تقویت ریشه موهای سر با فیلر مو

خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم، یک روش درمانی و موثر برای کم پشتی و ریزش مو درست شده است و آن هم فیلر مو یا هیر فیلر می باشد.

موی سر پر و سالم نشانه جذابیت و سلامت شما می باشد. امروزه یکی از مشکلات شایع مو، ریزش مو می باشد. اکثر جوانان از ریزش موهایشان شاکی می باشند. کم پشتی و ریزش مو موجب احساس شرم و خجالت در افراد می شود و به مرور زمان اعتماد به نفس و عزت نفس آن ها را پایین می آورد.

حتی بعضی افراد به حدی اعتماد به نفسشان پایین می آید که حتی توان حضور در جامعه و بین مردم را ندارند. مشکلات مو بر زندگی اجتماعی افراد تاثیر منفی می گذارد. امروزه در کلینیک های زیبایی این اسم زیاد شنیده می شود و افراد علاقه زیادی به آن دارند.

 

فیلر مو (هیر فیلر) چیست؟

همانطور که در قسمت بالا ذکر شد یکی از روش های درمان کم پشتی و ریزش مو، فیلر مو می باشد. موی افراد به مرور زمان به دلیل استفاده زیاد از سشوار، اتومو، تغذیه اشتباه، مواد شیمیایی مختلف، تافت، زایمان، شیردهی، کاهش وزن، آلودگی هوا، استرس، نور خورشید و… ضخامت خود را از دست می دهند و ریشه آن ها کم کم ضعیف می شود. علاوه بر این عوامل، عوامل ارثی و ژنتیکی نیز نقش دارند و ریزش مو را چند برابر می کنند.

انجام خدمات فیلر مو توسط تیم مجرب و حرفه ای در کلینیک زیبایی گلدن رویال
جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲

این عوامل تاثیر مستقیمی بر موی افراد می گذارند و موجب ریزش موی افراد می شوند. این عوامل موجب کاهش املاح و ویتامین های مو می شوند. یکی از راه های جبران مواد از دست رفته مو، فیلر مو می باشد.

ژل تقویت مو یا هیر فیلر به دلیل ویتامین، آنزیم ها و املاح موجود در آن، موجب تقویت و رشد فولیکول مو می شود و سرعت رشد مو را افزایش می دهد. بنابراین افرادی که ریشه موهایشان بسیار ضعیف می باشد یا به عبارت دیگر از مو های شکننده خود رنج می برند، می توانند فیلر مو انجام دهند. در حال حاضر هیر فیلر بهترین گزینه برای تقویت موی سر می باشد.

کلینیک زیبایی گلدن رویال

نحوه تزریق فیلر مو یا هیر فیلر

فیلر مو به وسیله سوزن های باریک، توسط متخصص پوست و مو، به زیر پوست سر تزریق می شود. ماده تزریق شده، سریع پخش می شود و کانال های مو را پر می کند. در مدت زمان کمی املاح و مواد ویتامینی موجود در این مواد، در کانال های مو آزاد می شوند.

این مواد موجب تقویت و رشد سلول های مو و پوست سر می شوند و بدین صورت از مردن سلول های موی سر جلوگیری می کنند. بعد از تزریق فیلر مو، ضخامت ریشه موی افراد به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می کند و مو های آن ها بار دیگر شادابی خود را به دست می آورند. علاوه بر جلوگیری از ریزش مو، سرعت رشد مو ها چند برابر می شود.

این ماده خاصیت احیاکنندگی دارد و با افزایش جریان خون پوست سر، از مردن سلول جلوگیری می کند. ماده تزریق شده با تحریک رشد سلول های مو، از ریزش آن ها جلوگیری می کند. در حال حاضر بهترین گزینه جهت حفظ شادابی و سلامت موی سر، انجام فیلر می باشد.

آیا فیلر مو (هیر فیلر) درد دارد؟

یکی از دغدغه های اصلی متقاضیان فیلر مو، میزان درد آن می باشد. زنانی که از مشکل شکنندگی مو رنج می برند، از تزریق فیلر بسیار ترس دارند و حتی بعضی زنان از شدت ترس زیاد، آن را انجام نمی دهند.

بعضی افراد با دیدن کلیپ های تزریق فیلر، از انجام آن پشیمان می شوند. سوزن های تزریق هیر فیلر بسیار باریک می باشند و به آرامی به پوست سر وارد می شوند و حتی بعضی از افراد آن را حس نمی کنند. پس در رابطه با درد آن هیچ نگرانی وجود ندارد.

نحوه تزریق فیلر مو

حتی افرادی که باز هم ترس دارند، می توانند از بی حس کننده های موضعی استفاده کنند و قبل از تزریق، محل آن را بی حس کنند. نکته مهمی که حتما باید به آن دقت کنید، این است که قبل از تزریق فیلر و بعد از بکار بردن ماده بی حس کننده، حتما سر خود را کاملا بشویید. شما با استفاده از بی حس کننده موضعی، هیچ دردی احساس نمی کنید.

ترکیبات فیلر مو

یکی از سوالات رایج در رابطه با ترکیبات فیلر مو می باشد. هیر فیلر دارای هفت ماده مهم می باشد که بر رشد و شادابی مو ها تاثیر می گذارند.

ترکیبات مهم آن عبارت اند از: اسید هیالورونیک، دکا پپتید 18، الیگو پپتید 71، دکا پپتید 10، اکتا پپتید 2، اکتا پپتید 11، الیگو پپتید 54. یکی از ترکیبات مهم آن، اسید هیالورونیک می باشد. اسید هیالورونیک موجب افزایش رطوبت ریشه مو می شود و فیبروبلاست ها را تحریک می کند.

دکا پپتید 18 بر پوست سر تاثیر می گذارد و آن را برای تشکیل فولیکول آماده می کند. دکا پپتید 10 نقش تغذیه کنندگی فوق العاده ای دارد و موجب تغذیه سلول های پوست و مو می شود و به این صورت به رشد موی سر کمک می کند.

یکی دیگر از ترکیبات مهم فیلر مو، الیگو پپتید 54 می باشد. این ماده موجب توقف ریزش مو می شود و پوست سر را برای رشد جدید فولیکول آماده می کند.

الیگو پپتید 71 مکمل الیگو پپتید 54 می باشد و از ریزش مو جلوگیری می کند. کاربرد اکتا پپتید 11، کلاژن سازی می باشد و این ماده موجب احیای پوست سر بعد از تزریق می شود. اکتا پپتید 2 از مو های سر در برابر عوامل محیطی خطر رسان همچون نور خورشید، اشعه فرابنفش، اضطراب و استرس و… محافظت می کند.

قیمت فیلر مو

یکی از دغدغه های اصلی مردم در رابطه با قیمت و هزینه فیلر مو می باشد. قیمت دقیق هیر فیلر مشخص نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد. شرایط همه ی افراد شبیه هم نمی باشد، بنابراین قیمت آن ها نیز فرق می کند.

انواعی از برند های مختلف فیلر وجود دارند که بعضی از آن ها ارزان و بعضی بسیار گران تر می باشد. قیمت فیلر علاوه بر برند آن، به مقدار ژل تزریق شده نیز بستگی دارد. مقدار ژل تزریق شده در همگی افراد یکسان نمی باشد و با توجه به مشکلات موی سر، مقدار های مختلفی از آن تزریق می شود.

مزایای فیلر مو

فیلر مو تاثیرات متفاوتی بر بدن می گذارد. مهم ترین و اصلی ترین تاثیر آن، رشد مو می باشد. ترکیبات فیلر موجب فعال کردن سلول های بنیادی پوست و مو می شوند و عملکرد بتا-کانتین را تقویت می کنند. همچنین هیر فیلر موجب تحریک ژن های رشد مو می شود و بدین صورت رشد مو را تحریک می کند.

فیلر مو علاوه بر خاصیت تحریک رشد مو، خاصیت آنتی اکسیدانی نیز دارد. یکی از علت های رایج ریزش مو، مواد اکسیدانی می باشد. این مواد از طریق نور خورشید، اشعه های فرابنفش، استرس و اضطراب بوجود می آیند. انجام فیلر موجب خنثی کردن این مواد می شود.

از عملکرد های دیگر فیلر مو می توان به تحریک آنژیوژنز اشاره کرد. آنژیوژنز به معنای رگ زدایی می باشد. این ماده با تحریک و تغذیه سلول های مو و پوست، موجب تشکیل فولیکول های جدید می شود.

هیر فیلر علاوه بر تحریک رشد مو، از ریزش مو و آلوپسی جلوگیری می کند. بعضی از افراد در نقطه هایی از سر، موی خود را از دست می دهند که به آن آلوپسی می گویند. آلوپسی به دلایل مختلفی از جمله کم خونی، بیماری هورمونی، عارضه دارویی، ژنتیک و… رخ می دهد. فیلر مو توانایی مهار DKK-1 و BMP4 را دارد و بدین صورت از آلوپسی و ریزش موی سر جلوگیری می کند.

مزایای فیلر مو

هیر فیلر برای چه کسانی توصیه می شود؟

فیلر مو با تقویت و تغذیه ریشه مو، موجب رشد آن می شود. قبل از انجام فیلر شما باید با پزشک متخصص پوست و مو صحبت کنید و شرایط خود را برای او توضیح دهید. پزشک متخصص باید متقاضی فیلر را معاینه کند و با توجه به علت ریزش مو، تصمیم می گیرد که آیا این روش درمانی برای او مناسب می باشد یا نه.

این روش درمانی معمولا به افرادی که موی نازکی دارند و ریشه موهای آن ها ضعیف می باشد، توصیه می شود. همچنین افرادی که موی کم پشت دارند و نیاز به افزایش حجم مو دارند، گزینه خوبی برای انجام آن می باشند.

افرادی که از طاسی مفرط و ریزش مو رنج می برند، اندیکاسیون مناسبی برای فیلر مو می باشند. همچنین کسانی که کاشت مو انجام داده اند، می توانند از آن جهت رشد زیادتر و سریع تر مو استفاده کنند.

تزریق فیلر مو به چه کسانی توصیه نمیشود؟

برخی از افراد به دلایل مختلف نباید از تزریق فیلر مو استفاده کنند که به برخی از این دلایل می‌توان اشاره کرد:

  1. افرادی که دارای عفونت در قسمت‌های پوستی سر خود هستند.
  2. افرادی که دچار بیماری‌های خونی هستند، مانند انومی، ترومبوفیلی، هموفیلی و …
  3. افرادی که دچار بیماری‌های پوستی شدیدی مانند آکنه، اگزما و… هستند.
  4. افرادی که دارای حساسیت شدیدی به فیلر مو و یا مواد دیگر هستند.
  5. افرادی که دارای عدم تعادل هورمونی هستند، مانند افرادی که دارای هیپرتیروئیدیسم یا هیپوتیروئیدیسم هستند.

قبل از اقدام به تزریق فیلر مو، بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید تا در مورد مزایا و معایب این روش و همچنین ریسک‌های آن برای شما بیشتر بدانید.

کنتراندیکاسیون فیلر مو

همانطور که گفتیم قبل از انجام فیلر مو باید حتما با پزشک متخصص صحبت کنید. زنانی که در دوران شیردهی و بارداری می باشند، باید از انجام آن خودداری کنند و بعد از تمام شدن این دوران، می توانند نسبت به انجام آن اقدام کنند.

بعضی افراد به اسید هیالورونیک حساسیت دارند. انجام فیلر به این افراد توصیه نمی شود؛ چون یکی از ترکیات هیر فیلر، اسید هیالورونیک می باشد.

همچنین افرادی که در قسمت سر دچار التهاب می باشند، باید از انجام آن خودداری کنند. کسانی که از دارو های رقیق کننده یا ضد انعقاد خون استفاده می کنند، باید از انجام آن اجتناب کنند.. همچنین به شما توصیه می کنیم در صورتی که ضعف سیستم ایمنی دارید، آن را انجام ندهید.

ماندگاری فیلرمو (هیر فیلر)

مدت زمان ماندگاری فیلر مو در افراد مختلف فرق می کند و به عوامل زیادی بستگی دارد. به طور میانگین اثر آن تا یک سال ماندگاری دارد و بعد از یک سال باید دوباره آن را انجام داد. بعضی افراد جهت ماندگاری بیشتر، در طول یک سال چند بار آن را انجام می دهند.

مراقبت های بعد از فیلرمو (هیر فیلر)

یکی از مهم ترین نکته ها در جراحی های زیبایی، مراقبت های بعد از آن می باشد. یک سری مراقبت وجود دارند که شما باید جهت اثربخشی بیشتر و کاهش عوارض، حتما آن ها را انجام دهید.

پزشک متخصص بعد از انجام فیلر مو، برای شما کوکتل های تقویتی تجویز می کند که باید صبح ها و شب ها آن را به ریشه موها بمالید.

کوکتل های تقویتی معمولا تا 3 ساعت بر موی افراد تاثیر می گذارند؛ بنابراین سعی کنید که 3 ساعت قبل از حمام، آن ها را به سر خود بمالید.

در رابطه با شامپو مصرفی، باید با پزشک متخصص صحبت کنید و از او مشاوره بگیرید. بعد از انجام فیلر، حدالامکان از رفتن به استخر، استفاده از مواد شیمیای حالت دهنده سر، قرار گرفتن در معرض هوای آلوده، قرار گرفتن در موقعیت های استرس زا و… خودداری کنید.

تعداد جلسات لازم برای فیلر مو

قبل از انجام فیلر مو، پزشک معالج باید شما را معاینه کند و بعد از گرفتن شرح حال و معاینه، تعداد جلسات، مقدار ژل تزریقی، محل های تزریق ژل و… را مشخص می کند. معمولا فیلر مو در 4 جلسه انجام می شود. البته گاهی اوقات به دلیل طاسی زیاد ممکن است تعداد این جلسات بیشتر شود.

فاصله جلسات

فاصله جلسات بستگی به مقدار و شدت ریزش موی فرد دارد و توسط پزشک متخصص پوست و مو در جلسه اول تعیین می شود. معمولا هر دو هفته یکبار، یک جلسه آن برگزار می شود.

معرفی برند های فیلر مو

امروزه برند های مختلفی از فیلر مو در بازار پیدا می شوند که بعضی از آن ها برای بدن مضر می باشند. در حال حاضر معتبر ترین برند فیلر Dr Cyj می باشد. این برند انواعی از ویتامین ها، املاح و مواد لازم را جهت رشد مو دارد.

معرفی برند های فیلر مو

تفاوت فیلر مو با مزوتراپی مو

در مزوتراپی داروی ماینوکسیدیل به پوست سر تزریق می شود. این روش همانند تزریق فیلر، موجب رشد و تقویت مو های سر می شود. اثر بخشی این روش نسبت به فیلر کمتر می باشد.

هیر فیلر علاوه بر املاح و ویتامین های موجود در مزوتراپی، اسید هیالورونیک دارد. فیلر مو نسب به مزوتراپی قوی تر می باشد و نتیجه ی آن مشهود تر می باشد.

همچنین بخوانید : مزوتراپی مو روشی جهت درمان ریزش مو

مدت زمان اثر بخشی فیلر مو

مدت زمان اثر بخشی فیلر مو، به عوامل مختلفی مانند نوع فیلر مورد استفاده، میزان تزریق فیلر، محل تزریق فیلر، سن و تاریخچه پوستی فرد و … بستگی دارد.

عموماً، مدت زمان اثر بخشی فیلر مو بین 6 تا 12 ماه است. با این حال، می‌توان با انجام تزریق‌های تکراری، این مدت را به مدت بیشتری افزایش داد. در برخی موارد، ممکن است اثر بخشی فیلر مو به دلیل متابولیسم فیلر توسط بدن، در مدت زمان کوتاه‌تری به پایان برسد.

بعد از اینکه اثر بخشی فیلر مو به پایان می‌رسد، می‌توانید دوباره از این روش برای تقویت ظاهر موهای خود استفاده کنید. با این حال، توصیه می‌شود قبل از هر نوع تزریق، با پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین نوع فیلر و میزان تزریق برای شما تعیین شود.

خدمات فیلر مو (هیر فیر) در کلینیک گلدن رویال

کلینیک گلدن رویال یکی از معتبرترین مراکز ارائه خدمات زیبایی در ایران است و از جمله خدماتی که در این کلینیک ارائه می‌شود، خدمات فیلر مو است.

متخصصان این کلینیک با استفاده از فیلرهای موضعی از جمله فیلرهای پروتئینی و هیالورونیک اسید، برای تقویت ظاهر موهای شما اقدام می‌کنند. این خدمات شامل:

پر کردن موی سر با فیلر، تقویت موهای ریش و سیبیل، اصلاح خط مویی، تقویت موهای طبیعی

تمامی این خدمات توسط متخصصان مجرب و با استفاده از تجهیزات پیشرفته و فناوری روز انجام می شود.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها