هایفوتراپی غبغب هزینه، مزایا و ماندگاری هایفو

هایفوتراپی غبغب یکی از روش های موثر و بدون بیهوشی است که افتادگی پوست و تجمع چربی ناحیه گردن را از بین می برد. در این روش از داروی بیهوشی و تیغ جراحی استفاده نمی شود و به همین دلیل بسیاری از افراد به استفاده از این روش رغبت نشان می دهند. روش مذکور مدرن و کم خطر است و با استفاده از امواج فراصوت شل شدگی های خفیف پوست و چربی ها را برطرف می کند. به این ترتیب زیبایی و شادابی به چهره فرد بازگردانده می شود.

هایفوتراپی غبغب چیست؟

هایفوتراپی غبغب یک روش آسان و بدون درد است که با کمک امواج فراصوت یا اولتراسوند، مشکلات افتادگی پوست و تجمع چربی ناحیه گردن را از بین می برد.

در اغلب افراد به جهت افزایش سن یا اضافه وزن و در برخی موارد به علل ژنتیکی، شل شدگی و افتادگی پوست و گاهی تجمع چربی به نام غبغب در گردن و زیر چانه ایجاد می شود.

به وجود آمدن غبغب زیبایی و جوانی چهره فرد را تحت الشعاع قرار داده و معمولا افراد از وجود آن احساس ناخوشایندی دارند. تا چند سال پیش تنها راه حل برای برطرف کردن غبغب، عمل جراحی همراه با بیهوشی بود که بسیاری از افراد به دلایل مختلف زیر بار آن نمی رفتند.

اما امروزه با روشی جدید، راحت و بدون درد به نام هایفو، افتادگی خفیف پوست و چربی های ناحیه گردن از بین می رود. واژه (HIFU) در واقع مخفف عبارت انگلیسی High-Intensity focused Ultrasound به معنای امواج فراصورت متمرکز با شدت بالا است. با دقت در این نام مشخص می شود که در روش هایفو با استفاده از امواج فراصوت متمرکز، غبغب به وجود آمده برطرف می شود.

پیشنهاد مطالعه: خدمات هایفوتراپی صورت در کلینیک زیبایی گلدن رویال

هایفوتراپی غبغب چگونه انجام می شود؟

هایفوتراپی غبغب چگونه انجام می شود؟

در این روش باید پوست فرد بیمار بدون هرگونه آلودگی و مواد آرایشی باشد. به همین جهت در روز انجام عمل هایفو، بدون هرگونه آرایش و حتی کرم های مرطوب کننده به مرکز درمانی مراجعه کنید.

پزشک قبل از شروع کار ابتدا پوست صورت بیمار در نواحی گردن و غبغب را کاملا پاکیزه می کند. بعد از شستشوی پوست نوبت به آغشته کردن آن با ژل مخصوص (ژل مورد نظر در موارد دیگری نظیر سونوگرافی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.) است.

بعد از شستشوی موضع و مالیدن ژل، نوبت به هایفوتراپی غبغب می رسد. در روش مذکور با توجه به میزان و شدت افتادگی پوست و همچنین مقدار چربی، امواج فراصوت به محل تابانده می شود.

این عمل توسط دستگاه های مخصوص (مانند: دابلو، اولترا و دلتا، هایفو صورت سه بعدی) صورت می گیرد. هایفوتراپی برای غبغب در طی جلسات متعددی انجام می شود و هر بار در حدود نیم تا یک ساعت زمان می برد.

پیشنهاد مطالعه: هایفوتراپی بهتره یا مزوتراپی

9 مورد از مزایای هایفوتراپی غبغب چیست؟

روش های مختلفی مانند: لیزر، لیفت غبغب برای برطرف کردن غبغب مورد استفاده قرار می گیرد؛ ولی در این میان هایفوتراپی غبغب روشی غیر تهاجمی و محبوب محسوب می شود.

  1.  در این روش نیازی به بیهوشی و بی حسی موضعی نیست و این روش کاملا بدون درد انجام می شود.
  2.  با استفاده از این روش پوست محل مورد نظر تحریک شده و کلاژن سازی می کند. کلاژن سازی موجب جوان شدن پوست می شود.
  3. کلیه افراد سالم در سنین مختلف می توانند از روش هایفوتراپی برای رفع غبغب میتوانند استفاده کنند و این عمل محدودیت خاصی ندارد.
  4.  از بین بردن غبغب در این روش بدون برش و تیغ جراحی انجام می شود و فرد بعد از عمل مذکور نیازی به دوره نقاهت و ریکاوری ندارد.
  5. یکی دیگر از مزیت های این روش، عمل حذف چربی فقط ناحیه مورد نظر است. در برخی از راهکارهای حذف غبغب، چربی نواحی دیگر نیز از بین رفته و بافت ها آسیب می بینند.
  6. عمل هایفو غبغب جهت زاویه سازی فک نیز مناسب است.
  7. محل مورد نظر بعد از رفع غبغب با هایفو دچار کبودی و تورم نمی شود.
  8.  استفاده از این روش در تمام فصول امکان پذیر است و بیماران پس از انجام عمل می توانند به راحتی به امور روزمره خود بازگردند.
  9.  جالب است بدانید که استفاده از امواج فراصوت به منظور تشخیص و درمان، امری بی ضرر و قابل اعتماد است.

مزایای هایفوتراپی غبغب

چه کسانی نمی توانند هایفوتراپی غبغب انجام دهند؟

همه افراد می توانند جهت رفع غبغب با هایفو اقدام کنند. افراد بین سنین 30 تا 75 سالگی بهترین افراد برای عمل حذف غبغب با این روش هستند. برخی از محدودیت هایی که برای انجام آن وجود دارد از این قرار است.

1- محدودیت سنی

کسانی که زیر 30 سال یا بالای 75 سال دارند جهت درمان غبغب با روش هایفو غبغب باید با پزشک متخصص خود مشورت کنند و در صورت صلاحدید پزشک و آزمایشات لازم میتوانند این کار را انجام دهند.

2- زنان باردار و مادران شیرده

اغلب پزشکان این روش  برای از بین بردن غبغب را به مادران شیرده و خانم های باردار پیشنهاد نمی کنند؛ ولی باز هم ممکن است با مشورت با پزشک انجام آن را بلامانع بدانند.

3- زگیل یا تبخال

یکی دیگر از گروه هایی که عمل هایفو غبغب به آنها پیشنهاد نمی شود؛ افرادی است که در محل مورد نظر زگیل یا تبخال دارند یا دچار حساسیت پوستی شده اند.

4- بیماران قلبی عروقی

بیماران قلبی عروقی، مبتلایان به اختلالات غدد و سیستم لنفاوی و همینطور بیماران دیابتی و دارای صرع و همچنین کسانی که پروتز فلزی یا استنت قلبی دارند نیز نباید از این روش جهت حذف غبغب استفاده کنند.

5- افزایش وزن

افرادی که افتادگی شدید پوست گردن و تجمع زیاد چربی در آن ناحیه را دارند و در واقع اضافه وزن خیلی زیاد دارند؛ از عمل هایفو خودداری کنند؛ زیرا روش مذکور افتادگی های خفیف پوست را برطرف می کند.

6- محدودیت زمانی

محدودیت زمانی رای اشخاصی که به تازگی عمل بوتاکس، ژل و تزریق چربی انجام داده اند وجود دارد. این افراد پس از گذشت دو هفته بعد از اعمال مذکور می توانند از روش هایفو برای رفع غبغب استفاده کنند.

پیشنهاد مطالعه: مراقبت های بعد از هایفوتراپی

ماندگاری هایفوتراپی غبغب چقدر است؟

هایفوتراپی غبغب یک روش غیرتهاجمی با ماندگاری بالا است. به این معنا که بسیاری از افراد تا چند سال بعد یا حتی تا آخر عمر، نتیجه رفع غبغب با هایفو را مشاهده می کنند. هایفو در مقایسه با روش های دیگر یک عمل نسبتا باتأخیر در نتیجه است؛ ولی در عین حال نتیجه آن تا مدت ها در بدن بیمار باقی می ماند.

اگر افرادی که تحت درمان با این عمل قرار گرفته اند؛ وزن خود را ثابت نگه داشته و محل مورد نظر را در مقابل نور خورشید و سایر عوامل محیطی دور نگاه دارند، نتیجه هایفو را در بدن خود ماندگارتر می کنند.

البته دقت کنید که افزایش سن یکی از مهمترین فاکتورها در ایجاد غبغب مجدد است؛ بنابراین به مرور زمان و با افزایش سن، غبغب دوباره تشکیل می شود.

نتایج هایفوتراپی غبغب چه زمانی مشاهده می شود؟

نتایج هایفوتراپی غبغب چه زمانی مشاهده می شود؟

مدت زمان مشاهده اولین نتایج هایفوتراپی غبغب پس از عمل، یک زمان مشخص و یکسان برای همه افراد نیست. برخی از افراد بلافاصله پس از هایفو نتیجه آن را در صورت خود مشاهده می کنند ولی برای بعضی دیگر تا مدت ها نتیجه ای ظاهر نمی شود.

به طور معمول نتیجه واقعی حذف غبغب با هایفو پس از 2 یا 3 ماه بعد مشاهده می شود. شخص بیمار اغلب در طی ماه اول پس از عمل هایفو حدود 30 درصد و در ماه دوم 10 تا 20 درصد نتایج را در صورت خود می بیند.

در واقع نتیجه اصلی این روش که حدود 70 تا 80 درصد است؛ در ماه سوم دیده می شود. به این ترتیب می توان گفت که مراجعه برای جلسات بعدی هایفو غبغب سه ماه پس از بار آخر است.

هزینه هایفوتراپی غبغب چقدر است؟

هزینه درمان غبغب در این روش در مقایسه با روش های تهاجمی و عدم نیاز به بیهوشی و تیغ جراحی، چندان زیاد نیست؛ ولی به عوامل گوناگونی بستگی دارد. قیمت هایفوتراپی غبغب با توجه به تعداد جلسات درمانی، موقعیت جغرافیایی مرکز، مهارت پزشک، میزان افتادگی و چربی و مواد و وسایل مورد نیاز در نظر گرفته می شود.

به همین جهت پیشنهاد می شود قبل از اقدام برای این عمل در مورد هزینه ها سوال کنید. جهت مشاهده هزینه رفع حذف غبغب با هایفو می توانید با شماره های داخل سایت با مرکز کلینیک زیبایی گلدن رویال تماس گرفته و اطلاعات کافی از قیمت به دست آوردید.

تعداد جلسات درمانی رفع غبغب

تعداد جلسات درمانی رفع غبغب با هایفو چقدر است؟

افراد با افتادگی متفاوت پوست گردن و همینطور میزان مختلف چربی جهت هایفوتراپی غبغب به مراکز درمانی مراجعه می کنند.

سن افراد، نوع پوست و همچنین میزان سلامت جسمانی مراجعین گوناگون است. بر همین اساس پزشک متخصص تعداد جلسات متفاوتی را برای مشاهده نتیجه واقعی پیشنهاد می کند.

برخی از افراد پس از یک جلسه و بعضی دیگر پس از چندین بار عمل هایفو، نتیجه لازم را دریافت می کنند. به طور کلی می توان گفت به دلیل این که روند کلاژن سازی در بدن افراد با یکدیگر فرق می کند؛ پس تعداد جلسات یکسانی را برای همه افراد نمی توان تجویز کرد.

هایفوتراپی غبغب در کلینیک گلدن رویال

هایفوتراپی غبغب در کلینیک گلدن رویال توسط پزشکان متخصص و ماهر انجام می شود. در این مرکز پزشک ناحیه مورد نظر را تمیز کرده و پس از مالیدن ژل مخصوص، عمل هایفوتراپی غبغب را آغاز می کند. پزشک به وسیله دستگاه مخصوص اولتراسوند یا امواج فراصوت، غبغب را از بین می برد. جلسات درمانی غبغب در مرکز گلدن رویال بین 30 تا 90 دقیقه به طول می انجامد. پزشکان به دلیل اینکه برخی از افراد احساس درد خفیفی دارند؛ مصرف مسکن هایی مانند: ایبوبرفن و استامینوفن را قبل از انجام عمل پیشنهاد می کنند.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها