You are currently viewing معرفی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2021

یافتن بهترین دستگاه لیزر موهای زائد امروزه می توانی یک چالش بزرگ باشد. اگر بدنبال انجام لیزر موهای زائد هستید این مقاله برای شما بسیار مفید می باشد.

یکی از روش های زیبایی بسیار کاربردی و پرطرفدار بین خانم ها لیزر موهای زائد می باشد. استفاده از روش های چون شیو کردن و یا اپیلاسیون، به دلیل اینکه دارای اثرات موقتی هستند معمولا زیاد مورد رضایت خانم ها نیست.

استفاده از تکنیک لیزر در کنار اینکه روش دائمی و قطعی تری می باشد، همچنین هزینه های تمام شده ای آن بسیار کمتر از روش هایی دیگر است. نکته مهم در استفاده از این روش زیبایی، انجام آن در کلینیک زیبایی می باشد.

در مراکز معتبر زیبایی علاوه بر اینکه این روش زیر نظر پزشک متخصص صورت می گیرد، همچنین انجام آن با استفاده از دستگاه های لیزر معتبر و تایید شده است. در همین جهت برای آشنایی بیشتر در زمینه دستگاه های مورد استفاده برای لیزر موهای زائد، به معرفی این دستگاه ها خواهیم پرداخت.

چگونه بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را انتخاب کنیم ؟

از مهم ترین فاکتور های مهم در انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد می توان به سرعت دستگاه و میزان عمق نفوذ اشعه آن اشاره کرد. با توجه به پیشرفت علم پزشکی در زمینه های مختلف دستگاه های مورد استفاده در روش های زیبایی نیز دچار تغییر و تحول بسیاری شده اند.

دستگاه های مورد استفاده در روش لیزر نیز اخیر بسیار پیشرفته تر شده، به طوری که نسبت به دستگاه های قدیمی معایب بسیار کمتر و مزایای بسیار بیشتری دارند.

برای اینکه دید بهتری نسبت به این دستگاه ها داشته باشید در ابتدا درمورد دستگاههای قدیمی مورد استفاده در لیزر موهای زائد صحبت خواهیم کرد و سپس به سراغ معرفی دو دستگاه لیزری که اخیرا وارد صنعت پزشکی و لیزر شده و امکانات بسیار بالاتری دارد صحبت خواهیم کرد.

معرفی انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت (alexandrite laser)

 سرعت تکرار پذیری و قدرت لیزری آن نسبت به دستگاهای دیگر بسیار بالاتر می باشد. هدف پرتوهای این نوع لیزر بیشتر فولیکول مو می باشد برای همین منظور قابلیت خوبی در از بین بردن موهای نازک دارد.

معمولا قدرت پرتوی لیزر آن قابل کنترل بوده و در موارد مصرفی شاهد تغییر رنگ ملانین توسط این لیزر نبوده اند. با توجه به قدرت پرتوی لیزری آن گفته می شود که نسبت به سه دستگاه دیگر گزینه ی خوبی برای از بین بردن موهای زبر می باشد. از مهم ترین معایب این دستگاه این است که متناوب ایجاد نکرده و در نتیجه نمی تواند موهای با رشد متفاوت را از بین ببرد.

درواقع دستگاه سوپرانو آیس پلاتینیو از تکنولوژی دستگاه لیزر الکساندرایت استفاده می کند

دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت

دستگاه لیزر موهای زائد دایود (Diode laser)

این دستگاه لیزر طول موج های طولانی تر و با قدرت کمتری از خود ساطع می کند. به همین علت می توان گفت مهم ترین مزیت این دستگاه نسبت به دستگاه قبلی عوارض کمتر آن می باشد. با اینکه این دستگاه جزء دستگاه های ایمن  لیزر به شمار می رود، ولی همچنان گزینه ی مناسبی برای پوست های خیلی تیره نمی باشد، زیرا ممکن است سبب ایجاد سوختگی و تورم در آن ها شود.

همین ویژگی قدرت کم پرتوهای لیزر این دستگاه سبب شده تا افراد نیازمند مراجعه جلسات زیادی برای لیزر باشند، به همین علت می توان گفت این مورد جزء معایب این دستگاه به شمار می رود.

دستگاه لیزر موهای زائد ان دی یاگ ( ND YAG laser)

یکی از مهم ترین مزیت های این دستگاه این است که می توان با اطمینان بالا برای انواع پوست های تیره و روشن استفاده کرد. با وجود این مزیت طبق گزارشات صورت گرفته از این دستگاه داری خطر سوزش در انواع پوست ها بوده است. علت اصلی این موضوع این است که مکانیسم عمل این دستگاه در از بین بردن موهای زائد، هدف قرار دادن ملانین کروموفور اصلی می باشد. با وجود نتایج خوب و قابل قبول این دستگاه ، اما به دلیل امکان ایجاد سوختگی معمولا زیاد مورد اقبال قرار نگرفته است.

دستگاه لیزر اندیاگ

دستگاه لیزر موهای زائد روبی (Ruby laser)

این دستگاه لیزر نسبت به باقی دستگاه ها قدیمی تر بوده و برای همین منظور زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد. طبق گزارشات صورت گرفته از استفاده از این نوع لیزر، استفاده از آن برای پوست های تیره سبب ایجاد سوختگی و زخم می شود. از دیگر نکات منفی این دستگاه تکرار پذیری کم آن نسبت به دستگاه های دیگر می باشد، که همین موضوع سبب شده تا نتایج لیزر با این دستگاه زیاد موفقیت آمیز نبوده و مورد رضایت افراد نباشد.

معرفی جدیدترین و بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

یکی از جدیدترین دستگاه لیزر موجود در جهان که دارای قابلیت های بالایی در لیزر موهای زائد می باشد ، دستگاه اسکلیپیون مدیو استار پرومی باشد. برای اینکه با آشنایی بیشتری با این دستگاه داشته باشیم قابلیت های متعدد این دستگاه را بررسی خواهیم کرد.

4 ویژگی ممتاز دستگاه لیزر اسکلپیون مدیو استار پرو

1- وجود ویژگی های تخصصی در این دستگاه

دستگاه اسکلپیون قادر به لیزر موهای زائد در طول موج های 755 تا 940 نانومتر می باشد. پرتوهای این لیزر در محدوده مادون قرمز بوده و به هیچ عنوان پرتوهای یونیزه کننده در آن وجود ندارد. تنظیم طول موج های موجود در این دستگاه به گونه ای می باشد که علاوه بر از بین بردن موهای زائد سبب تحریک کلاژن سازی و جوانسازی پوست نیز می شود. از مهم ترین قابلیت های این دستگاه که بسیار مورد توجه می باشد این است که این دستگاه دارای طول موج های مختلفی بوده که از طریق آن می توان فولیکول های موجود در مراحل مختلف رشد را از بین برد، همین موضوع سبب می شود تا از بین رفتن موهای زائد به صورت موثرتری صورت گرفته و نیازی به مراجعات پی در پی نباشد.

2- مناسب برای انواع پوست ها

همانطور که در قبل هم به آن اشاره شد. هر نوع لیزری ممکن است برای یک نوع پوست مناسب باشد و استفاده از یک نوع دستگاه لیزر می توانند در برخی پوست ها عارضه هایی چون سوختگی و سوزش ایجاد کند. در نتیجه پیدا کردن دستگاهی که مناسب انواع پوست ها باشد، یکی از چالش های مراکز زیبایی می باشد. با توجه به اینکه دستگاه مدیو استار می تواند طول موج های مختلفی را ایجاد کند، در نتیجه با استفاده از این دستگاه می توان برای هر نوع تیپ پوستی طول موج خاص خود را استفاده کرد که همین مورد سبب کاهش عارضه های پوستی پس از لیزر می شود.

دستگاه لیزر مناسب برای انواع پوست و مو

3- مناسب برای انواع مو

همانطور که شاید کم و بیش اطلاع داشته باشید. موهای مختلف دارای فولیکول های مختلفی هستند که همین موضوع سبب می شود تا استفاده از یک مکانیسم برای لیزر، اثر بخشی زیادی بر روی موهای نداشته باشد. بنابراین استفاده از دستگاهی که قابلیت تنظیم شدن برای لیزر انواع موها را داشته باشد، بسیار کاربردی است. در همین راستا دستگاه مدیو استار با بهره گیری از علم روز دنیا، دارای سیستم های مجهزی در این زمینه می باشد.

4- هزینه مناسب

با توجه به شرایط اقتصادی اخیر، قطعا استفاده از روش های زیبایی که در کنار اثر بخشی خوب دارای هزینه های مناسبی هم باشند، بسیار مورد توجه می باشد. یکی از مواردی که سبب ایجاد هزینه های بالا در لیزر موهای زائد می کند، مراجعات پی در پی می باشد. همانطور که قبلا به آن اشاره شد، دستگاه مدیو استار با دارا بودن قابلیت های بالا در از بین بردن موهای زائد، نیاز به مراجعات پی در پی را کاهش داده و در نتیجه هزینه های تمام شده آن بسیار پایین تر خواهد بود.

  دستگاه سوپرانو آیس پلاتینیوم

یکی از دستگاه های دیگری که می توان گفت بهترین دستگاه لیزر موهای زائد است و تکنولوژی ساخت آن بسیار پیشرفته می باشد، دستگاه سوپرانو آیس پلاتینیوم می باشد. این دستگاه ترکیبی از دو دستگاه لیزر الکساندرایت و لیزر دیود می باشد. در کنار اینکه در این دستگاه از تکنولوژی دو دستگاه دیگر استفاده شده است، سعی شده تا معایب موجود در آن ها رفع شود. همین ویژگی ها سبب شده تا این دستگاه یکی از موثر ترین دستگاه های در از بین بردن موهای زائد باشد. در ادامه با قابلیت های این دستگاه بیشتر آشنا خواهیم شد.

وجود سیستم خنک کننده

یکی از مزایای بسیار مورد توجه این دستگاه وجود سیستم های خنک کننده پیشرفته در این دستگاه می باشد. وجود این سیتم سبب می شود تا علاوه بر راحتی فرد در حین لیزر، همچنین میزان بروز عوارضی چون سوختگی و سوزش پس از لیزر به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

استفاده برای انواع پوست و مو

شرکت آلما که طراح و سازنده این دستگاه است، ادعا می کند که توانسته معایب موجود در دو دستگاه الکساندرایت و دیود را برطرف کرده است. وجود این دو تکنولوژی به صورت همزمان در یک دستگاه سبب شده تا این دستگاه مناسب برای انواع پوست ها و موها باشد.

دستگاه لیزر پلاتینیوم

سرعت لیزر موهای زائد

یکی از مزیت های بسیار مورد توجه این دستگاه سرعت و تکرار پذیری بالای آن می باشد. همین موضوع سبب شده تا قابلیت آن در از بین بردن موهای زائد بسیار افزایش یابد و نیاز به مراجعات پی در پی افراد نباشد.

کاهش درد ناشی از لیزر

در این دستگاه از تکنولوژی حباب LED استفاده شده است. بنابراین سرعت روشن و خاموش شدن آن بسیار سریع بوده و همین موضوع سبب می شود تا پوست زمان کافی برای استراحت و از دست دادن دما را داشته باشد، که موجب کاهش درد در این دستگاه می شود.

خدمات لیزر موهای زائد با بهترین دستگاه لیزر در کلینیک زیبایی گلدن رویال

کلینیک زیبایی گلدن رویال همراه با تیم حرفه ای و پزشکان مجرب ، لیزر موهای زائد شما را با بهترین دستگاه لیزر موهای زائد ، به بهترین شکل ممکن انجام می دهد  لطفا جهت مشاوره و اطلاع از قیمت ها با شمارهای 021-26122082- 021-26122083 تماس حاصل فرمایید.

کلینیک زیبایی گلدن رویال در منطقه فرمانیه تهران ، همراه با تیم حرفه ای و پزشکان مجرب ، جهت انجام خدمات زیبایی پوست و مو که شامل پی آر پی مو ، تزریق ژل ، لیزر موهای زائد ، لیزر بیکینی ، پاکسازی صورت ، بوتاکس دیسپورت و … در خدمت شما عزیزان می باشد.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments