You are currently viewing لیزر جوش صورت راه حلی برای از بین بردن جوشها

هدف از انجام لیزر جوش صورت، برای به حداقل رساندن اثر جوش بر روی پوست و زیبایی پوست شما می باشد. جوش از مهم ترین بیماری های پوستی به خصوص در صورت و دست ها می باشد. وجود این جوش ها سبب می شود افراد به طور مداوم به دنبال کندن و یا درمان آنها باشند و یا حتی زخم ایجاد شده توسط آنها را برطرف کنند.

انواع جوش ها و آکنه ها گاهی برای برخی از افراد خیلی آزاردهنده هستند. این جوش ها گاهی در اثر لیزر دیگر نقاط بدن مانند لیزر موهای زائد ایجاد شده اند و گاهی به دلایل هورمونی در نقاط مختلف صورت دیده می شوند.

لیزر جوش صورت

در این میان بسیاری از افراد اقدام به استفاده از روش های درمانی دیگری برای رفع جوش ها می کنند، اما باز هم جای آنها و اثر کمی از این جوش ها مانند لکه بر روی پوست صورت باقی می ماند که در این صورت استفاده از لیزر جوش صورت می تواند کمی این مشکل را حل کند.

بسیاری از آرایشگران نیز از این روش درمانی برای مراجعان خود استفاده می کنند که البته بسیار خطرناک می باشد و ممکن است عارضه ای برای فرد ایجاد کند. این روش درمانی جدید باید توسط افراد متخصص و دستگاه های خاص انجام شود تا نتیجه موثری گرفته شود و عوارض کمتری بر جای بگذارد.

روش های انجام لیزر جوش صورت

دو نوع روش برای درمان با لیزر وجود دارد. در روش اولی لیزر، اقدام به لایه برداری از سطح پوست می کند. اما در روش دوم لیزر به سطح پوست کاری ندارد و فقط به دنبال ایجاد حرارت در لایه میانی و ایجاد کلاژن که به از بین بردن چین و چروک و جوش ها می پردازد، مشغول است تا پوست بتواند سلول های مرده را حذف و سلول های تازه شروع به رشد کنند.

فیلم لیزر جوش صورت

در این بخش فیلم از مراجعه کننده عزیز جهت درمان جوش صورت با بهترین دستگاه لیزر 2021 در کلینیک زیبایی گلدن رویال را مشاهده می کنید.

فواید لیزر جوش صورت

یکی از مهم ترین فواید استفاده از لیزر جوش صورت از بین بردن انواع لکه های پوستی حاصل از بین بردن جوش است. چون در بسیاری از مواقع با اقدامات انجام شده ، جوش از بین می رود اما جای آن باقی می ماند.

از دیگر فواید آن می توان به جنبه روحی و روانی آن توجه کرد. افراد با استفاده از این روش می توانند تمام تغییر رنگ های پوستی را از بین ببرند و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند.

فواید لیزر جوش

با انجام هر جلسه جای لکه ها کمرنگ می گردد و فرورفتگی ها کمی برآمده می شوند و جای جوش ها با دیگر نقاط صورت یکدست می شود و صورت صاف می گردد.

این روش می تواند یکی از روش های خوب برای درمان لک صورت و از بین بردن جوش های دستکاری شده و اثرات به جامانده از آن در افراد با سنین مختلف به خصوص جوانان و نوجوانان باشد.

عوارض لیزر جوش صورت

از عوارض این روش درمانی می توان به ایجاد تاول، حساسیت و آلرژی های مختلف پوستی، ایجاد عفونت، قرمزی پوست، التهاب و… اشاره کرد که البته این عوارض در برخی از افراد بلند مدت است و در برخی از افراد ظرف مدت چند هفته از بین می رود.

همچنین در برخی از نواحی پوست، فرد احساس خارش و تغییر رنگ نیز می کند. گفتنی است که بیشتر افراد بعد از استفاده از این روش مانند افراد آفتاب سوخته می شوند. هر چند که این عارضه دوام زیادی ندارد.

قابل ذکر است در صورتی که عوارض این مشکل تا مدت ها در صورت افراد باقی ماند، باید حتما به پزشک معالج خود مراجعه کنند.

مراقبتهای قبل از لیزر جوش صورت

بیماران باید دقت کنند که این روش درمانی زمانی می تواند نتیجه موثری داشته باشد که بیمار به یک کلینیک زیبایی معتبر مراجعه کرده باشد و در جلسات مشاوره پزشک شرکت کند و از نوع مراقبت های لازم بعد و قبل از استفاده از این روش درمانی آگاه باشد.

افرادی که تصمیم به استفاده از این روش درمانی می گیرند باید قبل از استفاده، از انجام برخی از کارها بپرهیزند.

مراقبتهای قبل از لیزر جوش صورت

این افراد باید قبل از استفاده از لیزر جوش صورت از اپیلاسیون پوست خودداری کنند. این افراد نباید از انواع کرم های موبر و لایه بردار استفاده کنند. مورد دیگر اینکه تا ده روز قبل از انجام لیزر نباید اقدام به مصرف داروهای رقیق کننده خون و استعمال دخانیات کنند.

این افراد باید دقت کنند که از دستکاری جای جوش ها، زخم های آنها و استفاده از انواع داروهای شیمیایی و گیاهی خودداری کنند.

مراقبتهای بعد از لیزر جوش صورت

بعد از استفاده از این روش برای گرفتن نتیجه مطلوب، افراد باید اقدام به استفاده از یخ بر روی ناحیه تحت درمان کنند. این افراد باید از انواع ژل های آلوئه ورا و کرم های ضد آفتاب استفاده کنند.

این افراد باید دقت داشته باشند که بعد از لیزر جوش از برخورد حرارت به محل درمان جلوگیری کنند و همچنین از استفاده از لوازم آرایشی پرهیز کنند.

این افراد برای گرفتن نتیجه مطلوب باید برای بیرون رفتن از منزل از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده کنند و همچنین می توانند از ماسک های پارچه ای و یا ماسک هایی که حرارت و نور خورشید را جذب نمی کنند، استفاده کنند.

لیزر جوش صورت

استفاده از داروهای تجویزی پزشک نیز یکی دیگر از روش های مراقبتی برای بعد از لیزر جوش صورت می باشد.

همچنین بیماران نباید جلسات معاینه بعد از لیزردرمانی را فراموش کنند تا اگر عوارض همچنان پابرجا بود و یا مشکلی در لیزردرمانی وجود داشت، فکری به حال آنها شود.

ناگفته نماند که این افراد باید برای مدتی حدود دو هفته از خوردن مواد غذایی اسیدی خودداری کنند تا بتوانند هر چه سریعتر نتایج مطلوب را در روی پوست صورت خود مشاهده کنند.

تعداد جلسات درمان لیزر جوش صورت

هر جلسه لیزر جوش صورت بین 30 تا 45 دقیقه طول می کشد و وقت زیادی را از بیمار نمی گیرد. تعداد جلسات برای استفاده از این روش درمانی به نظر پزشک، نوع جوش( سرسیاه، سرسفید، جوش های قرمز چرکی و جوش های قرمز کوچک)، نوع پوست بیمار از لحاظ خشک و یا چرب بودن و … بستگی دارد.

اما عموما این جلسات برای بسیاری از افراد به چهار جلسه ختم می شود و پزشک از افراد بیمار می خواهد که هر ده تا 15 روز برای گذراندن جلسات درمانی به مطب مراجعه کنند.

برخی از افراد نیز با توجه به پوستی که دارند، تعداد جلسات لیزر جوش صورت بیشتری را می گذرانند و این زمان بین چهار تا شش ماه طول می کشد.

درمان جای جوش با لیزر

این روش یکی از سریعترین روشها برای از درمان جای جوش و فرورفتگی های روی صورت می باشد.درمان جای جوش صورت با لیزر برای بسیاری از افراد دردناک نمی باشد و نباید از آن بترسند. با این حال افراد باید بدانند که میزان درد به اندازه جوش موجود در روی پوست صورت و عمق آن بستگی دارد.

 

اما با این وجود بسیاری از پزشکان قبل از اقدام به استفاده از لیزر جوش از کرم هایی برای کاهش درد و یا مواد بی حسی استفاده می کنند. قابل ذکر است که برخی از بیماران بر این عقیده هستند که بعد از لیزردرمانی نیز برای مدتی محل تحت درمان درد می کند. اما درد آن به حدی نیست که نتوان تحمل کرد.

عکس قبل و بعد از لیزر جوش

در تصویر زیر بیمار با استفاده از جلسات مکرر لیزر جوش توانسته است کمی جوش های صورت خود را از بین ببرد.

درمان رفع جای جوش و جوانسازی پوست

هزینه لیزر جوش

بسیاری از افراد برای گرفتن یک نتیجه موثر و البته کم هزینه ابتدا به دنبال مقدار هزینه استفاده از این روش درمانی می روند.

این روش درمانی نوین دارای هزینه های مختلفی است و این هزینه ها به تعداد جلسات لیزر درمانی، در نظر گرفتن محلی از صورت که تحت لیزردرمانی قرار گرفته است و همچنین تعداد جوش ها بستگی دارد.

انتخاب نوع روش لیزردرمانی نیز می تواند یکی دیگر از عوامل تعیین کننده هزینه این اقدام باشد.

نوع پوست، هزینه های بیهوشی، مخارج مراقبت های قبل و بعد از عمل، پزشک معالج و … نیز می توانند از موارد دیگری باشند که هزینه استفاده از این روش را تعیین کنند.

برخی از موارد دیگر مانند تبلیغات نیز می توانند بر هزینه لیزردرمانی تاثیر بگذارند.

خدمات لیزر جوش صورت در کلینیک زیبایی گلدن رویال

درمان جوش صورت و رفع جای جوش صورت در کلینیک زیبایی گلدن رویال بصورت حرفه ای وتوسط پزشک متبحر انجام می گردد.

در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام خدمات پوست برای خانم ها توسط پزشک متخصص خانم و برای آقایان توسط پزشک متخصص آقا انجام می گیرد.

جوانسازی و رفع جای جوش

کلینیک زیبایی گلدن رویال خدمات خود را شامل  لیزر بیکینی ،  جوانسازی پوست ، بوتاکس ، بوتاکس پیشانی و … با تضمین کیفیت ارائه می دهد. لطفا بری ویزیت و مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

همراهان گرامی ، افراد بهتر است در یک زمان مناسب برای استفاده لیزر جوش صورت به پزشک مراجعه کنند، یعنی زمانی که جوش ها غیر فعال هستند. افرادی که هنوز به سن بلوغ نرسیده اند، دارای جوش های فعال می باشند و ممکن است بعد از لیزر درمانی دوباره علائم ایجاد شوند و استفاده از این روش فایده ای نداشته باشد.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments