دلیل ایجاد لک صورت

قبل از بررسی راههای رفع لک صورت در ابتدا بهتر است بدانیم که دلایل ایجاد لک صورت چیست؟

داشتن پوست شفاف و جذاب، آرزوی هر شخصی می باشد. با توجه به این که چندین وقت است، در آرایش صورت ترند شده  که پوست عاری از هرگونه پوشاننده ای باشد و آرایش بر روی پوست طبیعی خود فرد انجام شود، افراد بیش از پیش به دنبال داشتن پوستی سالم و شفاف هستند.

در ادامه به بررسی روش های از بین بردن لک صورت و راهکار برای از بین بردن لک صورت و  شناخت دلایل ایجاد آن  خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید

دلیل ایجاد لک صورت

لک صورت می تواند به خاطر برخورد نور آفتاب با رنگدانه های پوست به نام ملانین به وجود بیاید. البته به صراحت می توان گفت که عوامل زیاد و متعددی در به وجود آمدن لک های صورت دخیل هستند، ولی شایع ترین نوع لک، مربوط به لک های ناشی از اشعه های نور خورشید می باشد.

روش های متعددی وجود دارند که موجب حذف لک ها از روی پوست می شوند، ولی درمان قطعی آن بستگی به عمق لکه ها دارد. ما در این بخش به عومل دیگری که باعث ایجاد لک صورت می شود اشاره کرده ایم :

کک و مک

کک و مک می باشد که بیشتر در پوست های روشن و افرادی که چشمان آبی و یا موهای قرمز دارند، دیده می شود. این لک ها از سن پنج سالگی شروع به پدیدار شدن بر روی پوست می کنند. این لک ها دارای تغییرات فصلی می باشند، به این صورت که در زمستان ها محو می شوند.

جلسات لازم برای مزوتراپی لک صورت

زایمان

زایمان و حاملگی یکی از علت های به وجود آمدن لک می باشد که بیشتر بر روی گونه ها و پیشانی دیده می شود. این لک ها معمولا پس از زایمان محو می شوند، ولی در برخی از افراد ممکن است چندین سال بر روی پوست باقی بماند. لک ها در بانوانی که از قرص های بارداری استفاده می کنند، بیشتر دیده می شود.

لک های پیری

با توجه به بالاتر رفتن سن و تماس بیش از اندازه ی نور خورشید با پوست، لکه های پیری بر روی صورت ایجاد می شود. به طور معمول این لکه ها در بین سی تا چهل سالگی بر روی سطح پوست پدیدار می شوند.

مصرف برخی داروها

بیماری ها و داروهایی خاص هم موجب ایجاد لک های پوستی می شوند. بعضی از داروهای ضد سرطان، کلرپرومازین، دی پنی سیلامین و ضد مالاریا لک های روی صورت را بیشتر می کند.

استفاده ی بیش از حد از قرص مینوسیکلین برای درمان جوش هم موجب تیرگی پوست در قسمت هایی که جوش های ملتهب و قرمز رشد می کنند می شود.

اثر دستکاری کردن جوش

دستکاری کردن جای جوش می تواند یکی از دیگر دلایل ایجاد لک بر روی صورت باشد.

مشکلات کبدی

مشکلات کبدی و کارکرد نامنظم آن یکی دیگر از عواملی است که موجب بروز لک بر روی پوست می شود. مصرف بیش از اندازه ی روغن های صنعتی جامد و مایع، استفاده از مواد غذایی غیر ارگانیک، مصرف بیش از حد بعضی از داروها و … موجب می شوند تا مواد زائد وارد خون و کبد شوند.

راه های از بین بردن لک صورت

از راههای رفع لک صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لیزر Co2

یکی از سریع ترین راههای رفع لک صورت، استفاده از لیزر Co2 می باشد. این لیزر علاوه بر این که بر روی لک های پوست تاثیر شایان به ذکری می گذارد، می تواند موجب جوانسازی پوست هم شود. اشعه های موجود در این لیزر موجب تحریک پوست شده و پوست را آماده ی کلاژن سازی و ترمیم بافت های سطحی می کند.

رفع لک صورت با لیزر co2

عمق نفوذ پذیری این روش بسیار کم است و تنها می تواند به لایه ی بیرونی پوست نفوذ پیدا کند، برای همین خاطر بهترین روش برای درمان لک های پوستی می باشد.

در طول درمان با استفاده از این روش، نباید تا دو ماه  به مدت طولانی در زیر نور مستقیم آفتاب قرار گرفت. از عوارض این روش می توان به تورم اشاره کرد و دوره ی نقاهت آن هم ما بین 4 تا 7 روز متغیر است.

فتوشاپ پوست

فتوشاپ پوست یک فناوری جدید و به روز برای تمیز کردن پوست و ماساژ آن می باشد. در این روش تمامی قسمت های پوست لایه برداری می شود.

فتوشاپ پوست که نسل جدید دستگاه های میکرودرم ابرِیژن می باشد، تمامی پوست صورت را به صورت همزمان ماساژ می دهد و سلول ها و لک های روی سطح پوست را از بین می برد.

میکرونیدلینگ

انجام میکرونیدلینگ باید حتما به وسیله ی پزشک و متخصص پوست انجام شود. در این روش یک استوانه ای که از صدها سوزن تشکیل شده است، بر روی سطح پوست موجب ایجاد زخم های بسیار ریز و زیاد می شود.

میکرونیدلینگ

این فرایند موجب می شود که پوست تحریک شده و اقدام به تولید کلاژن سازی و بازسازی خاصیت ارتجاعی خود نماید. بعد از این که سد پوست با استفاده از این روش شکسته می شود، برای روشن تر کردن و رفع لک های پوستی از ویتامین سی و  یک سرم مخصوص برای التیام زخم ها و یا یک پلاسمای غنی از پلاکت ها استفاده می شود.

لایه برداری

یکی از روش ها و راههای رفع لک صورت، لایه برداری می باشد که باید حتما و حتما به وسیله ی یک پزشک فوق تخصص پوست و مو انجام شود. احتمال بروز برخی عوارض در زمان لایه برداری مانند پوسته پوسته شدن، قرمزی و حتی تاول وجود دارد. ولی بعد از گذشت چند روز سطح پوست را لایه ای جوان و شاداب پوشش می دهد.

نه تنها پوست صاف تر و نرم تر می شود، لکه های آن هم در برخی موارد محو شده و یا کمرنگ تر می شود. با وجود این که بسیاری از لایه برداری های شیمیایی، بدون نسخه در دسترس می باشند، ولی توصیه می شود که برای انجام این کار حتما به یک کلینیک زیبایی تخصصی مراجعه نمایید تا این کار را به صورت تخصصی تر و حرفه ای برای شما انجام دهد.

دارو درمانی

دارو درمانی یکی دیگر از راههای رفع لک های پوستی می باشد که بسیار تاثیر گذار است. دارو درمانی با بررسی و معاینه ی لک های پوستی اقدام به تجویز داروهای مربوطه می نماید.

مزوتراپی صورت

مزوتراپی برای درمان لک صورت، یکی از راههای رفع لک صورت می باشد که موجب افزایش کلاژن سازی پوست می شود. این پروسه ترمیم پوست را سرعت بخشیده و ظاهری شاداب و شفافی را به آن می بخشد.

در مزوتراپی، پزشک معالج با استفاده از سوزن های بسیار ریز و میکرو، هورمون ها و ویتامین های مورد نیاز پوست را به آن تزریق می کند.

مزوتراپی چیست

قبل از شروع به تزریق، بر روی پوست بی حس کننده زده می شود و این کار موجب می شود تا بیمار هیچ گونه دردی را حس نکند.

پزشک معالج سوزن های حاوی آنزیم ها و ویتامین ها را از 1 تا 4 سانتی متری، زیر پوست وارد می کند و حرکات رفت و برگشتی سوزن ها به شکل رگباری و با سرعت زیاد انجام می شود

میکرودرم ابریژن

یکی دیگر از راهکارهای رفع لک صورت، میکرودرم ابریژن می باشد. این روش در کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد و بر روی لایه ی اپیدرم پوست، تاثیر بسیار زیادی می گذارد.

میکرودرم ابریژن چیست؟

در این روش برای رفع لک های پوستی، پزشک از یک ابزاری که شبیه به مته است و یک برس دارد، استفاده می کند. پزشک معالج این ابزار را در عمق کم و به آرامی بر روی پوست میکشد تا لایه های اضافی پوست از بین بروند و اسکارهای سطحی پاکسازی شوند.

برای این که نتیجه ی بهتری از میکرودرم برای رفع لک های پوستی گرفت، توصیه می شود که طول درمان را کامل کرده و در چندین جلسه میکرودرم ابریژن را انجام داد.

هزینه راههای رفع لک صورت

هزینه های راههای رفع لک صورت متغییر است و بستگی  به پروسه ی درمان ، روش انجام درمان و کلینیک و پزشک دارد. برای این که از هزینه ی راههای رفع لک صورت به صورت کامل مطلع شوید، بهتر است به صورت حضوری به یک پزشک متخصص پوست و زیبایی مراجعه نمایید.

پزشک معالج با توجه به میزان جوانسازی پوست شما و روشی که قرار است بر روی پوست شما انجام دهد، میزان دقیق هزینه را مشخص می کند. برای تعیین قیمت و هزینه های درمان رفع لک های صورت، عوامل متعدد و گوناگونی وجود دارد که به شرح زیر هستند:

  • میزان لک صورت
  • حق ویزیت و دستمزد پزشک
  • تعداد جلسات مورد نیاز برای پروسه ی درمانی
  • موقعیت و امکانات کلینیک
  • استفاده از فناوری ها و دستگاه های ویژه
  • اقدامات ویژه

خدمات درمان لک صورت در کلینیک گلدن رویال

کلینیک زیبایی گلدن رویال برای راههای درمان لک صورت از انواع روش ها مانند مزوتراپی صورت ، فتوشاپ صورت ، میکرودرم ابریژن و … استفاده می شود .

از دیگر خدمات کلینیک زیبایی گلدن رویال می توان به هایفوتراپی ، لیزر موهای زائد ، رفع سیاهی قوزک پا ، بوتاکس و …  اشاره کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل نمایید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها