برداشتن خال و زگیل

کلینیک زیبایی گلدن رویال یکی از مراکز تخصصی در زمینه برداشتن خال و زگیل می باشد . این کلینیک با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان با پزشک متخصص پوست  و کادری مجرب انواع خال و زگیل در صورت و بدن را بدون هیچگونه عوارض جانبی ریمو می کند.

 

برداشتن خال و زگیل

 

 

خال چیست؟

بیش‌تر انواع تغییر رنگ پوست خال نامیده می‌شود. خال‌ها به دو نوع مادرزادی و اکتسابی تقسیم می‌شوند. رنگ خال را سلول‎های رنگدانه‌دار پوستی (ملانوسیت) به‌وجود می‌آورند که تجمع خوش‌خیم سلول‌های ملانوسیتی، خالی به همین نام ایجاد می‌کند. انواع مشهورتر خال عبارتند از:

 • خال بکر Becker
 • خال اسپیلوس Spilus
 • خال آبی
 • خال اسپیتز Spitz
 • خال دیسپلاستیک
 • تعداد خال‌ها تا حدود 30 سالگی در افراد افزایش می‌یابد و به طور میانگین افراد بزرگسال حدود 25 خال در بدن خود دارند.

زگیل چیست؟

عفونت ویروسی با غشاهای مخاطی در لایه‌ی فوقانی پوست که منجر به رشد غیر سرطانی پوست می‌شود را زگیل می‌نامند.
در یک تقسیم‌بندی کلی انواع زگیل عبارتند از:

 • زگیل معمولی
 • زگیل مسطح
 • زگیل پا (زگیل موزاییکی)
 • زگیل تناسلی

توجه داشته باشید که زگیل می‌تواند به‌طور مستقیم یا از طریق اشیاء آلوده از شخصی به شخص دیگر منتقل شود.

در ارتباط با مواردی هم‌چون رفع خال و زگیل، مرحله‌ی بررسی و تشخیص از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. زیرا به عنوان مثال، تشخیص غلط در مورد یک تومور ریز و تشبیه آن به خال و اقدام به رفع آن می‌تواند موجب عود مجدد و مشکلات بعدی گردد!

برداشتن خال

همچنین در مورد رفع خال و زگیل، قدرت و ظرافت دستگاه مورد استفاده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، به عنوان مثال سلول‌های موجود در کنار‌ه‌‌های خال، بی‌رنگ بوده و شما قادر به مشاهده‌ی آن نیستید و لازم است که با مهارت و با استفاده از قابلیت دستگاه‌های استاندارد به درستی اقدام به برداشتن مقداری از حاشیه‌ی به ظاهر سالم خال نیز نمود، در غیر این صورت احتمال عود مجدد خال وجود خواهد داشت.

توجه داشته باشید که فقدان مهارت لازم و عدم استفاده از دستگاه باکیفیت، انجام موفقیت‌آمیز برداشتن خال و زگیل را با مشکل روبرو خواهد کرد.

درمان کک و مک پوست صورت و بدن

استفاده از لیزر راه درمان قطعی کک مک است چون بوسیله نور لیزر رنگ دانه های ملانین که موجب بروز کک مک می شوند از بین میروند.کرم های ضد کک مک و لایه بردارهای ضعیف تا حدی در کمرنگ شدن لکه ها موثر است اما باید برای انتخاب هرنوع کرم با پزشک مشورت کنید.

در دوران لیزر درمانی برای انتخاب کرم ضد آفتاب با نظر پزشک معالج این کار را انجام دهید.
لازم به یاد اوری است که علاوه بر نور آفتاب و ژنتیک و نوع پوست فرد تغییرات هورمونی مثل دوران رشد مثلا بلوغ یا در بارداری ، استرس ، بی خوابی ، هم در بروز کک و مک تاثیر دارند.

در ضمن نکته مهم در مورد لیزر درمانی کک ومک و سایر لکه های پوستی لازم است جلسه اول تست درمانی شود بدین معنی که یک منطقه از صورت که دچار لک هست با انرژی های متفاوت لیزر شود و درصورتی که بعد از یک ماه نتیجه لیزر حوب بود سایر مناطق مبتلا هم لیزر شود و نهایتا تعداد جلسات لازم برای لیزر درمانی موثر دو تا سه جلسه ( هر ماه یکبار ) می باشد.

نحوه برداشتن خال صورت

پزشک مورد نظر باید با انواع خال و زگیل آشنایی داشته باشد اگر به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید و پزشک متخصص خال صورت شما را معاینه کند به راحتی میتواند برای برداشتن خال شما اقدام کند.

دستگاه پلاسما بن ، نوع خاصی از گاز که دارای انرژی الکتریکی است را برای کار در سراسر پوست از اپیدرم تا عمق درم استفاده می کند. پلاسما فرآیندی به نام تصعید ایجاد می کند که یک ماده جامد را به گاز تبدیل می کند ، بنابراین برای برداشتن خال و زگیل ، برچسب های پوستی در عرض چند دقیقه نتیجه می دهد. هیچ گرمی به بافتهای اطراف منتقل نمی شود و بنابراین هیچ آسیبی به بقیه پوست وارد نمی شود.

از پلاسما برای از بین بردن خال ها ، برچسب های پوستی و زگیل هایی استفاده می شود که یا به دلیل مالش لباس و گیر افتادن آنها ناخوشایند است یا از نظر ظاهری و زیبایی ناراحت کننده هستند. خال ها باید قبل از برداشتن توسط G.P بررسی شوند.

پس از مشاوره و توضیح دقیق  ، ناحیه مورد درمان تمیز می شود.  و سپس از بی حس کننده موضعی روی پوست استفاده می شود.

پس از درمان کمی میکرو پوسته قهوه ای تیره در محل درمان دیده می شود که پس از تقریباً 5 روز پوسته پوسته شده و از بین می رود. شما باید آماده باشید تا پوست شما به دلیل گرمای ایجاد شده کمی صورتی شده و در برخی مناطق پف ایجاد می کند. این علائم معمولاً کوتاه مدت هستند.

بهترین روش برای برداشتن خال صورت و برداشتن زگیل

بهترین روش برداشتن خال صورت جراحی با لیزر می باشد که برای خالبرداری ، جراحت یا زخم را به همراه نخواهد داشت. این روش بدون درد می باشد . توجه داشته باشید که اگر شما در حال انجام عمل های زیبایی دیگری نظیر لیزر موهای زائد و … هستید نباید همزمان با حذف خال باشد.

عکس قبل و بعد از برداشتن خال و زگیل

در تصویر زیر عکس قبل و بعد برداشتن خال صورت از مراجعه کننده عزیز به کلینیک زیبایی گلدن رویال را مشاهده می کنید.

برداشتن خال و زگیل فوری

برای برداشتن چه نوع خال هایی لیزر مناسب می باشد؟

در مورد خال های صاف و قهوه ای یا سیاه رنگ روش لیزر مناسب می باشد . در روش لیزر درمانی برای برداشتن کامل خال معمولا بین یک تا سه جلسه درمان نیازاست . استفاده از لیزر درمانی برای برداشتن خال ، در مورد خال های بسیار بزرگ یا خال هایی که از پوست بیرون زده اند گزینه ی مناسبی نمی باشد .

بهترین روش برداشتن خال صورت چیست؟

روش برداشتن خال صورت با لیزر

روش خالبرداری صورت با لیزر یکی از روش های مورد توصیه است . در این روش از نور لیزر برای برداشتن خال سطحی صورت استفاده می شود ، برای این کار نور به طور مستقیم به خال تابیده می شود تا آن را گرم کند و در نهایت آن را بترکاند. این روش بدون درد است، در آن به برش پوست یا بخیه نیازی نمی باشد و بخاطر همین خطر ایجاد جای زخم در این روش کمتر می باشد .

توصیه به استفاده از روش رفع خال صورت با لیزر برای بعضی از خال ها نسبت به خال های دیگر بیشتر است . استفاده از این روش برای خال های سطحی و تازه بوجود آمده و همچنین خال هایی با قطر کوچک و صاف گزینه ی مناسبی است . استفاده از روش لیزر برای حذف خال در مورد خال های قدیمی یا خال های برجسته و برآمده چندان قابل توصیه نیست .

همچنین این روش برای خال هایی غیر معمولی که توسط پزشک معاینه نشده اند ، توصیه نمی شود . برای حذف خال با روش لیزر برای بی حس کردن ناحیه ی مورد نظر از یک داروی بیهوشی استفاده می شود . سپس با تابش یک پرتو لیزر بر خال رنگدانه قهوه ای رنگ کاهش یافته و از بین می رود . مدت زمان این روش به میزان بزرگی و شدت خال بستگی دارد.

این روش درد کمتری دارد ، و یا می توان گفت بدون درد می باشد . برخی از بیماران درد شدیدی را در یک لحظه ی تابانیدن نور احساس کرده اند ، و برخی دیکر احساسی شبیه به برخورد یک کش پلاستیکی به پوست را داشته اند .

از نور لیزر برای برداشتن رنگ دانه های موجود در خال استفاده می شود. بعد از انجام این کار ، رنگ دانه های خال توسط سیستم درمان طبیعی بدن از بین می روند. به این ترتیب زخم ایجاد شده روی خال ، با گذشت زمان ترمیم شده و محو می شود.

برداشتن خال و زگیل با لیزر

قرمزی ناحیه ی مورد نظر پس از درمان طبیعی است . و یک پوست زخم در محل خال ایجاد می شود ، که بعد از گذشت چند هفته برطرف می شود توصیه می شود که از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کنید ، چرا که پوست پوست جدید زیر خال بسیار حساس و ملتهب است ، و به مدت یک ماه و نیم پس از برداشن خال از کرم ضد آفتاب استفاده کنید . برای برداشتن کامل خال به چندین جلسه لیزردرمانی نیاز است.

عمل جراحی لیزر برای ریمو کردن خال صورت ، معمولاً بی خطر و ایمن است و احتمال ایجاد زخم و جراحت به خاطر آن حداقل است (در حدود ۱ درصد). احساس درد این عمل جراحی به آستانه درد بیمار بستگی دارد دارد. به گونه ای که برخی از افراد درد ناچیزی همچون برخورد یک کش پلاستیکی به پوست را احساس می کنند .

برداشتن خال روی بینی

برداشتن خال روی بینی نیز مانند دیگر قسمت های صورت و بدن می باشد . برای برداشتن خال روی بینی اول توسط پزشک متخصص معاینه می شوید و بعد از تشخیص نوع خال روی بینی شما ، پزشک متخصص تصمیم می گیرد که آیا این نوع خال را میتوان ریمو کرد یا خیر و سپس برای برداشتن خال روی بینی اقدام کرد.

مزایا و عوارض برداشتن خال صورت با لیزر

برداشتن خال صورت با لیزر مزایا و عوارضی دارد که ما در این بخش به آنها اشاره کرده ایم:

مزایای ریمو کردن خال با لیزر

استفاده از روش لیزر درمانی برای ریمو کردن خال دارای یکسری مزیت هایی است ، از جمله اینکه این روش یک روش درمانی غیر تهاجمی است. چرا که این روش نیازی به ایجاد شکاف یا سوزاندن پوست ندارد ، و خطر ایجاد عفونت در روش برداشتن خال با لیزر بسیار کم است .

همچنین پرتوی لیزر توانایی نفوذ به نقاطی از بدن همچون صورت یا بینی را دارد ، درمان این نقاط با استفاده از سایر روش های دیگر ممکن است ، دشوار باشد. مزیت دیگری که این روش دارد ، این است که می توان چند خال را در طول یک جلسه درمانی برداشت .

عوارض برداشتن خال صورت با لیزر

معمولا از عوارض خالبرداری با لیزر ملتهب شدن پوست می باشد اما اغلب بعد از گذشت چند هفته بهبود می‌یابد. از مشکلات اصلی رفع خال با لیزر عدم نفوذ به نقاط عمیق پوست است .

از این رو استفاده از این روش فقط برای مسطح کردن خال های گوشتی موجود در سطح پوست مناسب است . در نتیجه اگر خال گوشتی بیمار دارای ریشه های عمیق باشد ، از لیزر درمانی برای حذف خال صورت نمی توان استفاده کرد.

 عوارض برداشتن خال با پلاسما

برداشتن خال با پلاسما هیچگونه عوارضی را بدنبال ندارد و بدون هیچگونه خونریزی و درد خال صورت و بدن را ریمو می کند.

برداشتن خال سطحی صورت

خال های سطحی از دسته خال های بی ضرر می باشند و معمولا دو سال بعد از متولد شدن بر روی صورت بوجود می آیند. خال های سطحی، نوعی از سلول‌های خال هستند که به شکل پاپول‌های ریزی در کنار هم قرار دارند و رنگ آنها از قهوه‌ای کمرنگ تا قهوه ای پررنگ می باشد. برای ریمو کردن خال های سطحی می توان از دستگاه لیزر پلکسر استفاده کرد.

مراقبت های بعداز برداشتن خال و زگیل با پلاسما پن

برای 48 ساعت اول پس از درمان باید مراحل زیر را انجام دهید تا پوست خود را با دقت درمان کنید و به بهبود آن کمک کنید:

 • به بهداشت توجه ویژه ای داشته باشید و از لمس ناحیه تحت درمان خودداری کنید
 • ناحیه تحت درمان را خشک نگه دارید
 • از کرم و عطر برروی ناحیه استفاده نکنید
 • از ورزش بیش از حد و هر چیزی که باعث تعریق می شود خودداری کنید
 • از پوست خود در برابر آفتاب با ضد آفتاب محافظت کنید و حداقل 48 ساعت از قرار گرفتن در معرض آفتاب جلوگیری کنید
 • از قرار گرفتن در دمای شدید مانند سونا ، اتاق بخار ، تختخواب آفتاب و غیره خودداری کنید.

در این روش درمانی به هیچ وجه از جراحی با تیغ و برش خبری نیست و این عمل با استفاده از دستگاه پلاسما پن تنها قسمت سطحی از پوست مورد نظر توسط پلاسما به سرعت از حالت جامد به گاز تبدیل می گردد و آن قسمت از پوست که دچار افتادگی ، خال و لک و… شده است درمان می گردد .

برداشتن خال با لیزر درد دارد ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت خیر . برداشتن خال اگر در کلینیک زیبایی تخصصی زیر نظر پزشک متخصص و تیم حرفه ای انجام شود از کرم بی حس کننده استفاده می شود که هیچ دردی را بهمراه نخواهد داشت.

پماد بعد از برداشتن خال صورت

خیلی از افراد فکر می کنند پس از برداشتن خال صورت نیاز به مراقبت نیست اما باید به این موضوع توجه کرد که پس از برداشتن خال شما ، پزشک متخصص بعد از برداشتن خال صورت ، برای شما یک پماد تجویز می کنند که پس از گذشت یک مدت کوتاه جای خال از بین میرود.

قیمت برداشتن خال با لیزر

قیمت برداشتن خال صورت و بدن هزینه برداشتن خال به عوامل متعددی از جمله تعداد و نوع خال ، تعداد جلسات ، کلینیک زیبایی و … بستگی دارد که بطور دقیق نمی توان گفت هزینه برداشتن خال چقدر می باشد.

دکتر خوب برای برداشتن خال صورت

کلینیک گلدن رویال واقع در نیاوران تهران یکی از مراکزی می باشد که از بهترین روش برای برداشتن خال صورت استفاده می کند. در این کلینیک پزشکان متخصص پوست و مو مشغول بکار هستند و با خیال راحت شما می توانید برای برداشتن خال وزگیل به کلینیک گلدن رویال مراجعه نمایید.

برداشتن خال و زگیل با لیزر در کلینیک زیبایی گلدن رویال

در صورتیکه به دنبال راه حل اساسی برای از بین بردن خال و یا زگیل خود می گردید، تیم حرفه ای کلینیک زیبایی گلدن رویال در خدمت شما می باشد. لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت، با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید

برداشتن خال و زگیل

لیست برخی خدمات کلینیک زیبایی گلدن رویال: لیزر موهای زائد ، لیزر بیکینی ،  بوتاکس ، جوانسازی پوست ،  مزوتراپی مو ، هایفوتراپی صورت ، پاکسازی پوست ، لیزر موهای زائد آقایان و …

نظرات کاربران
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مژده
مژده
1400-04-28 11:48

سلام .عوارض برداشتن خال صورت چیه؟