آیا لیزر موهای سفید امکانپذیر است؟

رفع موهای زائد یکی از دغدغه های همیشگی خانم ها و آقایان می باشد که برای رسیدن به این هدف، از روش های مختلفی استفاده می کنند. بدون شک استفاده از لیزر یکی از بهترین روش ها برای رفع موهای زائد است اما در این بین لیزر موهای سفید، افراد را با مشکل روبرو کرده است. با وجود دستگاه های پیشرفته برای لیزر موهای زائد، هنوز نمی توان موهای سفید رنگ را به وسیله ی لیزر از بین برد.

برخی از افراد در نواحی مختلف بدن و صورت خود موهای زائد سفید یا خاکستری رنگی دارند که نمی توان آن ها را به وسیله ی لیزر از بین برد و برای رفع آن ها باید از روش های مختلف دیگری استفاده کرد.

ایا لیزر موهای سفید را از بین میبرد؟

در مورد لیزر موی سفید سوالات زیادی وجود دارد که یکی از مهم ترین آن ها نتیجه بخش بودن لیزر موهای سفید می باشد. لیزر بیشتر روی موهای تیره اثرگذار است و نمی تواند موهای زائد سفید را به خوبی از بین ببرد. در نتیجه برای از بین بردن موهای سفید بهتر است از روش های کم تهاجمی دیگری استفاده کنید و بدانید که لیزر موی سفید امکان پذیر نیست.

چه عواملی باعث سفید شدن موهای بدن می شود؟

عوامل مختلفی برای سفید شدن موهای بدن افراد وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به بالا رفتن سن افراد، عوامل ژنتیکی و …. اشاره کرد. زمانی که خانم ها و آقایان سنشان بالا می رود، موهای سفید رنگی را در بدن و سر خود مشاهده می کنند که برای آن ها بسیار آزاردهنده است و برای از بین بردن آن ها روش های مختلفی را استفاده می کنند.

دلیل سفید شدن مو

برخی از خانم ها و آقایان نیز به صورت ژنتیکی موهای سفید زیادی را در قسمت بدن و سر خود دارند و یا اینکه نسبت به سنشان موهایشان سریع تر سفید می شوند.

اختلال در عملکرد تیروئید و وجود برخی از بیماری های دیگر نیز می تواند باعث سفید شدن مو های زائد بدن شود که برای افراد بسیار آزاردهنده هستند.

نواحی بروز موهای سفید آقایان و خانم ها

برخی از افراد گمان می کنند که موی سفید تنها در قسمت سر به وجود می آید اما این تصور اشتباه است و این موهای سفید رنگ ممکن است به شکل موی زائد روی قسمت های مختلفی از بدن نیز دیده شوند.

همچنین بخوانید: تفاوت لیزر موهای زائد و الکترولیز مو چیست؟

موهای زائد سفید رنگ می توانند در نواحی مختلفی از بدن بروز پیدا کنند اما بیشترین و رایج ترین قسمت ها مربوط به چانه، پشت گوش، ابرو ها، نواحی نزدیک لب، بازو ، ساق پا و …. می باشند. نواحی پشت گوش و ابرو ها بیشتر مخصوص آقایان است و ناحیه ی زیر چانه بیشتر مخصوص خانم ها بعد از سن یائسگی می باشد. که لیزر موهای سفید چانه با دستگاه مخصوص انجام پذیر است.

ملانین چیست؟

ملانین به رنگدانه هایی گفته می شود که رنگ مو و پوست افراد را تعیین می کند. میزان این رنگدانه ها در هر فرد با دیگری متفاوت است به همین سبب شما افرادی را با رنگ مو های متفاوت و رنگ پوست سفید یا سبزه مشاهده می کنید. هر چقدر این رنگدانه ها بیشتر باشد، رنگ پوست و موی فرد تیره تر می شود.

ملانین چیست

اگر دقت کرده باشید، موهای زائد بدن محکم تر و تیره تر از موهای سر می باشند یعنی میزان ملانین و رنگدانه های آن ها زیاد است در نتیجه به راحتی می توان آن ها را با لیزر از بین برد. اما مو های سفید رنگدانه و ملانین ندارند به همین جهت لیزر موهای سفید نتیجه بخش نیست.

رابطه ملانین با لیزر موهای زائد

ملانین یا رنگدانه های تولید شده توسط بدن، رنگ موهای زائد افراد را تعیین می کند. به هر میزان که ملانین و رنگدانه ها در مو زیاد تر باشد، این مو ها رنگ تیره تری به خود می گیرند. در نتیجه لیزر موهای زائد به خوبی انجام می شود زیرا ملانین موجود در مو، اشعه ی لیزر را جذب می کند و باعث می شود که ریشه ی مو از بین برود.

لیزر موهای زائد سفید

به همین سبب لیزر موهای سفید افراد به خوبی انجام نمی شود زیرا ملانینی در آن ها وجود ندارد که انرژی اشعه های لیزر را جذب کند و باعث سوزاندن ریشه ی مو شود. در نتیجه از بین بردن موهای سفید بدن با لیزر انجام نمی شود و باید از روش های دیگر استفاده کرد.

علت موثر نبودن لیزر موهای زائد سفید

همانطور که در بخش های قبل بیان کردیم رفع موهای زائد سفید با لیزر امکان پذیر نیست. این امر به دلیل موجود نبودن ملانین در ریشه ی موهای زائد می باشد. زیرا روش لیزر نیازمند به وجود ملانین و رنگدانه ها در مو می باشد.

همچنین بخوانید : خدمات لیزر موهای زائد مردان

زمانی که اشعه های لیزر به موهای زائد برخورد پیدا می کند، ملانین و رنگدانه ها، انرژی اشعه های لیزر را به خوبی دریافت می کنند و آن را به ریشه موی زائد می رسانند و باعث می شوند که ریشه ی مو بسوزد و از بین برود.

با توجه به این توضیحات، لیزر موهای سفید امکان پذیر نیست زیرا در موهای سفید ملانین وجود ندارد که انرژی اشعه های لیزر را دریافت کند، در نتیجه لیزر موهای زائد سفید کارایی برای افراد نخواهد داشت.

بهترین دستگاه لیزر برای موهای سفید

با وجود پیشرفت روز افزون دستگاه های لیزر موهای زائد بدن و به وجود آمدن دستگاه های متنوع در این زمینه، هنوز دستگاهی  ساخته نشده است که بتوان به وسیله ی آن لیزر موی سفید را انجام داد. به همین سبب به جای لیزر موی سفید، باید از روش های کم تهاجمی مانند شیو، بند انداختن، اپیلاسیون و … استفاده کرد.

اما هیچ کدام از این روش ها دائمی نیستند و به صورت موقت موهای زائد شما را از بین می برند. اما اگر به دنبال روشی دائمی برای از بین بردن موهای زائد سفید خود هستید، می توانید از الکترولیز استفاده کنید.

لیزر موهای زائد

برای از بین بردن موهای سفید از الکترولیز استفاده می شود زیرا به وسیله ی آن می توان ریشه ی موی زائد سفید رنگ را از بین برد. برای استفاده از این روش باید از یک سوزن بسیار نازک استفاده کرد و جریان الکتریکی را به وسیله ی آن به فولیکول های مو رساند و ریشه را به خوبی از بین برد.

این روش برای از بین بردن موهای زائد سفید به کار می رود زیرا لیزر نمی تواند موهای زائد سفید رنگ را از بین ببرد. به کارگیری روش الکترولیز بسیار زمان بر تر از لیزر می باشد زیرا در این روش باید موهای زائد را به صورت تکی از بین برد

نکات مهم قبل از الکترولیز موهای سفید

قبل از تصمیم گیری برای انجام الکترولیز جهت رفع موهای زائد سفید رنگ، باید نکاتی را در نظر بگیرید. از مهم ترین نکات در مورد الکترولیز می توان به موارد زیر اشاره کرد.

نکات مهم قبل از الکترولیز

  • یکی از مهم ترین نکات در مورد الکترولیز، دائمی بودن آن می باشد. با استفاده از این روش می توان موهای زائد سفید رنگ را به صورت همیشگی از بین برد.
  • استفاده از این روش در قسمت های حساس پوست مانند بالای لب، ممکن است کمی با درد همراه باشد که باید آمادگی آن را داشته باشید.
  • قبل از انجام این روش باید نحوه ی کار آن را بدانید و اطلاع داشته باشید که انجام این روش بسیار زمان بر می باشد. اگر تعداد موهای زائد سفید شما زیاد است، شاید برطرف کردن آن ها حدود دو یا چند سال طول بکشد.
  • هزینه ی این روش نسبت به لیزر بیشتر می باشد زیرا به کارگیری این روش تخصصی تر و زمان بر تر می باشد.

پیشنهاد مطالعه: تعداد شات لیزر برای نواحی بدن چقدر باشد؟

عوارض و فواید لیزر الکترولیز

روش الکترولیز یک روش جدی برای از بین بردن موهای زائد به شمار می رود که دارای فواید و عوارض مختص به خود است.

فواید الکترولیز

مهم ترین فایده ی روش الکترولیز، از بین بردن موهای زائد سفید می باشد. زیرا موهای زائد سفید رنگ، موهایی بسیار مقاوم و سرسخت هستند که حتی با لیزر نیز از بین نمی روند و باید روش اختصاصی برای رفع آن ها به کار گرفت.

لیزر موهای زائد مردان

یکی دیگر از فواید مهم این روش، دائمی بودن آن می باشد. شما زمانی که موهای زائد خود را با این روش از بین می برید، می توانید اطمینان داشته باشید که برای همیشه از شر آن ها خلاص شده اید.

عوارض الکترولیز

استفاده از روش الکترولیز ممکن است عوارضی را نیز در پی داشته باشد که این عوارض بیشتر زمانی اتفاق می افتد که شما از یک اپراتور غیر متخصص استفاده کنید. از مهم ترین عوارض احتمالی این روش می توان به تغییر رنگ پوست، سوختگی پوست، زخم شدن، فرو رفتگی و …. اشاره کرد.

هزینه لیزر الکترولیز

اگر قصد دارید موهای زائد سفید بدن خود را به وسیله ی روش الکترولیز از بین ببرید باید بدانید که هزینه ی این روش نسبت به روش لیزر بالا تر است زیرا اپراتور باید موهای زائد شما را به صورت تکی از بین ببرد و روش انجام آن بسیار سخت تر از لیزر می باشد. علاوه بر آن زمانی که متخصص برای از بین بردن موهای شما اختصاص می دهد بسیار بیشتر است، در نتیجه شما باید هزینه ی بیشتری را متقبل شوید.

خدمات لیزر موهای زائد در گلدن رویال

انجا خدمات لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشک متخصص وتیم حرفه ای انجام می شود .

لیزر موهای زائد

از دیگر خدمات پوست و مو که در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام می شود می توان به بوتاکس صورت ، پاکسازی صورت ، مزوتراپی لک و… اشاره کرد.

نظرات کاربران
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
احمدنیا
احمدنیا
1401-04-21 13:13

سلام. خسته نباشید . میخواستم بدونم که آیا لیزر باعث سفید شدن مو میشود ؟