هایفوتراپی صورت چیست ؟ هایفوتراپی درمانی غیرتهاجمی برای جوانسازی پوست است. این روش از موفق ترین درمان های ضد پیری است که  امکان لیفت صورت را بدون نیاز به جراحی فراهم می کند.

روش های درمانی غیر جراحی  دوره نقاهت کوتاه تری نسبت به گزینه های جراحی دارند ، اما نتایجی که ارائه می دهند چندان به اندازه روشهای جراحی دوام ندارند. متخصصان پوست هایفوتراپی را برای علائم خفیف تا متوسط و ​​یا زودرس پیری توصیه می کنند.

هایفو صورت

 

در این مقاله ، نگاهی می اندازیم به این که این روش چیست ، چقدر موثر است و آیا عوارض جانبی دارد.

هایفو صورت

هایفوتراپی از سونوگرافی برای ایجاد گرما در سطح عمیق پوست استفاده می کند. این گرما به سلولهای پوست آسیب می رساند و بدن سعی در ترمیم آنها دارد. برای انجام این کار ، بدن کلاژن تولید می کند تا به رشد مجدد سلول کمک کند. کلاژن ماده ای در پوست است که به آن ساختار و قابلیت ارتجاعی می بخشد.

نوع سونوگرافی که در این روش استفاده می شود متفاوت از سونوگرافی است که پزشکان برای تصویربرداری پزشکی استفاده می کنند. هایفوتراپی  از امواج پرانرژی برای هدف قرار دادن مناطق خاص بدن استفاده می کند.

هایفوتراپی صورت چیست

 12 کاربرد هایفوتراپی

1- برطرف نمودن چین و چروک های صورت

همچنین بخوانید : چین و چروک صورت را چگونه از بین ببریم

2- کاهش حجم صورت  (برای تبدیل صورت مربع شکل به صورت بیضی شکل)

3- اصلاح فرم صورت (به چانه و خط فک  شکل V می دهد.)

4- برطرف نمودن غبغب زیر چانه

5- رفع افتادگی گونه ها

6- رفع افتادگی پلک و ابرو

7- اصلاح چین خوردگی بینی

8- چین و چروک دور چشم

9- برطرف نمودن  شل شدن پوست روی گردن

10- رفع شلی  پوست زیر بغل ، بازو ، کمر ، ران و بازو

11- درمان چین و چروک ناحیه گردن (لیفت گردن) و دکلته

12- همچنین متخصصان از  هایفو برای درمان تومورها طی جلسات بسیار طولانی تر و شدیدتر استفاده می کنند.

روش انجام هایفوتراپی

پزشکان معمولاً با تمیز کردن ناحیه تحت درمان و استفاده از ژل جوان سازی انجام این روش را شروع می کنند. سپس ، از یک دستگاه دستی استفاده می کنند که امواج اولتراسوند را انتشار می دهد. هر جلسه هایفو صورت به طور معمول 30-90 دقیقه طول می کشد.

برخی افراد احساس درد و ناراحتی خفیفی در حین درمان دارند و برخی نیز بعد از انجام آن درد دارند. به همین دلیل پزشکان ممکن است قبل از عمل از بی حس کننده موضعی استفاده کنند تا از این درد جلوگیری کنند. مسکن های بدون نسخه ، مانند استامینوفن یا ایبوپروفن نیز ممکن است کمک کننده باشند.

برخلاف سایر درمان های زیبایی هایفوتراپی نیازی به آماده سازی قبلی ندارند. هنگامی که یک جلسه به پایان می رسد ، هیچ نیازی به استراحت  و دوره بهبودی وجود ندارد ، به این معنی که افراد می توانند پس از دریافت درمان هایفو  به کارهای روزمره خود ادامه دهند.

روش انجام هایفوتراپی

بسته به نتایج مورد نظر که می خواهید بدست آورید ، ممکن است  بین یک تا شش جلسه هایفوتراپی نیاز داشته باشید.

هایفو صورت معمولاً در طی 2-3 ماه نتایج مثبتی ایجاد می کند و مراقبت خوب از پوست می تواند به حفظ این نتایج تا 1 سال کمک کند.

مطالعه ای در مورد اثر بخشی هایفوتراپی نشان داده است که این روش برای برطرف نمودن چین و چروک در اطراف فک ، گونه ها و دهان به بهترین شکل نتیجه می دهد.

همچنین در این روش قابلیت ارتجاعی پوست به طور قابل توجهی در تمام مناطق تحت درمان بهبود می یابد.

7 مزیت هایفو صورت

1- هیچ اثر  نامطلوب یا صدمه ای به پوست وارد نمی کند زیرا این روش هیچ عوارض جانبی ندارد.

2- پس از انجام ، فرد می تواند به راحتی به فعالیت های روزمره خود بازگردد.

3- از آنجا که هایفوتراپی باعث تشکیل کلاژن می شود ، ماندگاری آن طولانی مدت است (12-18 ماه).

4- در تمام فصول قابل استفاده است.

5- لیفت صورت را بدون هیچ گونه جراحی یا تزریق تضمین می کند.

6- هیچ مراقبت قبل از درمان یا پس از درمان لازم نیست.

7- انرژی اولتراسوند یک روش قابل اعتماد است زیرا حدود 40 سال است که برای اهداف تشخیصی و درمانی استفاده می شود.

عوارض جانبی هایفوتراپی

به طور کلی ، شواهد نشان می دهد که هایفوتراپی صورت عوارض جانبی کمی دارد ، اگرچه برخی از افراد ممکن است بلافاصله بعد از عمل درد و ناراحتی را تجربه کنند ، اما هیچ عارضه جانبی جدی در درمان وجود ندارد. ممکن است عوارض زیر بطور موقتی مشاهده شوند که پس از چند ستعت از بین می روند:

  • تورم
  • بی حسی
  • سرخی
  • کبودی

انواع دستگاه هایفو

دستگاه اولترا و دلتا

مدرن ترین دستگاه از بین بردن چین و چروک و سفت شدن پوست بدون جراحی ، درد و خونریزی.

در دستگاه های Ultra و Delta منوهای هر دو دستگاه یکسان است.

کارتریج هر دو دستگاه یکسان است.

اولترا دارای دو مدل 600 و 800 وات است که هرکدام دارای یک قیمت متفاوت هستند.

دستگاه سه بعدی

دستگاه سه بعدی نسل جدید هایفوتراپی است که انقلابی در این دستگاه ایجاد کرده است.یکی از ویژگی های منحصر به فرد دستگاه این است که 11 شات را همزمان انجام می دهد.

هایفو تراپی ، هایفو دابلو

دستگاه دابلو

دستگاه دابلو که اصلی ترین مزیت آن کمترین آسیب رسانی به پوست می باشد هیچ نوع سوختگی و یا لکی ایجاد نخواهد کرد لیفتینگ پوست با این روش بیشتر از سایر روشها می باشد و شما می توانید لیفت صورت را بعد از اتمام جلسه احساس کنید.

نحوه کار دستگاه هایفوتراپی

اگر کاغذ را جلوی نور خورشید بگیرید اتفاقی نمی افتد ولی اگر از یک ذره بین استفاده کنید می توانید با کانونی کردن نور، امواج نور را در یک نقطه بسیار کوچک متمرکز کنید و با ادامه این کار آن نقطه داغ وداغ تر می شود و با تداوم تمرکز برروی آن نقطه انرژی کانونی شده امواج نورخورشید می تواند کاغذ را بسوزاند تکنولوژی هایفوتراپی (دابلو) نیز دقیقا با همین روش امواج اولتراراسوند را در لایه های زیرین پوست کانونی ومتمرکز کند.

چه کسانی کاندید مناسبی برای هایفو صورت هستند ؟

از سن سی سالگی علائم شل شدن پوست شروع می شود. افرادی  که تمایل به داشتن پوست جوانتر دارند، می توانند از این روش بهرمند شوند. نتایج این روش در درمان افتادگی خفیف تا متوسط  نسبت به افتادگی های شدیدتر ، بهتر عمل می کند.

در افرادی که افتادگی زیاد دارند وتمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند می توان از روشهای ترکیبی مثل تزریق ژل به همراه لیزر فرکشنال و هایفوتراپی استفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری بدست آید. همچنین افرادی که می خواهند وزن کم کنند و نگران شل شدن صورت وگردن هستند می توانند از این روش استفاده کنند .

ماندگاری اثر هایفوتراپی صورت

بسته به میزان شلی و نوع رژیم غذایی، سن، ژنتیک و… لیفت ناشی ازهایفو حدود 2 سال باقی می ماند .افرادی که تمایل دارند نتیجه ماندگارتر داشته باشند می توانند هر1- 2 سال یکبار این روش را تکرار کنند تا همیشه جوان بمانند.

ماندگاری اثر هایفوتراپی صورت

نتایج هایفوتراپی صورت

با انجام یک جلسه هایفوتراپی کشیده شدن ابروها، گونه ها، خط فک را می توان نتیجه گرفت .چروک خط خنده کاهش می یابد، افتادگی گوشه لب ها کمتر می شود ،خطوط پنجه کلاغی دور چشم صاف تر می شوند ،همچنین شلی گردن و غبغب تاحدودی اصلاح می شود.

 چه کسانی نمی توانند از روش هایفو استفاده کنند ؟

  • خانمهای باردار بهتر است پس از زایمان خود این روش را انجام دهند.
  • در صورت داشتن زخم یا تبخال فعال در محل مورد درمان ، این روش قابل انجام نیست.
  • در صرت وجود پروتز فلزی یا استنت قلبى
  • برای بیماران صرعی
  • افراد دیابتی نیز نمی توانند از این روش استفاده کنند.

 مدت زمان هر جلسه چقدر است ؟

بسته به ناحیه ای هایفوتراپی انجام میشود بین 30 تا 90 دقیقه می باشد . این روش کاملا راحت وبدون درد است و حتى حين انجام هایفوتراپی بیمار در حالت نشسته قرار می گیرد .

 آیا هایفوتراپی برای پوست تیره هم قابل انجام است ؟

بله خوشبختانه هر تیپ پوستی می تواند ازروش هایفو استفاده کند . (برخلاف لیزر)

انجام خدمات هایفوتراپی صورت در کلینیک زیبایی گلدن رویال

برای دریافت مشاوره و یا کسب اطلاعات درباره خدمات هافوتراپی صورت می توانید با ما تماس حاصل فرمایید. مشاوران کلینیک زیبایی گلدن رویال در هر لحظه آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

 

کلینیک زیبایی گلدن رویال خدمات زیبایی پوست و مو مانند هایفوتراپی صورت و شکم ، لیزر موهای زائد ، لیزر بیکینی ، پاکسازی پوست ، بوتاکس ، و … را به همراه پزشکان متخصص و معتبر ارائه می دهد. لطفا جهت ویزیت و مشاوره رایگان با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل نمایید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments