پی آر پی مو چیست؟ پی آر پی مو یا پلاسمای غنی از پلاکت ، برای ترمیم رشد مو استفاده می شود. این ماده به پوست سر تزریق می شود ، در آنجا سلول های موجود در فولیکول ها را تحریک می کند تا رشد مو را تقویت کند و به موهای موجود حجم می دهد.

پی آر پی مو (prp)

پی آر پی با افزایش خون رسانی به پیاز مو و افزایش ضخامت مو سبب رشد طبیعی مو می شود و آن را حفظ می کند. در برخی موارد درمان ریزش مو با پی آر پی با دیگر درمان ها و داروهای ریزش مو ترکیب می شود.

روش درمانی پی آر پی از دهه ۱۹۸۰ مورد استفاده قرار گرفته است. از پی آر پی برای درمان مشکلاتی مانند ترمیم تاندون ها ، رباط ها و عضلات آسیب دیده نیز استفاده می شود.

هنوز تحقیقات کافی برای اثبات موثر بودن PRP انجام نشده است. همچنین مشخص نیست که برای چه کسی – و تحت چه شرایطی – بهترین گزینه است. اما از نظر نظری دلایل کافی برای استفاده از آن در ترمیم مو  وجود دارد در واقع به دلیل اینکه این روش نوظهور و در مراحل ابتدائی است شواهد بالینی برای تایید آن هنوز ضعیف است. بسته به دلیلی که فرد در حال ریزش مو است می توان تعیین کرد که چه گزینه درمانی به بهترین وجه با نیازهای او مطابقت دارد.

درمان ریزش مو با پی آر پی

با این حال ، همه روش ها برای همه افراد مفید نیستند. از آنجا که درمان های مبتنی بر پی آر پی از مواد بیولوژیکی خود بیمار استفاده می کنند ، می توانند به طور موثری مشکلات مربوط به ریزش مو و برخی دیگر از بیماری ها را نیز برطرف کنند.

مراحل انجام پی آر پی مو (PRP)

درمان ریزش مو با پی آر پی در سه مرحله انجام می گیرد

 مرحله اول

خون از بدن فرد استخراج می شود سپس خون استخراج شده با دستگاه مخصوصی اماده می شود

مرحله دوم

پس از حدود ده دقیقه  ، خون استخراج شده در دستگاه سانتریفیوژ به سه لایه تقسیم می شود:

 • پلاسمای خالی از پلاکت
 • پلاسمای غنی از پلاکت
 • سلول های قرمز خون
   

مرحله سوم

به پوست سر تزریق می شود و هر ۴-۶ ماه یکبار نیز تکرار درمان لازم است.

از پی آر پی مو یا پلاسمای خون غنی از پلاکت برای تجدید و تقویت موهای ضعیف و در معرض خطر ریزش استفاده می شود ، با این روش سلول ها به روشی طبیعی ترمیم می شوند. برای رشد مطلوب ، تراکم طبیعی مو و افزایش تراکم در مناطق کم مو ، ترکیبی از پی آر پی و کاشت مو توصیه می شود.

5 نکته ضروری قبل از انجام پی آر پی مو (PRP)

1-  قبل از عمل حتماً لیست تمام داروهای مصرفی خود از جمله مکمل ها و گیاهان را به همراه موارد زیر به پزشکتان اطلاع دهید.

2-  یک هفته قبل از انجام پی آر پی از مصرف رقیق کننده های خون مانند مولتی ویتامین ها ، ویتامن آ و… پرهیز کنید.

3-  یک هفته قبل از انجام پی آر پی از استعمال سیگار و مصرف الکل یا مواد مخدر پرهیز کنید.

4-  چنانچه در حال انجام درمان هایی مانند بوتاکس پیشانی و یا لیزر موهای زائد صورت هستید به پزشک خود اطلاع دهید.

5- چند روز قل از انجام پی آر پی مو در معرض مستقیم خورشید قرار نگیرید.

عوارض پی آر پی مو (PRP)

پایه درمان پی آر پی استخراج خون از بدن خود فرد می باشد ، ابتلا به بیماری های مسری و واگیر یا واکنش آلرژیک انتظار نمی رود.

با این حال همانند درمان های دیگری که به روش تزریقی انجام می شود ، پی آر پی نیز عوارض جانبی به همراه خود دارد. عوارض پی ار پی در درمان ریزش مو می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • آسیب به رگهای خونی یا اعصاب
 • عفونت
 • کلسیفیکاسیون در نقاط تزریق
 • ایجاد اسکار

عوارض پی آر پی مو

همچنین این احتمال وجود دارد که به ماده بیهوشی استفاده شده در درمان واکنش منفی نشان دهید. اگر تصمیم دارید درمان پی آر پی را برای ریزش مو انجام دهید ، از قبل در مورد بیهوشی یا عدم بیهوشی با پزشک صحبت کنید.

پی آر پی برای اکثریت قریب به اتفاق افراد ایمن است ، اگر شما هر گونه اختلال در خون یا پلاکت دارید. ابتلا به عفونت های فعال یا ویروسی مانند زونا ، یا اگر تحت درمان با داروهای استروئید و رقیق کننده خون مانند کومادین هستید ، شما نباید درمان پی آر پی را انجام دهید.

مزایای پی آر پی مو (PRP)

1- از خون خود شخص استفاده می شود ، بنابراین لازم نیست نگران بیماری های عفونی و یا واگیردار باشید.

2-  اگر مقدار تزریق کم یا زیاد شود بی اثر و  بی خطر می باشد.

3 – لازم نیست نگران غیر استاندارد بودن و ناشناخته بودن محصول باشید.

4- هزینه پی آر پی مو بسیار کمتر از روش های دیگر می باشد.

تعداد جلسات پی آر پی مو (PRP)

برای درمان کامل ، حداقل ۳ تا ۵ جلسه برای اکثر بیماران توصیه می شود. اولین نتایج حتی پس از اولین جلسه قابل مشاهده هستند. زیرا غلظت سلولهای بنیادی ۳-۸ برابر بیشتر از حجم موجود در خون در کل بدن است. پس از جلسات دوم و سوم ، نتیجه تشدید می شود

بعد از سه جلسه اول ، موها ۶۰٪ نسبت به ناحیه قبل از درمان ، متراکم می شوند. اگر از نتیجه ناراضی باشید ، امکان جلسات بیشتر وجود دارد.

مزایای پی آر پی (PRP) مو

در نهایت ، همه اینها به شدت ریزش مو و ترکیب روش های درمانی دیگر بستگی دارد . محدودیتی در تعداد درمانهایی که فرد می تواند انجام دهد وجود ندارد. با این حال ، برای اینکه نتایج شما مدت طولانی تری داشته باشد ، باید هر سال پی آر پی مو را تکرار کنید.

چه کسانی برای انجام پی آر پی مناسب نمی باشند

افرادی که هر یک از بیماری های زیر را داشته باشند مناسب انجام پی آر پی نمی باشند.

 • عفونت های حاد یا مزمن
 • سرطان
 • بیماری مزمن کبدی
 • بیماری مزمن پوستی
 • بی ثباتی همودینامیکی
 • هیپوفیبرینوژنمی
 • اختلال متابولیک
 • سندرم های اختلال عملکرد پلاکت
 • اختلال سیستمیک
 • تعداد پلاکت پایین
 • بیماری تیرویید

سن مناسب انجام پی آر پی مو (PRP)

مناسب بودن  شما برای درمان ریزش مو با پی آر پی باید توسط پزشک بررسی و آزمایش شود. درمان پی آر پی مستقل از سن و جنس است. هر بیماری که از ریزش مو رنج می برد می تواند از این روش درمانی استفاده کند. با این حال ، بیشتر معمول است که مردانی که در یک ناحیه سر ریزش شدید دارند ویا طاسی کامل از این روش استفاده می کنند.

بیمارانی که دچار ریزش مو با فولیکول های سالم دست نخورده هستند ، به طور معمول کاندیداهای خوبی برای درمان ریزش مو با پی آر پی هستند. این بیماران ممکن است ریزش بیش از حد داشته باشند ، اما کاملاً طاس نیستند ، بنابراین هرچه زودتر شخص برای رفع ریزش موهای خود اقدم کند ، نتایج بهتری خواهد گرفت.

سن مناسب انجامپی آر پی مو

زنان و مردان هر دو می توانند از  روش پی آر پی مو استفاده کنند. با اینحال مردان هنگامی شروع به درمان می کنند دچار طاسی سر شده انددر حالی که زنان ریزش مو را یک وضعیت اضطراری  می دانند و معمولا بلافاصله به دنبال درمان می روند.

برای ریزش و نازک شدن مو در دوران بارداری که ۴۰ تا ۵۰ درصد زنان به آن مبتلا می شوند ، این روش درمانی ایده آل به نظر می رسد ، اما بهتر است صبر کنید تا بعد از زایمان برای انجام این روش اقدام کنید. با وجود اینکه این روش از خون خود شما استفاده می کند ، اما تحقیقات کافی برای تعیین اینکه آیا انجام پی آر پی در دوران بارداری بی خطر است یا نه ، انجام نشده است.

فیلم پی آر پی مو

در این بخش توجه شما عزیزان را به فیلم مراجعه کننده عزیز جهت انجام پی آر پی مو در کلینیک زیبایی گلدن رویال جلب می کنیم.

تفاوت کاشت مو و پی آر پی مو چیست ؟

کاشت مو به دلیل نتایج فوری خود محبوبیت کسب کرده است و پی آر پی یک گزینه غیر جراحی است که نیاز به صبر دارد . در مقابل هزینه پی آر مو نسبت به کاشت مو کمتر است.  پی آر پی درد کمتری نسب به کاشت مو دارد. همچنین موهای تحریک شده توسط پی آر پی طبیعی تر به نظر می رسند.

تعداد جلسات پی آر پی مو (PRP)

برای درمان کامل ، حداقل ۳ تا ۵ جلسه برای اکثر بیماران توصیه می شود. اولین نتایج حتی پس از اولین جلسه قابل مشاهده هستند. زیرا غلظت سلولهای بنیادی ۳-۸ برابر بیشتر از حجم موجود در خون در کل بدن است. پس از جلسات دوم و سوم ، نتیجه تشدید می شود

بعد از سه جلسه اول ، موها ۶۰٪ نسبت به ناحیه قبل از درمان ، متراکم می شوند. اگر از نتیجه ناراضی باشید ، امکان جلسات بیشتر وجود دارد.

تعداد جلسات پی آر پی مو

در نهایت ، همه اینها به شدت ریزش مو و ترکیب روش های درمانی دیگر بستگی دارد . محدودیتی در تعداد درمانهایی که فرد می تواند انجام دهد وجود ندارد. با این حال ، برای اینکه نتایج شما مدت طولانی تری داشته باشد ، باید هر سال پی آر پی مو را تکرار کنید.

قیمت پی آر پی مو

هزینه انجام پی آر پی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله:

 • موقعیت جغرافیایی و مکانی که  برای درمان به ان مراجعه می کنید
 • کیفیت و فناوری تجهیزاتی که بکار گرفته می شود
 • مواد مغذی که به پلاکت ها افزاوده می شود

بسیاری از طرح های بیمه ای ، پی آر پی مو را یک روش زیبایی می دانند و به همین دلیل هزینه های درمان را پوشش نمی دهد.  با اینکه هزینه پی آر پی مو کمتر از کاشت مو است در مقایسه با کاشت مو فقط ۶۰٪ موفقیت پی آر پی در درمان ریزش مو ضمانت می شود.

فیلم رضایت مشتری از پی آرپی موی سر در کلینیک گلدن رویال

انجام خدمات حرفه ای پی آر پی مو (PRP) در کلینیک گلدن رویال

کلینیک زیبایی گلدن رویال با بهره گیری از جدیدترین دستگاه های پیشرفته و پزشکان مجرب خدمات پی آرپی و مزوتراپی را در جهت تقویت مو به صورت کاملا حرفه ای انجام می دهد.

در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام پی آر پی مو برای خانم ها توسط پزشک متخصص خانم و برای آقایان توسط پزشک متخصص آقا انجام می گیرد.

نمونه کار مزوتراپی مو

 

سایر خدمات کلینیک زیبایی گلدن رویال عبارتند از : خدمات زیبایی پوست و مو از جمله پی آر پی مو ، لیزر موهای زائد مردان و خانم ها ، لیزر بیکینی ، پاکسازی پوست ، بوتاکس دیسپورت ، مزوتراپی مو و …
لطفا برای ویزیت و مشاوره با متخصصین گلدن رویال از طریق شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ و یا گزینه واتساپ در انتهای صفحه اقدام نمایید.

و در پایان بخاطر داشته باشید  که تزریق پی آر پی مو  در پوست سر می تواند آلوپسی آندروژنیک یا طاسی مردان را درمان کند. مشکلات پیچیده طاسی ممکن است تا ۶ ماه به درمان های ماهانه نیاز داشته باشد. انجام این روش در یک کلینیک زیبایی معتبر و توسط متخصص نتایج مطلوبی بدست می دهد.

نظرات کاربران
guest
7 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
ازاد
ازاد
1400-04-29 14:17

سلام وقت بخیر
هزینه ش رو میفرمایین

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  ازاد
1400-04-29 15:11

سلام وقت بخیر
جهت اطلاع از هزینه ها ، یا میتونین با شماره های مجموعه تماس بگیرید. یا از طریق ایکون سبز رنگ داخل واتزاپ پیام بگذارید یا از طریق دایرکت اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
1399-11-02 17:11

سلام وقت بخير
مدت ٢٠ رو مي شود كه به روش fue كاشت موي انجام داده ام ، داكتر معالجم برايم توصيه كرده كه ٤ جلسه پي ارپي را در يك ماه يعني در ماه اول انجام دهم سوال من اين است كه انجام ٤ جلسه پي ار پي در يك ماه ضرر دارد يا خير؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  کاربران ناشناس
1399-11-04 19:47

سلام وقت بخیر
وقتی پزشک معالج این کار رو توصیه کردن حتما باید انجام بشه🌹

Hesam
Hesam
1399-02-01 01:18

سلام و وقت بخیر.
ضمانتی هم بابت تاثیر پی آرپی هست؟ ممکنه که مثلا روی یه نفر تاثیر نذاره؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  Hesam
1399-02-28 15:17

درکارهای پزشکی و زیبایی امکان دادن تضمین نیستش. این رو در نظر داشته باشید که پی ار پی وضعیت موی شمارو در هر حالتی که هستش بسیار بهتر خواهد کرد.