مزونیدلینگ موی سر

مزونیدلینگ مو یکی از روش های درمانی برای ریزش مو به حساب می آید که این روزها سر و صدای زیادی بپا کرده است. در واقع این روش ترکیبی از میکرونیدلینگ و مزوتراپی است که به رویش مجدد موهای از دست رفته کمک بسیار زیادی می کند.

در سایر روش هایی که برای بازیابی موهای از دست رفته به کار گرفته می شود، شما طی جلسه اول تاثیر چندانی را مشاهده نمی کنید و حتما باید مراحل درمان را به طور کامل انجام دهید تا بتوانید نتیجه آن را مشاهده کنید. مزونیدلینگ یکی از آن روش هایی است که پزشکان و متخصصان نهایت تلاش خود را کرده اند تا در همان جلسه ابتدایی بیمار نتیجه تزریق و درمان را مشاهده کند.

 آیا مزونیدلینگ مو تاثیری در درمان ریزش مو دارد؟

به طور طبیعی هر فرد بالغ در روز، بین 70 تا 100 تار موی خود را از دست می دهد. این موضوع یک امر کاملا طبیعی است و نمی توان آن را ریزش مو خطاب کرد. زمانی که تعداد تارهای از دست رفته مو بیشتر از این میزان باشند، در واقع فرد به ریزش مو مبتلا شده است. ریزش مو یکی از مشکلاتی است که باید حتما دلیل آن ریشه یابی شود و بلافاصله درمان شود؛ چرا که مستقیما زیبایی فرد را نشانه می گیرد؛ به خصوص در خانم ها.

 آیا مزونیدلینگ مو تاثیری در درمان ریزش مو دارد؟

مزونیدلینگ مو یکی از روش های جلوگیری از ریزش مو است که ضمن توقف ریزش مو، به تقویت فولیکول مو و تحریک رشد موها کمک بسیار زیادی می کند. در این روش درمانی فولیکول های غیر فعال مو، مجددا فعال می شوند و این موضوع می تواند به رویش مجدد موهای سر کمک کند.

روش درمان مزونیدلینگ مو چگونه است؟

مزونیدلینگ یکی از روش های درمانی است که به تازگی به شدت مورد توجه قرار گرفته است. در صورت درمان با این روش، شما می توانید نتیجه آن را به سرعت و در کوتاهترین زمان ببینید. در این روش درمانی هدف اصلی تقویت فولیکول های مو است. این کار به افزایش گردش خون در پوست سر کمک بسیار زیادی می کنند و باعث رویش مجدد موها می شود.

در این روش درمانی در ابتدا پاکسازی پوست سر انجام می شود و سپس با کمک ژل های موضعی، کاملا بی حس می شوند. سپس با استفاده از این روش، انواع ویتامین ها، و سرم های تقویتی به وسیله سوزن های بسیار ریز پزشکی به پوست سر تزریق می شوند و از این طریق به عمق پوست سر راه می یابند.

روش درمان مزونیدلینگ مو چگونه است؟

در نتیجه این تزریق روند تقویت مو به جریان می افتد و ضمن قطع ریزش مو، رویش مجدد و تقویت موها نیز اتفاق می افتد. این روش را می توان یکی از جدیدترین و موثرترین روش های درمان ریزش مو و رویش مجدد مو دانست.

فواید مزونیدلینگ مو

اگر قصد دارید تا از مزونیدلینگ به عنوان یک روش درمانی برای موهایتان کمک بگیرید، باید اطلاعات کاملی در مورد فواید و عوارض آن داشته باشید. بهتر است تا در مورد مزیت های این روش صحبت کنیم تا شما اطلاعات کافی در این خصوص به دست آورید. مزایای این روش عبارتند از:

 • غیر تهاجمی بودن این روش
 • درمان بدون نیاز به بستری شدن و کاملا سرپایی
 • تحت تاثیر قرار نگرفتن فعالیت های روزانه در این روش درمانی
 • طول جلسات درمانی بین 30 تا 45 دقیقه می باشد
 • رضایت بسیار بالای کسانی که با این روش درمان شده اند
 • هزینه بسیار مناسب در مقایسه با سایر روش های درمانی برای مو

این مزایا تمامی آن چیزی هستند که شما در این روش تجربه می کنید. ضمن تمام این ها باید به این نکته اشاره کنیم که با کمک این روش، شما سریعتر از هر روش دیگری به نتیجه می رسید.

عوارض مزونیدلینگ مو

در علم پزشکی هر روشی عوارض خاص خودش را دارد. اگر به دنبال مناسب ترین روش درمانی هستید، باید به شما بگوییم که روشی مناسب است که کمترین عوارض و بیشترین مزیت را به دنبال خود داشته باشد.

مزونیدلینگ مو نیز مانند هر روش دیگری عوارض خاص خودش را دارد؛ اما این عوارض بسیار ناچیز هستند و در مورد همه افراد صدق نمی کند. برخی از عوارض این روش درمانی عبارتند از:

 • التهاب و قرمزی در ناحیه درمان
 • پوسته پوسته شدن پوست سر
 • سوزش و خارش محل درمان
 • در موارد نادر، بروز حساسیت های پوستی

به طور کلی این عوارض بسیار ناچیز، ممکن است در بیمار رخ دهد و درصد بروز آن بسیار پایین است.

مزونیدلینگ مو برای چه افرادی مناسب می باشد؟

مزونیدلینگ مو به افرادی توصیه می شود که بیماری خاصی ندارند و قبلا از روش هایی مثل مزوتراپی استفاده نکرده اند. این روش کاملا مناسب کسانی است که دچار ریزش موی سکه ای شده اند.

درمان ریزش مو سکه ای با مزونیدلینگ مو

همچنین مزونیدلینگ برای کسانی مناسب است که سیستم دفاعی قوی دارند و بدن آنها حساس و آسیب پذیر نیست. کسانی که در روش هایی مثل مزوتراپی دچار حساسیت های پوستی شده اند، نمی توانند از مزونیدلینگ کمک بگیرند و روش جایگزین پی آر پی مو  و یا مزوتراپی مو می باشد. همچنین این روش برای خانم های باردار توصیه نمی شود. در کل باید بگوییم مزونیدلینگ روشی مناسب برای کسانی است که هیچ بیماری زمینه ای و یا سابقه حساسیت های پوستی ندارند.

تعداد جلسات لازم برای انجام مزونیدلینگ مو

تعداد جلسات درمانی با مزونیدلینگ به شدت ریزش مو بستگی دارد. برای اینکه تعداد جلسات درمانی معین شود، شما باید توسط پزشک معاینه شوید. به طور کلی جلسات درمانی مزونیدلینگ بین 6 تا 8 جلسه صورت می گیرد.

تعداد جلسات لازم برای مزونیدلینگ مو

فاصله بین این جلسات معمولا بین 1 الی 1.5 ماه است. در نهایت باید بگوییم همه چیز به تشخیص پزشک و شرایط بیمار بستگی دارد. گاهی ممکن است پزشک جلسات درمانی کمتر یا بیشتری را برای بیمار تجویز کند.

مراقبت های قبل و بعد از مزونیدلینگ مو

مراقبت های قبل و بعد از مزومیدلینگ مو حتما باید رعایت شوند تا به نتیجه دلخواه برسید شامل:

مراقبت های قبل از مزونیدلینگ مو

 قبل از انجام مزونیدلینگ، استحمام کنید؛ زیرا پس از درمان شما تا 24 ساعت مجاز به دوش گرفتن نیستید. اگر داروی خاصی مصرف می کنید، بهتر است تا آن را با پزشک در میان بگذارید. حتما به خاطر داشته باشید که قبل از شروع جلسه درمانی از داروهای ضد غلظت خون مثل آسپرین استفاده نکنید.

برای اینکه نتیجه بهتری از درمان بگیرید باید مراحل درمان را به صورت کامل انجام دهید و حتما در فواصل زمانی معین شده توسط پزشک برای درمان اقدام کنید. بهتر است تا یک هفته قبل از انجام مزونیدلینگ برای مو، از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های الکلی پرهیز کنید.

رعایت تمامی این موارد به شما کمک می کند که از درمان نتیجه بهتر و مطلوب تری بگیرید.

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ مو

مراقبت های بعد از این روش درمانی از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر می خواهید نتیجه مطلوبی از این روش درمانی بگیرید، باید پس از درمان یک سری مراقبت های خاص را انجام دهید و مواردی را رعایت کنید. بهتر است زمانی که به خانه برگشتید، مرتبا کف سر خود را ماساژ دهید تا کوکتل ها به خوبی در همه جای سر پخش شوند. البته ناگفته نماند که در این خصوص باید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

مراقبتهای بعد از مزونیدلینگ

نکته بعدی اینکه تا حد امکان طی جلسات درمانی از وسایل گرمایشی مانند اتو و سشوار استفاده نکنید. همچنین از رنگ کردن و یا کراتینه کردن موهای خود پرهیز کنید.

بهتر است تا در طی جلسات درمانی، به استخر، سونا و جکوزی نروید و حتما بهداشت فردی را رعایت کنید. از شامپویی که پزشکتان معرفی کرده است، برای شستشوی سر استفاده کنید. همچنین بهتر است تا از انجام ورزش های سنگین اجتناب کنید.

مزونیدلینگ مو یا مزوتراپی مو؟

مزونیدلینگ مو و مزوتراپی مو هر دو جزو روش های غیر تهاجمی برای تقویت موهای از دست رفته و تحریک رویش مجدد موها هستند. اما در هر حال این دو روش با یکدیگر تفاوت هایی نیز دارند. در روش مزوتراپی مو، مواد مغذی و مورد نیاز پوست سر به صورت مستقیم به ریشه مو تزریق می شوند و در نتیجه به رویش مجدد موهای از دست رفته کمک می شود.

در روش مزونیدلینگ مو، شما تلفیقی از روش میکرونیدلینگ و مزوتراپی را تجربه می کنید. در این روش کوکتل های تقویت کننده مو به صورت کاملا عمیق به لایه مزودرم تزریق می شوند و درمان به صورت عمقی آغاز می شود.

در هر دو روش مزونیدلینگ و مزوتراپی، شما باید درمان را در طول چند جلسه ادامه دهید. هر چند که این دو روش جزو روش های غیر تهاجمی به حساب می آیند اما ممکن است مراجعه کننده تا چند روز تورم یا کبودی را در ناحیه سر احساس کند؛ که البته این عوارض کوتاه مدت و زود گذر است.  قطعا روش مزونیدلینگ، تکمیل کننده دو روش میکرونیدلینگ و مزوتراپی است؛ بنابراین می توان گفت اثر بخشی در مزونیدلینگ بسیار بیشتر از دو روش قبلی است.

قیمت مزونیدلینگ مو

فاکتورهای بسیاری هستند که در تعیین قیمت مزونیدلینگ مو تاثیر گذارند. در واقع باید برای اطلاع دقیق از قیمت این روش درمانی، در ابتدا توسط پزشک معاینه شوید. عواملی که در قیمت این روش تاثیر گذارند عبارتند از:

 • تخصص و مهارت پزشک معالج
 • تجهیزات و امکانات کلینیک زیبایی مورد نظر
 • مواد و کوکتل های مورد نیاز
 • تعداد جلسات دوره درمانی

تمامی این عوامل می توانند در هزینه مزونیدلینگ تاثیرگذار باشند.

خدمات مزونیدلینگ مو در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات مزونیدلینگ مو در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط تیم حرفه ای و پزشک متخصص انجام می گردد.

از دیگر خدمات پوست و مو کلینیک زیبایی گلدن رویال می توان به لیزر موهای زائد ، لیزر موهای زائد مردان ،بوتاکس ، بوتاکس پیشانی، تزریق ژل لب و… اشاره کرد. لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت قبلی، با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید. 

همراهان گرامی در پایان مقاله توجه داشته باشید آلودگی هوا، برنامه غذایی نامناسب، سیگار، و استرس تاثیر بسیار زیادی در ریزش موی افراد دارند و تزریق مزونیدلینگ مو که باعث کلاژن سازی می شود این تاثیرات مخرب را از بین می برد.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها