پاکسازی صورت و یا فیشیال ، یکی از راز های جوان‌ ماندن چهره و زیبایی پوست شما می باشد. پاکسازی پوست ، روش‌ های گوناگونی دارد . برخی از افراد بر این باورند که فقط افرادی که دارای پوست چرب و جوش دار می باشند به پاکسازی نیاز دارند اما باید بدانید که پوست خشک بیشتر از پوست چرب مستعد به ایجاد چین و چروک می باشد

پاکسازی صورت

بنابراین پاکسازی پوست خشک اهمیت بیشتری دارد. ما در این مقاله قصد داریم مراحل پاکسازی را به شما ارائه دهیم تا به کمک این روش شما پوستی زیبا و نرم داشته باشید . باید دقت داشته باشید که در زمان لیزر موهای زائد صورت نباید از این روش استفاده کنید.

پاکسازی پوست چیست ؟

پاکسازی پوست برداشتن سلول‌های مرده و نیز آلودگی‌هایی است که روی پوست تجمع پیدا کرده است. این کار می‌تواند سبب ایجاد شادابی و طراوت در پوست شود و به سلامت پوست کمک می‌کند.

با این کار سلول‌های لایه‌های سطحی پوست و نیز چربی‌ها و ذراتی که بر اثر آلودگی‌های هوا روی پوست نشسته است، برداشته می‌شود. یکی از روش های پاکسازی پوست صورت که در کلینیک های زیبایی استفاده می شود  روش میکرودرم ابریژن می باشد که موجب لایه برداری ، درمان منافذ باز پوست و همچنین جوانسازی می شود.  

چرا باید پوست را پاکسازی کرد؟

غدد چربی موجود در پوست مسئول ترشح چربی هستند. خروج این ترشحات از طریق مجاری که به سطح پوست باز می‌شوند صورت می‌گیرد و منجر به مرطوب شدن سطح پوست شده و سلول‌های مرده، ذرات غبار و آلودگی‌های موجود در سطح پوست را حل می‌کنند.

گرد و غبار و آلودگی موجود در هوا با چربی روی پوست ترکیب شده و منجر به مسدود شدن مجرای خروجی سبوم یا چربی می‌‌شود و در نتیجه پوست کدر شده و شفافیت و شادابی خود را از دست می‌دهد.

پاکسازی صورت در کلینیک گلدن رویال

برای اصلاح این مشکل پاک کردن منظم پوست با آب و پاک کننده‌های مناسب بسیار مفید است. همچنین باید از مصرف بیش از حد ترکیبات دارای چربی بالا و کرم‌پودر‌ها و مواد آرایشی روی پوست پرهیز کرد.

استفاده از پاکسازی پوست و لایه‌برداری مؤثر است. همچنین با استفاده از اسکراب‌های مناسب با نوع پوست سطح پوست کمی ماساژ داده خواهد شد.

بعد از آن پوست کمی بخور داده شده و جوش‌های سرسیاه آن تخلیه می‌شود. در نهایت از یک ماسک مناسب با نوع پوست استفاده شده و کرم نهایی روی پوست قرار داده خواهد شد.

قیمت پاکسازی پوست صورت

کلینیک زیبایی گلدن رویال پاکسازی پوست یا فیشیال را بسته به تقاضای مشتریان عزیز انجام می دهد. جدول ذیل هزینه پاکسازی پوست در مرکز گلدن رویال را نمایش می دهد.

قیمت پاکسازی پوست صورت

توضیح اینکه درمارول برای درمان جوش ها از کوکتل مزوتراپی استفاده می کند و مناسب کسانی می باشد که قصد از بین بردن جوش های خود را دارند. میکرودرم ابریژن بیشتر برای از بین بردن جای جوش ها استفاده می شود. این درمان ها برای مشتریان عزیزی که متقاضی باشند در کنار پاکسازی پوست انجام می شود.

مراحل پاکسازی صورت ( پوست )

به طور کلی مراحل پاکسازی پوست صورت به سه دسته تقسیم می شود

1- پاکسازی پوست در خانه

پاکسازی پوست در خانه شامل موارد زیر می باشد

 • شستن و پاک کردن صورت
 • تمیز کردن صورت با لوسیون
 • ماساژ صورت
 • بخور دادن صورت
 • از بین بردن جوشهای سر سیاه و سفید
 • استفاده از ماسک صورت
 • استفاده از مرطوب کننده

2- پاکسازی پوست در آرایشگاه

روش‌ پاکسازی پوست در آرایشگاه‌ها شامل یک یا چند مورد از موارد زیر می باشد

 • بخور، ماساژ و استفاده از لایه بردارهای شیمیایی
 • استفاده از اسکرب ها برای برداشتن لایه های مرده پوست
 • پاکسازی صورت با استفاده از شوینده های مختلف ، لایه بردارها
 • استفاده از کرم و لوسیون ها برای آبرسانی به پوست

توجه داشته باشید که روش های آرایشگاهی نمی توانند باعث پاکسازی عمیق پوست شوند و از جمله عوارض پاکسازی صورت در آرایشگاه ها می توان به التهاب پوستی ، زخم و انتقال عفونت اشاره کرد.

3- پاکسازی صورت در کلینیک های زیبایی معتبر

روشهای مختلفی برای فشیال یا پاکسازی پوست در کلینیک وجود دارد. آنچه که مهم است مراجعه به یک کلینیک زیبایی معتبر برای انجام این کار می باشد. این حق شماست که پیش از انجام پاکسازی صورت از کارهایی که بر روی پوست شما انجام خواهد شد اطلاع داشته باشید.

پاکسازی چربی صورت در کلینیک گلدن رویال

معمولا مراکز زیبایی  از 7 مرحله به شرح زیر برای پاکسازی پوست صورت استفاده می کنند.

پاکسازی پوست صورت در کلینیک زیبایی 

1 و 2 – گوماژ یا اسکراب همراه با بخور سرد یا گرم که پزشک متخصص متناسب با نوع پوست فرد سرد یا گرم بودن بخور را انتخاب می کند. در این مرحله لایه برداری سطحی انجام می شود.

3- مرحله بعدی دزن می باشد که در این مرحله به وسیله جریان الکتریکی لایه برداری عمقی پوست انجام می شود.

4- هیدورمی یا گالوانیک مرحله چهارم می باشد که آبرسانی و همچنین تغذیه رسانی به پوست را شامل می شود.

5- در مرحله پنجم که هایفریکوئنسی نام دارد با جریان الکتریکی بالا پوست کاملا ضد عفونی شده و منافذ باز پوست بسته می شود.

6- در این مرحله از ماسک مغذی ژاپنی که خاصیت کلاژن سازی و جوانسازی دارد روی پوست  استفاده می شود تا مواد مورد نیاز کاملا جذب پوست شود.

7- در مرحله آخر پاکسازی پوست صورت بیست دقیقه ماساژ با بهترین صندلی ماساژور در کلینیک ، شما می توانید آرامش را در محیطی کاملا بهداشتی تجربه کنید.

بهترین روش پاکسازی صورت

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم پاکسازی پوست به 3 روش خانگی ، آرایشگاه و کلینیکی انجام می شود که بهترین روش پاکسازی صورت روش کلینیکی می باشد، زیرا برای پاکسازی پوست در خانه و آرایشگاه از ابزارهای معمولی و غیر تخصصی و همچنین استریل نشده  استفاده می شود و فرد انجام دهنده دوره ی غیر تخصصی پاکسازی صورت را گذرانده است اما پاکسازی در کلینیک های زیبایی معتبر، توسط متخصص پوست انجام می شود و پزشک متخصص با شیوه‌های مختلف، پاکسازی پوست صورت را انجام می دهد.

معرفی روش های پاکسازی صورت با دستگاه

 • پاکسازی صورت با روش میکرونیدلینگ
 • پاکسازی صورت با دستگاه میکرودرم ابریژن
 • پاکسازی صورت با روش لیزر آر اف (فرکشنال)

فیلم پاکسازی پوست صورت در کلینیک گلدن رویال

در فیلم زیر شما چند ثانیه از مراحل پاکسازی پوست یا فیشیال در کلینیک زیبایی گلدن را مشاهده می نمایید. تمامی این مراحل با مواد باکیفیت و اصل که مورد تایید FDA آمریکاست انجام میشود .

فواید پاکسازی پوست‎ چیست؟

 از جمله فواید پاکسازی پوست می توان به آبرسانی پوست اشاره کرده که باعث افزایش رطوبت پوست می‌شود که برای رطوبت رساندن به لایه بیرونی بسیار مفید است. آبرسانی برای پوست‌های خشک نیز بسیار مفید است و مانع از چروک زودرس می‌شود.

ماساژ صورت باعث می‌شود تا خون زیر پوست شما به حرکت درآید. باعث ریلکسی و آرامش شما شده و به جذب مواد اکسیژن‌ رسان کمک می‌کند و بخاطر تحریک پوست باعث دفع مواد زائد می‌شود.

فواید پاکسازی پوست صورت

پاکسازی باعث زیبایی و شادابی پوست می‌شود و آلودگی‌های سطحی، دانه‌های سرسیاه را از سطح پوست برمیدارد.

پاکسازی پوست باعث می‌شود تا مواد معدنی و اکسیژن‌دار به سطح درمیست پوست برسد .( لایه‌ای درونی که زیر سطح پوست قرار دارد)

در لایه درمیست کلاژن وجود دارد و پاکسازی پوست یا فیشیال باعث جوانسازی پوست می‌شود.

معایب پاکسازی صورت

برای پاکسازی صورت استفاده از مواد نامرغوب می‌تواند باعث التهابات ، قرمزی و حساسیت پوستی شود و همچنین اگر پاکسازی پوست توسط فرد غیر متخصص انجام شود ممکن است مواد مغزی را به پوست شما نرساند و تغییرات چشمگیری را در پوست خود مشاهده نکنید.

خدمات پاکسازی پوست در کلینیک زیبایی گلدن رویال

انجام خدمات پاکسازی صورت در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشک متخصص انجام می گردد.

کلینیک زیبایی گلدن رویال ، همراه با تیم حرفه ای و پزشکان مجرب جهت انجام پاکسازی پوست و دیگر خدمات زیبایی پوست و مو شامل لیزر بیکینی ، لیزر موهای زائد مردان، جوانسازی ، پی آر پی مو ،  بوتاکس ، بوتاکس پیشانی ، هایفوتراپی صورت ، تزریق ژل ، درمان عرق زیر بغل ، مزوتراپی مو و … در خدمت همه شما عزیزان می باشد. لطفا جهت مشاوره و اطلاع از قیمت ها با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

زیباجویان عزیز توجه داشته باشید که قبل از انجام پاکسازی صورت اول نسبت به پوست خود شناخت کافی داشته باشید چرا که روش های پاکسازی پوست خشک ، پوست چرب ، پوست مختلط و حساس با یکدیگر متفاوت می باشند.
نظرات کاربران
guest
33 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
شهره
شهره
1400-06-19 13:56

سلام.من تا الان حدود 200 تا رواکوتان مصرف کردم ولی هنوزم که هنوزه صورتم جوش میزنه ولی جوشا زودتر خوب میشه و کمتر شده. اما روی پوست صورتم از قبل جای جوش که قرمز رنگ هست دارم. این جای جوشا خودشون مثل جوش میمونن .در حالی که این جای جوشا بعضیاش از تقریبا 1 سال پیش بعضیاش از 6 یا 7 ماه پیش هست و همین جوری مثل جوش بدون هیچ تغییر روی پوستم باقی مونده..یک دکتری بهم گفت اینا با ipl خوب میشه.الان 3 جلسه هست که ipl انجام دادم ولی هیچ تا ثیری نگرفتم- دکتر گفت باید تا 4 جلسه برای بهبودی ادامه بدم ولی این ipl که انجام دادن ضعیف بود چون بعدش حتی پوستم قرمز هم نشد..حالا با توجه به این تو ضیحاتی که دادم و این که من پوستی تیره و خیلی حساس دارم به نظر شما من با این جای جوش ها باید چی کار کنم پاکسازی جواب نمیده ؟ الان فیلم میکرودرم رو در همین صفحه دیدم برای صورت من خوب نیست؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  شهره
1400-06-21 11:41

سلام وقت بخیر
در این زمینه ما پکیج گلدن اسکین رو پیشنهاد میدیم که واقعا پوست رو از این رو به اون رو میکنه. نمونه کارها هم داخل سایت و هم داخل پیج اینستاگراممون هستش.
instagram:@the.goldenroyal
همچنین جهت اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران زیبایی ما در مجموعه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
۰۲۱-۲۶۱۲۲۰۸۲
۰۲۱-۲۶۱۲۲۰۸۳
۰۹۰۲۳۱۹۴۱۹۰

افسانه
افسانه
1400-06-05 10:19

سلام .من ی مدته که صورتم جوش میزنه. قبلا اصلا جوش نداشتم الان کرم و دارو مصرف می کنم اگه کرمها و داروها رو ول کنم بازم جوش میزنه. دکتر هم گفت چون ازدواج کردی راکوتان عوارض داره و صلاح نیست که مصرف کنی . حالا تصمیم گرفتم برم یه دوره برای پاکسازی پوست. اما میترسم جوشای زیر پوستیم همه بریزه بیرون و بدتر بشه. ژاکسازی صورت برای صورت هایی که جوش داره جواب میده؟ جوشهای زیر پوستی بیرون نمیریره و بدترش کنه؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  افسانه
1400-06-09 13:55

سلام وقت بخیر
پوست شما حتما باید از نزدیک ویزیت بشه ؛ شاید ابتدا نیاز به لیزر جوش باشه و بعد لایه برداری
همچنین جهت اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران زیبایی ما در مجموعه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
021-26122082
021-26122083
09023194190

رز زرد
رز زرد
پاسخ به  افسانه
1400-06-14 09:48

بله جوشهایی که فعال باشن زیر پوستتون میزنه بالا
وقتی هر ماه تا شش ماه برید پاکسازی دیگه جوش فعالی نمیمونه زیر پوست که جوش بزنه

زهرا
زهرا
1400-06-04 11:28

خسته نباشید. شما پاکسازی پوست رو با دستگاه میکرودرم ابریژن هم انجام میدید؟ یا با دستگاه بخور و … انجام میشه . چون ویدیوتون رو که الان در سایتتون دیدم دستگاه میکرودرم مشاهده نکردم . اگر بخوام با دستگاه پاکسازی صورت رو انجام بدید انجام میشه؟ یا اول باید معاینه بشم بعد از معاینه براساس تشخصیص پزشک مراحل پاکسازی انجام میشه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  زهرا
1400-06-09 13:52

سلام وقت بخیر
بله داخل پکیج های پاسکازی میکرودرم هم گنجانده شده که برای لایه برداری هست و بسیار مناسب برای برداشتن لایه مرده پوست.
همچنین جهت اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران زیبایی ما در مجموعه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
021-26122082
021-26122083
09023194190

فاطمه
فاطمه
1400-06-03 14:22

سلام . من صورتم حفره حفره هست.جای جوش زیاد هست و به دکتر داروخانه که نشون دادم گفت باید ژل تزریق بشه چون جای جوشها عمیقه. حالا سوالم اینه که آیا با چندین مرحله پاکسازی صورت عمق این حفرها کمتر نمیشن که من ژل تزریق نکنم؟؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  فاطمه
1400-06-07 19:44

سلام وقت بخیر
با لایه برداری امکان کم کردن این حفره ها داخل صورت هستش.
جهت اطلاعات بیشتر با مشاورین پوست و مو ما در مجموعه پوست لیزر و زیبایی تماس حاصل فرمایید.
021-26122082
09023194190

میترا
میترا
1400-06-01 09:54

سلام . ببخشید این اتوی صورت که میگن برای پاکسازی پوست استفاده میشه رو شما تاییدش می کنید . من دوست دارم که اتو صورت بخرم و برای پوستم در خونه استفاده کنم . اما اگر شما تاییدش نکید یا پوست صورتم رو خراب کنه تهیه نمیکنمش

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  میترا
1400-06-02 12:29

سلام وقت بخیر
باید تحت نظر پزشک انجام بشه .

مهری
مهری
1400-05-27 16:04

سلام . دوساله که صورتم جوش میزنه .یهو پوستم شروع کرد به جوش زدن .دکتر هم زیاد رفتم ولی نتیجه درستی نگرفتم . الان دوستام بهم میگن که اگر پاکسازی پوست انجام بدم تمام جوشهای زیرپوستی میریزن بیرون و راحت میشم . همچین حرفی صحت داره که من پاکسازی پوست انجام بدم؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  مهری
1400-05-27 16:13

سلام وقت بخیر
در بعضی موارد بله صدق میکنه چنین چیزی ولی حتما باید پزشک از نزدیک ویزیت کنن تا بهترین راه رو تشخیص بدن.

هانیه
هانیه
1400-05-27 14:29

سلام .من پوستم کدر شده و جوش هم میزنه .باید پاکسازی پوست انجام بدم؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  هانیه
1400-05-27 16:11

سلام وقت بخیر
بله پاکسازی گزینه مناسبی میتونه باشه ولی بهترین راه بعد از ویزیت پزشک مشخص خواهد شد.

asal
asal
1400-05-26 20:34

سلام. دستگاه میکرودرم هم کار همون پاکسازی پوست را میکنه؟

بهار
بهار
1400-05-23 18:01

شما برای تبلیغ کار خودتون اینقدر بد کار آرایشگاه هارو لازم نیست بگین. شما اگه کارتون درست باشه بهترین تبلیغ
کی گفته غیر تخصصی کار میکنن؟ از شما بهترن که با دستگاه صورت رو از فرم میندازین. بعد دوسال مشخص میشه چه بلایی سر مردم اوردین.

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  بهار
1400-05-24 13:48

فیشیال و پاکسازی کاری کاملا پزشکی هستش و باید در مکانی که از نظر بهداشتی کاملا استریل هست و با دستگاه های به روز و مناسب انجام میشه ٬ این فرایند شروع و تمام بشه.
متاسفانه افرادی که در سالن یا ارایشگاه های زیبایی خدمات پزشکی رو انجام میدن دچار مشکلاتی میشن که شاید هیچوقت نشه درمانشون کرد(نمونه های زیادی در فضای مجازی موجوده) و هیچ فردی هم پاسخگو نیست ولی اگر پزشک در کلینیک و مطب انجام بده مستقیما پزشک و مجموعه پاسخگو خواهد بود.

فائزه
فائزه
1400-05-23 10:15

سلام. من صورتم جوشهای ریزی داره که رو مخمه . اگر پاکسازی صورت شما برام انجام بدید از شر این جوشها ممکنه که خلاص بشم؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  فائزه
1400-05-24 13:53

سلام وقت بخیر
باید پزشک از نزدیک ویزیت کنن تا بتونن نظر قطعی رو خدمتتون بگن. هم فیشیال میتونه گزینه مناسبی باشه و هم لیزر جوش.

یاسمین
یاسمین
پاسخ به  کارشناس کلینیک
1400-06-04 09:47

سلام لیزر جوش چیه و چیکار میکنه

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  یاسمین
1400-06-09 13:49

سلام وقت بخیر
لیزر جوش جهت از بین بردن جوش های فعال صورت و همچنین جلوگیری از ایجاد جوش جدید هستش.
همچنین جهت اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران زیبایی ما در مجموعه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
021-26122082
021-26122083
09023194190

تینا
تینا
1400-05-22 15:38

سلام
برای پاکسازی پوست خشک از چه موادی استفاده میکنید؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  تینا
1400-05-25 17:47

لام وقت بخیر
پزشک ابتدا معاینه و ویزیت میکنن و سپس با توجه به نوع پوست شما مواد مورد استفاده انتخاب میشه.

ملیحه
ملیحه
1400-05-22 00:35

سلام .من صورتم خیلی جوش میزنه . اگر دکتر برم حتما برام دارو تجویز میکنه ولی من اصلا دلم نمیخواد قرص برای درمان جوش مصرف کنم .اگر شما برام پاکسازی صورت انجام بدید درواقع پاکسازی عمیق انجام بشه ممکنه که جوشام خوب بشن؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  ملیحه
1400-05-25 17:52

سلام وقت بخیر
اگر جوش ها زیاد هستن لیزر جوش و اگر کم هستن بله فیشیال یا همون پاکسازی کاملا مناسبه. باید چند جلسه انجام بشه.

شقایق
شقایق
1400-05-21 10:53

سلام بعد از زایمان پوستم به شدت چرب و پرجوش و لک شده الان باید پاکسازی صورت انجام بدم؟ با پاکسازی پوست صورتم اوکی شد؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  شقایق
1400-05-25 18:01

سلام وقت بخیر
پزشک باید از نزدیک پوستتون رو معاینه کنن.

گندم
گندم
1400-05-20 21:47

سلام .پاکسازی صورت که انجام میدید باعث روشن شدن پوست هم میشه؟

fjafari
fjafari
پاسخ به  گندم
1400-05-23 09:56

سلام وقت بخیر
بله پاکسازی صورت باعث روشن شدن پوست می شود.

آیلار
آیلار
1400-05-20 07:54

سلام .من پاکسازی پوست انجام دادم اما صورتم کلا قرمز شده و حالت سوختگی پیدا کرده .الان این واکنش های پوستم به این معناس که پاکسازی پوست جواب داده؟

زهرا
زهرا
1400-05-19 16:49

سلام من چند روز پیش پاکسازی صورت در آرایشگاه با دستگاه بخور انجام دادم . اما همچنان احساس می کنم که صورتم جوش های سر سیاه داره و تخلیه نشده . الان باید چکار کنم؟ یعنی صورتم کامل پاکسازی نشده ؟ یا پاکسازی رو هر چند ماه باید ادامه بدم تا کامل جوشهای سر سیاه از بین برن؟

fjafari
fjafari
پاسخ به  زهرا
1400-05-23 09:31

سلام. وقت بخیر
پاکسازی صورت از جمله کارهایی می باشد که نباید در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی صورت پذیرد و باید تحت نظر پزشک متخصص پوست و مو انجام شود.