تزریق بوتاکس زیر بغل

بوتاکس زیر بغل موجب مسدود نمودن غدد عرق زیر بغل شده و از تعریق آن جلوگیری نماید . عرق زیر بغل باعث ایجاد بوی نامطبوع در این ناحیه می شود. به همین دلیل ممکن است موجب ناراحتی و کاهش کیفیت روابط اجتماعی شما شود.

تصور کنید زمانی که برای یک قرار مهم کاری به محل مورد نظر می رسید، ظاهری بسیار مرتب و رسمی دارید، اما متاسفانه بوی نامطبوع زیر بغل شما فرد مقابل را آزار می دهد. قطعا این موضوع بسیار ناراحت کننده می باشد. پس با ما همراه باشید تا به شما آموزش دهیم چگونه با بوتاکس این مشکل را بر طرف کنیم.

درمان تعریق با بوتاکس

اما خوشبختانه امروزه روش درمان تعریق با بوتاکس وجود دارد ، که از مهم ترین آن ها می توان به بوتاکس زیر بغل اشاره نمود. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با هر آنچه باید در رابطه با بوتاکس زیر بغل بدانید، بیشتر آشنا کنیم.

 

نحوه تزریق بوتاکس زیر بغل

انجام بوتاکس زیر بغل با استفاده نمودن از سوزن های بسیار کوچک انجام می شود. عمق فرو بردن این سوزن ها تا سطح زیر پوست است. عدم فرو بردن بیش از اندازه سوزن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

در ابتدا پزشک برای پیشگیری از درد بیمار در طول تزریق، از داروی بی حسی و یا یخ به عنوان سر کننده استفاده می نماید.

پس از آن چندین تزریق در قسمت های مختلف زیر بغل انجام می دهد. پس از انجام بوتاکس زیر بغل که کمتر از یک ساعت زمان میبرد، فرد می تواند به راحتی فعالیت های روزمره خود را ادامه دهد و به زندگی عادی خود برگردد.

البته پزشک برای اطمینان از میزان تاثیر تزریق و همچنین روند بهبودی بیمار، پس از تزریق نیز زمان ملاقاتی را برای بیمار در نظر خواهد گرفت.

نحوه عملکرد بوتاکس زیر بغل

فیلم تزریق بوتاکس زیر بغل

در این بخش توجه شما عزیزان را به فیلم تزریق بوتاکس زیر بغل که در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشک متخصص و مجرب انجام می شود جلب می کنیم.

قیمت بوتاکس زیر بغل

یکی از سوالات رایج در رابطه با تزریق بوتاکس زیر بغل هزینه انجام آن است. در جواب هزینه بوتاکس باید گفت که قیمت این بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد. که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 1. برند بوتاکس تهیه شده از اولین عوامل موثر در تعیین قیمت بوتاکس می باشد.
 2. همچنین با توجه به میزان تعریق زیر بغل، مقدار بوتاکس مصرفی نیز متفاوت است. قطعا هرچه مقدار مواد مصرفی بوتاکس بیشتر باشد، هزینه آن نیز بیشتر خواهد شد.
 3. سطح زیر بغل نیز در تعیین هزینه تزریق بوتاکس موثر است. هرچه وسعت سطح مورد نظر جهت تزریق بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد.
 4. از دیگر عوامل موثر در تعیین هزینه بوتاکس زیر بغل دستمزد پزشک مورد نظر شما است. هرچه میزان تخصص و تجربه پزشک بیشتر باشد، میزان دستمزد او نیز بیشتر خواهد شد.

هزینه انواع برندهای بوتاکس. (1)

نحوه عملکرد بوتاکس زیر بغل

قطعا افرادی را دیده اید که پس از فعالیت کوتاه مدت در دمای معمولی، زیر بغل لباس آن ها به شدت خیس شده و دیگران به راحتی می توانند این تعریق و خیسی لباس را مشاهده نمایند. در علم پزشکی این تعریق بیش از اندازه را هایپرهیدروزیس می نامند.

داروهای ضد تعریق مختلفی در داروخانه ها وجود دارند، اما معمولا روی بدن این افراد نتیجه ای ندارند. با این وجود امروزه استفاده نمودن از بوتاکس زیر بغل توانسته میزان تعریق این افراد را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

از آنجایی که داروهای ضد تعریق نیز اثربخشی قابل قبولی دارند، استفاده نمودن از بوتاکس زیر بغل به افرادی توصیه می شود که دارو تاثیری روی بدن آن ها نداشته است.

تزریق بوتاکس زیر بغل با مسدود نمودن مسیر عصب های فعال کننده غدد تعریق موجب متوقف شدن ترشح عرق در ناحیه زیر بغل می شود.

رقیق سازی بوتاکس زیر بغل

هر میزان که بوتاکس رقیق تر باشد در اصل میزان پخش شدن و انتشار آن بیشتر می شود. به همین علت می توان به فاصله یک سانت تزریق را انجام داد. بوتاکس در هر قسمتی که تزریق می شود در یک کره به شعاع یک سانت انتشار ایجاد می شود.

ابتدا دکترمتخصص با رقیق سازی بوتاکس 100 واحد پودر بوتاکس کاسمتیک در 4 سی سی سالین استریل شروع به ترکیب مواد می نماید و بعد از پاکسازی ناحیه ای زیر بغل اقدام به تزریق در آن می کند. دوز شروع در خانم ها و آقایان یک واحد و اندازه است و در هر ناحیه در کل 20 آگزیلا تزریق خواهد شد.

درمان عرق زیر بغل با بوتاکس

مزایای بوتاکس زیر بغل

 • انجام بوتاکس زیر بغل تاثیر بسیار زیادی در کاهش ترشح عرق زیر بغل دارد. به همین دلیل شما فردای تزریق می توانید نتیجه بوتاکس را مشاهده نمایید.
 • این روش معمولا بدون درد است. از طرفی پزشک برای اطمینان بیشتر قبل از تزریق از بی حسی های موضعی استفاده می نماید، تا احتمال درد خفیف را نیز کاهش دهد. البته میزان احساس درد هر فرد کاملا به آستانه تحمل درد او بستگی دارد. برخی از افراد ممکن است با وجود بی حسی درد خفیفی را متوجه شوند و برخی دیگر هیچ دردی را احساس نکنند.
 • این تزریق تاثیر طولانی مدتی دارد و شما می توانید نتایج آن را تا مدت نسبتا زیادی مشاهده نمایید.
 • این روش کاملا غیر تهاجمی می باشد، به همین دلیل با عوارض ناشی از ماده بیهوشی روبرو نخواهید شد.

عوارض بوتاکس زیر بغل

در صورتی که مواد بوتاکس مورد استفاده از برند معتبری تهیه نشود، به یک کلینیک زیبایی نامعتبر مراجعه کنید و  پزشک مهارت و تخصص کافی در زمینه تزریق بوتاکس زیر بغل را نداشته باشد، ممکن است پس از تزریق عوارض بوتاکس بروز پیدا کنند. که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

1- عفونت

از شایع ترین عوارضی است که پس از تزریق بوتاکس ممکن است بروز پیدا کند. این عارضه معمولا در شرایطی ایجاد می شود که تزریق در محیط غیر بهداشتی و بدون رعایت اصول تزریق بوتاکس انجام شده باشد. بلکه در صورت استفاده از مواد بی کیفیت نیز احتمال بروز عفونت وجود دارد.

2- حساسیت

برخی از افراد ممکن است به مواد بوتاکس حساسیت داشته باشند. در این صورت با انجام بوتاکس دچار واکنش های آلرژیک خواهند شد. به همین دلیل پیش از انجام بوتاکس بهتر است پزشک برای بیمار تست حساسیت انجام دهد.

3- سردرد و حالت تهوع

از دیگر عوارض بوتاکس سردرد و حالت تهوع است، که معمولا با درد شقیقه و پیشانی همراه می باشند. البته این عوارض به ندرت بروز پیدا می کنند.

4- کبودی و تورم

برخی از افراد نیز ممکن است پس از تزریق بوتاکس، با کبودی و تورم زیر بغل مواجه شوند. این مشکل در صورتی که برخی از مویرگ های زیر بغل پاره شده باشند، رخ می دهد، که البته به مرور زمان بهبود خواهد یافت.

5- خارش و سوزش

با توجه به نازک و حساس بودن پوست ناحیه زیر بغل ممکن است پس از تزریق فرد احساس خارش و سوزش داشته باشد. که معمولا کوتاه مدت بوده و در صورت رعایت موارد بهداشتی پس از چند روز برطرف خواهد شد.

6- آنافیلاکسی

واکنش شدید ناشی از حساسیت یا همان آنافیلاکسی از دیگر عوارضی است که پس از تزریق بوتاکس زیر بغل ممکن است با آن روبرو شوید. در صورت بروز این عارضه ماده شیمیایی درون بدن تولید می شود که، منجر به اختلال در راه های تنفسی می گردد.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل

مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس را اگر رعایت کنید به نتیجه مطلوب خواهید رسید . ما در این بخش به مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس اشاره کرده ایم:

مراقبت هاب قبل از تزریق بوتاکس زیر بغل

برای پیشگیری از بروز عوارض احتمالی و همچنین حفظ کیفیت تزریق معمولا از فرد درخواست می شود، حداقل دو تا سه روز قبل از انجام تزریق، از شیو نمودن موهای زیر بغل خود خودداری نماید.

مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس زیر بغل

همچنین اجتناب نمودن از مصرف داروهای رقیق کننده خود می تواند از بروز کبودی و خونریزی در طول بوتاکس زیر بغل جلوگیری نماید. همچنین در صورتی که داروهای خاصی مصرف می نماید، باید به پزشک اطلاع دهد.

5 مورد از مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل

پس از تزریق بوتاکس زیر بغل ، برای پیشگیری از بروز عوارض و همچنین افزایش مدت زمان ماندگاری بوتاکس بهتر است مراقبت بعد از بوتاکس را رعایت کنید . مراقبت ها عبارتند از :

 1. برای افزایش مدت زمان ماندگاری بوتاکس و همچنین پیشگیری از تورم و کبودی بهتر است یک هفته پس از تزریق حمام نروید. اگر مجبور به استحمام شدید، به هیچ عنوان از آب گرم و داغ استفاده نکنید.
 2. همچنین حداقل یک هفته پس از تزریق بوتاکس زیر بغل از انجام فعالیت های ورزشی سنگین که موجب افزایش سرعت گردش خون در بدن می شوند، اجتناب نمایید.
 3. به هیچ عنوان پس از تزریق بوتاکس محل تزریق را با دست لمس نکنید و یا آن را فشار ندهید. زیرا ممکن است موجب جابجایی مواد بوتاکس شوید.
 4. پس از انجام تزریق بوتاکس نیز سعی کنید از شوینده های ملایم و کاملا متناسب با پوست بدن خود استفاده نمایید. فراموش نکنید که انتخاب شوینده مناسب پس از تزریق بوتاکس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
 5. از طرفی پس از انجام بوتاکس به هیچ عنوان از داروهایی که موجب افزایش خونریزی و کبودی می شوند، مانند ایبوپروفن و آسپرین استفاده نکنید. البته مصرف مکمل های دارویی مانعی ندارند.

بهترین مارک بوتاکس زیر بغل

انواع بوتاکس با برندهای متنوع در بازار وجود دارند که براساس محل مورد نظر جهت تزریق می توان از انواع آن ها استفاده نمود.

بهترین مارک بوتاکس زیر بغل

اما برای تزریق بوتاکس زیر بغل بهترین برند بوتاکس، دیسپورت انگلیسی است. زیرا این برند در مقایسه با بوتاکس های چینی موجود در بازار عوارض کمتری از خود نشان داده اند و همچنین ماندگاری طولانی مدت تری نیز دارند.

کاندیدای مناسب بوتاکس زیر بغل

معمولا برای افرادی که دچار تعریق زیر بغل هستند، داروهای ضد تعریق تجویز می شود. اما در برخی از مواقع ممکن است فرد قادر به مصرف این داروها نباشد. به همین دلیل افرادی که دارای شرایط زیر می باشند، کاندیدای بسیار مناسبی برای انجام بوتاکس زیر بغل می باشند.

 1. افرادی که 18 سال آن ها کامل شده باشد.
 2. کسانی که دچار هایپر هیدروزیس می باشند و داروهای ضد تعریق در بدن آن ها تاثیری ندارد.
 3. افرادی که به دلایل مختلف، قادر به مصرف داروهای ضد تعریق نمی باشند.
 4. البته فراموش نکنید افرادی که دچار بیماری های خاص هستند، با وجود هایپر هیدروزیس باز هم نمی توانند از بوتاکس زیر بغل استفاده نمایند.

خدمات تزریق بوتاکس زیر بغل در کلینیک زیبایی گلدن رویال

کلینیک زیبایی گلدن رویال با بهره گیری از پزشکان مجرب و امکانات به روز دنیا تزریق بوتاکس زیر بغل را انجام می دهند.

همراهان گرامی توجه داشته باشید نتیجه مطلوب بوتاکس زیر بغل زمانی بدست می آید که این فرایند توسط یک پزشک متخصص و با تجربه انجام شود. افرادی که در کلینیک زیبایی گلدن رویال بوتاکس زیر بغل را انجام داده اند از نتیجه بسیار راضی بوده اند.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها