بوتاکس دیستون

بوتاکس دیستون چیست؟ بوتاکس دیستون مانند دیگر بوتاکس ها ، دارای سم بوتولونیوم می باشد که به وسیله ی یک باکتری  ساخته شده است. در واقع سم بوتولونیوم اگر در دوز و در فضا و تجهیزات کلینیکی کنترل شده باشد ، قادر است موارد استفاده درمانی مفید و موثری را در پی داشته باشد.

بوتاکس دیستون بعد از تزریق، باعث تضعیف و فلج کردن پایانه های عصبی و ممانعت از حرکت و انقباض عضلات می شود ، به همین دلیل است که از بروز چین و چروک های صورت پیشگیری می کند و یکی از  بهترین راه حل ها و روش های موثر  برای جوانسازی پوست صورت در سراسر دنیا می باشد.

بوتاکس

کیفیت بوتاکس دیستون

بوتاکس دیستون دومین بوتاکس تولید شده ایرانی است که می توان گفت از کیفیت مطلوب و عوارض بسیار ناچیزی برخوردار است. به خاطر داشته باشید که از لحاظ کیفی این بوتاکس توانسته از نمونه های اروپایی پیشی بگیرد و با آنها رقابت کند. همچنین بوتاکس deyston دارای تاییدیه از سوی سازمان غذا و دارو می باشد و کاملا مطابق با استانداردهای بین المللی تهیه شده است.

کیفیت بوتاکس دیستون

اگر شما پس از تزریق، به خوبی مراقبت بعد از بوتاکس را انجام دهید از بروز هر نوع عوارض احتمالی جلوگیری شود. زمانی که تزریق انجام می شود، بهتر است تا حداقل 4 ساعت ناحیه تزریق را لمس نکنید تا درمان به خوبی انجام شود و کیفیت بوتاکس از بین نرود.

فواید بوتاکس دیستون

با افزایش سن مشکلات پوستی نیز یکی پس از دیگری بروز پیدا می کنند. در واقع می توان گفت یکی از اصلی ترین نشانه هایی که گویا ی افزایش سن و سال است، چین و چروک های پوستی است. در مواردی ممکن است به دلیل فاکتورهایی همچون جنس پوست و یا عوامل ژنتیکی، چین و چروک های پوستی نمایان شوند. همانطور که میدانید این چین و چروک ها تاثیرات بسیار منفی بر روی زیبایی چهره می گذارند.

اصلی ترین فایده بوتاکس دیستون، جلوگیری از گسترش چین و چروک های پوستی است. خط اخم و خط لبخند، دو نمونه از خطوطی است که به طور طبیعی بر روی پوست ظاهر می شوند. به طور کلی می توان گفت این خطوط با مرور زمان عمق پیدا می کنند و در حالت عادی نیز نمایان می شوند.

فواید تزریق بوتاکس دیستون

بوتاکس دیستون بهترین راه حل برای از بین بردن چین و چروک صورت است. خطوط اطراف لب، خطوط پیشانی، خط اخم، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم و… همگی جزو خطوطی هستند که در زیبایی چهره تاثیرات منفی می گذارند. با تزریق دیستون این خطوط تا حد بالایی از بین می روند و جوانی و زیبایی به چهره شما باز می گردد.

بوتاکس دیستون با تاثیرات مثبتی که بر روی پوست دارد، ضمن درمان چین و چروک های پوستی، از به وجود آمدن مجدد آنها نیز جلوگیری می کند. حتما در ذهن خود می پرسید چگونه؟

این بوتاکس با خاصیت استحکام بخشی که برای پوست دارد، از شل شدن پوست جلوگیری می کند. یکی از اصلی ترین مزایای این بوتاکس این است که پوست را سفت و محکم می کند.

عوارض بوتاکس دیستون

مانند هر روش درمانی دیگری، بوتاکس دیستون نیز دارای عوارض خاص خودش است. در مورد هر محصولی موضوعی که اهمیت دارد این است که این عوارض بیشتر از کیفیت و رضایت بخشی محصول نباشد. در موارد بسیار نادری عوارض زیر دیده شده است؛ البته باید به این موضوع اشاره کنیم که این عوارض در تمام افرادی که بوتاکس کرده اند دیده نشده و شدت آن در افراد، متفاوت است.

 • خارش پوستی
 • تورم و کبودی
 • حساسیت های پوستی
 • خشکی چشم
 • متورم شدن پلک ها
 • اختلال در بلع
 • اختلال در تنفس
 • اختلال در گفتار
 • کاهش بینایی
 • تاری دید
 • افتادگی پلک
 • قرمز شدن و ملتهب شدن پوست

البته ناگفته نماند که احتمال بروز این عوارض بسیار ناچیز است. نکته ای که لازم است در اینجا به آن اشاره کنیم این است که بهتر است تزریق بوتاکس را در کلینیک زیبایی معتبر و مجهز و همچنین توسط یک پزشک متخصص و با تجربه انجام دهید؛ چرا که در این صورت احتمال بروز این عوارض به حداقل ترین حد ممکن می رسد.

همچنین بهتر است برای اینکه این عوارض بوتاکس را به حداقل خود برسانید و تاثیرگذاری بوتاکس را بیشتر کنید، پس از انجام بوتاکس باید یک سری اقدامات به خصوص انجام دهید. حتما در خصوص مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس dyston از پزشک خود سوال کنید و تمام موارد ذکر شده را رعایت کنید تا هیچ گونه عوارضی به وجود نیاید.

بوتاکس دیستون ساخت کدام کشور می باشد؟

بوتاکس دیستون، مانند سایر بوتاکس های موجود در بازار، سمی است که با استفاده از باکتری ها عضلات صورت و یا نواحی چین و چروک دار را فلج می کند و از این طریق جوانسازی و زیباسازی پوست اتفاق می افتد.

همانطور که در بخش های قبلی نیز به آن اشاره کردیم، این بوتاکس، یکی از محصولات تولیدی کشورمان ایران است. جرقه تولید این بوتاکس زمانی در ذهن متخصصین ایرانی خورد که ایران با تحریم های شدیدی رو به رو شد و محدودیت های دارویی بسیار زیادی بر علیه کشورمان اعمال شد.

بوتاکس دیستون ساخت کدام کشور است؟

این بوتاکس حاصل علم و تلاش بی وقفه متخصصان ایرانی است که کاملا منطبق با استانداردهای روز دنیا تهیه و تولید شده است. دیستون دومین بوتاکسی است که در داخل کشور تولید شده است و می توان گفت یک نمونه کامل و با کیفیت از بوتاکس می باشد. بوتاکس دیستون کیفیت قابل توجهی دارد و می توان آن را با نمونه های اروپایی نیز مقایسه کرد.

برای اینکه بدانید بوتاکس دیستون بهتر است یا بوتاکس مصپورت به شما پیشنهاد می کنیم مقاله فرق بوتاکس دیستون و مصپورت را مطالعه نمایید

هدف اصلی شرکت های ایرانی از تولید این بوتاکس این است که رضایت هموطنان مان را در خصوص استفاده از این بوتاکس جلب کنند که البته می توان گفت این موضوع تا حد بسیار بالایی اتفاق افتاده است. دیستون کامل ایمن و استاندارد است و شما می توانید با خاطری آسوده از کیفیت این بوتاکس، از آن برای جوانسازی پوست خود استفاده کنید.

عکس قبل و بعد بوتاکس دیستون

عکس قبل و بعد از تزریق بوتاکس صورت

عکس قبل و بعد بوتاکس

نحوه تزریق بوتاکس دیستون

پوست صورت با گذر زمان حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد و ممکن است قسمت هایی از پوست که برای بیان حالات چهره تغییر می کنند، دیگر به حالت اولیه خود باز نگردند و حالت ارتجاعی نداشته باشند. این موضوع دلیل مناسبی برای بروز چین و چروک های پوستی است.

همانطور که در بخش های قبلی نیز به آن اشاره کردیم، برای برطرف کردن این مشکلات و زیباسازی و جوانسازی پوست بهترین گزینه تزریق بوتاکس این اما شاید این سوال در ذهن شما نقش ببندد که این بوتاکس چگونه تزریق می شود؟

در ابتدا باید بگوییم که تزریق بوتاکس یک عمل غیر تهاجمی است و به بستری یا پانسمان نیاز ندارد. بنابراین در این مورد جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. پزشکان و متخصصین زیبایی دیستون را با استفاده از سوزن های بسیار ریز پزشکی به عضلات صورت تزریق می کنند.

نحوه تزریق بوتاکس دیستون

اینکه دوز تزریقی بوتاکس برای پوست شما چقدر است، به عمق چین و چروک های شما بستگی دارد. در این خصوص تنها پزشک معالج تصمیم می گیرد. شما در تزریق بوتاکس، دردی حس نمی کنید و اگر هم دردی وجود داشته باشد، بسیار خفیف و ناچیز است.

ممکن است در شروع درمان شما یک ناراحتی بسیار خفیفی را حس کنید که البته این ناراحتی کاملا قابل تحمل است. تزریق بوتاکس دیستون در بازه زمانی 20 الی 45 دقیقه طول می کشد و پس از تزریق شما می توانید بدون گذراندن هیچ دوره نقاهت خاصی، به فعالیت های روزانه تان ادامه دهید. اینکه تعداد جلسات درمانی این بوتاکس چقدر است، بسته به شرایط پوست شما دارد.

ماندگاری بوتاکس دیستون

اگر بوتاکس دیستون یکی از گزینه هایی است که شما برای تزریق در نظر دارد، اما در مورد ماندگاری آن می پرسید باید بگوییم ماندگاری این بوتاکس با توجه به ناحیه ای که تزریق را انجام می دهید، متفاوت است. به طور کلی این بوتاکس ماندگاری حدود 3 تا 6 ماه دارد.

ماندگاری بوتاکس دیستون

اما شرایطی که بر ماندگاری بوتاکس تاثیر گذارند عبارتند از :

جنس پوست

جنس پوست هر شخص با دیگری متفاوت است و با توجه به عمق چین و چروک های پوستی، می توان نتایج متفاوتی از این بوتاکس یا هر بوتاکس دیگر گرفت. مثلا در بعضی از افراد جنس ماهیچه‌ ها و عضلات صورت بسیار ضخیم می باشد که میزان ماندگاری بوتاکس را کاهش می دهد.

میزان چین و چروک‌ های پوست

یکی از اصلی ترین مواردی که بر ماندگاری بوتاکس تاثیر می گذارد، ناحیه تزریق و عمق چین و چروک های پوستی است. هر پزشک متخصصی با توجه به شرایط جسمی و سنی شما، یکی از بوتاکس های بازار را برای تزریق و اثربخشی بیشتر مناسب می داند.

مدت نگهداری بوتاکس حل شده دیستون

برخی از کلینیک های زیبایی باقی مانده محلول بوتاکس دیستون را به بیمار می دهند و پس از گذشت یک مدت بوتاکس را برای تمدید با خود به کلینیک میبرن که این کار کاملا اشتباه می باشد زیرا بعد از باز کردن مواد بوتاکس و حل کردن آن تا 8 ساعت در دمای 2 تا 8 درجه قابل نگهداری می باشد و بعد از این مدت دیگر این بوتاکس استفاده شده را نمی توان استفاده کرد.

قیمت بوتاکس دیستون

همانطور که گفتیم، بوتاکس دیستون دومین بوتاکس تولید شده در لابراتوارهای ایرانی است. از آنجایی که کشور ما با تحریم های شدید اقتصادی رو به رو است، واردات بسیاری از بوتاکس های اروپایی به کشور ما ممنوع شده است. بوتاکس هایی هم که از کشورهای دیگر وارد ایران می شوند، قطعا به دلیل هزینه های گمرک، دارای قیمت بالاتری به نسبت قیمت واقعی و اصلی خودشان هستند.

در این میان می توان گفت دیستون با توجه به کیفیتی که دارد، از قیمت مناسبی نیز برخوردار است. این بوتاکس در مقایسه با  سایر بوتاکس های موجود در بازار از قیمت پایین تر و کیفیت مطلوبی برخوردار است. اینکه هزینه بوتاکس شما چقدر می شود، موضوعی است که باید پزشک بعد از بررسی پوست شما و عمق چین و چروک هایتان به استحضارتان برساند. بنابراین برای مطلع شدن از قیمت دقیق، می توانید به کلینیک های تخصصی مراجعه کنید و پس از معاینه توسط پزشک، از قیمت این بوتاکس مطلع شوید.

خدمات تزریق بوتاکس دیستون در کلینیک زیبایی گلدن رویال

تزریق بوتاکس دیستون در کلینیک زیبایی گلدن رویال بصورت کاملا حرفه ای توسط پزشک متبحر انجام می گردد.

متخصصان ما در کلینیک زیبایی گلدن رویال خدمات مرتبط با زیبایی پوست و مو شامل لیزر موهای زائد ، لیزر موهای زائد مردان  ، مزوتراپی مو ، بوتاکس میگرن، لیزر بیکینی ، تزریق ژل لب ، برداشتن خال، هایفوتراپی ، لیزر جوش ، پاکسازی پوست و … در خدمت مشتریان گرامی می باشند. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره رایگان با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

زیباجویان گرامی توجه داشته باشید علاوه بر تمام مواردی که برای ماندگاری بوتاکس دیستون در مقاله ذکر شد، ماندگاری بوتاکس به نوع مراقبت شما از پوستتان نیز بستگی دارد. اگر شما مراقبت های پس از درمان را به خوبی انجام دهید، قطعا ماندگاری بوتاکس نیز بهتر و طولانی تر خواهد شد. این را در نظر داشته باشید که شما بعد از تزریق باید مراقب پوستتان باشید و از آن به خوبی محافظت کنید.

نظرات کاربران
guest
12 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرناز
فرناز
1401-12-27 23:18

قبلا بوتاکس مصپورت تزریق کرده بودم ،هر ویال رو برای سه نفر استفاده کردن منتها اینبار دمتر برام بوتاکس دیستون تهیه کردن ،منتها فقط برای یه نفر استفاده کردن میخواستم ببینم باقیش رو نمیشد بعد چند ماه استفاده کنن؟

فرناز
فرناز
1401-12-27 23:17

با سلام

نیوشا
نیوشا
1401-01-29 10:30

سلام. مراقبت بعد از بوتاکس دیستون با مراقبتای دیگر برندها فرق داره؟

المیرا
المیرا
1401-01-23 11:00

سلام. خسته نباشید .شما در کلینیکتون از بوتاکس دیستون هم استفاده می کنید ؟

sadaf
sadaf
1400-10-12 11:32

سلام. ماندگاری بوتاکس دیستون چقدره؟

حاجر
حاجر
1400-09-22 09:39

سلام. ببخشید بوتاکس دیستون از برندهای معتبر ایرانی به حساب میاد؟