لیزر موهای زائد را می توان یک روش راحت و بی خطر برای کاهش دائمی و یا از بین بردن موهای زائد و ناخواسته ی صورت و بدن نام برد. روش لیزر موثرتر و دائمی تر نسبت به سایر روشهای حذف موهای زائد مانند اپیلاسیون ، کرم های موبر ، الکترولیز و … می باشد.

این مقاله راهنمایی جامع است از هر آنچه که قرار است درمورد لیزر موهای زائد بدانید و برای کسانیکه قصد انجام لیزر دارند بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

لیزر موهای زائد

شما می توانید برای از بین بردن موهای زائد از روشهای متعددی استفاده نمایید. ژیلت یکی از گزینه های سریع اصلاح موهای زائد می باشد. رشد موها پس از اصلاح با ژیلت سریع می باشد.

از کرم های موبر نیز می توانید برای حذف موهای زائد استفاده نمایید. این کرم ها بوی بدی دارند و همچنین در کاهش سرعت رشد مو تاثیری ندارند.

موم یا اپیلاسیون نیز از گزینه های متعارف حذف موهای زائد می باشند. در این روش رشد موها هفته ها به تاخیر می افتد. اما این روش علاوه بر آنکه ممکن است سبب تحریک و خارش پوست شود ، دردناک نیز می باشد.

لیست محتوا پنهان

انواع روش های حذف موهای زائد

بطور کلی حذف موهای زائد به دو روش دائمی و موقت انجام می شود.

روش موقت

از روش های موقت حذف موهای زائد می توان به اصلاح با نخ ، تیغ ، کرم‌های موبر ، موم ، اپیلاسیون و … اشاره کرد. 

لیزر بدن

روش دائمی

روش‌ های دائمی از بین بردن موهای زائد بدن شامل لیزر و الکترولیز می باشد.

توجه داشته باشید استفاده از روش های موقت برای حذف موهای زائد در برخی از نواحی بدن دردناک می باشد. اما لیزر موهای زائد یک روش طولانی مدت می باشد که حداقل در 6 جلسه 90٪ موهای زائد شما را از بین می برد.

چرا لیزر موهای زائد؟

کاراترین روش حذف موهای زائد، لیزر می باشد که منحصراً با تمرکز روی سلولهای رنگدانه ساکن در فولیکول مو ، ریشه مو را می سوزاند. بعد از چند جلسه لیزر مو ، می توانید تیغ خود را دور بریزید و قرار ملاقات اپیلاسیون خود را لغو کنید.

لیزر موهای زائد

اما قبل از ثبت نام در اولین جلسه لیزر موهای زائد ، با ما در کلینیک زیبایی گلدن رویال همراه باشید تا اطلاعات مفید و بیشتری به شما ارائه دهیم.

فیلم راهنمای انجام لیزر موهای زائد

در ابتدا برای دوستانیکه تمایل زیادی به محتواهای ویدئویی دارند ، یک فیلم کوتاه درباره هر آنچه که باید از لیزر موهای زائد بدانید آماده کرده ایم.

روش انجام لیزر موهای زائد

لیزر یک پرتوی نور متمرکز و تک رنگ است که از انرژی بسیار زیادی برخوردار است. وجود همین انرژی قابل کنترل باعث شده است تا مصارف زیادی برای لیزر در زمینه پزشکی به وجود بیاید. یکی از مفید ترین کاربردهای لیزر استفاده از آن برای از بین بردن موهای زائد است.

دستگاه لیزر موهای زائد ، برای هدف قرار دادن پوست طول موج نور را ساطع می کند ، انرژی ای که از این طول موج نور حاصل می شود به پوست و ملانین رنگدانه مو انتقال می یابد.

برای حذف موهای زائد بدون آسیب رسانی به پوست، نور لیزر سلولهای بنیادی پوست را که به فولیکول مو معروف هستند مورد هدف قرار دهد. فولیکول مو در قسمت برامدگی مو قرار دارد.

اگر بخواهیم موضوع مذکور را کمی ساده تر و شفاف تر بیان کنیم باید بگوییم: در زمان استفاده از لیزر مو ، رنگدانه های ملانین موجود در مو این انرژی را جذب کرده و آن را به ریشه مو منتقل می کند. این انتقال انرژی باعث تخریب ریشه مو شده و شما را از شر موهای زائد خلاص می کند.

از آنجا که سطح پوست نیز رنگدانه ملانین دارد، در لیزر موهای زائد آنچه که مهم است، دریافت نور لیزر توسط رنگدانه مو است و نباید رنگدانه پوست نور لیزر را جذب کند. لیزر مو زمانی بدون عارضه است که به پوست صدمه نزند و تنها به فولیکول مو آسیب رسانده و آنرا بسوزاند.

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند

برای جلوگیری از آسیب دیدن بافت پوست ، مراجعه به کلینیک لیزر موهای زائد معتبر و انتخاب دستگاه لیزر مناسب پوست مهم است.

مرکز گلدن رویال واقع در منطقه فرمانیه تهران ، همراه با تیم حرفه ای و پزشکان مجرب ، لیزر موی زائد شما را با جدیدترین دستگاه لیزر مو ، به بهترین شکل ممکن و با بروزترین تکنولوژی های روز دنیا انجام می دهد.

چه کسانی می توانند لیزر مو انجام دهند؟

استفاده از تکنولوژی لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن هیچ ارتباطی با جنسیت شما ندارد. اکثر افراد با خیال راحت می توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند. تنها نکته ای که باید بدانید آن است که لیزر مو روی بدن اشخاصی که پوست روشن و موهای تیره تر دارند، عملکرد بهتری از خود نشان خواهد داد. این به آن معناست که هر قدر فرد موهای تیره تری داشته باشد، به جلسات کمتری برای حذف کامل حجم مو احتیاج دارد.

لیزر موی بدن

چه کسانی نباید لیزر مو انجام دهند

چنانچه سابقه بیماری یا مصرف داروی خاصی را دارید باید پیش از اقدام به لیزر موهای زائد پزشک خود را در جریان قرار دهید. در ضمن چنانچه فردی دارای سابقه موارد زیر باشد ممکن است کاندید مناسبی برای انجام لیزر مو نباشد و یا حتماً باید تحت شرایط خاص و کنترل شده از لیزر استفاده کند:

 • افرادی که باردار هستند
 • افرادی که اختلالات هورمونی دارند
 • کسانی که از داروهایی مثل ماینوسیکلین ، روآکوتان ، داکسی سیکلین ، تتراسیکلین استفاده می کنند.
 • آکنه ، آفتاب‌ سوختگی ، احساس سوزش ، درد و یا هر‌گونه مشکلات پوستی
 • افرادی سابقه بیماری های خاص مانند لوپوس دارند
 • افرادی گوشت اضافه در محل عمل دارند
 • افرادی که تبخال مکرر می زنند
 • افرادی که سابقه عفونتهایی مانند جوش چرکی دارند
 • کسانی که برای برنزه کردن در مقابل آفتاب قرار گرفته اند و یا از دستگاه سولار استفاده کرده‌اند.
 • کسانی که اخیراً پاکسازی انجام داده‌اند.
 • کسانی که در چند روز گذشته در محلی که قرار است لیزر موی زائد انجام شود، از لیزر دیگری استفاده کرده‌اند.
 • افرادی که تاتو یا خالکوبی در محل لیزر انجام داده اند
 • افرادی ایزوترتینویین مصرف می کنند
 • اگر در حال انجام درمان هایی مانند پاکسازی پوست هستید به پزشک خود اطلاع دهید. بهتر است فاصله زمانی حدودا ده  روزه برای لیزر صورت رعایت شود.

تاثیر نوع پوست بر لیزر موهای زائد

کامل ترین دسته بندی پوست، دسته بندی دكتر نوئل فيتز پاتريك است كه براساس رنگ پوست، رنگ مو، رنگ چشم و واكنش پوست به نور خورشيد، انواع مختلف پوست رابه شش گروه تقسيم كرده است.

 1. پوستهای بسيار سفيد و داراى كك ومك، موهاى قرمز، مردمك چشم آبى، که پوست خیلی سریع در مقابل آفتاب مى‌سوزد و به هیچ عنوان برنزه نمى‌شود.
 2. شامل پوستهای سفيد و موهاى بلوند و مردمك چشم روشن، که پوست در مقابل آفتاب مى‌سوزد و احتمال خیلی کمی دارد که برنزه شود.
 3. شامل پوستهای گندمى و موهاى قهوه اى، که پوست در مقابل آفتاب گاهى مى‌سوزد و خیلی خوب برنزه نمى‌شود.
 4. شامل پوستهای سبزه و موها و مردمک هاى تيره، که پوست در مقابل آفتاب خيلى خوب برنزه مى‌شود و بندرت مى‌سوزد.
 5. شامل پوستهای قهوه اى تيره، که در اثر آفتاب اصلا نمى‌سوزد و به شدت برنزه مى‌شود.
 6. شامل پوستهای كاملاً تيره كه اصلا در مقابل آفتاب نمى‌سوزد. (مثل سياهپوستان)

بسته به این که فرد از کدام تیپ و نوع پوست برخوردار باشد، نتیجه ی مختلف و مخصوص به خود را با استفاده از لیزر دریافت خواهد کرد.

تاثیر نوع پوست بر لیزر مو

هزینه لیزر موهای زائد

عوامل متعددی می تواند بر قیمت لیزر موهای بدن تاثیر گذار باشد. نباید تبلیغات برای  لیزر ارزان قیمت در انتخاب کلینیک زیبایی تاثیر گذار باشد. در مورد لیزر مو در غالب موارد هزینه تحت تاثیر فناوری دستگاه لیزر و میزان مهارت و تجربه متخصص بستگی دارد. بصورت مختصر عوامل زیر می تواند در هزینه لیزر مو تاثیر گذار باشد:

 • ناحیه ای که می خواهید لیزر مو انجام دهید.
 • میزان حجم مو. همین موضوع سبب افزایش قیمت لیزر موهای زائد آقایان نسبت خانمها شده است.
 • تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر
 • تجهیزات و دستگاه مورد استفاده در کلینیک و کیفیت خدمات متخصصین

کلینیک زیبایی گلدن رویال لیزر موهای زائد خانمها و آقایان را با هر دو دستگاه لیزر پلاتینیوم و دستگاه لیزر مدیو استار اسکلپیون ارائه می دهد. در جدولی که در ادامه آورده شده است که تعرفه های این مرکز برای لیزر موی آقایان و خانمها را بتفکیک دو دستگاه ملاحظه می نمایید. لطفا قیمت های این مرکز را با توجه به کیفیت دستگاههای مورد استفادهو تبحر متخصصین آن بسنجید.

لیست قیمت لیزر موهای زائد

نواحی انجام لیزر موهای زائد

ناحیه های ممکن و مناسب برای لیزر موهای زائد آقایان و خانم ها متفاوت است. این ناحیه ها به طور معمول به شکل زیر است.

ناحیه های لیزر مو در بانوان :

صورت ، چانه ، گردن ، نوک پستان ، بازوها ، زیر بغل ، دست ها ، بیکینی ، پاها

ناحیه های لیزر مو در آقایان :

صورت ، جلوی گردن ، پشت گردن ، بالای سینه ، پشت کمر ، روی شکم ، دست ها ، باسن ، بیکینی ، پاها

نواحی لیزر موها برای خانمها و آقایان

لیزر موهای زائد زیر بغل

هیچ کس نمی تواند این واقعیت را انکار کند که زیر بغل شما یک قسمت حساس از بدن شماست. شرمنده نمی شوید اگر زیر بغل شما بخاطر وجود موهای زائد بوی بد پخش کند؟ زیر بغل تمیز و صاف می تواند روز شما را عالی کند.

انجام اصلاح هر روزه و هر چند هفته اپیلاسیون برای از بین بردن موهای زیر بغل یک روند خسته کننده است. اگر آماده هستید موهای زیر بغل را به خوبی از بین ببرید ، وقت آن است که لیزر موهای زیر بغل را در نظر بگیرید.

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل ایمن هست؟

لیزر تنها روی فولکول مو اثر می گذارد و به لایه های زیرین پوست نفوذ نمی کند. بنابراین خطری ندارد. اکثر افرادی که لیزر موی زیر بغل انجام می دهند ، متوجه می شوند که این روش ایمن است. همچنین به نظر نمی رسد خطرات بهداشتی دراز مدت در رابطه با لیزر موهای زیر بغل وجود داشته باشد.

با این حال ، برخی از افراد ممکن است بعد از لیزر موهای زیر بغل ، عوارض جانبی جزئی مانند سوزش پوست ، قرمزی و تورم پوست را تجربه کنند که به طور معمول طی چند ساعت از بین می رود.

لیزر موهای زائد زیر بغل

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل درد دارد؟

لیزر موهای زائد زیر بغل درد بسیار کمی دارد . بسیاری از افراد با تصور درد شدید وارد کلینیک می شوند و پس از پایان یافتن عمل لیزر از اینکه دردی حس نکرده اند ، متعجب می شوند. استفاده از کمپرس یخ تمام آنچیزی است که برای کاهش درد جزئی لیزر لازم دارید.

لیزر موهای زیر بغل در چند جلسه انجام می شود؟

تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زیر بغل بین 6 تا 8 جلسه می باشد. هر جلسه کمتر از نیم ساعت زمان می برد. مشاهده نتایج نیز در افراد مختلف متفاوت است. برخی افراد نتایج را زودتر از دیگران می بینند. اثربخشی لیزر به رنگ پوست و رنگ مو بستگی دارد .

در بیشتر موارد یک هفته پس از اولین جلسه لیزر ، موهای شما شروع به ریزش و کم شدن می کنند. اما شما همچنان باید به جلسات لیزر خود ادامه دهید تا نتیجه طولانی مدت بگیرید.

لیزر موهای زائد پا

آرزوی خیلی از افراد داشتن پاهایی خالی از موهای زائد می باشد که با کمک لیزر با کمترین آثار جانبی می توان چنین وضعیتی را بوجود آورد. لیزر موهای زائد پا در طولانی مدت چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ زمان برای شما سودمند خواهد بود. این روش توسط متخصص آموزش دیده در زمینه پوست و مو در کلینیک های زیبایی معتبر انجام می شود.

لیزر موهای زائد پا

آیا لیزر موهای زائد پا نتیجه بخش است؟

معمولا در افرادی که موهای زبرتری دارند نتیجه بهتری خواهد داشت.

لیزر ممکن است چندین ساعت زمان ببرد و بعد از اولین جلسه نتایج آن را مشاهده خواهید کرد اما برای از بین بردن دائمی موهای زائد چندین دوره  زمان خواهد برد. جلسات چهارم یا ششم که فاصله آنها حدودا 5 هفته می باشد 80 درصد کاهش رشد مو را مشاهده خواهید کرد.

حتما بخاطر داشته باشید یک ماه قبل از انجام لیزر موهای زائد از آفتاب گرفتن دوری کنید زیرا لیزر به پوستهای برنزه شده جواب نخواهد داد و اگر سابقه عفونت دارید حتما قبل از انجام لیزر  با متخصص مشورت کنید.

مزایای لیزر موهای زائد پا

1- درد ناشی از لیزر بسیار کم است

2- بصرفه بوده و از بین بردن موهای زائد دائمی است

3- نتیجه را بلافاصله بعد از اتمام کار می توان مشاهده کرد

4- لیزر برای همه افراد با انواع پوستها و رنگها  قابل اجرا است

لیزر بیکینی

کنترل موهای ناحیه بیکینی خود یک دردسر مداوم است. شما می توانید موهای زائد بیکینی را با ژیلت به سرعت اصلاح کنید ، اما مو در طی چند روز دوباره رشد می کند. کرم های موبر در عرض چند دقیق موها را حذف می کنند اما جدا از رشد سریع و مجدد مو ممکن است بوی بسیار بدی نیز داشته باشند. علاوه بر این پودر موبر حساسیت های شدید پوستی را هم برای افراد در ناحیه بیکینی به وجود می آورد که باعث خارش و قرمزی شدید می شود.

ممکن است اپیلاسیون با موم یا دیگر مواد را در نظر بگیرید که مو را از ریشه خارج می کند. با این روش هفته ها مو رشد نمی کند ، اما اپیلاسیون یک روند بسیار دردناک است ، موها زیرپوستی رشد می کنند و ممکن است پوست دچار قرمزی و خارش شود.

لیزر بیکینی موثرترین روش برای از بین بردن موهای زائد ناحیه بیکینی بطور دائم است. اگر شما یک خط بیکینی صاف را دوست دارید ، ما در کلینیک زیبایی گلدن رویال دستگاه های لیزر مناسب انواع پوست را استفاده می کنیم.

بر خلاف تراشیدن یا اپیلاسیون ، که می تواند برآمدگی های ناخوشایند ، قرمزی ، موهای زائد یا تیرگی شدید پوست ایجاد کند ،با انجام  لیزر موهای زائد اینگونه به نظر می رسید که انگار هیچوقت مو نداشته اید و حتی اگر لیزر خود را بعد از سالها اصلاح و اپیلاسیون انجام می دهید همین  نتیجه را می بینید.

برای دیدن عکس بیکینی لیزر شده زنان کلیک کنید.

لیزر موهای زائد بیکینی

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

تعداد جلسات لیزر برای بیشتر اشخاص بین 6 تا 8 جلسه است که بین هر جلسه تا جلسه بعد از 5 تا 8 هفته فاصله می‌افتد و در نهایت مقدار موهای زائد تا 90 درصد کاهش پیدا می‌کند. ده درصد باقی مانده بافت نازکتر و رنگ روشن تری خواهند داشت و به اصطلاح بصورت کرکی می باشد.

هر مو روی بدن ما سه مرحله رشد دارد: آناژن (مرحله فعال) ، کاتاژن (مرحله انتقال کوتاه بین آناژن و تلوژن) و تلوژن (مرحله استراحت و آماده سازی مجدد برای مرحله آناژن). هر سه مرحله به طور همزمان اتفاق می افتد. و  هر فولیکول مو مستقل است و در زمان های مختلف چرخه رشد را پشت سر می گذارد ، به همین دلیل است که تمام موهای زائد شما با یک جلسه لیزر به یکباره از بین نمی روند. مشخص شده است که در هر زمان ، حدود 85٪ 90٪ موهای شما در مرحله آناژن ، 1-2٪ در مرحله کاتاژن و 10-14٪ در مرحله تلوژن قرار دارند.

تفاوت اصلی بین موهای بدن و موهای سر نیز در طول دوره آناژن است. مرحله آناژن برای بازوها ، پاها ، ابروها و غیره در مقایسه با موهای سر که 3-7 سال طول می کشد فقط 30-45 روز طول می کشد. هرچه مو در فاز آناژن بیشتر بماند ، بیشتر رشد می کند.

در پایان مرحله آناژن موهای شما وارد فاز کاتاژن می شوند. یک مرحله کوتاه که تقریباً 10 روز طول می کشد. پیاز مو به سمت بالا هل داده و کراتینه می شود. کوتاه و ضخیم به نظر می رسد و به آن موهای کلوپ گفته می شود. رشد متوقف می شود و غلاف ریشه خارجی منقبض می شود و به ریشه مو متصل می شود.

مرحله نهایی ، تلوژن ، به عنوان مرحله استراحت است که رشد متوقف می شود و کل ساختار برای یک دوره زمانی متغیر استراحت می کند ، این مرحله یک ماه و نیم برای موهای لب بالا تا سه الی شش ماه برای موهای ساق پا است. موهای باقیمانده کلوپ خارج می شود و مرحله آناژن دوباره آغاز می شود.

فاز آناژن بهترین مرحله برای از بین بردن مو با لیزر موهای زائد است زیرا لیزر به خوبی در فولیکول مو تاثیر می گذارد.

با توجه به چرخه های مختلف رشد مو ، به طور متوسط ​​ 6-8 جلسه درمان لیزر برای حذف موهای زائد توصیه می شود.

همچنین الگوی رشد مو بسته به اینکه مرد یا زن باشید ، تفاوت زیادی دارد. به همین دلیل تعداد جلسات لیزر موهای زائد آقایان بیشتر است. علاوه بر این مسائلی مانند موضوعات بهداشتی می توانند الگوهای رشد سلامت را تعیین کنند. درمان در مرحله صحیح چرخه رشد و اطلاع از تاریخچه پزشکی مشتری در موفقیت لیزر برای حذف موهای زائد موثر است.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

بنابراین تعداد جلسات مراجعه مورد نیاز کاملاً به شرایط بستگی دارد. برای مثال لیزر موی آقایان به دلیل پرپشت بودن و حجم بالای موها نیاز به جلسات بیشتری خواهد داشت.

ضمناً گرچه لیزر یک روش برای حذف دائمی موهای زائد است ولی در نواحی پر تراکم به دلیل وجود موهای زیاد شاید نتواند صد در صد موها را حذف کند و همین امر وجود جلسات اضافی تکمیلی را به امری واجب تبدیل می کند.

برای گرفتن بهترین نتیجه لیزر مو ، در طول فواصل زمانی متعدد لازم است که لیزر مو را تکرار کنید. شارژ لیزر سبب می شود تا فولیکول های مو دوباره ساخته نشوند. بسته به شرایط فردی شما ممکن است یک یا دوبار در سال به تکرار لیزر موهای زائد برای حذف دائمی مو نیاز داشته باشید.

طول هر جلسه لیزر مو به ناحیه ای می خواهید لیزر کنید بستگی دارد .به طور کلی، لیزر مو یک روش نسبتا سریع است. نواحی کوچکتر مانند پشت لب در چند دقیقه لیزر می شود. لیزر موی نواحی بزرگتر مانند پشت می تواند تا یک ساعت طول بکشد.

اولین جلسه لیزر موهای زائد

هنگامی که برای اولین جلسه لیزر موهای زائد مراجعه می کنید، پزشک ناحیه مربوطه را با کرم بی حسی به صورت موضعی دچار بی حسی می کند که تا جای ممکن درد توسط شما حس نشود. به همین دلیل و برای توجیهات لازم بهتر است در جلسه اول لیزر ، کمی زودتر در کلینیک حاضر شوید.

 • هرگونه مواد آرایشی، عطر یا مواد شیمیایی دیگر را از موضع تحت تابش لیزر پاک کنید.
 • حتماً لباسی گشاد را بر تن کنید تا موضع مد نظر به سادگی قابل دسترسی باشد.
 • اگر پوست بسیار حساسی دارید در صورت تمایل می توانید از کرم زایلوژل، یک ساعت قبل از انجام لیزر استفاده نمایید. این کرم پیش از انجام لیزر باید از روی پوست پاک شود.
 • مهم است که استرس نداشته باشید. استرس می تواند سبب ناراحتی شما و پزشکتان در طول درمان باشد.

اولین جلسه لیزر موهای زائد

علت جلسات متعدد لیزر چیست؟

علت جلسات متعدد لیزر موهای زائد چرخه ی رشد مو می باشد . چرخه ی رشد مو در فردی متفاوت می باشد . عوامل بسیاری  وجود دارند که باعث جلسات متعدد لیزر می شود از جمله:

تراکم موها

هر چه تراکم موهای شما بیشتر باشد شما به جلسات بیشتری برای  لیزر موهای زائد نیاز خواهید داشت.

رشد مجدد مو

در برخی از افراد بعد از لیزر موهای زائد ، ممکن می باشد بعضی از فولیکول‌ ها جان سالم به در ببرند و تعدادی از موها دوباره رشد کنند.

رشد موهای جدید

برخی از فولیکول‌ های مو از زمان تولد در حالت خاموش در بدن انسان قرار دارند. ممکن می باشد در طی جلسات لیزر، این فولیکول‌ های مو از حالت خاموش تحریک شوند و دوباره رشد کنند درحالی که این موهای جدید قبل از لیزر موهای زائد در بدن وجود نداشتند.

15 نکته مهم قبل از لیزر موهای زائد

نکات قبل از لیزر موهای زائد که پیش از لیزر کردن باید آنها را بدانید:

 1. ناحیه مورد نظر برای لیزر باید تراشیده شود.
 2. از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 3. مشتریانی که دچار  آفتاب سوختگی هستند باید قبل از درمان دو هفته صبر کنند تا از آسیب اضافی به پوست جلوگیری شود.
 4. هفت روز قبل از درمان ، از مصرف محصولات برنزه کننده خودداری کنید.
 5. در صورت لزوم ، 30 تا 40 دقیقه قبل از شروع لیزر موهای زائد از کرم بی حسی استفاده کنید. تمام محصولات روی پوست باید قبل از لیزر کاملاً از روی پوست پاک شوند.
 6. مشتری ها باید برای حفظ بهداشت خود و کلینیک لیزر با پوست تمیز مراجعه نمایند.
 7. از لایه برداری و استفاده از مواد شیمیایی دو هفته قبل و دو هفته پس از لیزر خودداری کنید.
 8. هفت روز قبل از درمان استفاده از تمام محصولات آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسیل (AHA / BHA) ، هیدروکینون ، رتینول ها / رتینوئید ، تازوراک و دیفرفرین را قطع کنید.
 9. مشتریانی که دارای هرگونه ضایعه غیر طبیعی ، خال یا لکه هایی در منطقه هستند که باید تحت درمان قرار گیرند ، باید قبل از لیزر توسط پزشک معالج مداوا شوند.
 10. مشتریان باید سه هفته قبل از لیزر ، استفاده از اپیلاسیون و موچین را متوقف کنند.
 11. اگر مستعد ابتلا به زخمهای سرماخوردگی هستید ، توصیه می شود قبل از درمان ، داروی ضد ویروسی مصرف کنید. مشتریانی که دارای زخمهای سرماخوردگی هستند درمان نمی شوند.
 12. مشتریانی که در 6 ماه گذشته از محصولات Accutane یا محصولات مشابه استفاده کرده اند ، نمی توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند.
 13. مشتری نباید طی 2 ساعت قبل و بعد از لیزر ، فعالیت های بدنی که سبب افزایش دمای بدن و فشار خون می شوند را انجام دهد.
 14. آنتی بیوتیک ها ممکن است باعث افزایش حساسیت به نور شوند. توصیه می کنیم در صورت مصرف آنتی بیوتیک طولانی مدت ، قبل از دریافت لیزر درمانی با پزشک خود صحبت کنید. باید 7 روز قبل از درمان با لیزر از مصرف داروی آنتی بیوتیک خودداری کنید.
 15. اگر لیزر موهای زائد پا انجام می دهید بلافاصله بعد از لیزر چکمه نپوشید.

قبل از لیزر موهای زائد

8 نکته جهت مراقبت های بعد از لیزر مو

 1. از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب شدید تا 7 روز اول جدا خودداری کنید.
 2. اگر پس از انجام لیزر موهای زائد پوستتان تاول زد ، آنرا دستکاری نکنید. اگر پوست دچار مشکل شد از متخصص خود بخواهید یک پماد معرفی کند تا بهبود یابید.
 3. همچنین ممکن است برای کاهش ناراحتی های بعد از درمان ، از ژل ترمیم کننده ، حوله های خنک ، کمپرس یخ یا آلوئه ورا استفاده کنید.
 4. بلافاصله پس از لیزر مو از گرم کردن محل خودداری کنید.
 5. حداقل از 2 هفته بعد از درمان یا تا زمان بهبودی ، از هرگونه درمان دیگر با لیزر یا روشهای شیمیایی در ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
 6. استفاده از طیف وسیع ضد آفتاب با  SPF 30 یا بالاتر هنگام دریافت درمانهای لیزر بسیار مهم است و برای حفاظت از پوست توصیه می شود.
 7. اگر عوارض جانبی مانند افزایش بیش از حد رنگدانه یا  قرمزی طولانی مدت و تورم ، واکنش هیستامین یا تاول را تجربه کرده اید ، برای راهنمایی در مورد درمان با متخصص خود تماس بگیرید.
 8. برای دستیابی به بهترین نتیجه ، جلسات درمانی کامل را در فواصل زمانی که توسط  متخصص توصیه می شود انجام دهید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد

روشهای مختلفی برای حدف موهای زائد صورت و بدن وجود دارد،  از تیغ و موم گرفته تا لیزر موهای زائد ، اما در بین همه روشها، لیزر نسبت به روش های دیگر برتری محسوسی دارد که مزایا و معایب این روش خصوصا عوارض لیزر موهای زیر بغل و همچنین لیزر موهای صورت همواره مورد بحث بوده است. بطورخلاصه مزایای لیزر برای حذف موهای اضافی و زائد به شرح زیر می باشد:

1- سرعت انجام لیزر

از مزایای لیزر مو صرفه جویی در زمان است. مدت زمان حذف موهای زائد با لیزر برای نواحی مختلف بدن متفاوت است برای مثال زمان لازم برای لیزر قسمت های کوچک تر مانند لب پایین ممکن است فقط چند ثانیه طول بکشد ، این درحالی است که لیزر پا حدود ۱ ساعت زمان می برد. همچنین زمان لازم برای لیزر موهای زائد آقایان نسبت به خانم ها بیشتر است.

2- صرفه‌جویی در هزینه حذف موهای زائد

تعداد جلسات در تعیین هزینه لیزر موهای زائد بسیار تاثیر گذارند و هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد ، قیمت لیزر مو هم بیشتر خواهد شد .ولی چون نتایج لیزر مو بلند مدت است و باعث کاهش رشد موهای زائد به مدت طولانی می شود هزینه ی آن قابل توجیه است.

3- لیزر مو به پوست آسیبی نمی‌رساند

“لیزر موهای زائد” روشی است که هیچ آسیبی به بافت های کناری پوست وارد نمی کند و در صورت رعایت نکات و استفاده صحیح کمترین عوارض را خواهد داشت.

4- لیزر موهای زائد بدون درد است

از آنجائی که آستانه تحمل درد در افراد مختلف، متفاوت است ، می توان گفت که درد ناشی از حذف موهای زائد با لیزر هم در افراد مختلف متفاوت است. البته شدت درد در برخی از قسمت های بدن که حساس تر هست بیشتر می باشد و ببیشتر کسانی که لیزر انجام داده اند معتقدند که درد موم خیلی بیشتر از درد لیزر است. لیزر مو در آقایان به دلیل ضخامت بیشتر موها، ممکن است درد بیشتری به همراه داشته باشد.

5- حذف موهای زائد با لیزر به کاهش موهای زیرپوستی کمک می کند

روش اصلاح با تیغ و اپیلاسیون باعث رشد موهای زیرپوستی می شود و این امر بسیار ناخوشایند است . لیزر بافت موها را تغییر می دهد و همین امر سبب کاهش رشد موهای زیر پوستی می شود.

6- لیزر یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد است

این بدان معنا است که بر خلاف روش هایی همچون اپیلاسیون، لیزر مو  یکبار برای همیشه انجام می‌شود و پس از آن شما دیگر شاهد رشد مو در ناحیه پاکسازی شده نخواهید بود.

7- بهترین روش حذف موهایی که به مدت طولانی با تراشیده شده اند

لیزر برخلاف سایر درمان ها روی موهای تراشیده شده بهتر انجام می شود و شما در فواصل بین جلسات هم می توانید موهای خود را بتراشید.

لیزر موهای زائد صورت

8- لیزر یک روش سالم و موثر  برای حذف موهای زائد است

امن و بدون خطر بودن لیزر بیش از ۲۰ سال است که تایید شده است . پس جای نگرانی در این رابطه وجود ندارد. اما انتخاب دستگاه لیزر خانگی مناسب و با کیفیت ، مراجعه به مراکز درمانی معتبر و رعایت اصول و دستورالعمل ها بسیار حائز اهمیت است.

9- لیزر بهترین روش برای قسمت‌هایی از بدن هست که اپیلاسیون نمی شوند

معمولا اپیلاسیون برای نواحی از بدن که دارای مویرگ‌های بسیار قرمز هستند توصیه نمی‌شود. این درحالی است که لیزر برای تمام قسمت های مختلف بدن قابل استفاده است حتی نواحی حساس مانند فاصله بین چشم ها . لیزر با انسداد مویرگ‌های قرمز و ناپدید کردن آن‌ها می‌تواند مشکلات پوستی را درمان کند.

10- حذف موهای زائد با لیزر یک روش درمانی مناسب برای آقایان می باشد

میزان هورمون تستستورون در مردان بالا است و همین امر باعث رشد موهای ضخیم و پرمویی در مردان است و کندن این موهای زائد دردناک است. لیزر موهای زائد مردان  نسبت به روش های دیگر درد کمتری دارد و مردان با انجام این روش دیگر نیاز به اپیلاسیون در هر هفته یا اصلاح چند روز یکبار ندارند.

لیزر موهای زائد پشت کمر
حذف موهای زائد پشت کمر پرمو بعد از 4 جلسه

توجه داشته باشید که برای انتخاب کلینیک لیزر مو  تنها هزینه نباید ملاک شما باشد. مکان هایی که برای لیزر ارزان قیمت تبلیغات می کنند ، ممکن است دستگاهی که با آن لیزر انجام می دهند مناسب نباشد. انتخاب دستگاه لیزر مناسب پوست شما و نیز انجام لیزر توسط یک متخصص ماهر و مجرب می تواند کمی هزینه بر باشد اما سلامتی و زیبایی ارزش کمی سرمایه گذاری بیشتر را دارد.

معرفی انواع دستگاه لیزر موهای زائد

کلینیک های زیبایی جهت انجام لیزر از دستگاه های متنوعی استفاده می کنند که در ادامه به لیست برخی دیگر از دستگاههای لیزر مو اشاره می کنیم:

1- ليزر الكساندرايت ( Alexandrite Laser )

دستگاه لیزر الکساندرایت برای حذف موهای زائد در پوست های نوع 1، 2، 3  کاربرد دارد و در حال حاضر جزو محبوب ترین و شناخته شده ترین دستگاه های لیزر موی زائد در ایران است . ولی باید بدانید که به دلیل ایجاد التهاب در پوست از نظر منطقی استفاده نکردن از آن بهتر و منطقی تر است.

2- لیزر آپوجی ( Laser Apogee )

لیزر آپوجی ساخت کمپانی Cynosure آمریکا ست، یکی از انواع دستگاه های لیزر مو با تکنولوژی الکساندرایت موجود در بازار ایران است.

البته با توجه به عدم پیشرفت در سالیان متمادی و ارائه کیفیت یکسان در سال‌ها و عدم توجه به پیشرفت کم کم آن را از چرخه رقابت خارج کرده است.

3- لیزر دایود ( Diode Laser )

این نوع از دستگاه های لیزر موهای بدن که برای تمامی انواع پوست 1 تا 6 قابل استفاده است، یک مشکل کلی را به همراه دارد و آن این است که در زمان استفاده از دستگاه لیزر دایود پوست تا حد زیادی ملتهب و قرمز می شود.

این دستگاه بسیار پر قدرت بوده و تمامی موهای زیر پوست را نیز از بین می برد. دستگاه دایود هم نسبت به الکساندرایت امن تر است و هم نتایج آن همانند الکس هست. بنابراین برخلاف تصور عامه در قیاس بین دو دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت ، دستگاه لیزر دایود هم بصرفه تر و هم امن تر است.

یکی از تفاوت های دستگاه لیزر الکساندرایت و دایود این است که لیزر الکساندرایت تنها برای تایپ های پوست 1 ، 2 و 3 کارایی دارد و  به دلیل اینکه دستگاه الکس ملانین ها را خیلی تحت تاثیر قرار می دهد ، در دیگر انواع پوست ممکن است باعث ایجاد سوختگی شود. در حالیکه لیزر دایود برای همه انواع پوست های 1 تا 6 کارایی دارد.

همچنین لیزر الکس یک سری لامپ و سورس دارد که اگر تعویض نشوند این دستگاه به هیچ عنوان کارایی ندارد و فقط یک نور را ساطع می کند. ولی لیزر دایود تا زمانی که نور می تابند کاملا موثر است.

4- ليزر آی پی ال ( IPL Laser )

این دستگاه یکی از پرکاربردترین دستگاههای لیزر برای حذف موهای زائد بدن به شمار می رود که نسبت به سایر دستگاه ها قیمت آن کمتر است . نکته قابل توجه این است که زمانی که از لیزرهای خانگی صحبت به میان می آید منظور این روش درمان است که در برخی مواقع آثار مطلوبی از ان برجای نمی ماند.

5- ليزر ان دى ياگ ( Nd:YAG Laser )

این روش لیزر برای قسمت های تیره و پوست های گندمی نقش موثری ایفا می کند که در واقع به عنوان یکی از دستگاه های مدرن حائز اهمیت است.

انواع طول موج دستگاه های لیزر موهای زائد

در این بخش طول موج برخی از دستگا ه های لیزر موهای زائد را بررسی کرده ایم.

طول موج دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود، امواج لیزر را به‌ صورت پالسی به پوست وارد می کند. طول موج دستگاه لیزر دایود در سطح 810 نانومتر می باشد.

طول موج دستگاه لیزر الکساندرایت

طول موج دستگاه لیزر الکساندرایت برابر با ۷۵۵ نانومتر می باشد.

طول موج دستگاه ان دى ياگ

طول موج دستگاه لیزر یاگ برابر با ۱۰۶۴ نانومتر  می باشد.

طول موج دستگاه سوپرانو آیس پلاتینیوم

دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم برای حذف موهای زائد از سه طول موج مختلف به‌طور هم‌ زمان استفاده می کند. انواع طول موج لیزر به‌کار رفته در این دستگاه از نوع دایود، الکساندرایت و ان دی یاگ می باشد.

معرفی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2021

گرچه موارد بسیاری در کیفیت و نتیجه نهایی کار تاثیر گذار است، مانند هر عمل دیگری در لیزر کردن مو نیز ابزار کار حرف اول را می‌زند. از مهم ترین فاکتور های مهم در انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد می توان به سرعت دستگاه و میزان عمق نفوذ اشعه آن اشاره کرد.

برای مثال یکی از دستگاه های معروف این حوزه که لیزر الکساندرایت نام دارد، توسط کشورهای مختلفی از جمله آمریکا، چین و چند کشور دیگر تولید می‌شود.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

معرفی دستگاه مورد استفاده در کلینیک زیبایی گلدن رویال

نکته لازم در مورد استفاده از خدمات کلینیک زیبایی گلدن رویال ، استفاده از دستگاه لیزر اسکلپیون مدیو استار پرو ( MeDioStar NeXT PRO XL LASER )  است، که دستگاهی بسیار قدرتمند بوده که می تواند پوست شما را مثل پوست بچه ها لطیف کند.

دستگاه اسکلپیون مدیو استار جدیدترین و کاملترین دستگاه لیزر مو ساخت کشور آلمان می باشد. این دستگاه ویژگی های زیر را دارد:

1- استفاده از چندین طول موج

مدیو استار با ترکیبی منحصر به فرد از طول موج ها برای از بین بردن موهای مقاوم تر و ریز تر ارائه می دهد. این دستگاه با داشتن طول موج لیزر 810 + 940 نانومتر و بزرگترین اندازه آن ، نوآورترین دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد در موارد دشوار و مقاوم در برابر لیزر می باشد.

طول موج 940 مسیرهایی که به ریشه مو تغذیه رسانی می کنند را از بین می برد. با از بین بردن امکان تغذیه مو می توان انتظار داشت تعداد دفعاتی که به شارژ احتیاج دارید کمتر می شود.

2- حالت صاف یا اسموت پلاس

( SmoothPulse ) برای انجام لیزر بدون درد

3- قدرت و سرعت بالا

دستگاه لیزر مدیو استار نکست پرو با داشتن 2400 وات قدرت ، عمیق ترین فولیکول های مو را از بین می برد. همچنین این امکان را می دهد که پالس های بسیار کوتاه با فرکانس بسیار بالا منتشر شوند و از این طریق ایمنی و راحتی درمان را به حداکثر می رسانند.

4- سیستم خنک کننده پوست با قدرت بالا

دستگاه لیزر موهای زائد اسکلپیون MeDioStar NeXT PRO XL به سیستمی مجهز شده است که ناحیه مورد نظر را بلافاصله قبل از لیزر خنک می کند و این باعث آسایش و ایمنی بیشتری برای بیمار در حین درمان می شود.
یک سیستم مانیتورینگ Peltier با قدرت بالا در داخل دستگاه میزان سرمایش را تنظیم می کند ، دمای پوست را کم نگه می دارد و درمان بدون درد را سبب می شود.

5- تضمین یکنواختی در مناطق تحت درمان

فناوری TAPER در این دستگاه سبب می شود پرتو لیزر به روشی کاملاً یکنواخت به همه ی مناطق تحت درمان منتقل شود. به لطف توزیع یکنواخت انرژی و پرتو مربع شکل ، هیچ ناحیه ای وجود ندارد که گرمتر یا سردتر از سایر نواحی باشد. این فناوری درمان بی خطر و بدون عارضه را تضمین می کند.

6- مناسب برای انواع پوست

دستگاه لیزر مدیو استار به لطف فناوری دیود و طول پالس متغیر (حداکثر 400 میلی متر) ، امکان درمان انواع پوست های روشن و تیره را فراهم می کند.

مدت زمان قابل تنظیم پالس همراه با سیستم خنک کننده پوست از ایجاد آسیب های حرارتی مانند سوزش به اپیدرم جلوگیری می کند. دیگر نیازی به تعلیق درمان در طول تابستان و عدم درمان پوست های بسیار تیره نیست ، با دستگاه لیزر مدیا استار همه بیماران می توانند بهترین نتایج را به دست آورند.

7- درمان ضایعات عروقی

دستگاه اسکلپیون امکان لیز ضایعات عروقی پا ، همانژیوما و سایر ضایعات عروقی را نیز فراهم می کند. فیلم زیر استفاده از دستگاه مدیو استار را در درمان ضایعات عروقی یکی از بیماران کلینیک زیبایی گلدن نشان می دهد.

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر با دستگاه مدیا استار 6 جلسه می باشد.

در خاتمه ، دستگاه لیزر مدیا استار پرو با سرعت بالاتر می تواند مناطق بزرگتر را تحت پوشش خود قرار دهد و موهای مقاوم تر ، ریزتر و نازک تر را به سرعت و به طور موثری از بین ببرد. بنابراین بیماران با انواع پوست تیره تر و موهای خیلی ریز نیز می توانند لیزر موهای زائد انجام دهند. این دستگاه قادر است تا تنها در 15 دقیقه بدون درد ، بی حسی و ژل ، کمرها و پاها را به راحتی لیزر کند.

فیلم معرفی دستگاه مدیو استار اسکلپیون

مرکز گلدن رویال واقع در منطقه فرمانیه تهران ، همراه با تیم حرفه ای و پزشکان مجرب ، لیزر موهای زائد شما را با جدیدترین دستگاه مدیو استار انجام می دهد.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

به طور کلی استفاده از لیزر ، عوارض طولانی مدت شناخته شده‌ای ندارد. در واقع طول موج به کار رفته در ساخت لیزر به گونه ای است که از اشعه UV مشابه آنچه در نور خورشید است خبری نخواهد بود.

با این وجود توصیه می شود چنانچه در خانواده خود سابقه مشکلات پوستی جدی داشته اید از انجام این کار صرفه نظر کنید.

اکثر مراجعین به کلینیک زیبایی گلدن رویال سوالشان این است که آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟ آیا وقتی لیزر انجام می دهیم برای ارگانهای داخلی بدنمان مثل رحم و تخمدان ها و یا غدد لنفاوی زیر بغل اتفاقی می افتد؟

پوست شامل سه سطح اپیدرم ، درم و هیپودرم می شود و  بعد از آن چربی زیر پوست قرار دارد و بعد از آن نیز عظلات و استخوان ها و بعد هم فضایی که ارگانهای داخلی بدن توی اون فضا قرار گرفته اند. جالب هست که بدانید ریشه موی زائد در لایه درم قرار گرفته است.

دستگاههای لیزر طوری طراحی شده اند که انرژی را فقط به ریشه مو و درم برسانند ،  پس خیالتان راحت باشد که ارگانهای داخلی بدن شما به هیچ عنوان تحت تاثیر اشعه لیزر قرار نمی گیرند.

به گفته دکتر دبورا سارنوف ، استاد بالینی پوست ، مرکز پزشکی NYU Langone و معاون رئیس بنیاد سرطان پوست ، لیزر شانس ابتلا به سرطان پوست را افزایش نمی دهد. در حقیقت ، بعضی از لیزرها در درمان ضایعات پیش سرطانی مفید هستند ، بنابراین خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهد.

اگر فرد مبتلا به بیماری عروقی و یا سیگاری سنگین باشد ، درمان با استفاده از IPL و لیزر به بروز سرطان کمک می کند. این بدان معنی است که  با انجام  لیزر مو شما مستعد ابتلا به سرطان نیستید ، مگر اینکه به بیماری های دقیقی مانند بیماری های عروقی ، اگزما ، آسم و غیره مبتلا باشید.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

اینکه در زمان استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد احساس درد بکنید یا خیر، به نکات مختلفی بستگی دارد. به طور کلی دردی که ممکن است در زمان استفاده از دستگاه لیزر  احساس شود، ناشی از گرم شدن پوست است و سیستم خنک کننده موجود و عملکرد صحیح آن می تواند درد را به طور کامل از بین ببرد.

البته اگر پوست حساسی دارید می توانید از پزشک یا متخصص لیزر درخواست کنید پیش از شروع کار از پماد یا ژل بی حسی برای شما استفاده کند. ضمناً موارد زیر می تواند به شما در کاهش حس درد کمک کند:

 • استفاده از کرم های بی حس کننده
 • گذاشتن یخ از حدود 5 الی 10 دقیقه قبل بر روی موضع لیزر
 • استفاده از دستگاه های لیزر که به سیستم خنک کننده هوای سرد مجهز هستند
 • نوشیدن یک بطری آب حدود 4 الی 6 ساعت قبل از شروع درمان
 • عدم انجام لیزر در زمان عادت ماهانه برای خانم ها
 • کوتاه کردن موهای نواحی مورد نظر یک روز قبل از لیزر

آیا لیزر موهای زائد درد دارد

آیا اثر لیزر موهای زائد دائمی است؟

لیزر موهای زائد هم می تواند تراکم مو را به طور دائم کاهش دهد و هم موهای ناخواسته را برای همیشه از بین ببرد. کاهش دائمی تراکم مو به این معنی است که برخی از موها بعد از یک دوره درمانی مجدداً رشد می کنند و بیماران به درمان با لیزر مداوم نیاز دارند.

درمان مداوم لیزر به این معنا است که هر یکسال نیاز به شارژ مجدد و انجام عمل لیزر را دارند. البته رشد مو در این حالت کامل نیست و همانطور که گفته شد 80 درصد حجم مو بطور کامل از بین می رود و تنها برای گرفتن نتیجه ی بهتر است که هر ساله انجام لیزر را تمدید می کنید.

از بین بردن دائمی مو به این معنی است که هیچ یک از موهای موجود در ناحیه تحت درمان پس از یک دوره درمانی مجدداً رشد نخواهند کرد و نیازی به لیزر درمانی مداوم نیست.

اینکه موها به طور دائمی برداشته شوند یا فقط در تراکم کاهش می یابد ، تحت تأثیر چند عامل قرار دارد:

 • رنگ و ضخامت موهایی که تحت درمان قرار می گیرند
 • رنگ پوست بیمار
 • نوع و کیفیت لیزر مورد استفاده ، و
 • صلاحیت و تخصص شخصی که لیزر را انجام می دهد.

آیا لیزر موهای زائد دائمی است

همچنین اگر موهای سفید و خاکستری دارید ، که هیچ رنگدانه ی ملانین ندارند ، در حال حاضر دستگاههای لیزر موجود برای این موها نتیجه نمی دهند.

آیا لیزر مو سبب نازایی می شود؟

تا به امروز ، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه لیزر موهای بدن باعث ناباروری می شود ، وجود نداشته است. دستگاه های لیزر مورد استفاده برای نفوذ به تنها چند میلی متر اول پوست طراحی شده اند و اندام های داخلی را تحت تاثیر قرار نمی دهند.  لیزر درمانی برای مناطق حساس بدن نیز از جمله ناحیه بیکینی بی خطر در نظر گرفته شده است. بنابراین لیزر مو سبب نازایی نمی شود.

آیا لیزر موهای زائد در دوران بارداری امکانپذیر است؟

به دلیل تغییر هورمون ها در دوران بارداری ، ممکن است شاهد رشد بیشتر مو در اطراف شکم ، نوک پستان یا سایر نواحی بدن باشید. این موها اگر کنده و یا راشیده نشوند ، پس از بارداری از بین می روند

در مورد استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد هیچ مدرک و مطالعه ای در مورد ایمنی لیزر مو در دوران بارداری وجود ندارد. بسیاری از ارائه دهندگان این روش به دلیل عدم وجود اطلاعات در مورد تأثیر این روش روی جنین ، از لیزر موهای اضافی در دوران بارداری خودداری می کنند. ما نیز به شما توصیه می کنیم برای حفظ سلامت خودتان و جنین تا پایان زایمان صبر کنید.

آیا لیزر موهای زائد ابرو امکانپذیر است؟

بله می توانید ابروهای خود را لیزر کنید! لیزر مو محبوب ترین روش درمانی برای برداشتن دائمی ابرو است. لطفا توجه داشته باشید که لیزر قابلیت فرم دادن به ابرو یا مدل دادن به آن را ندارد.  موهای بالای ابرو یا زیر ابرو قابل لیزر است. لیزر مو فقط اطراف ابرو را تمیز میکند و آنرا مرتب و آراسته می کند.

قبل از مراجعه می توانید ابروی خود را بتراشید ، اما بهترین کار این است که متخصص لیزر شما ببیند  که ابرویتان چه شکلی است تا بتواند دامنه کامل وضعیت ابرو را درک کند. سعی کنید حدود یک هفته قبل و بعد از لیزر ابرو در مرعض آفتاب قرار نگیرید. نیازی به ماندن در خانه نیست ، اما قطعاً  ضد آفتاب استفاده کنید و یا در صورت امکان کلاه بپوشید.

لیزر ابرو شاید درد خفیف داشته باشد  اما آنقدر سریع است که قبل از اینکه حتی باور کنید تمام شده است. کل کار کمتر از یک دقیقه طول می کشد! به علاوه ، سطح درد نسبت به برداشتن با موچین یا بند انداختن کمتر است.

دلیل جوش زدن بعد از لیزر چیست؟

یکی از مشکلاتی که برخی از افراد بعد از لیزر موهای زائد با آن مواجه می شوند بوجود آمدن جوش و یا آکنه بر روی پوستشان می باشد . دلایل جوش زدن پس از لیزر بدن:

 • تنظیمات نامناسب دستگاه لیزر موهای زائد
 • حساس بودن پوست
 • استفاده بیش از اندازه از کرم زینک اکساید پس از لیزر بدن
 • آلوده بودن کلینیک و بهداشتی نبودن هندپیس لیزر

5 نکته جهت انتخاب کلینیک مناسب برای لیزر موهای زائد

دقت در انتخاب کلینیک لیزر موهای زائدی که قرار است این عمل زیبایی را برای شما انجام دهد ، مهمترین مرحله برای شروع لیزر مو می باشد. چنانچه تصمیم شما برای انجام لیزر حتمی است ، لطفا برای سلامتی خودتان هم شده در هنگام انتخاب محل به موارد زیر دقت نمایید.

 1. بهداشت کلینیک زیبایی.
 2. توجه به وضعیت دستگاه لیزر مورد استفاده در کلینیک زیبایی از نظر بهداشت بسیار مهم است
 3. کلینیکی انتخاب کنید که محیطی آرام و دوستانه داشته باشد. تا هم اضطراب نداشته باشید و هم بتوانید سوالات خود را به راحتی بپرسید.
 4. مطمئن باشید کلینیک لیزر موهای زائد ی که به آن مراجعه می نمایید از امکانات به روز دنیا استفاده می نماید.
 5. میزان قابل توجهی از نتیجه به مهارت و تجربه متخصص لیزر بستگی دارد. بنابراین در این امر دقت نمایید.

کلینیک زیبایی گلدن رویال

فیلم لیزر موهای زائد

در ادامه توجه شما عزیزان را به مشاهده دو فیلم از مراجعین به کلینیک زیبایی گلدن رویال جهت انجام لیزر موهای زائد جلب می کنیم.

 

آیا آقایان هم می توانند لیزر مو انجام دهند؟

موهای بدن و صورت مردان نسبت به خانم ها ضخیم تر است . به همین دلیل لیزر موهای زائد آقایان باید با قدرت بیشتری انجام پذیرد و این امر ممکن است در سطوح خفیفی باعث ایجاد التهاب در پوست فرد شود. البته این تنها مشکل احتمالی لیزر موی آقایان بوده و اگر از درصد کم احتمال بروز کورک در ناحیه تناسلی و زیر بغل چشم پوشی کنیم، هیچ خطر دیگری برای آقایانی که از لیزر استفاده می‌کنند وجود نخواهد داشت.

لیزر موهای زائد آقایان

 آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد؟

در این روش، نور و اشعه متراکم لیزر به فولیکول های مو تابانیده می شود. رنگدانه های موجود در فولیکول ها نور را جذب می کنند. در نتیجه، موها تخریب می شوند.

تمرکز لیزر بدن روی فولیکول هاست به همین دلیل است که ، پس از مراجعه به کلینیک لیزر موهای زائد ، وقتی به خودتان نگاه می کنید ، علاوه بر مقداری قرمزی ناشی از لیزر ، تفاوت فوری دیگری مشاهده نمی کنید. مو هنوز وجود دارد ، اما عاملی که باعث رشد آن می شود سوزانده شده و از بین رفته است

لیزر علاوه بر اینکه مزیت هایی مانند دقت و سرعت عمل بالا دارد، در عین حال اگر توسط متخصص اینکار انجام نشود ، می تواند عوارض متعددی نیز داشته باشد. بنابراین، قبل از تصمیم به انجام این عمل زیبایی، لازم است که اطلاعات کافی از عوارض مختلف از بین بردن موهای زائد با لیزر داشته باشید.

برخی افراد تحت تاثیر تبلیغات لیزر ارزان قرار گرفته و با مراجعه به این مراکز مشکلات جدی را برای خود به وجود می آورند. انتخاب دستگاه لیزر بهتر و متخصص مجرب ارزش کمی سرمایه گذاری بیشتر را دارد.

تصویر زیر یک نمونه از عوارض لیزر موهای زائد بدن می باشد که ممکن است به دلیل مهارت ناکافی متخصص در انجام کار به وجود بیاید.

عوارض لیزر موهای زائد

انتخاب لیزر صحیح با پارامترهای مناسب مختص هر بیمار ، بسیار مهم است ، خصوصاً در بیمارانی که دارای پوست تیره هستند. بیشتر عوارض لیزر  با اقدامات احتیاطی کافی نظیر تنظیم شدت تابش لیزر ، طول موج و استفاده از خنک کننده  قابل پیشگیری است. بنابراین ، مهمتر از همه این است که پرسنل آموزش دیده با آگاهی کامل از مکانیسم ها ، تکنیک ها و عوارض ، این عمل را انجام دهند.

پزشکان مجرب و ماهر کلینیک زیبایی گلدن رویال انتخاب دستگاه مناسب و نیز انجام دقیق و درست لیزر مو تخصص کافی دارند و خدمات خود را با تضمین کیفیت ارائه می دهند.

تصاویر نمونه کار از  لیزر موهای زائد

در تصاویر زیر برخی از نمونه کارهای لیزر موهای زائد که در کلینیک زیبایی گلدن رویال با دستگاه مدیو استار اسکلپیون 2021 انجام شده است را مشاهده می کنید.

Vectus Hair removal before and after 4 min 1

Hair removal before and after min

bigCover min

سایر نکاتی که باید در مورد لیزر کردن موهای زائد بدانید

همانطور که پیشتر گفته شد در زمان استفاده از لیزر، از نور برای ریشه کن کردن موهای زائد بدن استفاده می شود. در طی این روند فولیکول های مو به وسیله انرژی تخریب شده و مو بدون آسیب یا با آسیب حداقلی به پوست ریشه کن می شود.

نکات کلی که باید در مورد لیزر مو  بدانید شامل موارد زیر است:

 • موهای بدن همواره در حال رشد است و به همین علت پیش از لیزر کردن باید آن ها را کوتاه کنید.
 • دستگاه لیزر مناسب بر اساس رنگ پوست و موی شخص انتخاب می شود ولی به طور کلی می توان گفت دستگاه لیزر موهای زائد مدیو استار اسکلپیون به علت داشتن طول موج 810 (دایود) و 940 مناسب برای پوست ایرانی ها می باشد.
 • بسته به محل مورد استفاده و جنس پوست شخص، باید تنظیمات خاصی روی دستگاه پیاده شود.

پرسش و پاسخ

در این قسمت، بخشی از سوالات رایجی که مراجعه کنندگان کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام می دهند ، آورده شده است. اگر سوال شما در اینجا وجود ندارد می توانید از طریق شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ با ما تماس بگیرید و یا در قسمت ارسال نظرات سوال خود را مطرح نمایید. متخصصین ما در هر زمان پاسخگوی شما عزیزان هستند.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد چقدر می باشد؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای از بین بردن موهای زائد با لیزر کاملا بسته به نوع دستگاه و نوع پوست و مو افراد متغیر بین ۴ الی ۸ جلسه می باشد.

قیمت لیزر مو چقدر می باشد؟

قیمت لیزر موهای زائد بسته به ناحیه مورد نظر و نوع دستگاه، متفاوت می باشد.

آیا لیزر مو درد داره؟

با پیشرفت دستگاه های لیزر ،کولینگ (خنک کننده) هایی بسیار قوی که گرمای لیزر رو تا بیشترین حد کاهش میدهند روی دستگاه ها به کار رفته و درد ناشی از لیزر را ناچیز کرده اند.

آیا در طی جلسات لیزر امکان شیو کردن مو هست؟

در طی جلسات لیزر می توان از تیغ یا ژیلت و همچنین پودرهای موبر استفاده کرد. بهتر هست که تعداد دفعات شیو کردن کمتر شود.

آیا لیزر مو روی پوست های تیره نیز انجام می شود؟

بله ٬ برای افرادی که طیف پوستی تیره ای دارند امکان انجام لیزر برای از بین بردن موهای اضافی و زائد هست که بیشترین بازدهی را با لیزر طول موج اندیاگ می توانند داشته باشند.

مدت زمان لیزر چقدر می باشد؟

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام لیزر کاملا بسته به مساحت ناحیه مورد نظر دارد؛ به طور مثال برای لیزر صورت مدت زمان ۱۰ دقیقه و برای کل بدن حدودا یک ساعت زمان مورد نیاز است.

آیا برای افرادی که پوست سولار کرده دارند ٬ لیزر مو انجام می شود؟

بله٬ افرادی که پوست سولار کرده داردن ٬ حتما باید ۳۰ الی ۴۰ روز از انجام سولار گذشته باشد که امکان ایجاد تورم روی پوست یا سوختگی به صفر رسیده باشد.

آیا امکان لیزر موهای کرکی وجود داره؟

بله٬ ریشه های موهای کرکی ضعیف هستند و با استفاده از لیزر کم قدرت (طول موج آندیال) از بین می روند.

حداقل سن مجاز برای انجام لیزر مو چقدر می باشد؟

حداقل سن جهت انجام لیزر مو های زائد ۱۵ سال می باشد.

فاصله بین جلسات لیزر چقدر می باشد؟

فاصله جلسات بین لیزر بسته به نوع دستگاه متغیر بین ۳۰ الی ۵۰ روز می باشد.

آیا لیزر موهای زائد باعث ایجاد لک یا زخم خواهد شد؟

خیر٬ در صورتی که با دستگاه های دارای تاییدیه و توسط افراد دارای تخصص انجام شود هیچگونه اسیبی نخواهد داشت.

تاثیر لیزر مو های زائد چقدر می باشد؟

تاثیر لیزر مو های زائد بسته به متابولیسم بدن افراد بین ۸۰ الی ۱۰۰ درصد می باشد.

کدام نواحی از بدن قابلیت لیزر مو را دارند؟

پیشانی- شقیقه ها – گونه ها – پشت لب – چانه – روی فک ها- غبغب- گردن- گوش ها – خط ریش – سینه – وسط سینه – شکم- خط ناف – کمر – شانه ها – کل دست ها- انگشتان- ران ها – ساق ها – رو و اطراف زانو- روی باسن- خط مایو

نتیجه گیری

با توجه به تفاوتی که در دستگاه ها یافت می شود هزینه لیزر موهای زائد در هر یک از آنها نسبت به دیگری متغیر است و هر کدام از آنها بر روی پوست خاصی تاثیرگذار می باشد.

نکته قابل توجه این است که افراد پیش از لیزر موهای بدن باید تمامی اطلاعات و جزئیات مربوط به آن را بدانند و به کلینیک های معتبر که کادر آن مجرب و متخصص هستند مراجعه کنند.

لیزر موهای زائد

خدمات حرفه ای لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی گلدن رویال

مرکز گلدن رویال واقع در منطقه فرمانیه تهران ، همراه با تیم حرفه ای و پزشکان مجرب ، لیزر موهای زائد شما را با جدیدترین دستگاه لیزر مدیو استار ، به بهترین شکل ممکن و با بروزترین K,HPDتکنولوژی های روز دنیا انجام می دهد.

در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام لیزر موهای زائد برای خانم ها توسط اپراتور خانم و برای آقایان توسط اپراتور آقا انجام می گیرد. لطفا جهت مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

لیست برخی دیگر از خدمات گلدن رویال  : بوتاکس ، بوتاکس پیشانی ، اصلاح فرم بینی ، فرم دهی صورت ، جوانسازی پوست ، درمان تعریق با بوتاکس ، هایفوتراپی پوست و مزوتراپی مو  ….

نظرات کاربران
guest
273 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
zeynab zeynali
zeynab zeynali
1400-06-26 11:39

سلام . جدیدترین دستگاه لیزر 2021 چیه؟ و شما در کلینیکتون ازشون استفاده می کنید؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  zeynab zeynali
1400-06-26 13:06

سلام وقت بخیر
دستگاه اسکلپیون ۲۰۲۱ که محصول کشور المان هستش و تکنولوژی ترکیبی دایود و ۹۴۰ نانومتر رو استفاده میکنه که برای انواع تایپ پوستی موثر هست و میتونه علاوه بر از بین بردن موهای ضخیم میتونه موهای نازک رو هم از بین ببره.

مبینا
مبینا
1400-06-22 19:56

سلام من قسمت پیشونیم خیلی مو داره . آیا ممکنه که فقط پیشونیم لیزر مو انجام بشه و خط پیشونی برام بندازید؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  مبینا
1400-06-24 12:46

سلام وقت بخیر
جهت انجام لیزر در گلدن رویال امکان انجام تک ناحیه ای نیستش.
همچنین جهت اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران زیبایی ما در مجموعه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
۰۲۱-۲۶۱۲۲۰۸۲
۰۲۱-۲۶۱۲۲۰۸۳
۰۹۰۲۳۱۹۴۱۹۰

زینب
زینب
1400-06-22 10:11

من قصد انجام لیزر بدن دارم اما بدنم جوش و جوشای چرکی زیاد داره. می تونم لیزر انجام بدم؟ مشکلی برام پیش نمیاد؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  زینب
1400-06-24 12:44

سلام وقت بخیر
بله میتونین انجام بدین هیچ مشکلی پیش نمیاد. نور لیزر فقط توسط رنگدانه جذب میشه.
همچنین جهت اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران زیبایی ما در مجموعه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
۰۲۱-۲۶۱۲۲۰۸۲
۰۲۱-۲۶۱۲۲۰۸۳
۰۹۰۲۳۱۹۴۱۹۰

نسیم
نسیم
1400-06-19 14:52

سلام . وقتتون بخیر .من فیلر خط خنده انجام دادم میتونیم لیزر صورت انجام بدم ؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  نسیم
1400-06-21 11:44

سلام وقت بخیر
بهتر هستش دو هفته از تزریق گذشته باشه.

رقیه
رقیه
1400-06-19 13:44

سلام. خدمت شما . اول از شما ممنونم که اینقدر با حوصله به سوالات جواب دادید. من 28سالمه مشکل هورمون مردانه موی زاید در تمام بدنم وجود داره به پزشک غدد مراجعه کردم دکتر گفت ک باید تا آخر عمرت حتی وقتی که باردارم از قرصهای هورمونی استفاده کنم اما من بخاطر عوارض قرصا فقط تا3 سال استفاده کردم الان سوالم اینه روشی برای رفع همیشگی موهای زاید وجود داره؟ چون برای لیزر مراجعه کردم بهم گفتن چون مشکل هورمونی داری ممکنه برطرف نشه

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  رقیه
1400-06-21 11:38

سلام وقت بخیر
شما نسبت به افرادی که مشکل هورمونی ندارن قطعا نیاز به جلسات بیشتری دارید یا حتی ممکنه دوبرابر تعداد جلسات نیاز باشه.
همچنین جهت اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران زیبایی ما در مجموعه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
۰۲۱-۲۶۱۲۲۰۸۲
۰۲۱-۲۶۱۲۲۰۸۳
۰۹۰۲۳۱۹۴۱۹۰

Bita
Bita
1400-06-17 18:42

سلام .من لیزر موهای زائد بدن انجام دادم الان بعد از ۸ جلسه موهای بدنم راه راه درمیاد . بعضی جاها مثل قبل پر در میاد بعضی جاها کمتر.دلیلش چیه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  Bita
1400-06-19 11:54

سلام وقت بخیر
در بعضی از بدن ها چنین چیزی پیش میاد و عادی هست. فقط باید جلسات ادامه پیدا کنن. البته اگر با دستگاه قوی تر ادامه بدید بهتر خواهد بود .
همچنین جهت اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران زیبایی ما در مجموعه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
۰۲۱-۲۶۱۲۲۰۸۲
۰۲۱-۲۶۱۲۲۰۸۳
۰۹۰۲۳۱۹۴۱۹۰

فاطمه
فاطمه
1400-06-12 14:21

سلام . من ویدیوی خانم دکتر رو ک درباره لیزر بود رو نگاه کردم .ایشون گفتن ک دستگاهای لیزر سرد کننده دارن و باعث میشه ک درد نداشته باشیم .الان شما هم از این دستگاه لیزر استفاده میکنید ک من وقت بگیرم و اینکه دیگه از بی حسی برای لیزر موهای زائد استفاده نمیکنید؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  فاطمه
1400-06-13 12:41

سلام وقت بخیر
بله تمامی دستگاه های لیزر ما دارای خنک کننده های بسیار قوی هستن و هیچ کدوم از مراجعین ما نیاز به بی حسی ندارن.

سهیلا
سهیلا
1400-06-11 16:33

سلام .خسته نباشید . من شنیدم که میگن اگر ی مدت طولانی اپیلاسیون کرده باشی لیزر مو دیگه جواب نمیده . الان حرف راسته؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  سهیلا
1400-06-13 12:34

سلام وقت بخیر
نه اصلا ٬ فقط باید دردوران لیزر اپیلاسیون رو انجام ندید و قبل از شروع لیزر ۱ ماه اپیلاسیون انجام نداده باشید.

فرشته
فرشته
1400-06-06 09:37

من 8 جلسه لیزر بدن رفتم دستگاهشون هم سوپر آیس پلاتینیونم 2018 بود ولی اون جوابی که باید می گرفتم رو نگرفتم موهای بدنم دوباره داره در میاد. بعضی بخش ها مثل قبل رشد میکنه زانوهام کاملا پر شدن . زیر بغل و … هم مثل قبل شده انگار نه انگار که لیزر کردم. بعضی بخش ها اندازه یه مربع کامل مو مونده. فقط موهام نازک شده. بعضی بخش ها هم که چند تا دونه مو داشت الان زیاد شده. نمیدونم چند جلسه دیگه باید برم کاملا ناامید شدم. این همه وقت و هزینه آخرشم هیچی ک هیچی.
در فاصله بین جلسات هم که شیو نمیکنم حدودا یکسال شده که من درگیر لیزر هستم. اپراتور بهم میگه که بعد 15 روز بعد از از لیزر اپلیدی بکش که موهای زائد از ریشه در بیاد ولی من انجام نمیدم چون همه جا شنیدم که میگن نباید مو رو از ریشه کند. هر جلسش هر ماه یکباره در حالی که تو صفحه شما دیدم که بخش های مختلف بدن با همدیگه فرق دارن و باید زمان مختلف داشه باشند من خودم یک ماه و نیم یا دو ماه یکبار میرم. الان به نطر شما من اینجایی که دارم میرم رو تغییر بدم بهتر نیست؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  فرشته
1400-06-09 13:59

سلام وقت بخیر
فاصله جلسات حدودا به طور میانگین باید ۴۰ روز باشه . یا باید دستگاه قوی تری مثل اسکلپیون رو انتخاب کنین یا باید تقریبا با این دستگاه تا ۱۲ جلسه تشریف ببرید.
همچنین جهت اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران زیبایی ما در مجموعه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
021-26122082
021-26122083
09023194190

افسانه
افسانه
1400-06-02 09:35

سلام . ببخشید لیست قیمت لیز موهای زائد رو که در صفحه گذاشتید برای هر جلسه جداست؟ هزینه لیزر را همه رو با هم باید پرداخت کنیم یا هر جلسه که برای لیزر اومدیم رو جدا بپردازیم؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  افسانه
1400-06-02 12:33

سلام وقت بخیر
بله برای هر جلسه هستش.
هر جلسه به صورت جداگانه پرداخت میشه.

بیتا
بیتا
1400-05-31 17:48

سلام . من به صورتم بوتاکس تزریق کردم و الان میخوام لیزر صورت انجام بدم .مشکلی نداره؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  بیتا
1400-06-02 12:27

سلام وقت بخیر
اگر دو هفته گذشته مشکلی نیست.

نیره
نیره
1400-05-30 09:19

سلام . وقتتون بخیر آقای دکتر من چند جلسه لیزر موهای زائد رفتم که الان براساس سونوگرافی که انجام دادم متوجه شدم تنبلی تخمدان دارم و باید قرص ال دی مصرف کنم الان سوالم اینه که این قرصی که باید مصرف کنم با لیزر موهای زائد تداخل نداره؟ موهای زائد بدنم بیشتر میشه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  نیره
1400-06-02 12:21

سلام وقت بخیر
تداخلی نداره ولی این رو باید بدونین که لیزر روی بدن شما نسبت به افراد دیگه دیرتر نتیجه خواهد داد.

ستاره
ستاره
1400-05-26 18:13

سلام خسته نباشید خانم دکتر چه سنی مناسب لیزر موهای زائد هست؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  ستاره
1400-05-27 16:14

سلام وقت بخیر
برای بانوان از ۱۵ و برای اقایان از ۱۷ سالگی مناسب هستش.

MARYAM
MARYAM
1400-05-26 09:41

سلام . من یک جلسه برای لیزر پا مراجعه کردم به یک مرکزی که واقعا لیزر پا درد زیادی داشت خوردن مسکن قبل از لیزر مشکل داره؟ شاید اینجوری درد را احساس نکنم

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  MARYAM
1400-05-26 22:10

سلام وقت بخیر
بله می تونین استفاده کنین ولی توصیه میشه که استفاده نشه چون ممکنه باعث ایجاد سوختگی بشه.

آرزو
آرزو
1400-05-25 09:44

سلام . خسته نباشید ببخشید ممکنه بیماری های واگیردار پوستی مثل زگیل از طریق دستگاه لیزر به بدن منتقل بشه؟
من خیلی دلم میخواد که لیزر انجام بدم ولی ی جورایی بیماری وسواس دارم همش میگم نکنه دستگاه به بدن یک نفر دیگه خورده باشه و بعد من بخوام با همون دستگاه لیزر کنم . ممنون میشم به سوالم جواب بدید تا از شر این فکر و خیال راحت بشم.

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  آرزو
1400-05-25 17:43

سلام وقت بخیر
در مجموعه ما هم روی هندپیس دستگاه کاور منحصر به فرد گذاشته میشه و هم هندپیس بعد از انجام کار ضدعفونی میشه که این موراد احتمال انتقال هرگونه مشکلی رو صفر میکنه .

نازنین زهرا
نازنین زهرا
1400-05-24 13:08

سلام من موهای زائد زیر چانه خیلی موهای زائد ضخیمی دارم قشنگ مثل موهای مردان میمونه.میخواستم برم لیزر موهای زائد انجام بدم که گفتن اول باید آزمایش تیرویید بدی یا کیست داری یا از تیروئیده میخوام بدونم که باید به متخصص پوست مراجعه کنم یا دکتر متخصص غدد؟ یا اینکه اگر شما لیزر انجام بدید موها از بین میرن و دیگه احتیاجی به آزمایش نیست؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  نازنین زهرا
1400-05-24 13:43

سلام وقت بخیر
حتی اگر شما مشکل هورمونی هم داشته باشید از لیزر با دستگاه های قوی نتیجه میگیرید ولی این رو باید بدونید که نسبت به افراد دیگه نیاز به جلسات بیشتری دارید.
برای انام آزمایش هر پزشکی میتونه این ازمایش رو بنویسه و بررسی کنه . میتونین با ماشوره با پزشک ما داشته باشید ایشون براتون انجام بدن.

رقیه
رقیه
1400-05-23 16:47

سلام .خسته نباشید
میخواستم بدونم که ایا لیزر موهای زائد برگشت پذیره؟ یا دیگه هیچوقت موهای زائد رشد نمیکنه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  رقیه
1400-05-24 13:53

سلام وقت بخیر
اگر تمام جلساتتون رو کامل کنین و جلسات شارژ رو انجام بدید ٬ دیگه بازگشتی نخواهد داشت.

شقایق
شقایق
1400-05-23 10:03

سلام .وقت بخیر
من پوستم روشن هست و برای لیزر موهای زائد یک جلسه رفتم که از دستگاه دایود استفاده کردن اما رنگ پوستم چند درجه تیره شده . دلیلش چیه؟ اینکه از دستگاه خوبی استفاده نشده؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  شقایق
1400-05-24 13:56

سلام وقت بخیر
اصلا ارتباطی به دستگاه لیزر نداره. اگر سوختگی هست که باید درمان بشه ولی چنین موردی نمیتونه از لیزر بوده باشه.

بهناز
بهناز
1400-05-22 11:27

سلام .من ۶ جلسه لیزر موهای زائد بدن رفتم و از دستگاه الکساندرایت کندلا استفاده کردن ولی بخاطر اینکه از اون شهر به شهر دیگه ای نقل مکان کردم به یک کلینیک جدید رفتم برای لیزر که متوجه شدم دستگاه لیزرشون متفاوته و من لیزر رو انجام ندادم .خانم دکتر اگر دستگاه لیزر تغییر کنه من به مشکل میخورم؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید اصلا نمیدونم باید چکار کنم.

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  بهناز
1400-05-25 17:53

لام وقت بخیر
هیچ مشکلی ایجاد نمیشه ٬ لیزر رو ادامه بدید فقط در انتخاب دستگاه دقت کافی رو داشته باشید.

زهرا
زهرا
1400-05-21 20:55

سلام اینکه میگن لیزر موی زائد روی غدد لنفاری تاثیر میذاره راسته؟

fjafari
fjafari
پاسخ به  زهرا
1400-05-22 14:07

سلام وقت بخیر
لیزر یکی از روش های امن و بی خطر برای حذف موهای زائد می باشد و به هیچ عنوان روی غدد لنفاری تاثیر نمی گذارد.

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  زهرا
1400-05-25 17:55

سلام وقت بخیر
خیر اصلا درست نیست.

نصیبه
نصیبه
1400-05-21 13:44

سلام .بین جلسات لیزر مو که من میرفتم فاصله افتاده .الان از اول باز باید شروع بشه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  نصیبه
1400-05-25 17:55

سلام وقت بخیر
نه از اول ولی به تعداد جلسات بیشتری نیاز هستش.

ستایش
ستایش
1400-05-21 09:47

سلام . سالی که جوابش خیلی برام مهمه و ممنون میشمکه شما راهنماییم کنید اینه که آیا لیزر موهای زائد باعث تیرگی پوست میشه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  ستایش
1400-05-25 18:02

سلام وقت بخیر
اتفاقا برعکس به روشن شدن پوست هم کمک میکنه.

هما
هما
1400-05-20 21:43

سلام .من لیزر موهای زائد انجام دادم ولی بدنم سوختگی پیدا کرده؟ الان بدنم سوخته به این معنیه ک من ب لیزر حساسیت دارم؟ این سوختگی بعد از لیزر کی خوب میشه؟ یعنی من هر وقت لیزر انجام بدم بدنم میسوزه؟

fjafari
fjafari
پاسخ به  هما
1400-05-23 09:56

سلام وقت بخیر
اصلی ترین دلیل سوختگی بعد از لیزر موهای زائد مراجعه به سالن های آرایشی و زیبایی و یا کلینیک های زیبایی نامعتبر می باشد که بدون گذراندن دوره های مخصوص اقدام به لیزر موهای زائد میکنن. اگر شما به کلینیک زیبایی معتبر و تخصصی مراجعه کنید احتمال ایجاد سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد به صفر می رسد.

سما
سما
1400-05-20 09:18

خسته نباشید . من قصد دارم فقط لیزر موهای زائد پا تا زانو را انجام بدم . هزینه لیزر پا تا زانو چقدره ؟ لیست قیمت لیزر را تو همین صفحه دیدم ولی اشاره به قیمت لیزر پا تا زانو نشده بود. ممنون میشم جوابمو بدید.

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  سما
1400-05-25 18:05

سلام وقت بخیر
جهت اطلاع از هزینه نواحی مختلف به صفحه تعرفه ها مراجعه کنین.

رکسانا
رکسانا
1400-05-19 19:38

سلام . اینکه میگن در دوران کرونا لیزر موی زائد انجام بدیم ممکنه ویروس کرونا انتقال پیدا کنه راسته؟

fjafari
fjafari
پاسخ به  رکسانا
1400-05-23 09:43

سلام وقت بخیر
لیزر موهای زائد بدون درد و خونریزی می باشد به همین دلیل انتقال ویروس کرونا از طریق خون افراد به یکدیگر در این نوع روش وجود ندارد، لیزر موی زائد روی لایه‌های سطحی پوست انجام می‌شود و زخمی روی پوست ایجاد نمی‌کند. تنها مراقبت‌ ها و رفتارهای پیشگیرانه‌ قبل و بعد از لیزر موهای زائد و رعایت موارد بهداشتی در کلینیک زیبایی می‌تواند تاثیر زیادی در حفظ سلامتی مراجعه کنندگان داشته باشد.

زمانی
زمانی
1400-05-19 09:27

سلام و خسته نباشید .
عوارض اشعه لیزر موهای زائد چیه؟ من اینقدر راجع به عوارض اشعه لیزر شنیدم با اینکه خیلی دوست دارم از شر موهای زائد راحت شم اما جرعت نمیکنم که برای لیزر بدن اقدام کنم . این عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد که میگن حقیقت داره؟ ممنون مشم به سوالم جواب بدید.

مبینا
مبینا
پاسخ به  زمانی
1400-05-19 12:46

من لیزر فول بادی انجام دادم و هیج عوارضی نداشت خیلی هم راضی هستم . به این عوارض وحشتناک و … که میگن توجه نکن عزیزم . واقعیت نداره.

fjafari
fjafari
پاسخ به  مبینا
1400-05-23 09:27

سلام وقت بخیر
ممنون از شما

هدیه
هدیه
1400-05-18 20:57

سلام .ی سوالی داشتم .میخواستم بدونم چند روز بعداز لیزر شیو کنیم؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  هدیه
1400-05-19 12:27

سلام وقت بخیر
بهتر هست بعد از انجام لیزر ۱۴ روز بعد اولین شیوتون رو انجام بدید.

ژیلا
ژیلا
1400-05-18 18:16

سلام . ببخشید بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2020 چیه و اینکه شما در کلینیکتون برای لیزر مو این دستگاه رو دارید؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  ژیلا
1400-05-19 12:27

سلام قت بخیر
در حال حاضر ما از دستگاه های پلاتینیوم پلاس و اسکلپیون مدیو استار استفاده میکنیم که دستگاه اسکلپیون متلعق به سال ۲۰۲۱ یا به روز ترین تکنولوژی هست و میتونه برای بانوان بین ۶ الی ۸ جلسه موهای زائد رو از بین ببره.

نغمه دارابی
نغمه دارابی
1400-05-18 09:43

سلام . من 22 سالمه و صورت پرجوش و پرمویی را دارم . خیلی دوست دارم که لیزر موهای زائد صورت انجام بدم . الان سوالی که از خدمتتون دارم اینه که آیا لیزر موهای زائد صورت جوش دار انجام میشه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  نغمه دارابی
1400-05-19 12:14

سلام وقت بخیر
مشکلی نیست از بابت لیزر موهای زائد بر روی جوش ها ؛ البته بهتر هستش که جوش ها رو هم درمان کنین که در مجموعه ما با استفاده از لیزر انجام میشه .

ستایش
ستایش
1400-05-17 20:24

سلام . میخوام لیزر موهای زائد زیر بغل انجام بدم میخواستم بپرسم که لیزر زیر بغل چند جلسه طول میکشه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  ستایش
1400-05-19 12:12

سلام وقت بخیر
برای زیربغل های معمولا نیاز به ۶ الی ۸ جلسه هستش درصورتی که دستگاه مناسبی باشه.

setare
setare
1400-05-17 13:43

از شما معذرت می خوام که سوالم را واضح تر نپرسیدم.
منظورم این بود که برای لیزر، مو باید چقدر باشد؟ قبلش شیو انجام بشه یا نه؟ امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  setare
1400-05-19 12:01

سلام وقت بخیر
بله قبل از لیزر باید تمامی نواحی مورد نظر شیو شده باشه. (بهتر هستش روز قبل از لیزر انجام بدید که در زمان مراجعه به اندازه نوک سوزن موها بیرون باشن)

setare
setare
1400-05-17 09:22

سلام .خسته نباشید .
برای لیزر مو باید چقدر باشد

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  setare
1400-05-17 12:50

سلام وقت بخیر
متوجه سوال شما نشدم.

زینب
زینب
1400-05-16 20:35

خانم دکتر علت برگشت موهای زائد بعداز لیزر چیه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  زینب
1400-05-17 12:38

سلام وقت بخیر
موهای زائد بدن طی چرخه ی زمانی که دارن در بعضی زمان ها در فاز خواب و بعضی از اون ها در حالت رشد قرار دارن که علت بازگشت موها همین دلیل هست؛ اگر موهای زائد بازگشت داشتن یعنی نیاز به جلسات دیگه ای از لیزر هستش و باید انجام بشه.

افسانه
افسانه
1400-05-16 09:18

سلام . من لیزر موهای زائد انجام دادم اما بعد از لیزر موهای بدنم زیاد شدن .میخواستم بپرسم علت زیاد شدن مو بعد از لیزر چیه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  افسانه
1400-05-16 11:47

سلام وقت بخیر
در بعضی موارد شوک داده شده توسط لیزر امکان رخ دادن چنین مشکلی رو داره ولی جای نگرانی نیست و بهتره جلساتتون رو ادامه بدید.

مهسا
مهسا
1400-05-15 16:50

سلام .آیا لیزر برای کیست تخمدان مضرر است؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  مهسا
1400-05-15 18:50

سلام وقت بخیر
لیزر موهای زائد برای هیچ ارگانی از بدن ضرری ندارد؛ زیرا عمق نفوذ ۵ میلیمتری اون امکان اسیب زدن به هر عضوی رو غیر ممکن میکنه.

نرگس
نرگس
1400-05-13 07:59

سلام .وقتتون بخیر میخواستم بدونم که ایا لیزر صورت عوارض داره؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  نرگس
1400-05-13 12:29

سلام وقت بخیر
لیزر موهای زائد برای هیچ نقطه ای از بدن مشکلی ایجاد نمیکنه.

شهلا
شهلا
1400-05-12 09:21

ببخشید من مجردم قصد دارم لیزر کل بدن انجام بدم ولی راجع ب لیزر موهای زائد ی چیزایی شنیدم که منو دودل کرده برای انجامش .آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی میشود؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  شهلا
1400-05-13 12:23

سلام وقت بخیر
اصلا چنین موضوع هایی صحت ندارد. لیزر با عمق نفوذ نهایت ۴ میلیمتر نمی تونه به هیچ از یک از ارگان های بدن اسیب بزنه و فقط موهای زائد رو از بین میبره.

Ahmadi
Ahmadi
1400-05-11 09:21

سلام. آیا لیزر سرطان زاست؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  Ahmadi
1400-05-11 11:40

سلام وقت بخیر
به هیچ عنوان لیزر به هیچ ارگانی از بدن آسیب نمیزنه.

مریم
مریم
1400-05-10 23:54

لیزر کل صورت و کل بدن به جز ناحیه بیکینی هزینه اش چقدر هست و لیزر صورت هم در حال حاضر انجام میدین؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  مریم
1400-05-11 11:40

سلام وقت بخیر
برای اطلاع از هزینه میتونین با شماره های داخل سایت تماس بگیرید یا واتزاپ دهید یا از صفحه مربوط به هزینه ٬ قیمت تمام نواحی یا مورد نظر و همچنین پکیج های لیزر مقرون به صرفه رو مشاهده کنین.در حال حاضر لیزر صورت انجام نمیشه (به علت رعایت پروتکل های بهداشتی)

مهسا
مهسا
1400-05-10 08:27

سلام .من به یک کلینیک مراجعه کردم برای لیزر موی زائد اما اپراتور بهم عینک نداد بدون عینک لیزر انجام شد .آیا اشعه لیزر ضرر داره؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  مهسا
1400-05-11 11:35

سلام وقت بخیر
بله حتما باید از عینکی که کاملا چشم رو میپوشونه استفاده کنین ؛ نور لیزر باعث آسیب جدی شبکیه چشم می شود.

سودابه
سودابه
1400-05-09 20:17

میخواستم بدونم که آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی میشود؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  سودابه
1400-05-11 11:34

سلام وقت بخیر
به هیچ عنوان؛ لیزری که برای از بین بردن موهای زائد استفاده میشه نهایتا عمق نفوذ ۵ میلیمتر رو داره و به هیچ ارگانی از بدن نمیرسه در نتیجه نمیتونه هیچ صدمه ای بزنه.

سحر
سحر
1400-05-08 10:44

سلام .وقتتون بخیر .خانم دکتر لیزر موهای زائد روی خال را میشه انجام داد؟‌ من جایی خوندم که لیزر رنگ خال رو تغییر میده .این حقیقت داره؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  سحر
1400-05-09 11:57

سلام وقت بخیر
خیر روی خال و نواحی که ممکن است مادرزادی تیرگی داشته باشن لیزر نباید انجام بشه.

Atene
Atene
1400-05-07 09:45

آیا لیزر برای تیروئید ضرر داره؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  Atene
1400-05-07 15:53

سلام وقت بخیر
خیر ٬ لیزر برای هیچ یک از ارگان های بدن ضرری ندارد.

شهلا
شهلا
1400-05-05 17:54

سلام. آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی میشود؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  شهلا
1400-05-07 15:51

سلام وقت بخیر
با توجه به اینکه لیزر موهای زائد تنها عمق نفوذ ۴ تا ۵ میلی متر را دارد٬ و همچنین تمامی این لیزر توسط ملانین جذب می شود و نمی تواند به هیچ یک از ارگان های بدن اسیب بزند ؛ در نتیجه نازایی اممری غیر ممکن در لیزر موهای ازئد هستش.

افسانه قیصری
افسانه قیصری
1400-05-01 13:19

خانم دکتر من لیزر مو انجام دادم اما موهام بیشتر شدن. علت زیاد شدن مو بعد از لیزر موی زائد چیه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  افسانه قیصری
1400-05-04 12:46

سلام وقت بخیر
در بعضی موارد به علت درست انتخاب نشدن دستگاه امکان روی دادن چنین مشکلی و یا ضخیم شدن موها بعد از لیزر هستش؛ بهترین گزینه استفاده از دستگاه مطمئن و بروز هست. همچنین قبل از انجام کار مقداری تحقیق باید راجع به طیف پوستی خودتون انجام بدید.

سمیه
سمیه
1400-04-30 14:10

شما لیزر موهای زائد آقایان هم انجام میدید؟ و هزینه لیزر موهای زائد آقایان چقدره؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  سمیه
1400-04-31 11:57

سلام وقت بخیر
بله تمامی زیبایی و لیزر برای بانوان و آقایان انجام میشه .
جهت اطلاع از هزینه ها به لینک زیر مراجعه کنید.
https://www.thegoldenroyal.com/%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d9%84%db%8c%d8%b2%d8%b1-%d9%85%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b2%d8%a7%d8%a6%d8%af/

عارفه
عارفه
1400-04-27 12:55

سلام من حدودا 35 ساله هستم و تیرگی اطراف چشم دارم ، بهترین روش برای رفع ان چیست؟همینطور برای رفع موهای زائد کدام دستگاه مناسب تر است؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  عارفه
1400-04-27 13:25

سلام، وقت بخیر
جهت از بین فردن تیرگی اطراف چشم ، نیاز به ۳ جلسه هستش که تا ۸۰ درصد تیرگی کاملا برطرف میشه. 🌹
همچنین برای از بین بردن موهای زائد پیشنهاد اول ما دستگاه اسکلپیون هستش.

عارفه
عارفه
پاسخ به  کارشناس کلینیک
1400-04-27 13:33

با چه روشی خوبه تیرگی چشم از بین بره؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  عارفه
1400-04-27 17:30

سلام وقت بخیر
نیاز به سه جلسه مزوتراپی وایتنینگ هستش که فاصله جلساتش ۲۵ روز یکبار هست.

عارفه
عارفه
پاسخ به  کارشناس کلینیک
1400-04-28 09:39

برای گودی زیر چشم هم راه حل هست؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  عارفه
1400-04-29 15:07

سلام وقت بخیر
بله، برای از بین بردن گودی زیرچشم نیاز به تزریق فیلر هستش که علاوه بر پرکنندگی ، باعث روشن شدن اون هم میشه.

Afarin
Afarin
1400-04-25 11:35

سلام .میخوام لیزر موهای زائد پا انجام بدم .قبل از لیزر باید بیام تا اول دکتر ببینه و نظر بدن؟؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  Afarin
1400-04-26 12:16

سلام وقت بخیر
بله میتونین برای ویزیت با پزشک مراجعه کنین و بعد برای جلسه بعد لیزرتون رو شروع کنین.
ولی خیلی از افراد زمانیکه برای ویزیت مراجعه میکنن در همون جلسه لیزرشون رو انجام میدن ؛ چون فقط ویزیت پوست برای پزشک کفایت میکنه.

فاطمه
فاطمه
1400-04-20 20:07

میخواستم بدونم که آیا لیزر خونگی هم کار همون دستگاه لیزر موی زائد کلینیک رو انجام میده؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  فاطمه
1400-04-21 10:30

سلام وقت بخیر
قطعا دستگاه های لیزری که در مطب ها و کلینیک ها مورد استفاده قرار میگیرن تکنولوژی بسیار قوی دارن و از نظر عملکرد قابل مقایسه با دستگاه های خانگی نیستن.
البته این موضوع رو هم باید در نظر گرفت که هر دستگاه لیزری هم که در کلینیک ها مورد استفاده قرار میگیره قابل اعتماد نیست و باید راجع به هر دستگاهی تحقیق کافی بشه.

Asal
Asal
1400-04-18 16:00

سلام
بهترسن دستگاه لیزر موهای زائد چیه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  Asal
1400-04-19 11:34

سلام وقت بخیر
با توجه به اینکه دستگاه اسکلپیون دارای طول موج دایود و ۹۴۰ نانومتر هستش برای انواع تایپ پوستی موثر هست که همچنین با داشتن قدرت بسیار بالا و درد بسیار کم یکی از بهترین دستگاه های حال حاضر دنیا هستش.