بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

یافتن بهترین دستگاه لیزر موهای زائد امروزه می توانی یک چالش بزرگ باشد. اگر بدنبال انجام لیزر موهای زائد هستید این مقاله برای شما بسیار مفید می باشد.

یکی از روش های زیبایی بسیار کاربردی و پرطرفدار بین خانم ها لیزر موهای زائد می باشد. استفاده از روش های چون شیو کردن و یا اپیلاسیون، به دلیل اینکه دارای اثرات موقتی هستند معمولا زیاد مورد رضایت خانم ها نیست.

 

چگونه بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد را انتخاب کنیم ؟

قطعا بهترین لیزر موهای زائد باید با بهترین دستگاه نیز انجام شود تا نتیجه مطلوبی برای ما داشته باشد. از مهم ترین فاکتور های مهم در انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد می توان به سرعت دستگاه و میزان عمق نفوذ اشعه آن اشاره کرد. با توجه به پیشرفت علم پزشکی در زمینه های مختلف دستگاه های مورد استفاده در روش های زیبایی نیز دچار تغییر و تحول بسیاری شده اند.

دستگاه های مورد استفاده در روش لیزر نیز اخیر بسیار پیشرفته تر شده، به طوری که نسبت به دستگاه های قدیمی معایب بسیار کمتر و مزایای بسیار بیشتری دارند.

چگونه بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را انتخاب کنیم ؟

برای اینکه دید بهتری نسبت به این دستگاه ها داشته باشید در ابتدا درمورد دستگاههای قدیمی مورد استفاده در لیزر موهای زائد صحبت خواهیم کرد و سپس به سراغ معرفی دو دستگاه لیزری که اخیرا وارد صنعت پزشکی و لیزر شده و امکانات بسیار بالاتری دارد صحبت خواهیم کرد.

معرفی انواع دستگاه لیزر موهای زائد

شاید شما هم اسم دستگاه های لیزر را تا به حال زیاد شنیده باشید، اما امروز میخواهیم به شما بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد را معرفی کنیم. ما در این بخش به معرفی دستگاه لیزر الکساندرایت، اسکلپیون، دایود، سوپرانو آیس پلاتینیوم و ان دی یاگ و روبی پرداخته ایم که شما بطور کامل با دستگاه های لیزر آشنا شوید بتوانید بهترین دستگاه لیزر مو و جدیدترین دستگاه لیزر بدن را شناسایی کنید.

1- دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت (alexandrite laser)

معروف ترین دستگاه لیزر در بین اسم دستگاه های لیزر مو دستگاه الکساندرایت می باشد. در این دستگاه سرعت تکرار پذیری و قدرت لیزری آن نسبت به دستگاهای دیگر بسیار بالاتر می باشد. هدف پرتوهای این نوع لیزر بیشتر فولیکول مو می باشد برای همین منظور قابلیت خوبی در از بین بردن موهای نازک دارد.

عکس انواع دستگاه لیزر موهای زائد

معمولا قدرت پرتوی لیزر آن قابل کنترل بوده و در موارد مصرفی شاهد تغییر رنگ ملانین توسط این لیزر نبوده اند. با توجه به قدرت پرتوی لیزری آن گفته می شود که نسبت به سه دستگاه دیگر گزینه ی خوبی برای از بین بردن موهای زبر می باشد. از مهم ترین معایب این دستگاه این است که متناوب ایجاد نکرده و در نتیجه نمی تواند موهای با رشد متفاوت را از بین ببرد.

درواقع دستگاه سوپرانو آیس پلاتینیو از تکنولوژی دستگاه لیزر الکساندرایت استفاده می کند

2- بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2021 دایود (Diode laser)

این دستگاه لیزر طول موج های طولانی تر و با قدرت کمتری از خود ساطع می کند. به همین علت می توان گفت مهم ترین مزیت این دستگاه نسبت به دستگاه قبلی عوارض کمتر آن می باشد. با اینکه این دستگاه جزء دستگاه لیزر ایمن به شمار می رود، ولی همچنان گزینه ی مناسبی برای پوست های خیلی تیره نمی باشد، زیرا ممکن است سبب ایجاد سوختگی و تورم در آن ها شود.

همین ویژگی قدرت کم پرتوهای لیزر این دستگاه سبب شده تا افراد نیازمند مراجعه جلسات زیادی برای لیزر باشند، به همین علت می توان گفت این مورد جزء معایب این دستگاه به شمار می رود.

3- جدیدترین دستگاه لیزر، دستگاه لیزر اسکلپیون مدیو استار پرو 2023

یکی از جدیدترین و بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد موجود در جهان که دارای قابلیت های بالایی در لیزر موهای زائد می باشد ، دستگاه لیزر اسکلیپیون مدیو استار پرو می باشد.

برای اینکه با آشنایی بیشتری با این دستگاه داشته باشیم قابلیت های متعدد این دستگاه را بررسی خواهیم کرد. جهت کسب اطلاع درمورد تفاوت لیزر موهای زائد و الکترولیز مو کلیک کنید.

تفاوت دستگاه لیزر اسکلپیون و کندلا

4 ویژگی ممتاز دستگاه لیزر اسکلپیون مدیو استار پرو به شرح زیر می باشد.

1- وجود ویژگی های تخصصی در این دستگاه

دستگاه اسکلپیون قادر به لیزر موهای زائد در طول موج های 755 تا 940 نانومتر می باشد. پرتوهای این لیزر در محدوده مادون قرمز بوده و به هیچ عنوان پرتوهای یونیزه کننده در آن وجود ندارد. تنظیم طول موج های موجود در این دستگاه به گونه ای می باشد که علاوه بر از بین بردن موهای زائد سبب تحریک کلاژن سازی و جوانسازی پوست نیز می شود.

از مهم ترین قابلیت های این دستگاه که بسیار مورد توجه می باشد این است که این دستگاه دارای طول موج های مختلفی بوده که از طریق آن می توان فولیکول های موجود در مراحل مختلف رشد را از بین برد، همین موضوع سبب می شود تا از بین رفتن موهای زائد به صورت موثرتری صورت گرفته و نیازی به مراجعات پی در پی نباشد.

2- مناسب برای انواع پوست ها بر خلاف دیگر دستگاه های لیزر

همانطور که در قبل هم به آن اشاره شد. هر نوع لیزری ممکن است برای یک نوع پوست مناسب باشد و استفاده از یک نوع دستگاه لیزر می توانند در برخی پوست ها عارضه هایی چون سوختگی و سوزش ایجاد کند. در نتیجه پیدا کردن دستگاهی که مناسب انواع پوست ها باشد، یکی از چالش های مراکز زیبایی می باشد.

با توجه به اینکه دستگاه مدیو استار می تواند طول موج های مختلفی را ایجاد کند، در نتیجه با استفاده از این دستگاه می توان برای هر نوع تیپ پوستی طول موج خاص خود را استفاده کرد که همین مورد سبب کاهش عارضه های پوستی پس از لیزر می شود.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد مناسب برای انواع پوست و مو

3- مناسب برای انواع مو

همانطور که شاید کم و بیش اطلاع داشته باشید. موهای مختلف دارای فولیکول های مختلفی هستند که همین موضوع سبب می شود تا استفاده از یک مکانیسم برای لیزر، اثر بخشی زیادی بر روی موهای نداشته باشد.

بنابراین استفاده از دستگاهی که قابلیت تنظیم شدن برای لیزر انواع موها را داشته باشد، بسیار کاربردی است. در همین راستا دستگاه مدیو استار با بهره گیری از علم روز دنیا، دارای سیستم های مجهزی در این زمینه می باشد.

4- هزینه مناسب

با توجه به شرایط اقتصادی اخیر، قطعا استفاده از روش های زیبایی که در کنار اثر بخشی خوب دارای هزینه های مناسبی هم باشند، بسیار مورد توجه می باشد. یکی از مواردی که سبب ایجاد هزینه های بالا در لیزر موهای زائد می کند، مراجعات پی در پی می باشد.

همانطور که قبلا به آن اشاره شد، دستگاه مدیو استار با دارا بودن قابلیت های بالا در از بین بردن موهای زائد، نیاز به مراجعات پی در پی را کاهش داده و در نتیجه هزینه های تمام شده آن بسیار پایین تر خواهد بود.

4- دستگاه لیزر موهای زائد ان دی یاگ ( ND YAG laser)

یکی از مهم ترین مزیت های این دستگاه لیزر این است که می توان با اطمینان بالا برای انواع پوست های تیره و روشن استفاده کرد. با وجود این مزیت طبق گزارشات صورت گرفته از این دستگاه داری خطر سوزش در انواع پوست ها بوده است.

علت اصلی این موضوع این است که مکانیسم عمل این دستگاه در از بین بردن موهای زائد، هدف قرار دادن ملانین کروموفور اصلی می باشد. با وجود نتایج خوب و قابل قبول این دستگاه ، اما به دلیل امکان ایجاد سوختگی معمولا زیاد مورد اقبال قرار نگرفته است.

دستگاه لیزر اندیاگ

5- دستگاه لیزر موهای زائد روبی (Ruby laser)

این دستگاه لیزر نسبت به باقی دستگاه ها قدیمی تر بوده و برای همین منظور زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد. طبق گزارشات صورت گرفته از استفاده از این نوع لیزر، استفاده از آن برای پوست های تیره سبب ایجاد سوختگی و زخم می شود.

از دیگر نکات منفی این دستگاه تکرار پذیری کم آن نسبت به دستگاه های دیگر می باشد، که همین موضوع سبب شده تا نتایج لیزر با این دستگاه زیاد موفقیت آمیز نبوده و مورد رضایت افراد نباشد.

6- دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم

یکی از دستگاه های دیگری که می توان گفت بهترین دستگاه لیزر موهای زائد است و تکنولوژی ساخت آن بسیار پیشرفته می باشد، دستگاه سوپرانو آیس پلاتینیوم می باشد.

این دستگاه ترکیبی از دو دستگاه لیزر الکساندرایت و لیزر دیود می باشد. در کنار اینکه در این دستگاه از تکنولوژی دو دستگاه دیگر استفاده شده است، سعی شده تا معایب موجود در آن ها رفع شود. همین ویژگی ها سبب شده تا این دستگاه یکی از موثر ترین دستگاه های در از بین بردن موهای زائد باشد. در ادامه با قابلیت های این دستگاه بیشتر آشنا خواهیم شد.

1- وجود سیستم خنک کننده

یکی از مزایای بسیار مورد توجه این دستگاه وجود سیستم های خنک کننده پیشرفته در این دستگاه می باشد. وجود این سیتم سبب می شود تا علاوه بر راحتی فرد در حین لیزر، همچنین میزان بروز عوارضی چون سوختگی و سوزش پس از لیزر به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

2- استفاده برای انواع پوست و مو

شرکت آلما که طراح و سازنده این دستگاه است، ادعا می کند که توانسته معایب موجود در دو دستگاه الکساندرایت و دیود را برطرف کرده است. وجود این دو تکنولوژی به صورت همزمان در یک دستگاه سبب شده تا این دستگاه مناسب برای انواع پوست ها و موها باشد.

دستگاه لیزر پلاتینیوم

3- سرعت لیزر موهای زائد

یکی از مزیت های بسیار مورد توجه این دستگاه سرعت و تکرار پذیری بالای آن می باشد. همین موضوع سبب شده تا قابلیت آن در از بین بردن موهای زائد بسیار افزایش یابد و نیاز به مراجعات پی در پی افراد نباشد.

4- کاهش درد ناشی از لیزر

در این دستگاه از تکنولوژی حباب LED استفاده شده است. بنابراین سرعت روشن و خاموش شدن آن بسیار سریع بوده و همین موضوع سبب می شود تا پوست زمان کافی برای استراحت و از دست دادن دما را داشته باشد، که موجب کاهش درد در این دستگاه می شود.

استفاده از تکنیک لیزر در کنار اینکه روش دائمی و قطعی تری می باشد، همچنین هزینه های تمام شده ای آن بسیار کمتر از روش هایی دیگر است. نکته مهم در استفاده از این روش زیبایی، انجام آن در کلینیک زیبایی می باشد چرا که برخی از کلینیک های زیبایی از دستگاه لیزر تقلبی و نامرغوب استفاده می کنند که هیچ تاثیری برای حذف موهای زائد شما ندارد.

در مراکز معتبر زیبایی علاوه بر اینکه این روش زیر نظر پزشک متخصص صورت می گیرد، همچنین انجام آن با استفاده از دستگاه های لیزر معتبر و تایید شده است. در همین جهت برای آشنایی بیشتر در زمینه دستگاه های مورد استفاده برای لیزر موهای زائد، به معرفی این دستگاه ها خواهیم پرداخت.

در پایان کدام دستگاه لیزر بهتر است؟

تمامی مدل های دستگاه لیزر موهای زائد که در قسمت بالا ذکر کردیم مورد تایید بوده و روی هزاران نفر تا به الان تست شده است. اما موضوعی که مطرح است این است که هر سال علم و تکنولوژی پیشرفته تر می شود و قطعا دستگاه های جدید تر و به روز تری وارد بازار می شوند.

در میان موارد بالا که ذکر شد دستگاه اسکلپیون مونو جدیدترین نوع دستگاه لیزر 2023 بوده که به تازگی توسط کلینیک زیبایی گلدن رویال وارد این مجموعه شده است. این دستگاه علاوه بر ویژگی های لیزر موهای زائد قابلیت های دیگری مانند لیزر جوش و رفع تیرگی زیر بغل از بین بردن جای لک و تیرگی نیز دارد.

بعد از آن دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم نیز از بهترین و قوی ترین دستگاه های لیزر به شمار می آید. هنگامی که شما برای لیزر موهای زائد به کلینیک مراجعه کنید مناسب ترین دستگاه را باتوجه به نوع پوست، میزان ضخامت مو و دیگر فاکتور ها به شما جهت لیزر موی زائد و یا دیگر خدمات معرفی میکنند.

عکس دستگاه اسکلپیون

قیمت دستگاه لیزر بدن حرفه ای

قیمت خرید دستگاه های لیزر موهای زائد در بازار بسیار متفاوت می باشد؛ زیرا این دستگاه ها مدل ها و انواع مختلفی دارند که هر کدام توسط یک کمپانی و کشور تولید میشود. قیمت های پایین این دستگاه و مدل های قدیمی تر که در بعضی تبلیغات میبینیم ممکن است خطرناک و آسیب زا برای پوست باشد و موجب سوختگی بعد از لیزر شود.با استفاده از مدل های خانگی این دستگاه هم ممکن است دچار عوارض پس از لیزر شوید و یا نتیجه دلخواهی به ما ندهد.

اما قیمت دستگاه لیزر بدن حرفه ای و با کیفیت بسیار بالا می باشد که هر کسی قدرت خرید آن را ندارد بنابراین بهتر است این امر توسط کلینیک درمانی  مطمئنی که دارای دستگاه های با کیفیت و به روز است انجام شود.

خدمات لیزر موهای زائد با بهترین دستگاه لیزر در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای با بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2023 انجام می شود.

لیزر موهای زائد آقایان

کلینیک زیبایی گلدن رویال در منطقه نیاوران تهران ، همراه با تیم حرفه ای و پزشکان مجرب ، جهت انجام خدمات زیبایی پوست و مو که شامل پی آر پی مو ، تزریق ژل ، لیزر بیکینی ، پاکسازی صورت ، بوتاکس دیسپورت ، بوتاکس میگرن ، مزوتراپی مو ، رفع تیرگی زیر بغل ، لیزر جوش و … در خدمت شما عزیزان می باشد.

نظرات کاربران
guest
8 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
علی
1400-11-10 22:45

سلام ، بهترین و بروزترین دستگاه برای سالن آرایشگری کدام است ؟ قیمتش چنده ؟

سلی
سلی
1400-09-20 00:18

سلام دستگاه لیزر رکسانا دایود ایرانی آیا خوبه؟

حانیه
حانیه
1400-08-03 09:39

سلام من پوست بدنم سفیده که چند ماه پیش سولار انجام دادم و الان تقریبا تیره شده.جنس موهام هم نازکه. بهترین دستگاه لیزر موهای زائد الان برای من کدومه؟ کدوم دستگاه برای پوستم خوبه؟