لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد را می توان یک روش راحت و بی خطر برای کاهش دائمی و یا از بین بردن موهای زائد و ناخواسته ی صورت و بدن نام برد. روش لیزر موثرتر و دائمی تر نسبت به سایر روشهای حذف موهای زائد مانند اپیلاسیون ، کرم های موبر ، الکترولیز و … می باشد.

چرا لیزر موهای زائد؟

شما می توانید برای از بین بردن موهای زائد از روشهای متعددی استفاده نمایید. ژیلت یکی از گزینه های سریع اصلاح موهای زائد می باشد. رشد موها پس از اصلاح با ژیلت سریع می باشد.

از کرم های موبر نیز می توانید برای حذف موهای زائد استفاده نمایید. این کرم ها بوی بدی دارند و همچنین در کاهش سرعت رشد مو تاثیری ندارند.

لیزر موهای زائد

موم یا اپیلاسیون نیز از گزینه های متعارف حذف موهای زائد می باشند. در این روش رشد موها هفته ها به تاخیر می افتد. اما این روش علاوه بر آنکه ممکن است سبب تحریک و خارش پوست شود ، دردناک نیز می باشد.

کاراترین روش حذف موهای زائد، لیزر می باشد که منحصراً با تمرکز روی سلولهای رنگدانه ساکن در فولیکول مو ، ریشه مو را می سوزاند. بعد از چند جلسه لیزر مو ، می توانید تیغ خود را دور بریزید و قرار ملاقات اپیلاسیون خود را لغو کنید.

اما قبل از ثبت نام در اولین جلسه لیزر موهای زائد ، با ما در کلینیک زیبایی گلدن رویال همراه باشید تا اطلاعات مفید و بیشتری به شما ارائه دهیم.

لیست محتوا پنهان

فیلم راهنمای انجام لیزر موهای زائد

توضیحات سرکار خانم زهرا ایلخانی ، مدیر کلینیک گلدن رویال درباره لیزر موهای زائد

 

روش انجام لیزر موهای زائد

لیزر یک پرتوی نور متمرکز و تک رنگ است که از انرژی بسیار زیادی برخوردار است. وجود همین انرژی قابل کنترل باعث شده است تا مصارف زیادی برای لیزر در زمینه پزشکی به وجود بیاید. یکی از مفید ترین کاربردهای لیزر استفاده از آن برای از بین بردن موهای زائد است.

دستگاه لیزر موهای زائد ، برای هدف قرار دادن پوست  طول موج نور را ساطع می کند ، انرژی ای که از این طول موج نور حاصل می شود به پوست و ملانین رنگدانه مو انتقال می یابد.

برای حذف موهای زائد بدون آسیب رسانی به پوست، نور لیزر سلولهای بنیادی پوست را که به فولیکول مو معروف هستند مورد هدف قرار دهد. فولیکول مو در قسمت برامدگی مو قرار دارد.

اگر بخواهیم موضوع مذکور را کمی ساده تر و شفاف تر بیان کنیم باید بگوییم: در زمان استفاده از لیزر مو ، رنگدانه های ملانین موجود در مو این انرژی را جذب کرده و آن را به ریشه مو منتقل می کند. این انتقال انرژی باعث تخریب ریشه مو شده و شما را از شر موهای زائد خلاص می کند.

از آنجا که سطح پوست نیز رنگدانه ملانین دارد، در لیزر موهای زائد آنچه که مهم است، دریافت نور لیزر توسط رنگدانه مو است و نباید رنگدانه پوست نور لیزر را جذب کند. لیزر مو زمانی بدون عارضه است که به پوست صدمه نزند و تنها به فولیکول مو آسیب رسانده و آنرا بسوزاند.

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند

برای جلوگیری از آسیب دیدن بافت پوست ، مراجعه به کلینیک لیزر موهای زائد معتبر و انتخاب دستگاه لیزر مناسب پوست مهم است.

مرکز گلدن رویال واقع در منطقه فرمانیه تهران ، همراه با تیم حرفه ای و پزشکان مجرب ، لیزر موی زائد شما را با جدیدترین دستگاه لیزر مو ، به بهترین شکل ممکن و با بروزترین تکنولوژی های روز دنیا انجام می دهد.

 

چه کسانی می توانند لیزر مو انجام دهند؟

استفاده از تکنولوژی لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن هیچ ارتباطی با جنسیت شما ندارد. اکثر افراد با خیال راحت می توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند. تنها نکته ای که باید بدانید آن است که لیزر مو روی بدن اشخاصی که پوست روشن و موهای تیره تر دارند، عملکرد بهتری از خود نشان خواهد داد. این به آن معناست که هر قدر فرد موهای تیره تری داشته باشد، به جلسات کمتری برای حذف کامل حجم مو احتیاج دارد.

لیزر مو

چه کسانی نباید لیزر مو انجام دهند

چنانچه سابقه بیماری یا مصرف داروی خاصی را دارید باید پیش از اقدام به لیزر موهای زائد پزشک خود را در جریان قرار دهید. در ضمن چنانچه فردی دارای سابقه موارد زیر باشد ممکن است کاندید مناسبی برای انجام لیزر مو نباشد و یا حتماً باید تحت شرایط خاص و کنترل شده از لیزر استفاده کند:

 • افرادی که باردار هستند
 • افرادی که اختلالات هورمونی دارند
 • کسانی که از داروهایی مثل ماینوسیکلین ، روآکوتان ، داکسی سیکلین ، تتراسیکلین استفاده می کنند.
 • آکنه ، آفتاب‌ سوختگی ، احساس سوزش ، درد و یا هر‌گونه مشکلات پوستی
 • افرادی سابقه بیماری های خاص مانند لوپوس دارند
 • افرادی گوشت اضافه در محل عمل دارند
 • افرادی که تبخال مکرر می زنند
 • افرادی که سابقه عفونتهایی مانند جوش چرکی دارند
 • کسانی که برای برنزه کردن در مقابل آفتاب قرار گرفته اند و یا از دستگاه سولار استفاده کرده‌اند.
 • کسانی که اخیراً پاکسازی انجام داده‌اند.
 • کسانی که در چند روز گذشته در محلی که قرار است لیزر موی زائد انجام شود، از لیزر دیگری استفاده کرده‌اند.
 • افرادی که تاتو یا خالکوبی در محل لیزر انجام داده اند
 • افرادی ایزوترتینویین مصرف می کنند
 • اگر در حال انجام درمان هایی مانند پاکسازی پوست هستید به پزشک خود اطلاع دهید. بهتر است فاصله زمانی حدودا ده  روزه برای لیزر صورت رعایت شود.

تاثیر نوع پوست بر لیزر موهای زائد

کامل ترین دسته بندی پوست، دسته بندی دكتر نوئل فيتز پاتريك است كه براساس رنگ پوست، رنگ مو، رنگ چشم و واكنش پوست به نور خورشيد، انواع مختلف پوست رابه شش گروه تقسيم كرده است.

1- پوستهای بسيار سفيد و داراى كك ومك، موهاى قرمز، مردمك چشم آبى، که پوست خیلی سریع در مقابل آفتاب مى‌سوزد و به هیچ عنوان برنزه نمى‌شود.

2- شامل پوستهای سفيد و موهاى بلوند و مردمك چشم روشن، که پوست در مقابل آفتاب مى‌سوزد و احتمال خیلی کمی دارد که برنزه شود.

3- شامل پوستهای گندمى و موهاى قهوه اى، که پوست در مقابل آفتاب گاهى مى‌سوزد و خیلی خوب برنزه نمى‌شود.

4- شامل پوستهای سبزه و موها و مردمک هاى تيره، که پوست در مقابل آفتاب خيلى خوب برنزه مى‌شود و بندرت مى‌سوزد.

5- شامل پوستهای قهوه اى تيره، که در اثر آفتاب اصلا نمى‌سوزد و به شدت برنزه مى‌شود.

6- شامل پوستهای كاملاً تيره كه اصلا در مقابل آفتاب نمى‌سوزد. (مثل سياهپوستان)

بسته به این که فرد از کدام تیپ و نوع پوست برخوردار باشد، نتیجه ی مختلف و مخصوص به خود را با استفاده از لیزر دریافت خواهد کرد.

تاثیر نوع پوست بر لیزر مو

هزینه لیزر موهای زائد

عوامل متعددی می تواند بر قیمت لیزر مو  تاثیر گذار باشد. نباید تبلیغات برای  لیزر ارزان قیمت در انتخاب کلینیک زیبایی تاثیر گذار باشد. در مورد لیزر مو در غالب موارد هزینه تحت تاثیر فناوری دستگاه لیزر و میزان مهارت و تجربه متخصص بستگی دارد. بصورت مختصر عوامل زیر می تواند در هزینه لیزر مو تاثیر گذار باشد:

 • ناحیه ای که می خواهید لیزر مو انجام دهید.
 • میزان حجم مو. همین موضوع سبب افزایش قیمت لیزر موهای زائد آقایان نسبت خانمها شده است.
 • تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر
 • تجهیزات و دستگاه مورد استفاده در کلینیک و کیفیت خدمات متخصصین

کلینیک زیبایی گلدن رویال لیزر موهای زائد خانمها و آقایان را با هر دو دستگاه لیزر پلاتینیوم و دستگاه لیزر مدیو استار اسکلپیون ارائه می دهد. در جدولی که در ادامه آورده شده است که تعرفه های این مرکز برای لیزر موی آقایان و خانمها را بتفکیک دو دستگاه ملاحظه می نمایید. لطفا قیمت های این مرکز را با توجه به کیفیت دستگاههای مورد استفادهو تبحر متخصصین آن بسنجید. 

لیست قیمت لیزر موهای زائد

نواحی انجام لیزر موهای زائد

ناحیه های ممکن و مناسب برای لیزر موهای زائد آقایان و خانم ها متفاوت است. این ناحیه ها به طور معمول به شکل زیر است.

ناحیه های لیزر مو در بانوان :

صورت ، چانه ، گردن ، نوک پستان ، بازوها ، زیر بغل ، دست ها ، بیکینی ، پاها

ناحیه های لیزر مو در آقایان :

صورت ، جلوی گردن ، پشت گردن ، بالای سینه ، پشت کمر ، روی شکم ، دست ها ، باسن ، بیکینی ، پاها

نواحی لیزر موها برای خانمها و آقایان

لیزر موهای زائد زیر بغل

هیچ کس نمی تواند این واقعیت را انکار کند که زیر بغل شما یک قسمت حساس از بدن شماست. شرمنده نمی شوید اگر زیر بغل شما بخاطر وجود موهای زائد بوی بد پخش کند؟ زیر بغل تمیز و صاف می تواند روز شما را عالی کند.

انجام اصلاح هر روزه و هر چند هفته اپیلاسیون برای از بین بردن موهای زیر بغل یک روند خسته کننده است. اگر آماده هستید موهای زیر بغل را به خوبی از بین ببرید ، وقت آن است که لیزر موهای زیر بغل را در نظر بگیرید.

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل ایمن هست؟

لیزر تنها روی فولکول مو اثر می گذارد و به لایه های زیرین پوست نفوذ نمی کند. بنابراین خطری ندارد. اکثر افرادی که لیزر موی زیر بغل انجام می دهند ، متوجه می شوند که این روش ایمن است. همچنین به نظر نمی رسد خطرات بهداشتی دراز مدت در رابطه با لیزر موهای زیر بغل وجود داشته باشد.

با این حال ، برخی از افراد ممکن است بعد از لیزر موهای زیر بغل ، عوارض جانبی جزئی مانند سوزش پوست ، قرمزی و تورم پوست را تجربه کنند که به طور معمول طی چند ساعت از بین می رود.

لیزر موهای زائد زیر بغل

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل درد دارد؟

لیزر موهای زائد زیر بغل درد بسیار کمی دارد . بسیاری از افراد با تصور درد شدید وارد کلینیک می شوند و پس از پایان یافتن عمل لیزر از اینکه دردی حس نکرده اند ، متعجب می شوند. استفاده از کمپرس یخ تمام آنچیزی است که برای کاهش درد جزئی لیزر لازم دارید.

لیزر موهای زیر بغل در چند جلسه انجام می شود؟

تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زیر بغل بین 6 تا 8 جلسه می باشد. هر جلسه کمتر از نیم ساعت زمان می برد. مشاهده نتایج نیز در افراد مختلف متفاوت است. برخی افراد نتایج را زودتر از دیگران می بینند. اثربخشی لیزر به رنگ پوست و رنگ مو بستگی دارد .

در بیشتر موارد یک هفته پس از اولین جلسه لیزر ، موهای شما شروع به ریزش و کم شدن می کنند. اما شما همچنان باید به جلسات لیزر خود ادامه دهید تا نتیجه طولانی مدت بگیرید.

لیزر بیکینی

کنترل موهای ناحیه بیکینی خود یک دردسر مداوم است. شما می توانید موهای زائد بیکینی را با ژیلت به سرعت اصلاح کنید ، اما مو در طی چند روز دوباره رشد می کند. کرم های موبر در عرض چند دقیق موها را حذف می کنند اما جدا از رشد سریع و مجدد مو ممکن است بوی بسیار بدی نیز داشته باشند. علاوه بر این پودر موبر حساسیت های شدید پوستی را هم برای افراد در ناحیه بیکینی به وجود می آورد که باعث خارش و قرمزی شدید می شود.

ممکن است اپیلاسیون با موم یا دیگر مواد را در نظر بگیرید که مو را از ریشه خارج می کند. با این روش هفته ها مو رشد نمی کند ، اما اپیلاسیون یک روند بسیار دردناک است ، موها زیرپوستی رشد می کنند و ممکن است پوست دچار قرمزی و خارش شود.

لیزر موهای بیکینی موثرترین روش برای از بین بردن موهای زائد ناحیه بیکینی بطور دائم است. اگر شما یک خط بیکینی صاف را دوست دارید ، ما در کلینیک زیبایی گلدن رویال دستگاه های لیزر مناسب انواع پوست را استفاده می کنیم.

بر خلاف تراشیدن یا اپیلاسیون ، که می تواند برآمدگی های ناخوشایند ، قرمزی ، موهای زائد یا تیرگی شدید پوست ایجاد کند ،با انجام  لیزر موهای زائد اینگونه به نظر می رسید که انگار هیچوقت مو نداشته اید و حتی اگر لیزر خود را بعد از سالها اصلاح و اپیلاسیون انجام می دهید همین  نتیجه را می بینید.

لیزر موهای زائد بیکینی

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

تعداد جلسات لیزر برای بیشتر اشخاص بین 6 تا 8 جلسه است که بین هر جلسه تا جلسه بعد از 5 تا 8 هفته فاصله می‌افتد و در نهایت مقدار موهای زائد تا 90 درصد کاهش پیدا می‌کند. ده درصد باقی مانده بافت نازکتر و رنگ روشن تری خواهند داشت و به اصطلاح بصورت کرکی می باشد.

هر مو روی بدن ما سه مرحله رشد دارد: آناژن (مرحله فعال) ، کاتاژن (مرحله انتقال کوتاه بین آناژن و تلوژن) و تلوژن (مرحله استراحت و آماده سازی مجدد برای مرحله آناژن). هر سه مرحله به طور همزمان اتفاق می افتد. و  هر فولیکول مو مستقل است و در زمان های مختلف چرخه رشد را پشت سر می گذارد ، به همین دلیل است که تمام موهای زائد شما با یک جلسه لیزر به یکباره از بین نمی روند. مشخص شده است که در هر زمان ، حدود 85٪ 90٪ موهای شما در مرحله آناژن ، 1-2٪ در مرحله کاتاژن و 10-14٪ در مرحله تلوژن قرار دارند.

تفاوت اصلی بین موهای بدن و موهای سر نیز در طول دوره آناژن است. مرحله آناژن برای بازوها ، پاها ، ابروها و غیره در مقایسه با موهای سر که 3-7 سال طول می کشد فقط 30-45 روز طول می کشد. هرچه مو در فاز آناژن بیشتر بماند ، بیشتر رشد می کند.

در پایان مرحله آناژن موهای شما وارد فاز کاتاژن می شوند. یک مرحله کوتاه که تقریباً 10 روز طول می کشد. پیاز مو به سمت بالا هل داده و کراتینه می شود. کوتاه و ضخیم به نظر می رسد و به آن موهای کلوپ گفته می شود. رشد متوقف می شود و غلاف ریشه خارجی منقبض می شود و به ریشه مو متصل می شود.

مرحله نهایی ، تلوژن ، به عنوان مرحله استراحت است که رشد متوقف می شود و کل ساختار برای یک دوره زمانی متغیر استراحت می کند ، این مرحله یک ماه و نیم برای موهای لب بالا تا سه الی شش ماه برای موهای ساق پا است. موهای باقیمانده کلوپ خارج می شود و مرحله آناژن دوباره آغاز می شود.

فاز آناژن بهترین مرحله برای از بین بردن مو با لیزر موهای زائد است زیرا لیزر به خوبی در فولیکول مو تاثیر می گذارد.

با توجه به چرخه های مختلف رشد مو ، به طور متوسط ​​ 6-8 جلسه درمان لیزر برای حذف موهای زائد توصیه می شود.

همچنین الگوی رشد مو بسته به اینکه مرد یا زن باشید ، تفاوت زیادی دارد. به همین دلیل تعداد جلسات لیزر موهای زائد آقایان بیشتر است. علاوه بر این مسائلی مانند موضوعات بهداشتی می توانند الگوهای رشد سلامت را تعیین کنند. درمان در مرحله صحیح چرخه رشد و اطلاع از تاریخچه پزشکی مشتری در موفقیت لیزر برای حذف موهای زائد موثر است.

 

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

بنابراین تعداد جلسات مراجعه مورد نیاز کاملاً به شرایط بستگی دارد. برای مثال لیزر موی آقایان به دلیل پرپشت بودن و حجم بالای موها نیاز به جلسات بیشتری خواهد داشت.

ضمناً گرچه لیزر یک روش برای حذف دائمی موهای زائد است ولی در نواحی پر تراکم به دلیل وجود موهای زیاد شاید نتواند صد در صد موها را حذف کند و همین امر وجود جلسات اضافی تکمیلی را به امری واجب تبدیل می کند.

برای گرفتن بهترین نتیجه لیزر مو ، در طول فواصل زمانی متعدد لازم است که لیزر مو را تکرار کنید. شارژ لیزر سبب می شود تا فولیکول های مو دوباره ساخته نشوند. بسته به شرایط فردی شما ممکن است یک یا دوبار در سال به تکرار لیزر موهای زائد برای حذف دائمی مو نیاز داشته باشید.

طول هر جلسه لیزر مو به ناحیه ای می خواهید لیزر کنید بستگی دارد .به طور کلی، لیزر مو یک روش نسبتا سریع است. نواحی کوچکتر مانند پشت لب در چند دقیقه لیزر می شود. لیزر موی نواحی بزرگتر مانند پشت می تواند تا یک ساعت طول بکشد.

اولین جلسه لیزر موهای زائد

هنگامی که برای اولین جلسه لیزر موهای زائد مراجعه می کنید، پزشک ناحیه مربوطه را با کرم بی حسی به صورت موضعی دچار بی حسی می کند که تا جای ممکن درد توسط شما حس نشود. به همین دلیل و برای توجیهات لازم بهتر است در جلسه اول لیزر ، کمی زودتر در کلینیک حاضر شوید.

 • هرگونه مواد آرایشی، عطر یا مواد شیمیایی دیگر را از موضع تحت تابش لیزر پاک کنید.
 • حتماً لباسی گشاد را بر تن کنید تا موضع مد نظر به سادگی قابل دسترسی باشد.
 • اگر پوست بسیار حساسی دارید در صورت تمایل می توانید از کرم زایلوژل، یک ساعت قبل از انجام لیزر استفاده نمایید. این کرم پیش از انجام لیزر باید از روی پوست پاک شود.
 • مهم است که استرس نداشته باشید. استرس می تواند سبب ناراحتی شما و پزشکتان در طول درمان باشد.

اولین جلسه لیزر موهای زائد

نکات قبل از لیزر موهای زائد

1- ناحیه مورد نظر برای لیزر باید تراشیده شود.

2- از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

3- مشتریانی که دچار  آفتاب سوختگی هستند باید قبل از درمان دو هفته صبر کنند تا از آسیب اضافی به پوست جلوگیری شود.

4- هفت روز قبل از درمان ، از مصرف محصولات برنزه کننده خودداری کنید.

5- در صورت لزوم ، 30 تا 40 دقیقه قبل از شروع لیزر موهای زائد از کرم بی حسی استفاده کنید. تمام محصولات روی پوست باید قبل از لیزر کاملاً از روی پوست پاک شوند.

6- مشتری ها باید برای حفظ بهداشت خود و کلینیک لیزر با پوست تمیز مراجعه نمایند.

7- از لایه برداری و استفاده از مواد شیمیایی دو هفته قبل و دو هفته پس از لیزر خودداری کنید.

8- هفت روز قبل از درمان استفاده از تمام محصولات آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسیل (AHA / BHA) ، هیدروکینون ، رتینول ها / رتینوئید ، تازوراک و دیفرفرین را قطع کنید.

9- مشتریانی که دارای هرگونه ضایعه غیر طبیعی ، خال یا لکه هایی در منطقه هستند که باید تحت درمان قرار گیرند ، باید قبل از لیزر توسط پزشک معالج مداوا شوند.

10- مشتریان باید سه هفته قبل از لیزر ، استفاده از اپیلاسیون و موچین را متوقف کنند.

11- اگر مستعد ابتلا به زخمهای سرماخوردگی هستید ، توصیه می شود قبل از درمان ، داروی ضد ویروسی مصرف کنید. مشتریانی که دارای زخمهای سرماخوردگی هستند درمان نمی شوند.

قبل از لیزر موهای زائد

12- مشتریانی که در 6 ماه گذشته از محصولات Accutane یا محصولات مشابه استفاده کرده اند ، نمی توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند.

13- مشتری نباید طی 2 ساعت قبل و بعد از لیزر ، فعالیت های بدنی که سبب افزایش دمای بدن و فشار خون می شوند را انجام دهد.

14- آنتی بیوتیک ها ممکن است باعث افزایش حساسیت به نور شوند. توصیه می کنیم در صورت مصرف آنتی بیوتیک طولانی مدت ، قبل از دریافت لیزر درمانی با پزشک خود صحبت کنید. باید 7 روز قبل از درمان با لیزر از مصرف داروی آنتی بیوتیک خودداری کنید.

15- اگر لیزر موهای زائد پا انجام می دهید بلافاصله بعد از لیزر چکمه نپوشید.

مراقبت های بعد از لیزر مو

1- از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب شدید تا 7 روز اول جدا خودداری کنید.

2- اگر پس از انجام لیزر موهای زائد پوستتان تاول زد ، آنرا دستکاری نکنید. اگر پوست دچار مشکل شد از متخصص خود بخواهید یک پماد معرفی کند تا بهبود یابید.

3- همچنین ممکن است برای کاهش ناراحتی های بعد از درمان ، از ژل ترمیم کننده ، حوله های خنک ، کمپرس یخ یا آلوئه ورا استفاده کنید.

4- بلافاصله پس از لیزر مو از گرم کردن محل خودداری کنید.

5- حداقل از 2 هفته بعد از درمان یا تا زمان بهبودی ، از هرگونه درمان دیگر با لیزر یا روشهای شیمیایی در ناحیه تحت درمان خودداری کنید.

6- استفاده از طیف وسیع ضد آفتاب با  SPF 30 یا بالاتر هنگام دریافت درمانهای لیزر بسیار مهم است و برای حفاظت از پوست توصیه می شود.

7- اگر عوارض جانبی مانند افزایش بیش از حد رنگدانه یا  قرمزی طولانی مدت و تورم ، واکنش هیستامین یا تاول را تجربه کرده اید ، برای راهنمایی در مورد درمان با متخصص خود تماس بگیرید.

8- برای دستیابی به بهترین نتیجه ، جلسات درمانی کامل را در فواصل زمانی که توسط  متخصص توصیه می شود انجام دهید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد

روشهای مختلفی برای حدف موهای زائد صورت و بدن وجود دارد،  از تیغ و موم گرفته تا لیزر موهای زائد ، اما در بین همه روشها، لیزر نسبت به روش های دیگر برتری محسوسی دارد که مزایا و معایب این روش خصوصا عوارض لیزر موهای زیر بغل و همچنین لیزر موهای صورت همواره مورد بحث بوده است. بطورخلاصه مزایای لیزر برای حذف موهای اضافی و زائد به شرح زیر می باشد:

1- سرعت انجام لیزر

از مزایای لیزر مو صرفه جویی در زمان است. مدت زمان حذف موهای زائد با لیزر برای نواحی مختلف بدن متفاوت است برای مثال زمان لازم برای لیزر قسمت های کوچک تر مانند لب پایین ممکن است فقط چند ثانیه طول بکشد ، این درحالی است که لیزر پا حدود ۱ ساعت زمان می برد. همچنین زمان لازم برای لیزر موهای زائد آقایان نسبت به خانم ها بیشتر است.

2- صرفه‌جویی در هزینه حذف موهای زائد

تعداد جلسات در تعیین هزینه لیزر موهای زائد بسیار تاثیر گذارند و هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد ، قیمت لیزر مو هم بیشتر خواهد شد .ولی چون نتایج لیزر مو بلند مدت است و باعث کاهش رشد موهای زائد به مدت طولانی می شود هزینه ی آن قابل توجیه است.

3- لیزر مو به پوست آسیبی نمی‌رساند

“لیزر موهای زائد” روشی است که هیچ آسیبی به بافت های کناری پوست وارد نمی کند و در صورت رعایت نکات و استفاده صحیح کمترین عوارض را خواهد داشت.

4- لیزر موهای زائد بدون درد است

از آنجائی که آستانه تحمل درد در افراد مختلف، متفاوت است ، می توان گفت که درد ناشی از حذف موهای زائد با لیزر هم در افراد مختلف متفاوت است. البته شدت درد در برخی از قسمت های بدن که حساس تر هست بیشتر می باشد و ببیشتر کسانی که لیزر انجام داده اند معتقدند که درد موم خیلی بیشتر از درد لیزر است. لیزر مو در آقایان به دلیل ضخامت بیشتر موها، ممکن است درد بیشتری به همراه داشته باشد.

5- حذف موهای زائد با لیزر به کاهش موهای زیرپوستی کمک می کند

روش اصلاح با تیغ و اپیلاسیون باعث رشد موهای زیرپوستی می شود و این امر بسیار ناخوشایند است . لیزر بافت موها را تغییر می دهد و همین امر سبب کاهش رشد موهای زیر پوستی می شود.

6- لیزر یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد است

این بدان معنا است که بر خلاف روش هایی همچون اپیلاسیون، لیزر مو  یکبار برای همیشه انجام می‌شود و پس از آن شما دیگر شاهد رشد مو در ناحیه پاکسازی شده نخواهید بود.

7- بهترین روش حذف موهایی که به مدت طولانی با تراشیده شده اند

لیزر برخلاف سایر درمان ها روی موهای تراشیده شده بهتر انجام می شود و شما در فواصل بین جلسات هم می توانید موهای خود را بتراشید.

لیزر موهای زائد صورت

8- لیزر یک روش سالم و موثر  برای حذف موهای زائد است

امن و بدون خطر بودن لیزر بیش از ۲۰ سال است که تایید شده است . پس جای نگرانی در این رابطه وجود ندارد. اما انتخاب دستگاه لیزر خانگی مناسب و با کیفیت ، مراجعه به مراکز درمانی معتبر و رعایت اصول و دستورالعمل ها بسیار حائز اهمیت است.

9- لیزر بهترین روش برای قسمت‌هایی از بدن هست که اپیلاسیون نمی شوند

معمولا اپیلاسیون برای نواحی از بدن که دارای مویرگ‌های بسیار قرمز هستند توصیه نمی‌شود. این درحالی است که لیزر برای تمام قسمت های مختلف بدن قابل استفاده است حتی نواحی حساس مانند فاصله بین چشم ها . لیزر با انسداد مویرگ‌های قرمز و ناپدید کردن آن‌ها می‌تواند مشکلات پوستی را درمان کند.

10- حذف موهای زائد با لیزر یک روش درمانی مناسب برای آقایان می باشد

میزان هورمون تستستورون در مردان بالا است و همین امر باعث رشد موهای ضخیم و پرمویی در مردان است و کندن این موهای زائد دردناک است. لیزر موهای زائد مردان  نسبت به روش های دیگر درد کمتری دارد و مردان با انجام این روش دیگر نیاز به اپیلاسیون در هر هفته یا اصلاح چند روز یکبار ندارند.

لیزر موهای زائد پشت کمر
حذف موهای زائد پشت کمر پرمو بعد از 4 جلسه


توجه داشته باشید که برای انتخاب کلینیک لیزر مو  تنها هزینه نباید ملاک شما باشد. مکان هایی که برای لیزر ارزان قیمت تبلیغات می کنند ، ممکن است دستگاهی که با آن لیزر انجام می دهند مناسب نباشد. انتخاب دستگاه لیزر مناسب پوست شما و نیز انجام لیزر توسط یک متخصص ماهر و مجرب می تواند کمی هزینه بر باشد اما سلامتی و زیبایی ارزش کمی سرمایه گذاری بیشتر را دارد.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

در ادامه به لیست برخی دیگر از دستگاههای لیزر مو اشاره می کنیم:

1- ليزر الكساندرايت ( Alexandrite Laser )

دستگاه لیزر الکساندرایت برای حذف موهای زائد در پوست های نوع 1، 2، 3  کاربرد دارد و در حال حاضر جزو محبوب ترین و شناخته شده ترین دستگاه های لیزر موی زائد در ایران است . ولی باید بدانید که به دلیل ایجاد التهاب در پوست از نظر منطقی استفاده نکردن از آن بهتر و منطقی تر است.

2- لیزر آپوجی ( Laser Apogee )

لیزر آپوجی ساخت کمپانی Cynosure آمریکا ست، یکی از انواع دستگاه های لیزر مو با تکنولوژی الکساندرایت موجود در بازار ایران است.

البته با توجه به عدم پیشرفت در سالیان متمادی و ارائه کیفیت یکسان در سال‌ها و عدم توجه به پیشرفت کم کم آن را از چرخه رقابت خارج کرده است.

3- لیزر دایود ( Diode Laser )

این نوع از دستگاه های لیزر موهای بدن که برای تمامی انواع پوست 1 تا 6 قابل استفاده است، یک مشکل کلی را به همراه دارد و آن این است که در زمان استفاده از دستگاه لیزر دایود پوست تا حد زیادی ملتهب و قرمز می شود.

این دستگاه بسیار پر قدرت بوده و تمامی موهای زیر پوست را نیز از بین می برد. دستگاه دایود هم نسبت به الکساندرایت امن تر است و هم نتایج آن همانند الکس هست. بنابراین برخلاف تصور عامه در قیاس بین دو دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت ، دستگاه لیزر دایود هم بصرفه تر و هم امن تر است.

یکی از تفاوت های دستگاه لیزر الکساندرایت و دایود این است که لیزر الکساندرایت تنها برای تایپ های پوست 1 ، 2 و 3 کارایی دارد و  به دلیل اینکه دستگاه الکس ملانین ها را خیلی تحت تاثیر قرار می دهد ، در دیگر انواع پوست ممکن است باعث ایجاد سوختگی شود. در حالیکه لیزر دایود برای همه انواع پوست های 1 تا 6 کارایی دارد.

همچنین لیزر الکس یک سری لامپ و سورس دارد که اگر تعویض نشوند این دستگاه به هیچ عنوان کارایی ندارد و فقط یک نور را ساطع می کند. ولی لیزر دایود تا زمانی که نور می تابند کاملا موثر است.

4- ليزر آی پی ال ( IPL Laser )

این دستگاه یکی از پرکاربردترین دستگاههای لیزر برای حذف موهای زائد بدن به شمار می رود که نسبت به سایر دستگاه ها قیمت آن کمتر است . نکته قابل توجه این است که زمانی که از لیزرهای خانگی صحبت به میان می آید منظور این روش درمان است که در برخی مواقع آثار مطلوبی از ان برجای نمی ماند.

5- ليزر ان دى ياگ ( Nd:YAG Laser )

این روش لیزر برای قسمت های تیره و پوست های گندمی نقش موثری ایفا می کند که در واقع به عنوان یکی از دستگاه های مدرن حائز اهمیت است.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

گرچه موارد بسیاری در کیفیت و نتیجه نهایی کار تاثیر گذار است، مانند هر عمل دیگری در لیزر کردن مو نیز ابزار کار حرف اول را می‌زند. برای مثال یکی از دستگاه های معروف این حوزه که لیزر الکساندرایت نام دارد، توسط کشورهای مختلفی از جمله آمریکا، چین و چند کشور دیگر تولید می‌شود.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

معرفی دستگاه مورد استفاده در کلینیک زیبایی گلدن رویال

نکته لازم در مورد استفاده از خدمات کلینیک زیبایی گلدن رویال ، استفاده از دستگاه لیزر اسکلپیون مدیو استار پرو ( MeDioStar NeXT PRO XL LASERاست، که دستگاهی بسیار قدرتمند بوده که می تواند پوست شما را مثل پوست بچه ها لطیف کند.

دستگاه اسکلپیون مدیو استار جدیدترین و کاملترین دستگاه لیزر مو ساخت کشور آلمان می باشد. این دستگاه ویژگی های زیر را دارد:

1- استفاده از چندین طول موج

مدیو استار با ترکیبی منحصر به فرد از طول موج ها برای از بین بردن موهای مقاوم تر و ریز تر ارائه می دهد. این دستگاه با داشتن طول موج لیزر 810 + 940 نانومتر و بزرگترین اندازه آن ، نوآورترین دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد در موارد دشوار و مقاوم در برابر لیزر می باشد.

طول موج 940 مسیرهایی که به ریشه مو تغذیه رسانی می کنند را از بین می برد. با از بین بردن امکان تغذیه مو می توان انتظار داشت تعداد دفعاتی که به شارژ احتیاج دارید کمتر می شود.

2- حالت صاف یا اسموت پلاس

( SmoothPulse ) برای انجام لیزر بدون درد

3- قدرت و سرعت بالا

دستگاه لیزر مدیو استار نکست پرو با داشتن 2400 وات قدرت ، عمیق ترین فولیکول های مو را از بین می برد. همچنین این امکان را می دهد که پالس های بسیار کوتاه با فرکانس بسیار بالا منتشر شوند و از این طریق ایمنی و راحتی درمان را به حداکثر می رسانند.

4- سیستم خنک کننده پوست با قدرت بالا

دستگاه لیزر موهای زائد اسکلپیون MeDioStar NeXT PRO XL به سیستمی مجهز شده است که ناحیه مورد نظر را بلافاصله قبل از لیزر خنک می کند و این باعث آسایش و ایمنی بیشتری برای بیمار در حین درمان می شود.
یک سیستم مانیتورینگ Peltier با قدرت بالا در داخل دستگاه میزان سرمایش را تنظیم می کند ، دمای پوست را کم نگه می دارد و درمان بدون درد را سبب می شود.

5- تضمین یکنواختی در مناطق تحت درمان

فناوری TAPER در این دستگاه سبب می شود پرتو لیزر به روشی کاملاً یکنواخت به همه ی مناطق تحت درمان منتقل شود. به لطف توزیع یکنواخت انرژی و پرتو مربع شکل ، هیچ ناحیه ای وجود ندارد که گرمتر یا سردتر از سایر نواحی باشد. این فناوری درمان بی خطر و بدون عارضه را تضمین می کند.

6- مناسب برای انواع پوست

دستگاه لیزر مدیو استار به لطف فناوری دیود و طول پالس متغیر (حداکثر 400 میلی متر) ، امکان درمان انواع پوست های روشن و تیره را فراهم می کند.

مدت زمان قابل تنظیم پالس همراه با سیستم خنک کننده پوست از ایجاد آسیب های حرارتی مانند سوزش به اپیدرم جلوگیری می کند. دیگر نیازی به تعلیق درمان در طول تابستان و عدم درمان پوست های بسیار تیره نیست ، با دستگاه لیزر مدیا استار همه بیماران می توانند بهترین نتایج را به دست آورند.

7- درمان ضایعات عروقی

دستگاه اسکلپیون امکان لیز ضایعات عروقی پا ، همانژیوما و سایر ضایعات عروقی را نیز فراهم می کند. فیلم زیر استفاده از دستگاه مدیو استار را در درمان ضایعات عروقی یکی از بیماران کلینیک زیبایی گلدن نشان می دهد.

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر با دستگاه مدیا استار 6 جلسه می باشد.

در خاتمه ، دستگاه لیزر مدیا استار پرو با سرعت بالاتر می تواند مناطق بزرگتر را تحت پوشش خود قرار دهد و موهای مقاوم تر ، ریزتر و نازک تر را به سرعت و به طور موثری از بین ببرد. بنابراین بیماران با انواع پوست تیره تر و موهای خیلی ریز نیز می توانند لیزر موهای زائد انجام دهند. این دستگاه قادر است تا تنها در 15 دقیقه بدون درد ، بی حسی و ژل ، کمرها و پاها را به راحتی لیزر کند.

فیلم معرفی دستگاه مدیو استار اسکلپیون

مرکز گلدن رویال واقع در منطقه فرمانیه تهران ، همراه با تیم حرفه ای و پزشکان مجرب ، لیزر موهای زائد شما را با جدیدترین دستگاه مدیو استار انجام می دهد.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

به طور کلی استفاده از لیزر ، عوارض طولانی مدت شناخته شده‌ای ندارد. در واقع طول موج به کار رفته در ساخت لیزر به گونه ای است که از اشعه UV مشابه آنچه در نور خورشید است خبری نخواهد بود.

با این وجود توصیه می شود چنانچه در خانواده خود سابقه مشکلات پوستی جدی داشته اید از انجام این کار صرفه نظر کنید.

اکثر مراجعین به کلینیک زیبایی گلدن رویال سوالشان این است که آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟ آیا وقتی لیزر انجام می دهیم برای ارگانهای داخلی بدنمان مثل رحم و تخمدان ها و یا غدد لنفاوی زیر بغل اتفاقی می افتد؟

پوست شامل سه سطح اپیدرم ، درم و هیپودرم می شود و  بعد از آن چربی زیر پوست قرار دارد و بعد از آن نیز عظلات و استخوان ها و بعد هم فضایی که ارگانهای داخلی بدن توی اون فضا قرار گرفته اند. جالب هست که بدانید ریشه موی زائد در لایه درم قرار گرفته است.

دستگاههای لیزر طوری طراحی شده اند که انرژی را فقط به ریشه مو و درم برسانند ،  پس خیالتان راحت باشد که ارگانهای داخلی بدن شما به هیچ عنوان تحت تاثیر اشعه لیزر قرار نمی گیرند.

به گفته دکتر دبورا سارنوف ، استاد بالینی پوست ، مرکز پزشکی NYU Langone و معاون رئیس بنیاد سرطان پوست ، لیزر شانس ابتلا به سرطان پوست را افزایش نمی دهد. در حقیقت ، بعضی از لیزرها در درمان ضایعات پیش سرطانی مفید هستند ، بنابراین خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهد.

اگر فرد مبتلا به بیماری عروقی و یا سیگاری سنگین باشد ، درمان با استفاده از IPL و لیزر به بروز سرطان کمک می کند. این بدان معنی است که  با انجام  لیزر مو شما مستعد ابتلا به سرطان نیستید ، مگر اینکه به بیماری های دقیقی مانند بیماری های عروقی ، اگزما ، آسم و غیره مبتلا باشید.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

اینکه در زمان استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد احساس درد بکنید یا خیر، به نکات مختلفی بستگی دارد. به طور کلی دردی که ممکن است در زمان استفاده از دستگاه لیزر  احساس شود، ناشی از گرم شدن پوست است و سیستم خنک کننده موجود و عملکرد صحیح آن می تواند درد را به طور کامل از بین ببرد.

البته اگر پوست حساسی دارید می توانید از پزشک یا متخصص لیزر درخواست کنید پیش از شروع کار از پماد یا ژل بی حسی برای شما استفاده کند. ضمناً موارد زیر می تواند به شما در کاهش حس درد کمک کند:

 • استفاده از کرم های بی حس کننده
 • گذاشتن یخ از حدود 5 الی 10 دقیقه قبل بر روی موضع لیزر
 • استفاده از دستگاه های لیزر که به سیستم خنک کننده هوای سرد مجهز هستند
 • نوشیدن یک بطری آب حدود 4 الی 6 ساعت قبل از شروع درمان
 • عدم انجام لیزر در زمان عادت ماهانه برای خانم ها
 • کوتاه کردن موهای نواحی مورد نظر یک روز قبل از لیزر

آیا لیزر موهای زائد درد دارد

آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

لیزر موهای زائد هم می تواند تراکم مو را به طور دائم کاهش دهد و هم موهای ناخواسته را برای همیشه از بین ببرد. کاهش دائمی تراکم مو به این معنی است که برخی از موها بعد از یک دوره درمانی مجدداً رشد می کنند و بیماران به درمان با لیزر مداوم نیاز دارند.

درمان مداوم لیزر به این معنا است که هر یکسال نیاز به شارژ مجدد و انجام عمل لیزر را دارند. البته رشد مو در این حالت کامل نیست و همانطور که گفته شد 80 درصد حجم مو بطور کامل از بین می رود و تنها برای گرفتن نتیجه ی بهتر است که هر ساله انجام لیزر را تمدید می کنید.

از بین بردن دائمی مو به این معنی است که هیچ یک از موهای موجود در ناحیه تحت درمان پس از یک دوره درمانی مجدداً رشد نخواهند کرد و نیازی به لیزر درمانی مداوم نیست.

اینکه موها به طور دائمی برداشته شوند یا فقط در تراکم کاهش می یابد ، تحت تأثیر چند عامل قرار دارد:

 • رنگ و ضخامت موهایی که تحت درمان قرار می گیرند
 • رنگ پوست بیمار
 • نوع و کیفیت لیزر مورد استفاده ، و
 • صلاحیت و تخصص شخصی که لیزر را انجام می دهد.

آیا لیزر موهای زائد دائمی است

همچنین اگر موهای سفید و خاکستری دارید ، که هیچ رنگدانه ی ملانین ندارند ، در حال حاضر دستگاههای لیزر موجود برای این موها نتیجه نمی دهند.

آیا لیزر مو سبب نازایی می شود

تا به امروز ، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه لیزر مو باعث ناباروری می شود ، وجود نداشته است. دستگاههای لیزر مورد استفاده برای نفوذ به تنها چند میلی متر اول پوست طراحی شده اند و اندام های داخلی را تحت تاثیر قرار نمی دهند.  لیزر درمانی برای مناطق حساس بدن نیز از جمله ناحیه بیکینی بی خطر در نظر گرفته شده است. بنابراین لیزر مو سبب نازایی نمی شود.

آیا لیزر موهای زائد در دوران بارداری امکانپذیر است؟

به دلیل تغییر هورمون ها در دوران بارداری ، ممکن است شاهد رشد بیشتر مو در اطراف شکم ، نوک پستان یا سایر نواحی بدن باشید. این موها اگر کنده و یا راشیده نشوند ، پس از بارداری از بین می روند

در مورد استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد هیچ مدرک و مطالعه ای در مورد ایمنی لیزر مو در دوران بارداری وجود ندارد. بسیاری از ارائه دهندگان این روش به دلیل عدم وجود اطلاعات در مورد تأثیر این روش روی جنین ، از لیزر موهای اضافی در دوران بارداری خودداری می کنند. ما نیز به شما توصیه می کنیم برای حفظ سلامت خودتان و جنین تا پایان زایمان صبر کنید.

آیا لیزر موهای زائد ابرو امکانپذیر است؟

بله می توانید ابروهای خود را لیزر کنید! لیزر مو محبوب ترین روش درمانی برای برداشتن دائمی ابرو است. لطفا توجه داشته باشید که لیزر قابلیت فرم دادن به ابرو یا مدل دادن به آن را ندارد.  موهای بالای ابرو یا زیر ابرو قابل لیزر است. لیزر مو فقط اطراف ابرو را تمیز میکند و آنرا مرتب و آراسته می کند.

قبل از مراجعه می توانید ابروی خود را بتراشید ، اما بهترین کار این است که متخصص لیزر شما ببیند  که ابرویتان چه شکلی است تا بتواند دامنه کامل وضعیت ابرو را درک کند. سعی کنید حدود یک هفته قبل و بعد از لیزر ابرو در مرعض آفتاب قرار نگیرید. نیازی به ماندن در خانه نیست ، اما قطعاً  ضد آفتاب استفاده کنید و یا در صورت امکان کلاه بپوشید.

لیزر ابرو شاید درد خفیف داشته باشد  اما آنقدر سریع است که قبل از اینکه حتی باور کنید تمام شده است. کل کار کمتر از یک دقیقه طول می کشد! به علاوه ، سطح درد نسبت به برداشتن با موچین یا بند انداختن کمتر است.

کلینیک لیزر موهای زائد

دقت در انتخاب کلینیک لیزر موهای زائدی که قرار است این عمل زیبایی را برای شما انجام دهد ، مهمترین مرحله برای شروع لیزر مو می باشد. چنانچه تصمیم شما برای انجام لیزر حتمی است ، لطفا برای سلامتی خودتان هم شده در هنگام انتخاب محل به موارد زیر دقت نمایید.

 • بهداشت کلینیک زیبایی.
 • توجه به وضعیت دستگاه لیزر مورد استفاده در کلینیک زیبایی از نظر بهداشت بسیار مهم است
 • کلینیکی انتخاب کنید که محیطی آرام و دوستانه داشته باشد. تا هم اضطراب نداشته باشید و هم بتوانید سوالات خود را به راحتی بپرسید.
 • مطمئن باشید کلینیک لیزر موهای زائد ی که به آن مراجعه می نمایید از امکانات به روز دنیا استفاده می نماید.
 • میزان قابل توجهی از نتیجه به مهارت و تجربه متخصص لیزر بستگی دارد. بنابراین در این امر دقت نمایید.

کلینیک زیبایی گلدن رویال

فیلم لیزر موهای زائد

در فیلم زیر یکی از مراجعین عزیز در حال انجام لیزر مو با استفاده از دستگاه لیزر پلاتینیوم بر روی صورت خود می باشد.

آیا آقایان هم می توانند لیزر مو انجام دهند؟

موهای بدن و صورت مردان نسبت به خانم ها ضخیمتر است . به همین دلیل لیزر موهای زائد آقایان باید با قدرت بیشتری انجام پذیرد و این امر ممکن است در سطوح خفیفی باعث ایجاد التهاب در پوست فرد شود. البته این تنها مشکل احتمالی لیزر موی آقایان بوده و اگر از درصد کم احتمال بروز کورک در ناحیه تناسلی و زیر بغل چشم پوشی کنیم، هیچ خطر دیگری برای آقایانی که از لیزر استفاده می‌کنند وجود نخواهد داشت.

سوالات رایج لیزر موهای زائد

در این قسمت، بخشی از سوالات رایجی که مراجعه کنندگان کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام می دهند ، آورده شده است. اگر سوال شما در اینجا وجود ندارد می توانید از طریق شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ با ما تماس بگیرید و یا  در قسمت ارسال نظرات سوال خود را مطرح نمایید. متخصصین ما در هر زمان پاسخگوی شما عزیزان هستند.

۱– تعداد جلسات لیزر مو چقدر می باشد؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای از بین بردن موهای زائد با لیزر کاملا بسته به نوع دستگاه  و نوع پوست و مو افراد متغیر بین ۴ الی ۸ جلسه می باشد.

۲- فاصله بین جلسات لیزر چقدر می باشد؟

فاصله جلسات بین لیزر بسته به نوع دستگاه متغیر بین ۳۰ الی ۵۰ روز می باشد.

۳- آیا لیزر مو درد داره؟

با پیشرفت دستگاه های لیزر ،کولینگ (خنک کننده) هایی بسیار قوی که گرمای لیزر رو تا بیشترین حد کاهش میدهند روی دستگاه ها به کار رفته و درد ناشی از لیزر را ناچیز کرده اند.

۴- آیا در طی جلسات لیزر امکان شیو کردن مو هست؟

در طی جلسات لیزر می توان از تیغ یا ژیلت و همچنین پودرهای موبر استفاده کرد. بهتر هست که تعداد دفعات  شیو کردن کمتر شود.

۵- مدت زمان لیزر چقدر می باشد؟

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام لیزر کاملا بسته به مساحت ناحیه مورد نظر دارد؛ به طور مثال برای لیزر صورت مدت زمان ۱۰ دقیقه و برای کل بدن حدودا یک ساعت زمان مورد نیاز است.

۶- آیا لیزر مو روی پوست های تیره نیز انجام می شود؟

بله ٬ برای افرادی که طیف پوستی تیره ای دارند امکان انجام لیزر برای از بین بردن موهای اضافی و زائد هست که بیشترین بازدهی را با لیزر طول موج اندیاگ می توانند داشته باشند.

۷- آیا برای افرادی که پوست سولار کرده دارند ٬ لیزر مو  انجام می شود؟

بله٬ افرادی که پوست سولار کرده داردن ٬ حتما باید ۳۰ الی ۴۰ روز از انجام سولار گذشته باشد که امکان ایجاد تورم روی پوست یا سوختگی به صفر رسیده باشد.

۸- آیا امکان لیزر موهای کرکی وجود داره؟

بله٬ ریشه های موهای کرکی ضعیف هستند و با استفاده از لیزر کم قدرت (طول موج آندیال) از بین می روند.

۹- قیمت لیزر مو  چقدر می باشد؟

قیمت لیزر موهای زائد بسته به ناحیه مورد نظر و نوع دستگاه متفاوت می باشد.

۱۰- حداقل سن مجاز برای انجام لیزر مو  چقدر می باشد؟

حداقل سن جهت انجام لیزر مو های زائد ۱۵ سال می باشد.

۱۱- آیا لیزر موهای زائد باعث ایجاد لک یا زخم خواهد شد؟

خیر٬ در صورتی که با دستگاه های دارای تاییدیه و توسط افراد دارای تخصص انجام شود هیچگونه اسیبی نخواهد داشت.

۱۲- تاثیر لیزر مو های زائد چقدر می باشد؟

تاثیر لیزر مو های زائد بسته به متابولیسم بدن افراد بین ۸۰ الی ۱۰۰ درصد می باشد.

۱۳- کدام نواحی از بدن قابلیت لیزر مو  را دارند؟

پیشانی- شقیقه ها – گونه ها – پشت لب – چانه – روی فک ها- غبغب- گردن- گوش ها – خط ریش – سینه – وسط سینه – شکم- خط ناف – کمر – شانه ها – کل دست ها- انگشتان- ران ها – ساق ها – رو و اطراف زانو- روی باسن- خط مایو

عوارض لیزر موهای زائد

در این روش، نور و اشعه متراکم لیزر به فولیکول های مو تابانیده می شود. رنگدانه های موجود در فولیکول ها نور را جذب می کنند. در نتیجه، موها تخریب می شوند.

تمرکز لیزر مو روی فولیکول هاست به همین دلیل است که ، پس از مراجعه به کلینیک لیزر موهای زائد ، وقتی به خودتان نگاه می کنید ، علاوه بر مقداری قرمزی ناشی از لیزر ، تفاوت فوری دیگری مشاهده نمی کنید. مو هنوز وجود دارد ، اما عاملی که باعث رشد آن می شود سوزانده شده و از بین رفته است

لیزر علاوه بر اینکه مزیت هایی مانند دقت و سرعت عمل بالا دارد، در عین حال اگر توسط متخصص اینکار انجام نشود ، می تواند عوارض متعددی نیز داشته باشد. بنابراین، قبل از تصمیم به انجام این عمل زیبایی، لازم است که اطلاعات کافی از عوارض مختلف از بین بردن موهای زائد با لیزر داشته باشید.

برخی افراد تحت تاثیر تبلیغات لیزر ارزان قرار گرفته و با مراجعه به این مراکز مشکلات جدی را برای خود به وجود می آورند. انتخاب دستگاه لیزر بهتر و متخصص مجرب ارزش کمی سرمایه گذاری بیشتر را دارد.

تصویر زیر یک نمونه از عوارض لیزر موهای زائد می باشد که ممکن است به دلیل مهارت ناکافی متخصص در انجام کار به وجود بیاید.

عوارض لیزر موهای زائد

انتخاب لیزر صحیح با پارامترهای مناسب مختص هر بیمار ، بسیار مهم است ، خصوصاً در بیمارانی که دارای پوست تیره هستند. بیشتر عوارض لیزر  با اقدامات احتیاطی کافی نظیر تنظیم شدت تابش لیزر ، طول موج و استفاده از خنک کننده  قابل پیشگیری است. بنابراین ، مهمتر از همه این است که پرسنل آموزش دیده با آگاهی کامل از مکانیسم ها ، تکنیک ها و عوارض ، این عمل را انجام دهند.

پزشکان مجرب و ماهر کلینیک زیبایی گلدن رویال انتخاب دستگاه مناسب و نیز انجام دقیق و درست لیزر مو تخصص کافی دارند و خدمات خود را با تضمین کیفیت ارائه می دهند.

سایر نکاتی که باید در مورد لیزر کردن موهای زائد بدانید

همانطور که پیشتر گفته شد در زمان استفاده از لیزر، از نور برای ریشه کن کردن موهای زائد بدن استفاده می شود. در طی این روند فولیکول های مو به وسیله انرژی تخریب شده و مو بدون آسیب یا با آسیب حداقلی به پوست ریشه کن می شود.

نکات کلی که باید در مورد لیزر مو  بدانید شامل موارد زیر است:

 • موهای بدن همواره در حال رشد است و به همین علت پیش از لیزر کردن باید آن ها را کوتاه کنید.
 • دستگاه لیزر مناسب بر اساس رنگ پوست و موی شخص انتخاب می شود ولی به طور کلی می توان گفت دستگاه لیزر موهای زائد مدیو استار اسکلپیون به علت داشتن طول موج 810 (دایود) و 940 مناسب برای پوست ایرانی ها می باشد.
 • بسته به محل مورد استفاده و جنس پوست شخص، باید تنظیمات خاصی روی دستگاه پیاده شود.

نتیجه گیری

با توجه به تفاوتی که در دستگاه ها یافت می شود هزینه لیزر موهای زائد در هر یک از آنها نسبت به دیگری متغیر است و هر کدام از آنها بر روی پوست خاصی تاثیرگذار می باشد.

نکته قابل توجه این است که افراد پیش از لیزر موهای بدن باید تمامی اطلاعات و جزئیات مربوط به آن را بدانند و به کلینیک های معتبر که کادر آن مجرب و متخصص هستند مراجعه کنند.

لیزر موهای زائد آقایان

مرکز گلدن رویال واقع در منطقه فرمانیه تهران ، همراه با تیم حرفه ای و پزشکان مجرب ، لیزر موهای زائد شما را با جدیدترین دستگاه لیزر مدیو استار ، به بهترین شکل ممکن و با بروزترین تکنولوژی های روز دنیا انجام می دهد. لطفا جهت مشاوره رایگان با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

لیست برخی دیگر از خدمات گلدن رویال  : بوتاکس ، بوتاکس پیشانی ، اصلاح فرم بینی ، فرم دهی صورت ، جوانسازی پوست ، درمان تعریق با بوتاکس و ….

3.5 4 votes
به این مقاله امتیاز دهید
guest
95 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
المیرا
المیرا
1400-01-16 19:47

سلام. آیا اثر لیزر موهای زائد دائمیه؟ یا اینکه نه باید مثلا هر ماه انجام بدیم؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1400-01-17 10:31
Reply to  المیرا

سلام وقت بخیر
بعد از اتمام جلسات لیزر که معمولا بین ۶ الی ۱۰ جلسه متغیر برای افراد متفاوت هستش ٬ باید جلسات شارژ انجام بشه تا به همون صورت نتیجه باقی بماند.

MohammadTimori
MohammadTimori
1399-12-27 10:19

سلام خسته نباشيد ليزرموبراي صورت حساس مشکلي خونداره من يک جلسه پيروزي رفتن نميدونم دستګاه شون مشکل داشت صورتم بيشترجاهاش سوخت عالن يک هفته ميشه صورتم خوب نشده
ايا دستګاه شماهم به صورت ضررميرسونه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-12-27 14:42
Awaiting for approval
Reply to  MohammadTimori

سلام وقت بخیر
اگر دستگاه مورد استفاده مناسب نبوده باشه و یا اپراتور مهارت لازم رو نداشته باشه ، این اتفاق ممکنه پیش بیاد. 🌹
دستگاه های ما دارای تاییده FDA و همچنین تمامی اپراتور های ما عضو رسمی سازمان فنی و حرفه ای هستن با نمرات بسیار بالا

مژگان رسولی
مژگان رسولی
1399-12-24 13:49

سلام.خسته نباشید. آیا امکان پرداخت هزینه بصورت اقساطی هم وجود داره؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-12-25 10:51

سلام وقت بخیر
نه متاسفانه ؛ فعلا امکان پذیر نیست

Mahdis
Mahdis
1399-12-24 13:46

سلام. ببخشید شما ایام نوروز باز هستید؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-12-25 11:08
Reply to  Mahdis

سلام وقت بخیر
نه متاسفانه؛ ایشالا از ۱۴ فروردین به بعد در خدمتتون هستیم.

Mahsa
Mahsa
1399-12-19 19:05

سلام. من قبلا توی یه کلینیک دیگه 2 جلسه برای لیزر موهای زیر بغلم رفتم ولی متاسفانه کاملا نتونستن که موهارو حذف کنن. به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-12-20 09:14
Reply to  Mahsa

سلام وقت بخیر
برای انجام لیزر حداقل نیاز به ۶ جلسه می باشد . باید با فاصله ۳۵ روز یکبار جلسات انجام بشه.

حسام احمدوند
حسام احمدوند
1399-12-17 15:08

سلام ، ببخشید من پشت کمرم موهای زیادی دارم. به نظرتون چند جلسه نیازه که کلا موهام از بین بره؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-12-18 14:44

سلام وقت بخیر
با توجه متابولیسم بدن آقایان ٬ با دستگاه اسکلپیون نیاز به ۶ الی ۷ جلسه و همچنین با دستگاه پلاس ۸ الی ۹ جلسه نیاز هستش.

سینا حجاز
سینا حجاز
1399-11-22 17:53

سلام وقتتون بخیر .
لطفا به سوالاتم پاسخ بدید برام به شدت مهمه
1 – لیزر اقایون هم شامل میشه ؟
2- جلو و پشت گردن هزینه اش چند ؟
3 – چند جلسه لازمه ؟
4 – ایا بعد از اتمام لیزر 100 تاثیرشو میبینم یا نه
بسیاری از دوستان لیزر کردن ولی کم نشده هیچ بدتر هم شده
من 23سال رنگ پوست سبزه موها هم ضخیم هستن
نتیجه رو هم با این شرایط چجوری در نظر میگیرین
لطفا پاسخ رو به ایمیلم ارسال کنید تا در اسرع وقت به کلنیکتون مراجعه کنم .

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-11-27 06:56

سلام وقت بخیر
میتونین با شماره های کلینیک تماس بگیرید که کامل و جامع راهنماییتون کنن.
021-26122082
021-26122082

دانیال
دانیال
1399-10-11 10:34

سلام با لیزر موهای زائد میشه فقط حجم رو کم کرد؟ نه کاملا پوست صاف بشه

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-10-12 14:01
Reply to  دانیال

سلام وقت بخیر
بله اگر جلساتتون رو تا ۴ جلسه فقط ادامه بدید موهای زائد کم خواهند شد .

حمیده
حمیده
1399-10-09 20:39

سلام. با توجه به اینکه پوست ناحیه گردن بسیار نازکه، لیزر موهای زائد این ناحیه مشکلی نداره؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-10-10 18:54
Reply to  حمیده

سلام وقت بخیر
لیزر موهای زائد روی هیچ ناحیه ای از بدن به جز ۱ سانتی متر چشم هیچ مشکلی نداره.🌿

ساحل
ساحل
1399-10-08 20:37

سلام. لیزر مو میتونه باعث اگزمای پوست بشه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-10-08 22:18
Reply to  ساحل

سلام، وقت بخیر
اصلا چنین امکان وجود نداره؛

Behnaz
Behnaz
1399-10-08 08:27

سلام. بعد لیزر مو پوست حالت دون دون میگیره؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-10-08 22:17
Reply to  Behnaz

سلام، وقت بخیر
نه اتفاقا برعکس باعث از بین بردن اون حالت میشه.

katayun
katayun
1399-10-07 18:57

سلام. من قبلا لیزر موهای زائد با دستگاه الکس انجام دادم. الان برا شارژ میشه با مدیو استار ادامه داد؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-10-08 22:17
Reply to  katayun

سلام، وقت بخیر
بله هیچ مشکلی نداره . می تونین جلسات شارژ رو با دستگاه مدیو استار انجام بدید.

amin
amin
1399-10-04 11:54

سلام. من چند ماه بعد لیزر موهام برگشتن. مربوط له دستگاه لیزر مو میشه یا نوع پوست و مو؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-10-11 09:01
Reply to  amin

سلام وقت بخیر
اینکه بعد از چند ماه موهای دوباره برگشته یعنی دوره لیزرتون تکمیل نشده بوده و باید ادامه میدادید؛ بهتر هستش هرچه سریع تر چند جلسه انجام بدید.

mahdi
mahdi
1399-10-03 21:53

سلام. موهای روی گردن هم جزو لیزر موهای زائد صورت حساب میشه یا جداست؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-10-04 11:55
Reply to  mahdi

سلام، وقت بخیر
نه جدا هستش. صورت شامل گردی صورت و گردن جدا هستش.

یلدا
یلدا
1399-09-21 22:12

سلام
زیر ۱۸ سال هم میتونه لیزر مو انجام بده؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-09-22 12:20
Reply to  یلدا

سلام وقت بخیر
برای آقایان از ۱۷ سال و برای بانوان از ۱۵ سال می توان لیزر انجام داد.

بهار
بهار
1399-09-18 08:40

سلام. لیزر مو تو خونه هم میشه؟ از کجا باید دستگاهشو بخرم؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-09-19 09:09
Reply to  بهار

سلام وقت بخیر
با وجود دستگاه های بسیار قوی ای که در کلینیک های زیبایی از جمله کلینیک گلدن رویال موجوده استفاده از دستگاه های خانگی نه مقرون به صرفه و نه کاربردی خواهد بود.

بهار
بهار
1399-09-18 08:39

سلام. لیزر مو بهتره یا الکترولیز مو؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-09-19 09:08
Reply to  بهار

سلام وقت بخیر
لیزر موهای زائد مناسب برای موهای تیره هستش و الکترولیز مناسب برای موهای سفید هستش.

صبا
صبا
1399-09-17 22:27

صورتی که ژل تزریق شده رو میشه لیزر موهای زائد انجام داد؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-09-19 09:07
Reply to  صبا

سلام وقت بخیر
مشکلی نداره ولی ممکنه ماندگاری فیلر ها رو کم کنه.

nima
nima
1399-09-17 00:49

سلام. خالی که روش مو رشد کرده میشه لیزر موهای زائد انجام داد؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-09-17 18:17
Reply to  nima

سلام وقت بخیر
کلا روی هیچگونه خالی نمیشه لیزر انجام داد .

Naz
Naz
1399-09-16 14:33

سلام. هر جلسه لیزر مو کل بدن چقد زمان میبره؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-09-17 18:17
Reply to  Naz

سلام وقت بخیر
برای آقایان حدود ۲ ساعت برای بانوان حدود ۱ ساعت

نسیم
نسیم
1399-09-16 08:45

سلام. لیزر موهای زائد صورت یک هفته بعد از پاکسازی پوست ضرر داره؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-09-17 18:16
Reply to  نسیم

سلام وقت بخیر
خیر مشکلی نداره. فقط حتما از کرم ضدآفتاب استفاده نمایید .

Hasan
Hasan
1399-09-09 17:11

سلام.من قبلا از کرم های مو بر استفاده می کردم،تو مطالبتون خوندم که لیزر مو برای پوست ضرر نداره،تصمیم دارم لیزر مو انجام بدم.میخواستم هزینش رو بدونم.ممنون

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-09-10 11:04
Reply to  Hasan

سلام وقت بخیر
داخل لینک زیر تمامی لیست قیمت های موهای زائد برای بانوان و آقایان درج شده.
https://www.thegoldenroyal.com/extra-hair/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D9%85%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D8%A7%D8%A6%D8%AF/

حسن
حسن
1399-09-04 09:49

سلام
اثر لیزر موهای زائد بر اعضای مختلف بدن در بازگشت به حالت عادی پوست یکسان است؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-09-04 12:50
Reply to  حسن

سلام، وقت بخیر
منظورتون رو از بازگشت به حالت اولیه متوجه نشدم؟ منطورتون قرمزی ایجاد شده هست؟

فاطمه
فاطمه
1399-09-03 16:51

سلام
چه مدت بعد از لیزر موهای زائد میتوانیم آرایش کنیم؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-09-04 12:49
Reply to  فاطمه

سلام، وقت بخیر🌱
بهتر هستش که بعد از ۴ الی ۵ ساعت از لیزر آرایش انجام بشه؛ ولی اگر عجله ای برای اون نیست بهتر هست ۲۴ ساعت بگذره.

Hasan
Hasan
1399-09-02 13:48

سلام
می خواستم بدونم لیزر موهای زائد برای پوست حساس ضرر دارد یا خیر.

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-09-02 16:17
Reply to  Hasan

سلام، وقت بخیر
خیر مشکلی نداره؛ ولی حتما باید پزشک قبلش ویزیت و معاینه رو انجام بدن.

مهرناز
مهرناز
1399-09-02 13:24

سلام. بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای پوست گندمی چیه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-09-02 16:18
Reply to  مهرناز

سلام، وقت بخیر
بهترین طول موج لیزر برای پوست های گندمی دایود هستش؛ دستگاهی مثل اسکلپیون که در کلینیک ما ازش استفاده میشه دارای این طول موج هستش که می تونه در ۶ جلسه نتیجه مطلوب رو داشته باشه.

narges
narges
1399-08-25 08:57

سلام. هزینه لیزر موهای زائد فقط ابرو چنده؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-08-25 16:34
Reply to  narges

سلام وقت بخیر
اگر منظورتون خود ابرو هست که کل اون انجام نمیشه ولی اگر برای مرتب کردن آن ها هستش هزینه 35 هزارتومان هر جلسه می باشد. نیاز به 8 جلسه با فاصله 30 روز یکبار هستش.

سارا
سارا
1399-08-23 16:08

سلام . لیزر بانوان توسط اپراتور خانم انجام میشه مطمعنا ؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-08-25 16:32
Reply to  سارا

سلام وقت بخیر
بله لیزر بانوان توسط اپراتور های خانم
لیزر آقایان توسط اپراتور اقا انجام میشه.

سولماز
سولماز
1399-08-12 23:02

سلام. بعد از لیزر موهای زائد میشه برا موهای مقاوم تزرالکترولیز استفاده کرد؟ یا خطرناکه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-08-14 11:41
Reply to  سولماز

سلام وقت بخیر
این کار پیشنهاد نمیشه .الکترولیز عموما برای افرادی که موهای سفید دارن استفاده میشه.

danial
danial
1399-08-09 19:22

کدوم دستگاهتون بهتره؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-08-09 19:23
Reply to  danial

سلام وقت بخیر
دستگاه اسکلپیون مدیو استار نیاز به ۶ جلسه
دستگاه پلاس نیاز به ۸ جلسه داره که فاصله جلسات ۴۰ روز یکبار می باشد.
دستگاه اسکلپیون تکنولوژی بروزتری نسبت به تمامی دستگاه های لیزر موهای زائد داره.

سارا
سارا
1399-08-07 08:58

سلام. روشی وجود داره که موهای بینی رو حذف کرد؟ لیزر موهای زائد این امکان رو داره؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-08-07 12:47
Reply to  سارا

سلام ٬وقت بخیر
برای بینی از بین بردن موهای زائد با لیزر بسیار سخت هستش البته موهایی که در قسمت پایین بینی و روی بینی هستش بله امکانش هست.

بهناز
بهناز
1399-08-05 08:10

سلام. لیزر موهای زائد برا مرتب کردن ابرو هم استفاده میشه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-08-05 11:16
Reply to  بهناز

سلام وقت بخیر
بله ٬ با استفاده از لیزر امکان انجام این کار هستش.

نرگس
نرگس
1399-08-01 14:19

سلام. مدیو استار همزمان لیزر موهای زائد و درمان ضایعات عروقی رو با هم انجام میده؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-08-03 15:37
Reply to  نرگس

سلام وقت بخیر
همزمان باهم انجام نمیشه؛ دستگاه اسکلپیون یک هندپیس مخصوص برای ضایعات عروقی هم داره که توسط پزشک رفع ضایعات عروقی هم انجام میشه.

دیبا
دیبا
1399-07-28 21:18

سلام. من دو جلسه رفتم لیزر الکساندرایت و راضی نیستم. میتونم الان با مدیو استار انجام بدم؟ عوارض نداره؟ تعداد جلسات کمتر میشه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-07-29 13:52
Reply to  دیبا

سلام٬وقت بخیر
بله می تونین دستگاهتون رو عوض کنین و با دستگاه مدیو استار اسکلپیون لیزرتون رو انجام بدید. دستگاه الکس مناسب پوست های بسیار روشن مثل پوست افراد اروپایی هستش.
دستگاه اسکلپیون به علت داشتن تکنولوژی طول موج ۸۱۰/۹۴۰ نانومتر برای انواع پوست و مو موثر هستش. همچنین تمامی دستگاه های مجموعه گلدن رویال دارای FDAامریکا هستن و هیچگونه ضرری برای افراد ندارن.

تینا
تینا
1399-07-28 07:41

سلام. برای پوست گندمی دایود بهتره یا مدیو استار؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-07-28 15:20
Reply to  تینا

سلام وقت بخیر
دستگاه اسکلپیون مدیو استار دارای طول موج دایود و ۹۴۰ نانو متر هستش که یعنی برای انواع پوست مو و مخصوصا پوست های گندمی موثر می باشد.

تینا
تینا
1399-07-26 19:51

سلام. همزمان با لیزر موهای زائد صورت میشه پاکسازی پوست هم انجام داد؟ چند روز باید بینشون فاصله باشه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-07-27 17:28
Reply to  تینا

سلام٬وقت بخیر
همزمان باهم نباید انجام بشه ؛ بهتره ۳ الی ۵ روز فاصله داشته باشن.

مهتاب
مهتاب
1399-07-26 17:58

سلام. اگه چند روز از تاریخ جلسات بگذره دیگه تاثیر نمیزاره؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-07-27 17:27
Reply to  مهتاب

سلام ٬وقت بخیر
تاثیرش از بین نمیره؛ ولی ممکنه به علت دیر شدن جلسه موهایی که در فاز رشد بودن از بین نرن و نیاز به یک یا دوجلهس اضافی داشته باشید.

آرزو
آرزو
1399-07-25 16:11

سلام. دستگاه شما برا موهای صورت هم اثر میزاره؟ منظورم موهای نازک هست

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-07-26 09:16
Reply to  آرزو

سلام، وقت بخیر
بله، حتی برای موهای بسیار نازک( اگر رنگشون مشکی باشه) کاملا تاثیر گذاره.

مونا
مونا
1399-07-25 07:35

در مورد لیزر بیکینی توضیحات کمی نوشتین

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-07-26 09:17
Reply to  مونا

سلام، وقت بخیر
حتما این مطالب رو بیشتر میکنیم🌷

مینا
مینا
1399-07-22 21:51

سلام. اگه یک جای سوختی از بچگی وجود داشته باشه ، میشه لیزر مو انجام داد؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-07-22 22:18
Reply to  مینا

سلام، وقت بخیر
اگر این سوختگی رنگ بسیار تیره ای داشته باشه نمیشه روی اون رو لیزر انجام داد ولی بقیه نواحی رو میشه انجام داد.

مرجان
مرجان
1399-07-21 17:03

سلام. در لیزر موهای زائد ، حتی یک میلی متر هم نباید مو داشته باشیم؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-07-22 22:20
Reply to  مرجان

سلام، وقت بخیر
بسته به نوع دستگاه هستش؛ برای دستگاه اسکلپیون باید پوست کاملا صاف باشه لی با دستگاه پلاتینیوم یک میلیمتر مو ها بیرون باشه ، بازدهی بهتری خواه داشت.

طناز
طناز
1399-07-20 20:29

سلام. کاش قیمتاتونم تو این صفحه بزنید. کای باید بخونیم تا بدونیم برا قیمت کجا باید بریم

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-07-21 11:38
Reply to  طناز

سلام٬وقت بخیر
داخل همین صفحه لینک هایی هستن که شماره میبرن به صفحه قیمت لیزر موهای زائد و همچنین با استفاده از منوی موجود در بالا صفحه و انتخاب گزینه لیست قیمت. از طریق لینک زیرهم می تونین به لیست قیمت ها دسترسی داشته باشید.
https://www.thegoldenroyal.com/extra-hair/%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d9%84%db%8c%d8%b2%d8%b1-%d9%85%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b2%d8%a7%d8%a6%d8%af/

آزیتا
آزیتا
1399-07-01 20:59

سلام. چطوری باید نوبت بگیرم؟ قبل مراجعه باید کارای خاصی انجام داد؟ مثلا اصلاح

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-07-07 08:30
Reply to  آزیتا

سلام وقت بخیر
جهت تعیین وقت به شماره واتزاپ ۰۹۳۹۱۵۸۲۰۰۳ پیام دهید.

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-07-07 08:31
Reply to  آزیتا

سلام وقت بخیر
جهت تعیین وقت لطفا به شماره تماس واتزاپ ۰۹۳۹۱۵۸۲۰۰۳ پیام دهید.

شاهین
شاهین
1399-06-02 17:21

سلام
ممنون از اطلاعات مفیدتون ، پایدار باشید🌷

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-06-02 17:22
Reply to  شاهین

درود بر شما🙏🌹

آرام
آرام
1399-05-21 18:58

سلام . قیمتاتون خیلی بالا نیست؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-05-23 23:46
Reply to  آرام

سلام، وقت بخیر
باتوجه به دستگاه های مورد استفاده و اپراتور های با تجربه قیمت ها کاملا مناسب هستش🌷

محسن
محسن
1399-05-15 19:17

با سلام. من بدن بسیار پرمویی دارم. فکر میکنید باید چند جلسه برای لیزر موهای زائد پشت کمرم بیام؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-05-15 19:36
Reply to  محسن

سلام، وقت بخیر
بسته به متابولیسم بدن بین ۶ الی ۸ جلسه نیاز هستش.

نیلوفر
نیلوفر
1399-05-14 16:22

سلام و خسته نباشید
آیا برای لیزر نیاز به آزمایش دادن هست که قبلش باید انجام بشه یا نه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
1399-05-15 19:35
Reply to  نیلوفر

سلام، وقت بخیر
نه نیازی نیست؛ در جلسات سوم و چهارم اگر پزشک نیاز بدونن اونموقع انجام باید انجام بشه.