درمان تعریق با بوتاکس

گاهی افراد در هر زمانی از روز و بدون آن که فعالیت فیزیکی داشته باشند عرق می کنند. آن هم به این دلیل است که عصب هایی که وظیفه تحریک غدد عرقی را بر عهده دارند بیش از پیش فعال شده و در زمان های غیر ضروری عرق ترشح می نمایند. حال افرادی که با این مشکل دست و پنچه نرم می کنند و از آن رنج می برند می توانند با استفاده از روش های نوین همچون درمان عرق با بوتاکس به رنج خود پایان دهند.

درمان تعریق با بوتاکس

 

تحول بزرگی که دهه گذشته در زمینه درمان عرق زیر بغل و درمان عرق کف دست و پا ایجاد شده است ، امکان درمان عرق با بوتاکس می باشد. بطوريكه درحال حاضر تزريق بوتاكس در درمان عرق زير بغل، كف دست و پا اولین گزینه انتخابی بیشتر بیماران است.

مزیت درمان عرق با بوتاکس آن است که نه تنها  خطرات و معایب درمان‌های دارويى و جراحى را ندارد و غيرتهاجمى است ، نیاز به دوره استراحت و نقاهت نیز ندارد و بصورت سرپایی ، ساده و ارزان در مطب و یا کلینیک زیبایی انجام مى‌شود.

 

 

نحوه درمان عرق با بوتاکس

با تزریق بوتاكس ارتباط ی که بین اعصاب محرك سمپاتيك و غدد عرق وجود دارد ، قطع می شود. اینکار در صورتی که درست انجام شود  آنقدر مؤثر است كه باعث خشك شدن كامل ناحیه درمان و عدم ترشح عرق مى‌شود؛

نتایج درمان تعریق زیر بغل ، درمان عرق کف دست و پا با بوتاکس بسيار رضايت‌بخش است. برای دریافت بهترین نتیجه ممکن،  بوتاكس بايد توسط متخصص در قسمت عميق درم، جايى كه غدد عرق قرار دارند، تزريق شود.

دوز تزريق بوتاکس برای درمان تعریق زیر بغل و درمان عرق کف دست و پا بستگى به وسعت ناحيه مورد نظر دارد، بطور متوسط در هر سانتى ‌متر مربع از پوست مبتلا به عرق بیش از حد يك واحد تزريق انجام مى‌شود؛

این ماده را می توان بصورت دستی تزریق کرد ، اما تزريق با گان مزوتراپى بهترین روش برای تزریق مقدار مناسب دارو در عمق پوست است. انجام تزریق با گان مزوترائی درد ناشى از تزریق را هم، به حداقل می رساند. درمان تعرق با بوتاکس معمولاً بدون درد است ولی درصورت نیاز، پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند.

با تزریق بوتاکس ، که روشی کاملاً بی خطر، غیر تهاجمی و موثر برای درمان عرق زیر بغل ، کف دست و پا است، تمامی سیگنال های عصبی که از سوی غدد عرقی ارسال می شوند مسدود شده و در نهایت از ترشح عرق زیاد بدن جلوگیری می شود.

جهت درمان عرق با بوتاکس ابتدا پزشک متخصص از بی حسی موضعی استفاده می کند تا درد و رنج ناشی از تزریق را به حداقل ممکن برساند. سپس تزریق بوتاکس را در پوست و در نزدیکی غدد عرق به وسیله سوزن های ریز شروع می کند.

با توجه به سایز محل تزریق، حدود 10 تا 30 دقیقه زمان لازم است تا عمل بوتاکس انجام شود. فردی که عمل درمان عرق با بوتاکس را انجام داده است بعد از گذشت حدود 7 تا 14 روز می تواند نتایج آن را می بینند. بهبودی کامل نیز بعد از 3 روز حاصل خواهد شد که البته می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

درمان عرق با بوتاکس

نتایج درمان عرق با بوتاکس به مدت 6 تا 12 ماه ماندگاری دارد. با کاهش اثرات آن ، باید مجدداً درمان را تکرار نماید. همچنین درمان عرق با بوتاکس همزمان با عمل هایی مانند لیزر موهای زائد انجام نمی شود.

اگر قصد درمان عرق با بوتاکس را دارید لطفا جهت ویزیت و مشاوره رایگان با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

درمان عرق زیر بغل با بوتاکس

عرق بیش از اندازه در ناحیه زیر بغل می تواند بیشتر به دلیل بیش فعالی سمپاتیک باشد که سبب می شود کارکرد و ترشحات این غدد افزایش یابد. البته عرق بیش از اندازه می تواند در گرما و در برخی مواقع که فرد در وضعیت های عاطفی قرار می گیرد تشدید پیدا کند که در اصطلاح به آن هایپر هیدروز می گویند.

نحوه درمان عرق زیر بغل با بوتاکس چگونه است؟

برای درمان عرق زیر بغل با بوتاکس، لازم است که این ماده در 10 تا 15 نقطه از زیر بغل تزریق شود. هنگام تزریق بوتاکس زیر بغل ، بیمار هیچ دردی احساس نخواهد کرد. چند روز بعد از درمان، تا حد زیادی میزان عرق زیر بغل کاهش خواهد یافت و بعد از گذشت مدتی، متوقف خواهد شد. میزان دوز استاندارد تزریق بوتاکس در درمان عرق زیر بغل نیز حدود 50 واحد است که البته این میزان نیز با توجه به شرایط بیمار می تواند متغیر باشد.

درمان عرق زیر بغل با بوتاکس

نکته مهمی که در درمان عرق زیر بغل با بوتاکس وجود دارد این می باشد که بیماران مبتلا به این مشکل در صورتی که اثرات بوتاکس از بین برود می توانند مجددا پروسه درمان را تکرار نمایند. شایان ذکر است که این کار تا زمانی که مشکل عرق بیش از حدی که فرد دارد برطرف شود و بهبودی کامل حاصل شود ادامه می یابد.

طبق نظریاتی که متخصصان دارند درمان عرق با بوتاکس بایستی به مدت 6 الی 9 ماه ادامه یابد. البته در بعضی موارد هم امکان دارد نیاز باشد که به مدت 12 ماه عمل بوتاکس انجام شود. هنگامی که بوتاکس تزریق می شود اعصاب سمپاتیک به حد عادی خود می رسد که این امر منجر به کاهش تحریک پذیری آن ها شده و در نهایت موجب می شود عارضه عرق بیش از اندازه زیر بغل رفع شود.

اقدامات قبل از درمان عرق زیر بغل با بوتاکس

بهتر است که عمل تزریق بوتاکس زیر بغل در مطب پزشک انجام شود. معمولا پزشکان از فردی که خواهان درمان تعریق زیر بغل با بوتاکس هستند ، می خواهند که به مدت 2 یا 3 روز قبل از تزریق بوتاکس، از تراشیدن زیر بغل خود اجتناب کند. افزون بر این باید پزشک خود را در جریان مصرف داروهایی که در طول شبانه روز استفاده می کند، بگذارید و مصرف هیچ یک از این داروها را متوقف نکنید مگر در مواقعی که پزشک بگوید. برای اطلاع از هزینه درمان عرق با بوتاکس با کلینیک زیبایی گلدن رویال تماس بگیرید.

درمان عرق صورت با بوتاکس

این روزها درمان عرق صورت یکی از مشکلات اصلی کسانی شده است که تعریق بیش از حد را در صورت خود دارند .عرق کردن یک عمل طبیعی در بدن می باشد. در این عملکرد دما و حرارت بدن کاهش می یابد و به نوعی سموم بدن دفع می شود. عرق کردن صورت را می توان جزو یکی از آزار دهنده ترین انواع عرق کردن در بدن دانست که همین موضوع باعث شده تا افراد زیادی به دنبال درمان عرق صورت خود باشند.

نحوه درمان عرق صورت با بوتاکس چگونه است؟

درمان عرق صورت به این روش است که باید عصب غدد عرق را تحت تاثیر قرار داد. زمانی که عصب غدد عرق در بدن فعال می شود، صورت دچار تعریق بیش از حد می شود. اگر تحریکی برای این عصب ها وجود نداشته باشد، غدد تعریقی به تنهایی قادر به ترشح عرق نیستند.

نحوه درمان عرق صورت با بوتاکس

درمان عرق با بوتاکس به این شیوه است که در ناحیه های مورد نظر و با استفاده از سوزن های بسیار ریز پزشکی، بوتاکس تزریق می شود و از این طریق عصب های تحریک کننده تعریق صورت، غیر فعال می شوند.

درمان عرق کف دست با بوتاکس

غدد عرق ساز یا همان غدد آکرین در ناحیه کف دست و پا بیشتر از سایر نقاط بدن مشاهده می شود. بنابراین این نواحی بیشتر از سایر نواحی دیگر بدن دچار عرق شده و در برخی موارد زندگی فرد را مختل می سازند. افرادی که به دنبال راهکارهایی برای درمان عرق دست هستند، می توانند بوتاکس را امتحان کنند.

درمان عرق دست با بوتاکس

در روش درمان بوتاکس کف دست و پا به این صورت هست که، ماده ی پروتئینی بوتاکس وارد بدن شده، جذب ماهیچه ها می شود و در نهایت غدد عرق یا همان آکرین را غیر فعال می نماید. همان طور که در بالا اشاره شد تا یک سال بعد از تزریق بوتاکس عرق شدید کف دست کاهش چشمگیری پیدا می کند اما بعد از گذشت یک سال فرد باید مجدداً به پزشک مراجعه کرده و درمان عرق کف دست را تکرار نماید.

تزریق بوتاکس کف دست چگونه انجام می شود

کسی که می خواهد اقدام به درمان عرق کف دست با بوتاکس کند ، در روز تزریق باید یک تست نشاسته و ید ( مینور) انجام دهد تا مشخص شود چه نقاطی بیشترین تعریق را دارند. بعد از مشخص شدن این نقاط محل هایی که به تزریق نیاز دارند توسط پزشک متخصص علامت گذاری می شوند. سپس پزشک در محل های مورد نظر شروع به تزریق می نماید.

درمان عرق کف دست و پا با بوتاکس

برای کاهش درد نیز روش هایی همچون بی حسی موضعی، یخ و دستگاه های خنک کننده پوست به کار برده می شوند. در ساعت های اولیه بعد از تزریق باید از شست و شوی دست ها و انجام فعالیت های سنگین خودداری کرد. در ضمن به کار بردن یک رژیم غذایی سالم، استفاده از میوه ها و سبزیجات تازه و نیز استفاده بیشتر از مایعات پس از درمان عرق با بوتاکس روند بهبودی را تسریع خواهد کرد.

برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه درمان عرق کف دست ، زیر بغل و پا لطفا با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

مزایای درمان عرق کف دست با بوتاکس

هر چند که روش های بسیاری برای درمان عرق کف دست وجود دارد اما تزریق بوتاکس به دلایل زیر نسبت به هر یک از آنها برتری دارد :
• علاوه بر آن که عرق شدید کف دست را کنترل می نماید منجر به جوانسازی پوست و جلوگیری از پیری آن می شود.
• حالت کشسانی پوست را دوباره بازگردانده و چین و چروک های پوست را کاهش می دهد.
• با تحریک کلاژن سازی از پیری جلوگیری می کند.
• و در نهایت درمان عرق دست با بوتاکس نسبت به سایر روش های دیگر ماندگاری بالایی دارد.

درمان عرق کف پا با بوتاکس

بهره گیری از بوتاکس می تواند برای درمان عرق کف پا هم مورد استفاده قرار بگیرد. با این که عرق بیش از اندازه در کف پا شاید مشکلاتی زیادی به همراه نداشته باشد اما با این حال ممکن است فرد نتواند هنگام انجام کارهای روزانه خود تمرکز کافی داشته باشد. از این رو این افراد می توانند با تزریق بوتاکس به کف پاهای خود حدود 87 درصد از مشکل عرق بیش از حد کف پای خود را رفع کنند.

درمان عرق کف پا با بوتاکس

علت عرق بیش از حد کف پا چیست؟

از دلایل رایج عرق بیش از حد کف پا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پوشیدن جوراب نامناسب(پوشیدن جوراب نایلونی در فصل گرما).
  • تغذیه نامناسب(خوردن غذاهای تند، نوشیدنی های کافئین دار و …).
  • پوشیدن کفش غیر استاندارد(کفش تنگ و جنس نامرغوب).

نحوه درمان عرق کف پا با بوتاکس چگونه است؟

این تزریقات اندکی با درد همراه هستند و معمولا نیاز است که بی هوشی عمومی و بی حسی صورت گیرد. از آن جائیکه پوست پاها ضخیم است امکان دارد که بی حس کننده های موضعی از پوست پاهایی که پینه بسته است به خوبی جذب نشوند. امکان استفاده از بلوک موضعی و بی هوشی با آرام بخش هم وجود دارد.

تاثیر بوتاکس کف دست و پا چقدر موثر است

می توان گفت که برای درمان عرق کف پا به طور معمول برای درمان 100 BU و یا DU 300 تزریق می شود که این مقدار به میزان مساوی در دو طرف مورد استفاده قرار می گیرد. البته باید گفت که گاهی اگر سایز پا بزرگ تر باشد به مقدار بیشتری نیاز است.

نکات مهم هنگام در درمان عرق کف پا با بوتاکس

  • ممکن است نتایجی که از درمان عرق با بوتاکس حاصل شده است تا یک سال باقی بماند.
  • چنانچه در درمان عرق کف پا تزریق عمقی تر انجام شود امکان ضعیف شدن عضلات دست وجود خواهد داشت.
  • سر سوزن ها هنگامی که در ناحیه دست و پا استفاده می شود به سرعت کند می شوند بنابراین ممکن است که چندین سر سوزن مورد نیاز باشد.
  • باید دقت شود که عمق تزریق ها در حد درم باشد.
  • پزشک باید دقت لازم را داشته باشد که در درمان تعریق کف پا تزریق ها سطحی صورت بگیرند.

هزینه درمان عرق با بوتاکس

در جدول زیر هزینه درمان عرق با بوتاکس را که در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام می شود را مشاهده می نمایید .

هزینه تزریق بوتاکس

 

ماندگاری درمان عرق با بوتاکس

نتایج درمان عرق با بوتاکس ٢٤ تا ٤٨ ساعت بعد از تزريق، دیده می شود و تا يك هفته الی 14 روز كامل مى گردد. دو هفته ب از تزریق ، پوست ناحيه مبتلا، بررسی و معاینه می شود و در صورتی که ترشح عرق در نقاطی قطع نشده باشد ، در این نقاط تزریق انجام می شود.

درمان تعریق با بوتاکس

هدف از درمان عرق با بوتاکس توقع ترشح عرق و خشک شدن پوست است. ماندگاری نتایج بوتاکس 6 تا ١٢می باشد و اگر درمان تکرار شود (تقریبا سالی یکبار)، ترشح عرق تا حد زيادى كاهش خواهد يافت، و اگر به میزان کمی ترشح عرق باقی مانده باشد براحتی با درمان های دارويى موضعى درمان خواهد شد.

درمان تعریق با بوتاکس در کلینیک زیبایی گلدن رویال

کلینیک زیبایی گلدن رویال با بهره گیری از پزشکان مجرب و امکانات به روز دنیا عمل درمان عرق با بوتاکس را انجام میدهند. علاوه بر این دیگر خدمات زیبایی پوست و مو شامل لیزر موهای زائد مردان و خانمها ، مزوتراپی مو ، تزریق ژل ، جوانسازی پوست، پاکسازی پوست ، آبرسانی پوست و … نیز در گلدن رویال ارائه می شود. لطفا جهت ویزیت و مشاوره  با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران
guest
32 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
صدرا
صدرا
1400-09-14 09:41

سلام. من سرم خیلی عرق میکنه . وقتی که مشغول کار میشم بعد میبینم چقدر موهام خیسه. این عرق سر درمان داره؟

راضیه
راضیه
1400-09-02 11:30

سلام و من بدنم عرق زیاد میکنه. هیچ بویی نمیده اما لباس روشن نمیتونم بپوشم. ی مدت از عطاری ی پودری خریدم اما اصلا جواب نداده . میتونم بوتاکس تزریق کنم تا عرق نکنم دیگه . واقعا درمان عرق با بوتاکس راسته؟

علی
علی
1400-08-27 10:40

سلام. عرق شدید زیر بغل منو خیلی داره اذیت میکنه از روش های سنتی هم استفاده کردم اما جواب نداد بوتاکس تزریق کنم هر 4ماه باید تمدیدش کنم؟

نادر
نادر
1400-08-10 14:35

سلام من برای درمان عرق بوتاکس که تزریق کردم الان حس سرگیجه دارم. این سرگیجم خوب میشه؟

علی
علی
1400-08-08 10:20

سلام. من بوتاکس برای درمان عرق که تزریق کردم بازم عرق میکنم. درمان عرق با بوتاکس زمان میبره تا جواب بده؟

زینب
زینب
1400-08-04 14:03

سلام. من بدنم ناگهانی شروع به عرق کردن میکنه. بدون هیچ دلیلی. تابستون باشه میگم خب گرمه همه این شرایطو دارن اما دارم تو خیابون راه میرم و بدنم بطور ناگهانی عرق میکنه. آیا میتونم برای درمان این نوع عرق از بوتاکس برای درمان عرق استفاده کنم؟

علیرضا
علیرضا
1400-08-01 23:20

سلام .مراقبت های بعد از بوتاکس برای درمان عرق خیلی جدیه؟ یعنی ی مدت نباید دستمون رو ک بهش تزریق شده تکون بدیم؟

Yousef
Yousef
1400-07-23 09:05

تزریق بوتاکس برای درمان عرق درد داره یا از بی حسی استفاده میکنید؟

مجید
مجید
1400-07-21 00:24

سلام . من زیربغلم خیلی تعریق داره .حتی الان که فصل گرما نیست بازم عرق میکنم . فکر میکردم مشکل تیروئید دارم آزمایش ک دادم مشخص شد هیچ مشکلی نیست ‌ . الان مقالتون رو خوندم و بابت انجام بوتاکس زیر بغل واقعا قانع شدم .فقط یک موضوعی که فکرمو مشغول کرده اینه که بوتاکس زیر بغل بعدها بعد از گذشت یک مدت طولانی عوارض نشون نمیده؟

مبینا
مبینا
1400-07-20 10:09

سلام بهترین مارک بوتاکس برای درمان عرق چیه؟

ستایش
ستایش
1400-07-13 12:13

سلام.من مشکلی که دارم اینکه از بچگی تا الان به شدت عرق میکنم به طوری که وقتی استرس دارم از زیر بغلم و کف دستام قطرات عرق چکه میکنه ولی در حالت معمولی و عادی کلا زیربغلم و کف دستم همیشه خیسه . این مشکل الان برای من شده یه دغدغه ی بزرگ و به خاطرش خیلی عذاب میکشم و شاید باورتون نشه اما من اعتماد به نفسم در روابط اجتماعی رو از دست دادم. الان اگر برای تعریق شدید اقدام به بوتاکس کنم حال و روزم بهتر میشه؟

سعید
سعید
1400-07-11 11:08

سلام وقت بخیر
من 23 سالمه و تقریبا از سن بلوغ تعریق شدید زیر بغل دارم.میخواستم بدونم اگر برای درمان عرق، بوتاکس کنم ممکن نیست از یه قسمت دیگه ی بدنم تعریق اتفاق بیوفته؟

fereshte
fereshte
1400-07-11 11:05

سلام. ببخشید دکتر من بیش از حد عرق میکنم. آیا بوتاکس عوارض در بلند مدت نداره تا این عرق شدید بدنم رو درمان کنم؟

ناصر
ناصر
1400-07-04 09:23

سلام . درمان عرق با بوتاکس یه درمان دائمی هست؟

سهیلا غلامی
سهیلا غلامی
1400-05-27 10:54

سلام . این درمان عرق کف دست با لیزر که میگن واقعیت داره؟ همچین چیزی ممکنه؟ چون من همیشه درمان عرق با بوتاکس را شنیدم.

سارا
سارا
1400-05-19 09:59

سلام . هزینه درمان تعریق با بوتاکس را میخواستم بدونم. و اینکه اگر برای درمان تعریق زیر بغل اقدام کنم یکبار تزریق بوتاکس کافیه یا مثل بوتاکس صورت باید هر چند ماه یکبار بوتاکس رو تمدید کنم؟