با سلام من ۱۷ سالمه و صورتم پر از جوش و لک شده آیا لیزر واقعا تاثیر گذاره و از بین میرن؟

بهنام
بهنام
1400-11-11 09:26

سلام. این تصاویری که گذاشتید برای لیزر جوش هنوز جلساتشون تموم نشده؟

افسانه
افسانه
1400-11-09 09:40

سلام. من صورتم جوش داره اگر از اسکراب استفاده کنم ممکنه که جوش ها بیشتر بشن یا اگر لیزر انجام بدم به نتیجه بهتری می رسم؟

عباس
عباس
1400-10-29 10:29

سلام. برای انجام لیزر جوش شما از بی حسی استفاده می کنید؟

الناز
الناز
1400-10-26 09:30

سلام. من صورتم جوش زیاد داره . هم سر سیاه هم سر سفید . لیزر جوش برای درمان دائمی موثره؟

هدیه
هدیه
1400-10-22 09:22

سلام. من 2 جلسه فیشیال که رفتم صورتم خیلی جوش زده این جوش ها خوب میشن یا باید لیزر جوش نجام بدم؟

علی
علی
1400-10-20 09:38

سلام. من پوست صورتم تقربیا چرب هست و جوش هایی در دوطرف صورتم سمت گونه ها زده میشه که بعد از خوب شدن خود جای جوشها میمونه . ممنون میشم که راهنماییم کنید پکار باید بکنم؟

صبا
صبا
1400-10-19 09:32

سلام.من صورتم جای جوش داره و بعضی وقتا یهو کل صورتم جوش میشه بعد از گذشت ی مدت صورتم خوب ، خوب میشه. بازم بهمین صورت تکرار میشه . لیزر جوش برای من ماسبه؟

مهدی
مهدی
1400-10-18 23:18

سلام ببخشید برای درمان جوش های فعال که گفتید لیزر انجام میشه جلسه ای چقدر هزینش میشه؟

جواد
جواد
1400-10-14 10:19

سلام. من 26 سالمه و همیشه جوش های سرسفید روی صورتم در می آید بخاطر اینکه جوشها رو دستکاری کردم جاشون روی پوستم مونده با این لیزر جوش که انجام میدید صورتم صاف میشه؟

arash
arash
1400-10-13 09:32

سلام. قسمت پشت سرم سمت گردن جوش های چرکی زیاد میزنه بطور که حتی نمیتونم از درد بهشون دست بزنم. با لیزر جوش درمان میشه؟ یا باید دارو مصرف کنم؟

الهام
الهام
1400-10-12 09:38

سلام. لیزر جوش برای جوشهای فعال هم جواب میده یا باید اول جوش ها درمان بشن بعد برای جای جوش لیزر انجام داد؟

احمدی
احمدی
1400-10-11 09:40

من صورتم خیلی جوش در میاره مخصوصا قسمت چانه و پیشانی انم جوشهای بزرگ وچرکی. با لیزر جوش درمان میشه؟

سپهر
سپهر
1400-10-09 09:23

سلام برای بازو هم میشه از لیزر جوش استفاده کرد؟ لیزر جوش بازو ممکنه

فرشاد
فرشاد
1400-10-08 09:20

سلام. لیزر جوش دردناک نیست؟

ابوالفضل
ابوالفضل
1400-09-28 15:30

سلام . من 30 سالم هست و صورتم کلی جای جوش و جوش های ریزی داره . لیزر جوش برای من اوکیه؟

ریحانه
ریحانه
1400-09-15 12:06

سلام. واقعا لیزر جوش درد نداره؟من بیشتر بخاطر دردشه که نمیتونم اقدام کنم