از بین بردن سیاهی قوزک پا

رفع سیاهی قوزک پا یکی از دغدغه های بسیاری از افراد میباشد که در اثر ضخامت پوست این ناحیه ایجاد میشود. برای رفع سیاهی قوزک پا بهترین روش استفاده از لیزر میباشد. این روش نسبت به سایر روش ها ماندگاری بالاتری داشته و عوارض جانبی کمی دارد. لیزر با حذف لایه سطحی و ضخیم شده پوست به رفع تیرگی و روشن سازی پوست قوزک پا کمک میکند.

 

علت تیرگی قوزک پا و راهکار های رفع آن

تیرگی قوزک پا در بسیاری از افراد شایع بوده ولی گاهی در برخی افراد میزان آن شدید بوده و به خاطر تاثیر منفی روی زیبایی حس ناخوشایندی را در فرد ایجاد میکند.

رفع سیاهی قوزک پا چندان پیچیده نیست و با روش های مختلفی کاملا قابل حل میباشد. تیرگی قوزک پا نشان دهنده بیمار بودن نیست و علت آن ضخیم شدن پوست ناحیه میباشد در حالی که عموم مردم بر این باور هستند که این سیاهی به خاطر وجود لک میباشد.

در هر حال زیبایی قوزک پا برای همه به ویژه خانم ها بسیار مهم میباشد و تقریبا همه خانم ها به دنبال راهکار هایی برای رفع آن میگردند. برخی افراد از نظر ژنتیکی مستعد هستند و البته فشار و تحریک زیاد پوست باعث تیرگی میشود.

علت سیاهی قوزک پا و راهکار های رفع آن

روش های موثر برایاز بین بردن پینه قوزک پا و رفع تیرگی قوزک پا متنوع میباشند و شامل روش های خانگی، لیزر، میکرودرم ابریژن، اسکراب کردن و کرم های لایه بردار میباشد. از دیگر علل سیاه شدن سیاه شدن قوزک پا نپوشیدن جوراب است که باعث سایش قوزک و سیاه شدن آن به مرور زمان میشود.

خشکی و سردی هوا از دیگر علل ضخیم شدن قوزک پا و سیاه شدن آن میباشد. برخی افراد هم به خاطر داشتن بیماری زمینه ای مثل اگزما و یا پسوریازیس که یک بیماری پوستی میباشد ممکن است نسبت به بقیه افراد مستعد تر باشند.

برخی بیماری های قارچی پوست نیز میتوانند در سیاهی قوزک پا تاثیر بگذارند. به طور کلی توجه به بهداشت پا و استفاده از کرم های محافظت کننده و لوسیون های پوستی که به مرطوب نگه داشته شدن پوست کمک میکنند میتوانند در جلوگیری از سیاهی قوزک پا نقش داشته باشند. به طور از بین روش های ذکر شده برای از بین بردن پینه قوزک پا و رفع تیرگی قوزک پا با لیزر بسیار موثرتر و اثر ماندگارتری دارد.

علت سیاهی قوزک پا  از دید طب سنتی و رفع سیاهی قوزک پا

از دیدگاه طب سنتی وجود لک در هر قسمت از بدن دلیل بر افزایش سودا در بدن و سردی و خشکی میباشد.  برای رفع سیاهی قوزک پا هم میتوان از روش های طب سنتی استفاده کرد و هم از روش های مدرن بهره جست.

از نظر سنتی مصرف روغن های موضعی که گرم و مرطوب هستند مانند روغن کنجد، زیتون و سیاهدانه میتواند کمک کننده باشد. اگر هر شب با روغن به صورت ملایم ماساژ داده شود و روی آن پوشانده شود میتواند موثر باشد. اگر ناحیه سیاه قوزک پا ضخیم باشد و قدیمی باید از بادکش و زالو درمانی کمک گرفت.

انواع روش های موثر برای از بین بردن تیرگی قوزک پا

برای از بین بردن تیرگی قوزک پا چندین روش وجود دارد که ما در این بخش به این روش ها اشاره کرده ایم:

1- درمان سیاهی قوزک پا با لیزر

از بین بردن پینه قوزک پا و رفع سیاهی قوزک پا با لیزر یک راه حل آسان و فوری و بی خطر میباشد. نور لیزر باعث از بین بردن پوست های مرده و شاخی شده میشود و از این طریق به روشن سازی پوست کمک میکند.

رفع تیرگی قوزک پا با لیزر یک روش بدون درد میباشد، نیازی به بستری شدن وجود ندارد و دوره نقاهت ندارد و فرد پس از لیزر میتواند به طور عادی کار های روزمره خود را از سر بگیرد. در این روش انرژی حاصل از پرتو های تمرکز یافته روی لکه های تیره هدایت میشود تا لایه های پوستی برداشته شوند.

گرمای حاصل از لیزر لکه های تیره پوست را تخریب میکند. در واقع یک لایه برداری نوعی لایه برداری انجام میشود و پس از لیزر درمانی پوست شفاف میشود. لیزر رنگدانه های تیره پوست را تخریب میکند و همین طور لایه های ضخیم پوست را از بین میبرد تا پوست روشن تر به نظر برسد. سفید کردن پوست با لیزر یک روش موثر و غیر تهاجمی است و برای افرادی که با مشکل سیاهی قوزک پا یا هر ناحیه از پوست مواجه هستند توصیه میشود.

در بین تمام روش های موجود استفاده از لیزر بهتر و دارای اثرات ماندگارتری دارد. در بین انواع لیزر، لیزر CO2 فرکشنال میتواند تا حدی ضخامت پوست را کم کند.

2- رفع تیرگی قوزک پا با لیزر CO2 فرکشنال

درمان های لیزری شامل دو دسته روش های همراه با لایه برداری پوست و روش های بدون لایه برداری هستند. در انواع همراه با لایه برداری یک لایه از پوست از بین میرود که لیزر CO2 فرکشنال از این نوع میباشد.

لیزر دی اکسید کربن تاثیر چشمگیری بر لایه سطحی پوست میگذارد و تغییرات مثبتی در پوست ایجاد میکند. استفاده از لیزر در مقایسه با لایه بردار های شیمیایی و میکرودرم ابریژن بسیار بهتر و اثر ماندگارتری دارد.

رفع سیاهی قوزک پا

لیزر مراقبت های پس از درمان خاصی ندارد فقط 1 تا 3 روز پس از درمان باید از دارو های مراقبت کننده از پوست استفاده کرد. مراقبت های پیش از درمان با لیزر CO2 فرکشنال سخت نیست و فقط بهتر است حدودا تا دو ماه قبل از جلسه درمان از تماس مستقیم با آفتاب پرهیز کرد.

در هنگام جلسات لیزر از بی حس کننده های موضعی استفاده میشود. پس از 3 تا 4 جلسه بعد از درمان نتیجه مطلوب حاصل میشود و طول هر جلسه حدود 30 دقیقه طول میکشد.

از مزایای استفاده از لیزر فرکشنال این است که همزمان با برداشت لایه سطحی، تحریک لایه های زیرین منجر به تحریک کلاژن سازی و جوانسازی پوست می شود. استفاده از لیزر برای از بین بردن سیاهی قوزک پا عارضه خاصی ندارد فقط ممکن است پوست مقداری ملتهب یا قرمز شود که با تجویز لوسیون های پوستی برطرف میشود و پس از چند روز به طور خودبخود برطرف میشود.

با توجه به اینکه تنها روش با دائمی ماندگاری برای رفع سیاهی قوزک پا، لیزر میباشد برای کسانی که دغدغه سیاهی قوزک پا دارند این روش توصیه میشود.

3- رفع سیاهی قوزک پا با میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یکی دیگر از روش هایی است که سلول های مرده پوست را از بین میبرد و برای جوان سازی و روشن سازی پوست و همینطور رفع سیاهی قوزک پا موثر میباشد.

میکرودرم ابریژن یک روش غیر تهاجمی است و سلول های تازه و جوان را جایگزین سلول های قبلی میکند. این روش یک روش جدید برای افرادی است که از تیرگی پوست خود رنج میبرند.

کاربرد های میکرودرم ابریژن برای جوانسازی پوست، رفع تیرگی قوزک پا، رفع چین و چروک و رفع کک و مک و لکه های پوستی میباشد. برای دریافت نتایج مثبت بین 5 تا 16 جلسه نیاز است و هر جلسه بین 30 تا 40 دقیقه طول میکشد.

جلسات به صورت هفتگی یا دو هفته در میان انجام میشوند. تعداد جلسات و فواصل بین جلسات به میزان ضخامت و تیرگی پوست بستگی دارد.

میکرودرم ابریژن برای رفع سیاهی قوزک

میکرودرم ابریژن نیاز به مراقبت های پیش از درمان ندارد ولی بهتر است قبل از انجام جلسات درمان حداقل تا چند روز قبل از کرم و ماسک های لایه بردار استفاده نشود.رفع سیاهی قوزک پا با این روش نیاز به بستری شدن ندارد و دوره نقاهت ندارد.

عوارض این روش درمان زیاد نیست ولی ممکن است قرمزی و کبودی در پوست، ورم، سوزش و افزایش حساسیت پوست به آفتاب در فرد دیده شود. با توجه به اینکه سفیدی حاصل از میکرودرم دائمی نیست و ممکن است پس از 6 ماه دوباره برگردد، بهترین روش برای رفع سیاهی قوزک پا لیزر میباشد.

عکس قبل و بعد از وایتینگ قوزک پا

در تصویر پایین تاثیر وایتینگ قوزک پا را مشاهده می کنید. به عکس قبل از وایتینگ توجه کنید پس از لیزر (وایتینگ) سیاهی ها کمتر شدند.

رفع سیاهی قوزک پا با لیزر

از بین بردن سیاهی قوزک پا

عکس رفع تیرگی قوزک پا با لیزر

سایر راهکار های رفع تیرگی قوزک پا و زیبا کردن قوزک پا

یک روش برای از بین بردن پینه قوزک پا و رفع سیاهی قوزک پا اسکراب کردن می باشد. اسکراب با لایه برداری متفاوت است و به معنی لایه برداری سطحی پوست و شامل حذف لایه های شاخی و سلول های مرده پوست میباشد.با اسکراب کردن و رفع آلودگی از پوست کرم ها و لوسیون های مکمل نیز بیشتر اثر خواهند گذاشت.

روش های خانگی برای از بین بردن سیاهی قوزک پا ترکیبات و ماسک های زیادی وجود دارد. البته اثربخشی این ماسک ها در استفاده طولانی مدت مشخص میشود و درمان صد در صدی نمیباشند. روش های خانگی نیز برای رفع سیاهی در قوزک پا اثربخش هستند. طبق تحقیقات آلوئه ورا برای روشن سازی و جوان سازی پوست بسیار موثر است.

کرم رفع پینه قوزک پا نیز برای از بین بردن پینه و نرمی و لطافت پا موثر میباشد. استفاده از جوش شیرین چون خاصیت لایه برداری و روشن کنندگی دارد نیز مهم میباشد. استفاده از آب مرکبات، زردچوبه و مخلوط ماست و جو دو سر پرک نیز میتواند در روشن سازی و رفع تیرگی تاثیر بسزایی داشته باشد. برخی کرم ه و لوسیون های پوستی نیز وجود دارد که میتوانند نتایج مطلوبی را در لایه برداری و روشن کردن پوست داشته باشند.

تمام روش هایی که ذکر شد دارای ماندگاری کوتاه مدت هستند و نیاز به زمان طولانی برای اثرگذاری هستند. در بین روش های ذکر شده استفاده از لیزر نتایج مطلوب تر و ماندگارتری دارد و تنها با چند جلسه میتوان نتیجه دلخواه را دریافت کرد.

ممکن است شما راجع به جراحی سیاهی قوزک پا نیز شنیده باشید؛ در صورتیکه با موارد فوق به نتیجه دلخواه نرسید میتوانید از این روش نیز استفاده کنید.

رفع سیاهی قوزک پا با لیزر در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات رفع تیرگی قوزک پا با لیزر در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای با بهترین و بروزترین دستگاه لیزر انجام می شود.

کلینیک زیبایی گلدن رویال در منطقه نیاوران تهران ، همراه با تیم حرفه ای و پزشکان مجرب ، جهت انجام خدمات زیبایی پوست و مو که شامل پی آر پی مو ، تزریق ژل ، لیزر موهای زائد ، لیزر بیکینی ، پاکسازی صورت ، هایفوتراپی ، مزوتراپی مو  و … در خدمت شما عزیزان می باشد.

لطفا جهت مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر درمورد رفع تیرگی قوزک پا با شماره های 02126122082 – 02126122083 تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران
guest
66 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هستي
هستي
1401-05-16 14:41

هزینه هر جلسه وایتینگ قوزک لطفا

آزیتا
آزیتا
1401-03-04 09:36

سلام. رفع سیاهی زانو در کودکان انجام میشه ؟ من دخترم الان هرکاری میکنم صندل پاش نمیکنه میگه پاهام سیاهه. میتونم دخترمم بیارم . 10 سالشه

مبینا
مبینا
1401-03-03 09:36

سلام. برای درمان خشکی شدید قوزک پا آیا لیز جواب گو هست؟

فایزه
فایزه
1401-03-02 09:54

سلام. عذر میخوام ازتون این روش بعد چند وقت جواب میده و تیرگی کمتر میشه یا کلا از بین میره؟

ژیلا
ژیلا
1401-03-01 09:57

سلام. پارافین تراپی قوزک پا برای از بین بردن سیاهی خوبه ؟ شما علاو هبر لیزر و فیس آپ از پارافین تراپی هم استفاده می کنید ؟

بنفشه
بنفشه
1401-02-27 09:42

سلام آیا بعد از رفع تیرگی باید پماد زینک اکساید برای قوزک پا استفاده کنیم؟

نوید
نوید
1401-02-22 09:29

سلام. من قوزک پام اوکیه اما زانوم خیلی سیاهه. باشگاه که میرم از خجالتم نمیتونم شلوارک بپوشم . این روش برای زانوی پا اوکیخ؟

راضیه
راضیه
1401-02-12 09:28

سلام. ممنون بابت راهنمایی شما فقط میخواستم بدونم واقعا این روش برای از بین بردن سیاهی قوزک پا موثره؟

محسن
محسن
1401-01-30 09:14

سلام. شما از فیس آپ برای سفید کردن قوزک پا استفاده میکنید ؟ یا مواد دیگه بکار میره؟

مریم
مریم
1400-12-12 10:58

سلام. منظور از جراحی سیاهی قوزک پا همون لیزره ؟ چون من تو چن تا پیج دیدم که از این کلمه استفاده کردن و بنظر جالب نمیاد. چون من خودم میخوام برای تیرگی قوزک پا اقدام کنم که در طی سرچ های که داشتم همچین چیزی رو دیدم.

آتیه
آتیه
1400-12-02 09:36

سلام. دلیل اینکه قوزک پا سیاه میشه چیه؟ من جوراب میپوشم اما باز قوک پام سیاهه. اگر درمانش کنم ممکنه که سیاهی برگرده؟

المیرا
المیرا
1400-11-18 09:51

سلام. من مستعد ترک پا و خشکی قوزک پا هستم . این درمان با لیزر خوبه؟