پی آر پی مو (prp)

کلینیک زیبایی گلدن رویال یکی از مجهزترین مراکز انجام دهنده پی آر پی مو در نیاوران تهران می باشد. پی آر پی مو در این مرکز توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای با بهترین و با کیفیت ترین مواد انجام می شود.

ما در این مقاله بطور کامل به سوالات شما درمورد پی آر پی مو پاسخ داده ایم. با ما همراه باشید .

 

 

درمان ریزش مو با پی آر پی

 

 

پی آر پی مو چیست؟

پی آر پی مو (PRP) نام اختصاری درمان با «پلاسمای غنی از پلاکت» می باشد. پی آر پی با افزایش خون رسانی به پیاز مو و افزایش ضخامت مو سبب رشد طبیعی مو می شود. و آن را حفظ می کند. در برخی موارد درمان ریزش مو با پی آر پی با دیگر درمان ها و داروهای ریزش مو ترکیب می شود.

روش درمانی پی آر پی از دهه ۱۹۸۰ مورد استفاده قرار گرفته است. از پی آر پی برای درمان مشکلاتی مانند ترمیم تاندون ها ، رباط ها و عضلات آسیب دیده نیز استفاده می شود.

هنوز تحقیقات کافی برای اثبات موثر بودن PRP انجام نشده است. همچنین مشخص نیست که برای چه کسی – و تحت چه شرایطی – بهترین گزینه است.

اما از نظر نظری دلایل کافی برای استفاده از آن در ترمیم مو  وجود دارد در واقع به دلیل اینکه این روش نوظهور و در مراحل ابتدائی است شواهد بالینی برای تایید آن هنوز ضعیف است. بسته به دلیلی که فرد در حال ریزش مو است می توان تعیین کرد که چه گزینه درمانی به بهترین وجه با نیازهای او مطابقت دارد.

با این حال ، همه روش ها برای همه افراد مفید نیستند. از آنجا که درمان های مبتنی بر prp مو از مواد بیولوژیکی خود بیمار استفاده می کنند ، می توانند به طور موثری مشکلات مربوط به ریزش مو و برخی دیگر از بیماری ها را نیز برطرف کنند.

فیلم پی آر پی مو 

در این فیلم روش تزریق پی آر پی مو برای مراجعه کننده عزیز که به کلینیک زیبایی گلدن رویال مراجعه کردند را مشاهده می کنید. ما در این ویدیو بطور کامل درمورد روش پی آر پی مو برای شما عزیزان توضیح داده ایم.

 

روش پی آر پی مو

پلاسمای غنی شده از پلاکت یک روش درمانی طبیعی می باشد که از سلول های بنیادی متعلق به بدن خود فرد برای تسریع در رشد موها استفاده می شود. روش prp مو یک روش بسیار مؤثر در درمان ریزش مو جلو سر ، طاسی و کمک به پرپشت شدن موها می باشد.

مراحل انجام پی آر پی مو (PRP)

درمان ریزش مو با پی آر پی (prp مو) در سه مرحله انجام می گیرد

 مرحله اول

خون از بدن فرد استخراج می شود سپس خون استخراج شده با دستگاه مخصوصی اماده می شود

مرحله دوم

پس از حدود ده دقیقه  ، خون استخراج شده در دستگاه سانتریفیوژ به سه لایه تقسیم می شود:

 • پلاسمای خالی از پلاکت
 • پلاسمای غنی از پلاکت
 • سلول های قرمز خون
  

مرحله سوم

به پوست سر تزریق می شود و هر ۴-۶ ماه یکبار نیز تکرار درمان لازم است.

از پی آر پی مو یا پلاسمای خون غنی از پلاکت برای تجدید و تقویت موهای ضعیف و در معرض خطر ریزش استفاده می شود ، با این روش سلول ها به روشی طبیعی ترمیم می شوند. برای رشد مطلوب ، تراکم طبیعی مو و افزایش تراکم در مناطق کم مو ، ترکیبی از پی آر پی و کاشت مو توصیه می شود.

5 نکته ضروری قبل از انجام پی آر پی مو (PRP)

1-  قبل از prp مو حتماً لیست تمام داروهای مصرفی خود از جمله مکمل ها و گیاهان را به همراه موارد زیر به پزشکتان اطلاع دهید.

2-  یک هفته قبل از انجام پی آر پی از مصرف رقیق کننده های خون مانند مولتی ویتامین ها ، ویتامن آ و… پرهیز کنید.

3-  یک هفته قبل از انجام پی آر پی از استعمال سیگار و مصرف الکل یا مواد مخدر پرهیز کنید.

4-  چنانچه در حال انجام درمان هایی مانند بوتاکس پیشانی و یا لیزر موهای زائد صورت هستید به پزشک خود اطلاع دهید.

5- چند روز قبل از prp مو در معرض مستقیم خورشید قرار نگیرید.

عوارض پی آر پی مو (PRP)

پایه درمان پی آر پی استخراج خون از بدن خود فرد می باشد ، ابتلا به بیماری های مسری و واگیر یا واکنش آلرژیک انتظار نمی رود.

با این حال همانند درمان های دیگری که به روش تزریقی انجام می شود ، پی آر پی نیز عوارض جانبی به همراه خود دارد. عوارض پی ار پی در درمان ریزش مو می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • آسیب به رگهای خونی یا اعصاب
 • عفونت
 • کلسیفیکاسیون در نقاط تزریق
 • ایجاد اسکار

عوارض پی آر پی مو

همچنین این احتمال وجود دارد که به ماده بیهوشی استفاده شده در درمان واکنش منفی نشان دهید. اگر تصمیم دارید درمان پی آر پی را برای ریزش مو انجام دهید ، از قبل در مورد بیهوشی یا عدم بیهوشی با پزشک صحبت کنید.

پی آر پی برای اکثریت قریب به اتفاق افراد ایمن است ، اگر شما هر گونه اختلال در خون یا پلاکت دارید. ابتلا به عفونت های فعال یا ویروسی مانند زونا ، یا اگر تحت درمان با داروهای استروئید و رقیق کننده خون مانند کومادین هستید ، شما نباید درمان پی آر پی را انجام دهید.

مزایای پی آر پی مو (PRP)

1- از خون خود شخص استفاده می شود ، بنابراین لازم نیست نگران بیماری های عفونی و یا واگیردار باشید.

2-  اگر مقدار تزریق کم یا زیاد شود بی اثر و  بی خطر می باشد.

3 – لازم نیست نگران غیر استاندارد بودن و ناشناخته بودن محصول باشید.

4- هزینه پی آر پی مو بسیار کمتر از روش های دیگر می باشد.

تعداد جلسات پی آر پی مو (PRP)

برای درمان کامل prp مو ، حداقل ۳ تا ۵ جلسه برای اکثر بیماران توصیه می شود. اولین نتایج حتی پس از اولین جلسه قابل مشاهده هستند. زیرا غلظت سلولهای بنیادی ۳-۸ برابر بیشتر از حجم موجود در خون در کل بدن است. پس از جلسات دوم و سوم ، نتیجه تشدید می شود

بعد از سه جلسه اول ، موها ۶۰٪ نسبت به ناحیه قبل از درمان ، متراکم می شوند. اگر از نتیجه ناراضی باشید ، امکان جلسات بیشتر وجود دارد.

عکس پی آر پی مو

در نهایت ، همه اینها به شدت ریزش مو و ترکیب روش های درمانی دیگر بستگی دارد . محدودیتی در تعداد درمانهایی که فرد می تواند انجام دهد وجود ندارد. با این حال ، برای اینکه نتایج شما مدت طولانی تری داشته باشد ، باید هر سال پی آر پی مو را تکرار کنید.

چه کسانی برای انجام پی آر پی مناسب نمی باشند؟

افرادی که هر یک از بیماری های زیر را داشته باشند مناسب انجام پی آر پی نمی باشند.

 • عفونت های حاد یا مزمن
 • سرطان
 • بیماری مزمن کبدی
 • بیماری مزمن پوستی
 • بی ثباتی همودینامیکی
 • هیپوفیبرینوژنمی
 • اختلال متابولیک
 • سندرم های اختلال عملکرد پلاکت
 • اختلال سیستمیک
 • تعداد پلاکت پایین
 • بیماری تیرویید

آیا پی آر پی برای درمان ریزش مو موثر است؟

می توان گفت که پی آر پی می‌تواند ریزش مو را درمان کند و همچنین رشد طبیعی موها را تحریک می کند. در تاکنون تحقیقات بسیار زیادی برای جواب این سوال که آیا پی آر پی مو باعث درمان ریزش مو می‌شود یا نه؟ انجام شد و نتیجه یکی از مطالعات نشان داد که تزریق پی آر پی، ریزش موها را کاهش می دهد و باعث افزایش تراکم موها نیز شده است.

 

عکس قبل و بعد پی آر پی مو

در تصاویر زیر برخی از نمونه کارهای پکیج پی آر پی مو را  که در کلینیک زیبایی گلدن رویال با برترین و بروزترین مواد انجام شده است را مشاهده می کنید.

عکس قبل و بعد از پی آر پی مو

عکس قبل و بعد از پی آر پی مو

عکس پی آر پی مو

سن مناسب انجام پی آر پی مو (PRP)

مناسب بودن  شما برای درمان ریزش مو با پی ار پی موی سر باید توسط پزشک بررسی و آزمایش شود. درمان پی آر پی مستقل از سن و جنس است. هر بیماری که از ریزش مو رنج می برد می تواند از این روش درمانی استفاده کند. با این حال ، بیشتر معمول است که مردانی که در یک ناحیه سر ریزش شدید دارند ویا طاسی کامل از این روش استفاده می کنند.

همچنین بخوانید : درمان ریزش مو جلو سر برای آقایان و خانم ها

بیمارانی که دچار ریزش مو با فولیکول های سالم دست نخورده هستند ، به طور معمول کاندیداهای خوبی برای درمان ریزش مو با پی آر پی هستند. این بیماران ممکن است ریزش بیش از حد داشته باشند ، اما کاملاً طاس نیستند ، بنابراین هرچه زودتر شخص برای رفع ریزش موهای خود اقدم کند ، نتایج بهتری خواهد گرفت.

سن مناسب انجامپی آر پی مو

زنان و مردان هر دو می توانند از  روش پی آر پی مو استفاده کنند. با اینحال مردان هنگامی شروع به درمان می کنند دچار طاسی سر شده انددر حالی که زنان ریزش مو را یک وضعیت اضطراری  می دانند و معمولا بلافاصله به دنبال درمان می روند.

برای ریزش و نازک شدن مو در دوران بارداری که ۴۰ تا ۵۰ درصد زنان به آن مبتلا می شوند ، این روش درمانی ایده آل به نظر می رسد ، اما بهتر است صبر کنید تا بعد از زایمان برای انجام این روش اقدام کنید. با وجود اینکه این روش از خون خود شما استفاده می کند ، اما تحقیقات کافی برای تعیین اینکه آیا انجام پی آر پی در دوران بارداری بی خطر است یا نه ، انجام نشده است.

قیمت پی آر پی مو

هزینه انجام prp مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله:

 • موقعیت جغرافیایی و مکانی که  برای درمان به ان مراجعه می کنید
 • کیفیت و فناوری تجهیزاتی که بکار گرفته می شود
 • مواد مغذی که به پلاکت ها افزاوده می شود

بسیاری از طرح های بیمه ای ، پی آر پی مو را یک روش زیبایی می دانند و به همین دلیل هزینه های درمان را پوشش نمی دهد.  با اینکه هزینه پی آر پی مو کمتر از کاشت مو است در مقایسه با کاشت مو فقط ۶۰٪ موفقیت پی آر پی در درمان ریزش مو ضمانت می شود.

پرسش و پاسخ پی آر پی مو 

پی آر پی مو چند درصد جواب میده؟

بطور دقیق نمی توان درصد دقیقی گفت اما اگر جلسات پی آر پی مو را بطور کامل و منظم ادامه دهید حتما به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

پی آر پی مو بهتر است یا کاشت مو؟

کاشت مو به دلیل نتایج فوری خود محبوبیت کسب کرده است و پی آر پی یک گزینه غیر جراحی است که نیاز به صبر دارد . در مقابل هزینه پی آر مو نسبت به کاشت مو کمتر است.  پی آر پی درد کمتری نسب به کاشت مو دارد. همچنین موهای تحریک شده توسط پی آر پی طبیعی تر به نظر می رسند.

آیا پی آر پی مو سرطانزاست؟

خیر . چون از خون افراد برای پی آر پی مو استفاده می شود پس هیچگونه بیماری وارد بدن فرد نمی شود و همچنین طی تحقیقاتی که بر روی این روش انجام شده به چنین مسئله ای برخورد نکردند پس با خیال راحت می توانید پی آر پی مو انجام دهید.

فیلم رضایت مشتری از پی آرپی موی سر در کلینیک گلدن رویال

انجام خدمات حرفه ای پی آر پی مو (PRP) در کلینیک گلدن رویال

کلینیک زیبایی گلدن رویال با بهره گیری از جدیدترین دستگاه های پیشرفته و پزشکان خدمات پی آرپی و مزوتراپی را در جهت تقویت مو به صورت کاملا حرفه ای انجام می دهد.

در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام پی آر پی مو برای خانم ها توسط پزشک متخصص خانم و برای آقایان توسط پزشک متخصص آقا انجام می گیرد.

عکس پی آر پی مو

 

سایر خدمات کلینیک زیبایی گلدن رویال عبارتند از خدمات زیبایی پوست و مو از جمله پی آر پی مو ، لیزر موهای زائد مردان و خانم ها ، لیزر بیکینی ، پاکسازی پوست ، بوتاکس دیسپورت ، مزوتراپی مو و …
لطفا برای ویزیت و مشاوره با متخصصین گلدن رویال از طریق شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ و یا گزینه واتساپ در انتهای صفحه اقدام نمایید.

و در پایان بخاطر داشته باشید  که تزریق پی آر پی مو  در پوست سر می تواند آلوپسی آندروژنیک یا طاسی مردان را درمان کند. مشکلات پیچیده طاسی ممکن است تا ۶ ماه به درمان های ماهانه نیاز داشته باشد. انجام این روش در یک کلینیک زیبایی معتبر و توسط متخصص نتایج مطلوبی بدست می دهد.

نظرات کاربران
guest
59 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امین
امین
1401-12-14 23:09

من یک ساله که کاشت مو داشتم و شش بار هم مزوتراپی انجام دادم و آخرین تقویت رو دکتر کاشت ، پی آرپی انجام دادن ولی دیگه دکتر گفتن کافیه نیازی به ادامه ندارم ولی من چون موهام خیلی نازک و چربی و به خاطر کار صنعتی دوبار بشورم مجبورم روند تقویت رو پیش بگیرم به نظرتون فرق بین مزو با پی‌آرپی چیه آیا پی‌آرپی رو دنبال کنم و چندماه فاصله پشتش باشه

رفیع محبوب
رفیع محبوب
1401-09-29 19:19

قیمت سه جلسه چقد میشه.؟

avaz
avaz
1400-11-07 09:52

سلام هزینه پی آر پی مو در 3 جلسه تقریبا چقدر میشه؟

هدیه
هدیه
1400-11-05 09:33

برای درمان ریزش مو بعد از کرونا این روش جواب میده؟

حسین
حسین
1400-10-14 10:16

سلام. من بدنم عفونت ا=داشت که باعث ریزش موهام شد .الان عفونتم خوب شده و موهام همچنان کم پشت مونده . prp مو خوبه انجام بدم؟

سارا
سارا
1400-10-11 09:35

سلام. من ی مدت کرم مو برای موهام استفاده میکردم موهام ریزش گرفته کرم مو روگذاشتن کنار اما ریزش قطع نشده . چکار باید انجام بدم تا ریزش م قطع بشه ممنون میشم راهنماییم کنید.

ali
ali
1400-09-28 09:29

سلام. برای انجام prp از خون خودمون مواد تهیه میشه درسته؟ منکه کم خونی دارم نمیتونم prp انجام بدم؟

خسرو
خسرو
1400-09-24 09:20

سلام. موهای سرم بدلیل ریزش خیلی کم پشت شده .به کاشت مو فکر میکردم اما الان مقالتون رو خوندم متوجه شدم که پی آر پی هم اوکیه. میتونم پی آر پی انجام بدم؟

آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط خسرو