remove double chin min

بسیاری از افراد برای از بین بردن غبغب به روش های مختلفی رجوع می کنند اما در حقیقت بهترین و قطعی ترین روش درمان غبغب، استفاده از روش های پزشکی است.

غبغب همان تکه چربی است که زیر گلو به وجود می آید و معمولا در زیبایی چهره تاثیر منفی می گذارد.  ما در این بخش تصمیم داریم تا شما را با رایج ترین و موثرترین روش های پزشکی برای از بین بردن غبغب آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

راه های از بین بردن غبغب

در علم پزشکی روش های متعددی برای حذف غبغب وجود دارد. بنابراین اصلا نگران بر هم خوردن زیبایی چهره تان توسط غبغب نباشید. امروزه از بین بردن غبغب با استفاده از روش های کلینیکی یا پزشکی راه بسیار مناسبی است.

همگی این روش ها کاملا غیر تهاجمی و غیر جراحی هستند و به همین علت دوره نقاهت طولانی ندارند. هر کدام از این روش های درمانی به نوبه خودشان موثر هستند. اینکه کدام یک از این روش ها برای شما مناسب است، باید به تشخیص پزشک باشد.

راه های از بین بردن غبغب

ما در این بخش می خواهیم رایج ترین و موثرترین روش های حذف غبغب را برای شما عنوان کنیم. در ادامه هر کدام از روش های رایج را با مزایا و معایب شان برایتان شرح می دهیم.

از بین بردن غبغب با لیزر

چربی زیر گلو یا غبغب یکی از چربی های سرسخت بدن است که به راحتی با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی رود. یکی از رایج ترین روش های از بین بردن غبغب، لیزر است. با استفاده از اشعه لیزر، چربی های جمع شده در زیر چانه کاهش می یابند و زیبایی و جوانی به چهره باز می گردد.

از بین بردن غبغب با لیزر

در این روش درمانی، نیازی به دوره نقاهت طولانی بعد از درمان وجود ندارد و شما می توانید پس از چند روز به تمامی فعالیت های روزانه تان ادامه دهید. در این روش درمانی ابتدا موضع مورد نظر بی حس می شود و سپس سوراخ های یک الی دو میلیمتری روی پوست ایجاد می شود تا به واسطه اشعه لیزر این چربی ها حذف شوند.

فواید رفع غبغب با لیزر

 • بدون نیاز به بیهوشی یا عمل جراحی
 • سفت شدن پوست ناحیه تحت درمان
 • درمان فقط در یک جلسه
 • تحریک کلاژن سازی در موضع مورد نظر

عوارض رفع غبغب با لیزر

پس از درمان غبغب با لیزر ممکن است یک سری عوارض لیزر در بیمار بروز پیدا کند. البته با مراقبت های صحیح قبل و بعد از درمان می توان احتمال بروز این عوارض را به حداقل رساند. یکی از عوارض جانبی از بین بردن غبغب با لیزر، سوزش و گرما در ناحیه تحت درمان است.

البته این سوزش و احساس گرما کاملا طبیعی است چرا که اشعه لیزر حرارت و گرما دارد. از دیگر عوارض جانبی که ممکن است بروز پیدا کند، تورم بسیار خفیف در ناحیه تحت درمان است. همچنین در بعضی موارد ممکن است پوست ناحیه تحت درمان کمی تغییر رنگ دهد. البته تمامی این عوارض به صورت یک جا بروز پیدا نمی کنند و فقط ممکن است در حد بسیار خفیف، عوارض جانبی بروز پیدا کند.

از بین بردن غبغب با مزوتراپی

یکی دیگر از رایج ترین روش های از بین بردن غبغب، مزوتراپی است. در این روش داروهای ذوب کننده چربی مستقیما به موضع مورد نظر تزریق می شوند و به دنبال تزریق اکسیده شدن چربی ها و در نهایت از بین رفتن آنها همراه است.

مزوتراپی چیست

فواید از بین بردن غبغب با مزوتراپی

 • غیر تهاجمی بودن این روش درمانی
 • درمان در یک جلسه و در کوتاه ترین زمان ممکن
 • بدون عارضه جانبی
 • دارای نتایج ماندگارتر به نسبت سایر روش ها

عوارض درمان غبغب با مزوتراپی

مزوتراپی عوارض جانبی بسیار خفیفی دارد. حتی در بسیاری از موارد می توان گفت این روش درمانی عوارض جانبی ندارد. اما ممکن است این عوارض در بعضی از افراد بروز پیدا کند. سوزش در ناحیه تزریق، کبودی، قرمزی، التهابات و تورم از جمله عوارض احتمالی است که شاید پس از درمان غبغب با مزوتراپی بروز پیدا کند.

ماندگاری درمان غبغب با مزوتراپی

به طور کلی مزوتراپی در مقایسه با سایر روش های رایج دارای ماندگاری طولانی تر است. در صورتی که وزن شما ثابت باقی بماند، می توان گفت تاثیر و ماندگاری این روش تا آخر عمر همراه شما خواهد بود.

از بین بردن غبغب با هایفوتراپی

از بین بردن غبغب با هایفوتراپی به این صورت است که با استفاده از امواج فراصوت و دستگاه هایفو، ناحیه مورد نظر درمان می شود.

لیفت گردن و درمان افتادگی پوست گردن با هایفوتراپی

در این روش با استفاده از ژل مخصوص که در سونوگرافی هم از آن استفاده می شود، دستگاه روی موضع مورد نظر قرار می گیرد و حذف چربی ها انجام می شود.

مزایای هایفوتراپی غبغب

 • غیر تهاجمی بودن آن
 • درمان در یک جلسه و تنها در عرض 30 دقیقه
 • دارای نتایج ماندگار

عوارض هایفوتراپی غبغب

به طور کلی برای این روش درمانی عوارض جانبی خاصی وجود ندارد. اما در هر صورت باید احتمالات را در نظر گرفت. ممکن است پس از هایفوتراپی غبغب با سوزش، قرمزی، التهابات خفیف و یا کبودی مواجه شوید. در صورتی که مراقبت های قبل و بعد از درمان را به خوبی انجام دهید، ریسک بروز این عوارض به حداقل می رسد.

سریع ترین راه برای رفع غبغب

در بخش قبلی سه نمونه از رایج ترین روش های از بین بردن غبغب را برایتان عنوان کردیم. اما آیا میدانید کدام یک از این روش ها دارای اثرگذاری سریع تر و نتایج ماندگارتر هستند؟ به طور کلی از بین بردن غبغب با مزوتراپی یکی از سریع ترین و ماندگارترین روش هایی است که می توان با استفاده از آن زیبایی و جوانی را به چهره بازگرداند.

 

این روش کاملا غیر تهاجمی است و بلافاصله پس از اتمام درمان شما می توانید نتایج آن را ببینید. پس از گذشت چند روز به طور کامل غبغب از چهره شما حذف خواهد شد و می توانید از زیبایی چهره خود لذت ببرید. سایر روش های رایج برای درمان غبغب نیز دارای تاثیرگذاری مطلوب هستند اما اگر به دنبال سریع ترین راه برای حذف غبغب هستید، می توانید از مزوتراپی کمک بگیرید.

 

فیلم درمان غبغب با مزوتراپی

در این بخش توجه شما عزیزان را به تماشای فیلم درمان غبغب با مزوتراپی که در کلینیک زیبایی گلدن رویال برای مراجعه کننده عزیز ، توسط پزشک متخصص انجام شد جلب می کنیم.

 مراقبت های قبل و بعد از درمان کلینیکی غبغب

به طور کلی شما باید به یک سری نکات و موارد مهم برای قبل و بعد از درمان غبغب با استفاده از روش های کلینیکی یا پزشکی توجه کنید.

مراقبت های قبل و بعد از بین بردن غبغب

رعایت کردن این موارد می تواند احتمال بروز عوارض ناشی از درمان را تا حد زیادی کاهش دهد و به رضایت بخشی از نتیجه نهایی کمک کند. بنابراین حتما مراقبت های قبل و بعد از درمان غبغب را به خوبی انجام دهید.

مراقبت های قبل از درمان کلینیکی غبغب

 • بهتر است تا از یک هفته قبل از درمان کلینیکی غبغب، مشروبات الکلی و یا دخانیات مصرف نکنید.
 • از یک ماه قبل از درمان غبغب با روش های کلینیکی سولاریوم انجام ندهید.
 • در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا هستید و یا داروی خاصی استفاده می کنید، حتما این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.
 • حتما قبل از درمان غبغب مصرف نمک را کاهش دهید.
 • اگر قصد از بین بردن غبغب با روش های کلینیکی را دارید، بهتر است تا از دو هفته قبل مصرف انواع مکمل های ویتامینی و داروهای گیاهی را قطع کنید.
 • 10 روز قبل از درمان کلینیکی غبغب از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین خودداری کنید.

مراقبت های بعد از درمان غبغب با روش های کلینیکی

 • به طور کلی از بین بردن غبغب با تورم و گاهی کبودی همراه است. به همین علت بعد از درمان، از کمپرس یخ استفاده کنید. اگر نمی توانید سرمای یخ را تحمل کنید، بهتر است تا کمپرس یخ را دور یک حوله بپیچید و سپس روی قسمت مورد نظر قرار دهید. بهتر است این کار را در روز چند مرتبه انجام دهید. بهتر است هر بار 20 دقیقه کمپرس یخ را روی پوستتان قرار دهید.
 • بهتر است تا یک هفته پس از درمان غبغب با روش های کلینیکی، هنگام خواب و استراحت دو بالش زیر سر خود قرار دهید و به طور کلی سر و گردن تان بالاتر از سایر قسمت های بدنتان باشد.
 • 10 روز پس از درمان غبغب، مصرف نمک را تا جایی که می توانید کاهش دهید.
 • در صورتی که از یکی از روش های رایج از بین بردن غبغب استفاده کرده اید، بهتر است تا دو هفته پس از آن از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات پرهیز کنید.
 • حتما روزی 8 لیوان آب مصرف کنید تا تورم و کبودی کاهش پیدا کند.
 • تا 10 روز پس از درمان غبغب از داروهای ضد انعقاد خون استفاده نکنید.
 • بهتر است تا یک هفته پس از درمان از انجام فعالیت های سنگین و ورزشی خودداری کنید.
 • به توصیه های پزشکتان عمل کنید.

هزینه از بین بردن غبغب

به طور کلی هزینه از بین بردن غبغب با توجه به شرایط جسمی بیمار و روش درمانی متفاوت است. در صورتی که می خواهید از هزینه های درمان مطلع شوید باید طی مراجعه حضوری و معاینه توسط پزشک از هزینه دقیق مطلع شوید.

به خاطر داشته باشید عوامل متعددی در تعیین هزینه درمان غبغب تاثیر گذار هستند. تجربه و تخصص پزشک، امکانات و تجهیزات کلینیک زیبایی، شرایط جسمی مراجعه کننده، روش درمانی و… همگی جزو عوامل تاثیرگذار در قیمت از بین بردن غبغب هستند.

خدمات از بین بردن غبغب در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات از بین بردن غبغب با هایفوترپی و مزوتراپی در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای انجام می شود.

لیست سایر خدمات کلینیک زیبایی گلدن رویال که در کنار از بین بردن غبغب انجام می شود : لیزر موهای زائد ،بوتاکس ، پاکسازی پوست، مزوتراپی مو ، تزریق چربی صورت ، هایفوتراپی دور چشم و …. لطفا جهت مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها