گاهی افراد در هر زمانی از روز و بدون آن که فعالیت فیزیکی داشته باشند عرق می کنند. آن هم به این دلیل است که عصب هایی که وظیفه تحریک غدد تعریقی را بر عهده دارند بیش از پیش فعال شده و در زمان های غیر ضروری عرق ترشح می نمایند. حال افرادی که با این مشکل دست و پنچه نرم می کنند و از آن رنج می برند می توانند با استفاده از روش های نوین همچون درمان تعریق با بوتاکس به رنج خود پایان دهند.

معجزه درمان تعریق با بوتاکس در ، تحول بزرگی در زمینه درمان عرق زیر بغل و درمان عرق کف دست و پا ایجاد کرد، بطوريكه درحال حاضر، خط اول درمان عرق زير بغل، كف دست و پا؛ تزريق بوتاكس در پوست ناحيه مبتلاست. اين روش برای درمان عرق زیر بغل ، درمان عرق کف دست و … بسيارمؤثر بوده، عوارض و مشكلات درمان‌های دارويى و جراحى را ندارد، غيرتهاجمى است و دوره نقاهت ندارد، در مطب و یا کلینیک زیبایی انجام مى‌شود ، ساده و ارزان است.

درمان عرق با بوتاکس

نحوه درمان تعریق با بوتاکس

بوتاكس از طريق قطع ارتباط اعصاب محرك سمپاتيك با غدد عرق ، مانع ترشح عرق مى‌شود و در صورت تزريق صحيح، آنقدر مؤثر است كه باعث خشك شدن كامل موضع مى‌شود؛ به همين علت نتيجه درمان عرق زیر بغل ، درمان عرق کف دست و پا براى مبتلايان به تعريق كه مدت‌ها از احساس خيسى ناشى از عرق رنج می‌بردند، بسيار رضايت‌بخش است. برای درمان عرق زیر بغل و درمان عرق کف دست و پا ،  بوتاكس بايد در قسمت عميق درم، جايى كه غدد عرق قرار دارند، تزريق شود.

تعداد تزريق برای درمان عرق زیر بغل و درمان عرق کف دست و پا بستگى به وسعت ناحيه مبتلا دارد، بطور متوسط در هر سانتى ‌متر مربع پوست يك تزريق انجام مى‌شود؛ گرچه می‌توان بصورت دستی، تزریق کرد ولی بهتر است تزريق با گان مزوتراپى انجام شود تا دارو، به‌مقدار مناسب و در عمق مناسب پوست تزريق شود و درد ناشى از تزريق هم، به حداقل برسد. این روش درمان عرق زیر بغل و درمان عرق کف دست و پا معمولاً درد ندارد ولی درصورت حساسیت بیمار، بیحسی موضعی اعمال می شود.

خدمات زیبایی کلینیک زیبایی گلدن رویال

با تزریق بوتاکس ، که روشی کاملاً بی خطر، غیر تهاجمی و موثر برای درمان عرق زیر بغل ، کف دست و پا است، تمامی سیگنال های عصبی که از سوی غدد تعریقی ارسال می شوند مسدود شده و در نهایت از ترشح عرق زیاد بدن جلوگیری می شود. جهت درمان تعریق با بوتاکس ابتدا پزشک متخصص از بی حسی موضعی استفاده می کند تا درد و رنج ناشی از تزریق را به حداقل ممکن برساند. سپس تزریق بوتاکس را در پوست و در نزدیکی غدد تعریق به وسیله سوزن های ریز شروع می کند.

با توجه به سایز محل تزریق، حدود 10 تا 30 دقیقه زمان لازم است تا عمل بوتاکس انجام شود. فردی که عمل درمان تعریق با بوتاکس را انجام داده است بعد از گذشت حدود 7 تا 14 روز می تواند نتایج آن را می بینند. بهبودی کامل نیز بعد از 3 روز حاصل خواهد شد که البته می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

کسیانی که درمان تعریق با بوتاکس را انجام می دهند، می توانند شاهد این باشد که تعریق بدنشان به مدت 6 تا 12 ماه کنترل شود. چنانچه اثرات درمان رفته رفته کم شود باید مجدداً درمان را تکرار نماید. همچنین درمان تعریق با بوتاکس همزمان با عمل های مانند لیزر موهای زائد انجام نمی شود.

اگر قصد درمان تعریق با بوتاکس را دارید لطفا جهت ویزیت و مشاوره رایگان با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

درمان عرق زیر بغل با بوتاکس

تعریق بیش از اندازه در ناحیه زیر بغل می تواند بیشتر به دلیل بیش فعالی سمپاتیک باشد که سبب می شود کارکرد و ترشحات این غدد افزایش یابد. البته تعریق بیش از اندازه می تواند در گرما و در برخی مواقع که فرد در وضعیت های عاطفی قرار می گیرد تشدید پیدا کند که در اصطلاح به آن هایپر هیدروز می گویند.

درمان عرق زیر بغل با بوتاکس

نحوه درمان عرق زیر بغل با بوتاکس چگونه است؟

برای درمان عرق زیر بغل با بوتاکس، لازم است که این ماده در 10 تا 15 نقطه از زیر بغل تزریق شود. هنگام تزریق بوتاکس، بیمار هیچ دردی احساس نخواهد کرد. چند روز بعد از درمان، تا حد زیادی میزان عرق زیر بغل کاهش خواهد یافت و بعد از گذشت مدتی، متوقف خواهد شد. میزان دوز استاندارد تزریق بوتاکس در درمان عرق زیر بغل نیز حدود 50 واحد است که البته این میزان نیز با توجه به شرایط بیمار می تواند متغیر باشد.

نکته مهمی که در درمان عرق زیر بغل با بوتاکس وجود دارد این می باشد که بیماران مبتلا به این مشکل در صورتی که اثرات بوتاکس از بین برود می توانند مجددا پروسه درمان را تکرار نمایند. شایان ذکر است که این کار تا زمانی که مشکل تعریق بیش از حدی که فرد دارد برطرف شود و بهبودی کامل حاصل شود ادامه می یابد.

طبق نظریاتی که متخصصان دارند درمان تعریق با بوتاکس بایستی به مدت 6 الی 9 ماه ادامه یابد. البته در بعضی موارد هم امکان دارد نیاز باشد که به مدت 12 ماه عمل بوتاکس انجام شود. هنگامی که بوتاکس تزریق می شود اعصاب سمپاتیک به حد عادی خود می رسد که این امر منجر به کاهش تحریک پذیری آن ها شده و در نهایت موجب می شود عارضه تعریق بیش از اندازه زیر بغل رفع شود.

اقدامات قبل از درمان عرق زیر بغل با بوتاکس

بهتر است که عمل تزریق بوتاکس زیر بغل در مطب پزشک انجام شود. معمولا پزشکان از فردی که خواهان درمان عرق زیر بغل با بوتاکس هستند ، می خواهند که به مدت 2 یا 3 روز قبل از تزریق بوتاکس، از تراشیدن زیر بغل خود اجتناب کند. افزون بر این باید پزشک خود را در جریان مصرف داروهایی که در طول شبانه روز استفاده می کند، بگذارید و مصرف هیچ یک از این داروها را متوقف نکنید مگر در مواقعی که پزشک بگوید. برای اطلاع از هزینه درمان عرق با بوتاکس با کلینیک زیبایی گلدن رویال تماس بگیرید.

درمان عرق کف دست با بوتاکس

غدد عرق ساز یا همان غدد آکرین در ناحیه کف دست و پا بیشتر از سایر نقاط بدن مشاهده می شود. بنابراین این نواحی بیشتر از سایر نواحی دیگر بدن دچار تعریق شده و در برخی موارد زندگی فرد را مختل می سازند. افرادی که به دنبال راهکارهایی برای درمان عرق دست هستند، می توانند بوتاکس را امتحان کنند.

درمان عرق دست با بوتاکس

در روش درمان تعریق با بوتاکس، ماده ی پروتئینی بوتاکس وارد بدن شده، جذب ماهیچه ها می شود و در نهایت غدد عرق یا همان آکرین را غیر فعال می نماید. همان طور که در بالا اشاره شد تا یک سال بعد از تزریق بوتاکس تعریق شدید کف دست کاهش چشمگیری پیدا می کند اما بعد از گذشت یک سال فرد باید مجدداً به پزشک مراجعه کرده و درمان عرق کف دست را تکرار نماید.

تزریق بوتاکس کف دست چگونه انجام می شود

کسی که می خواهد اقدام به درمان عرق کف دست با بوتاکس کند ، در روز تزریق باید یک تست نشاسته و ید ( مینور) انجام دهد تا مشخص شود چه نقاطی بیشترین تعریق را دارند. بعد از مشخص شدن این نقاط محل هایی که به تزریق نیاز دارند توسط پزشک متخصص علامت گذاری می شوند. سپس پزشک در محل های مورد نظر شروع به تزریق می نماید.

برای کاهش درد نیز روش هایی همچون بی حسی موضعی، یخ و دستگاه های خنک کننده پوست به کار برده می شوند. در ساعت های اولیه بعد از تزریق باید از شست و شوی دست ها و انجام فعالیت های سنگین خودداری کرد. در ضمن به کار بردن یک رژیم غذایی سالم، استفاده از میوه ها و سبزیجات تازه و نیز استفاده بیشتر از مایعات پس از درمان تعریق با بوتاکس روند بهبودی را تسریع خواهد کرد.

برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه درمان تعریق کف دست ، زیر بغل و پا لطفا با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

مزایای درمان عرق کف دست با بوتاکس

هر چند که روش های بسیاری برای درمان عرق کف دست وجود دارد اما تزریق بوتاکس به دلایل زیر نسبت به هر یک از آنها برتری دارد :
• علاوه بر آن که تعریق شدید کف دست را کنترل می نماید منجر به جوانسازی پوست و جلوگیری از پیری آن می شود.
• حالت کشسانی پوست را دوباره بازگردانده و چین و چروک های پوست را کاهش می دهد.
• با تحریک کلاژن سازی از پیری جلوگیری می کند.
• و در نهایت درمان عرق دست با بوتاکس نسبت به سایر روش های دیگر ماندگاری بالایی دارد.

درمان عرق کف پا با بوتاکس

بهره گیری از بوتاکس می تواند برای درمان عرق کف پا هم مورد استفاده قرار بگیرد. با این که تعریق بیش از اندازه در کف پا شاید مشکلاتی زیادی به همراه نداشته باشد اما با این حال ممکن است فرد نتواند هنگام انجام کارهای روزانه خود تمرکز کافی داشته باشد. از این رو این افراد می توانند با تزریق بوتاکس به کف پاهای خود حدود 87 درصد از مشکل تعریق بیش از حد کف پای خود را رفع کنند.

درمان عرق کف پا با بوتاکس

علت تعریق بیش از حد کف پا چیست؟

از دلایل رایج عرق بیش از حد کف پا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پوشیدن جوراب نامناسب(پوشیدن جوراب نایلونی در فصل گرما).
  • تغذیه نامناسب(خوردن غذاهای تند، نوشیدنی های کافئین دار و …).
  • پوشیدن کفش غیر استاندارد(کفش تنگ و جنس نامرغوب).

نحوه درمان عرق کف پا با بوتاکس چگونه است؟

این تزریقات اندکی با درد همراه هستند و معمولا نیاز است که بی هوشی عمومی و بی حسی صورت گیرد. از آن جائیکه پوست پاها ضخیم است امکان دارد که بی حس کننده های موضعی از پوست پاهایی که پینه بسته است به خوبی جذب نشوند. امکان استفاده از بلوک موضعی و بی هوشی با آرام بخش هم وجود دارد.

می توان گفت که برای درمان عرق کف پا به طور معمول برای درمان 100 BU و یا DU 300 تزریق می شود که این مقدار به میزان مساوی در دو طرف مورد استفاده قرار می گیرد. البته باید گفت که گاهی اگر سایز پا بزرگ تر باشد به مقدار بیشتری نیاز است.

نکات مهم هنگام در درمان عرق کف پا با بوتاکس

  • ممکن است نتایجی که از درمان تعریق با بوتاکس حاصل شده است تا یک سال باقی بماند.
  • چنانچه در درمان عرق کف پا تزریق عمقی تر انجام شود امکان ضعیف شدن عضلات دست وجود خواهد داشت.
  • سر سوزن ها هنگامی که در ناحیه دست و پا استفاده می شود به سرعت کند می شوند بنابراین ممکن است که چندین سر سوزن مورد نیاز باشد.
  • باید دقت شود که عمق تزریق ها در حد درم باشد.
  • پزشک باید دقت لازم را داشته باشد که در درمان عرق کف پا تزریق ها سطحی صورت بگیرند.

ماندگاری درمان تعریق با بوتاکس

٢٤ تا ٤٨ ساعت بعد از تزريق، تأثير بوتاكس در قطع ترشح عرق شروع شده و تا يك هفته الی 14 روز كامل مى گردد. دو هفته بعد، پوست ناحيه مبتلا، مورد ارزيابى قرار مى‌گيرد و در صورت مشاهده نقاطى كه ترشح عرق در آن‌ها ادامه دارد، تزريق بوتاكس در آن نقاط انجام مى‌شود.

هدف درمانى خشك شدن پوست و توقف ترشح عرق است. اثر بوتاكس  6 تا ١٢ ماه باقى مى‌ماند و بعد از چند نوبت تزريق (تقریبا سالی یکبار)، تعريق تا حد زيادى كاهش خواهد يافت، بطوريكه مختصر تعريق باقى مانده، با درمان دارويى موضعى به خوبى قابل كنترل خواهد بود.

کلینیک زیبایی گلدن رویال با بهره گیری از پزشکان مجرب و امکانات به روز دنیا عمل درمان تعریق با بوتاکس را انجام میدهند. علاوه بر این دیگر خدمات زیبایی پوست و مو شامل لیزر موهای زائد آقایان و خانمها ، مزوتراپی مو ، تزریق ژل ، جوانسازی پوست ، اصلاح فرم بینی ، پاکسازی پوست و … نیز در گلدن رویال ارائه می شود. لطفا جهت ویزیت و مشاوره رایگان با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید