5 روش کاربردی برای فرم دهی لب یا اصلاح فرم لب

زیبایی لب ها می تواند چهره هر فرد را جذاب تر کند به خصوص کسانی که لب های باریک و یا خوش فرمی ندارند .
اما امروزه برای از بین بردن این مشکل وفرم دهی لب روش های متفاوتی وجود دارد که می تواند زیبای لب های شما را بازگرداند در واقع این روش ها می توانند لب های برجسته و برآمده به میزان دلخواه را برای شما فراهم کنند.

برای چین و چروک اطراف لب می توانید از بوتاکس استفاده کنید. از روش هایی که نتیجه ای دائمی دارند، جراحی پروتز لب می باشد، که می تواند به صورت بلند مدت لب های شما را برجسته نماید.

فرم دهی لب یا اصلاح فرم لب

اما از روش های نیمه تهاجمی نیز جهت فرم دهی لب استفاده می شوند، که نتیجه ای نیمه موقت خواهند داشت و شما می توانید در صورت زیبا بودن لب های خود و راضی بودن از چهره خود از روش های غیر تهاجمی استفاده نمایید. روش های نیمه موقت عوارض کمتری نسبت به روش های دائمی دارند. که در ادامه به توضیحات آن خواهیم پرداخت.

دلیل انجام فرم دهی لب چیست؟

با افزایش سن ممکن است  لبها رنگ و شفافیت خودشان را از دست دهند. لبها  نازک و باریک می شوند اما با اضافه کردن حجم لب به لبهای باریک و نازک به آنها فرم داده و بین لبها تعادل ایجاد می شود.

انواع روش های فرم دهی لب

ما در این بخش به 5 روش جهت فرم دهی لب اشاره کرده ایم:

1- تزریق چربی لب

از راه های دیگر برجسته سازی و اصلاح فرم لب استفاده از تزریق چربی به لب می باشد. جهت تزریق چربی به لب از چربی بدن خود فرد استفاده می شود.

و در ابتدا باید با استفاده  از جراحی لیپوساکشن و یا لیپوماتیک، چربی را از بدن خارج نمود و سپس چربی را غنی سازی می کنند و بعد از آن توسط سرنگ به لب تزریق می نمایند.

زمانی از تزریق چربی استفاده می شود که فرد تمایل دارد به جای اینکه از تزریق ژل جهت فرم دهی به لب استفاده نماید، از چربی بدن خودش استفاده کند.

ماندگاری تزریق چربی نیزکوتاه مدت است و بعد از تزریق به دلیل حرکات صورت و خوردن غذا و صحبت کردن، بخش اعظمی از آن جذب می شود.

معمولا حدود 50 درصد از چربی تزریق شده در لب باقی می ماند. معمولا تزریق حدود 20 الی 30 دقیقه زمان می برد و بعد از 2 الی 3 هفته می توان نتیجه نهایی را مشاهده نمود

2- تزریق ژل لب یا فیلر لب

از بهترین راه های برجسته سازی و فرم دهی لب تزریق ژل لب می باشد، ژل های مختلفی جهت تزریق به لب وجود دارند، ماندگاری تزریق ژل ها کوتاه مدت است و معمولا بین 1 تا 3 سال ماندگاری دارند.

جهت تمدید بعد از گذشت مدت زمانی که به توصیه پزشک متخصص، نیاز به تزریق مجدد لب باشد، تزریق را انجام دهید. مدت زمان تزریق حدود 15 الی 30 دقیقه می باشد.

 

با استفاده از تزریق ژل لب میتوان طرح لب را نیز اصلاح نمود. به طور مثال فردی که یک سمت لب پایین یا بالای آن افتاده و کوچک تر باشد، میتوان با استفاده از تزریق ژل لب فقط آن قسمت را اصلاح نمود و تقارنی بین دو سمت لب ایجاد کرد.

قبل از اینکه پزشک بخواهد تزریق را انجام دهد، ناحیه مورد نظر را با استفاده از کرم یا تزریق آمپول، بی حس می کنند. در این صورت فرد، هیچ گونه دردی را در هنگام تزریق احساس نمی کند و بعد از تزریق، جهت کاهش درد و ورم میتوان از کمپرس یخ استفاده نمود. بعد از تزریق حدود یک الی دو هفته زمان می برد تا ورم ها کاسته شوند و نتیجه تزریق را مشاهده نمود.

3- فرم دهی لب با نخ

اصلاح فرم لب با نخ یک عمل جراحی سرپایی است که از نخ‌های قابل تجزیه استفاده می‌کنند تا به تقویت کلاژن در لب‌ها کمک کند و باعث فرم دهی لبها شود. این روش برای افرادی  مناسب است که قصد استفاده از ژل های پر کننده را ندارند

4- فرم دهی لب با لیزر

دستگاه لیزرعلاوه برفرم دهی لب ها باعث جوانسازی نیز میشود. با ایجاد حجم بیشتر از طریق تولید کلاژن  در داخل لب، حجم آن‌ها را افزایش می دهد. جلسات اصلاح فرم لب با لیزر میتواند در فاصله زمانی 3 تا 5هفته انجام شود.

5- جراحی لب

جراحی لب از داخل

در جراحی لب از داخل برشهایی به شکل زیگزاگی در داخل دهان زده می شود و با تغییر بافتهای داخلی باعث تغییر در شکل و فرم لبها می شود

جراحی لب از بیرون

با انجام جراحی لب از بیرون فرم و حجم لب را می توان همزمان تغییر داد.

چـرا لب‌ها حساس‌ترند؟

پوست بدن به طور کل از 3 لایه تشکیل شده است؛

1 – اپیدرم یا لایه بالایی پوست

2 – درم یا لایه میانی پوست

3 – هیپودرم یا لایه پایینی پوست.

ضخامت لایه بالایی یا اپیدرم در ناحیه ی لب‌ها بسیار کم و نازک بوده و در برخی اشخاص نیز کلا این لایه وجود ندارد. به همین دلیل لب‌ها مستعد آسیب دیدن و از دست دادن حرارت سطحی هستند.

رنگ سرخ لب‌ها مربوط به شبکه عروقی گسترده‌ای است که در این ناحیه وجود دارد. لب‌ها فاقد رنگدانه ملانین هستند که به طور طبیعی در پوست سایر مناطق بدن وجود دارد و به همین دلیل در قابل تماس با نور خورشید و آسیب‌های ناشی از اشعه ماورای‌ بنفش موجود در آن، بسیار بی‌دفاع و حساس هستند و به سادگی می‌سوزند.

به همین دلیل مراقبت از لب ها بسیار مهم می باشد

مشخصات یک لب زیبا

به تازگی تصویری با مشخصات یک لب زیبا در سایت های معتبر آمریکا منتشر شد و طی بیانه ای مشخصاتی برای معیار سنجی زیبایی لب مشخص شد.

طی این بیانیه فاکتورهای زیبایی لب که در شکل زیر پیداست شامل داشتن برآمدگی های بالای لب مطابق تصویر، گونه ای لب پایین و پیدا بودن دو دندان در حالت نیمه باز بودن لب.

مشخصات یک لب زیبا

علاوه بر موارد ذکر شده در شکل و بالا اندازه هر لب هم مهم است.

حالا که مشخصات یک لب زیبا را می دانیم می توانیم لب های خود را با آن مقایسه کنیم و در صورت ناراضی بودن می توانیم جهت اصلاح اقدام به یکی از روش های فردهی به لب نماییم

مشکلات طرح لب

لب ها ممکن است مشکلات فراوانی داشته باشد تا به فرم معروف و محبوب لب برسد. از جمله این مشکلات به شرح زیر است:

  • افتادگی لب
  • کم بودن حجم لب
  • نامتقارن بودن لب
  • نامتناسب بودن لب بالا و پایین

اصلاح طرح لب با تزریق فیلر ( ژل )

یکی از بهترین راه کارها جهت فرم دهی به لب استفاده از پر کننده ها در لب است.

پر کننده های متعددی برای تزریق در لب وجود دارد اما باید این را بدانید که تمامی این پرکننده عمر کوتاهی دارند و در اصل باهم تفاوت خیلی خاصی ندارد و محدوده ماندگاری ژل ها بین 1 تا 3 سال متفاوت است.

 

نیاز است بعد از این مدت برای تمدید و تزریق مجدد به پزشک خود مراجعه کنید. ژل ها علاوه بر حجم دادن به لب ها می توانند جهت فرم دهی لب هم استفاده شود. در برخی افراد که افتادگی لب بالا در یک طرف وجود دارد می توان از ژل برای همان طرف استفاده کرد و تقارن بین دو طرف لب برقرار کرد.

نحوه تزریق ژل

تزریق ژل در لب حدود 10الی 15 دقیقه زمان میبرد که با بی حسی موضعی انجام میشود.

به دلیل درد در هنگام تزریق پیشنهاد می شود حتما تزریق ژل جهت فرم دهی به لب  با بی حسی موضعی صورت گیرد.

تزریق ژل به وسیله سرنگ به داخل لب صورت میگیرد و بعد با کمک دست به آن می توان فرم داد.

نتیجه تزریق بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده است اما در حدود دو هفته اولیه تزریق لب ها ورم دارند و باید این را بدانید که بعد از دو هفته کمی از حجم لب کاسته خواهد شد.

پس اگر در وهله اول بعد از تزریق احساس کردید که لب شما بیشتر از حد مد نظر شما حجیم شده است نگران نباشید .

تزریق ژل لب در کلینیک زیبایی گلدن رویال

مزایای اصلاح فرم لب با فیلر

از مزایای تزریق ژل لب می توان به موارد پایین اشاره کرد

 کنترل حجم لب 

بدلیل اینکه میتوان ژلها را به تدریج تزریق کرد و حتی در جلسات متعددی تزریق شود بنابراین کنترل حجم مورد نظر بیمار یا حجم ایدهآل،کاملاً تحت کنترل پزشک میباشد.

عدم ایجاد توده 

اگر حین تزریق ژل ها توده ای ایجاد شود با حرکت لب برطرف میشود.

عدم واکنش حساسیتی 

بدلیل اینکه ژل ها از موادی مشابه آنچه در بدن ما وجود دارد ساخته شده است احتمال واکنش آلرژیک بسیار نادر است. البته اگر به لیدوکایین حساسیت دارید حتماً به پزشکتان اطلاع دهید.

عوارض تزریق ژل

معمولا تزریق ژل جهت فرم دهی لب  اگر توسط پزشک متخصص و مواد اولیه مناسب و با کیفیت استفاده شود عوارضی به همراه ندارد.

تنها عوارض تزریق ژل لب که در هفته های اول ممکن است وجود داشته باشد، کبودی و قرمزی و یا کمی درد وجود داشته باشد که کاملا طبیعی است و بعد از یک هفته و رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل لب بر طرف خواهد شد.

اگر تزریق ژل توسط پزشک متخصص و یا در مطب زیبایی معتبر صورت نگیرد و از مواد اولیه مناسب و با کیفیت استفاده نشود عوارضی مانند عدم تقارن و ایجاد توده ها و نافرمی لب ها را همراه داشته باشد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

معمولا بعد از تزریق ژل لب نیازی به استراحت نیست و شما بلافاصله بعد از تزریق ژل لب می توانید به محل کا و یا زندگی روزمره خود بازگردید.

  • به مدت هفت روز از لمس و دستکاری لب ها بپرهیزید. وجود توده و یا نا متقارنی در هفته اول طبیعی است
  • برای رفع کبودی و قرمزی می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید

هزینه تزریق ژل لب

هزینه تزریق فیلر لب یا ژل به دلیل متفاوت بودن قیمت ژل ها و تغییرات در قیمت مواد مصرفی متفاوت است و نمی توان رنج دقیقی برای تزریق ژل لب تعیین کرد.

به طور کلی باید این مورد را در نظر گرفت کیفیت کار بسیار مهم تر از هزینه های آن است. به خصوص در مبحث زیبایی و لب ها که نمایان است اشتباه و استفاده از مواد بی کیفیت به دلیل مقرون به صرفه بودن و هزینه کم کردن می تواند عوارضی به همراه داشته باشد که هیچ وقت قابل برگشت نباشد. بهتر است در امر زیبایی به هزینه ها فکر نکرد و بیشتر تمرکز بر روی کیفیت کار باشد.

هزینه انجام فیلر لب بسته به مقدار مصرف ژل و فرم دهی لب هر کسی متفاوت است و قیمت آن تقریبا بین 1.400.000 تومان الی 2.700.000 میلون تومان می باشد.

خدمات فرم دهی لب در کلینیک زیبایی گلدن رویال

در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام فرم دهی لب برای خانم ها توسط پزشک خانم و برای آقایان توسط پزشک آقا صورت میگیرد.

کلینیک زیبایی گلدن رویال مرکز تخصصی خدمات زیبایی پوست و مو شامل لیزر موهای زائد ، لیزر موهای زائد آقایان ،  جوانسازی پوست ، پاکسازی پوست ،لیزر بیکینی ،  هایفوتراپی پوست و … می باشد.  لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت، با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران
guest
22 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا
زهرا
1400-02-15 22:20

سلام خانم دکتر .میخ استم بدونم تزریق ژل برای فرم دهی لب بطور دائمی هستش؟

Safari
Safari
1400-02-12 18:27

سلام از چه برندهایی برای تزریق ژل لب استفاده میکنید؟

Nazi
Nazi
1400-02-12 09:27

سلام .من برای اصلاح فرم لب ژل تزریق کردم الان لبم ورم کرده این ورم لب طبیعیه؟

Ghamar
Ghamar
1400-02-10 11:09

سلام .لب من هیچ فرمی نداره خیلی دوس دارم ژل لب تزریق کنم فرم لبهام مدل دوتا ۸ بشن .اما بعد از اینکه ژل لب جذب شد فرم طبیعی لبام بهم نمیریزه؟

Nasrin
Nasrin
1400-02-09 10:45

سلام وقتتون بخیر
من قصد انجام فرم دهی لب با ژل رو دارم اما چون ورزشکار هستم و والیبال بازی میکنم میترسم انجام بدم و به مشکل بر بخورم ب نظر شما ممکنه مشکلی برام پیش بیاد؟

Mariya
Mariya
1400-02-07 18:25

سلام برای اصلاح فرم لب فقط باید از ژل لب استفاده کنم؟

Sahar
Sahar
1400-02-06 17:23

سلام .من هفته پیش برای فرم دهی لب ژل تزریق کردم الان یک طرف لبم صفت شده طوری که هرکسی منو میبینه میگه لبت چی شده
الان من باید چکار کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

Zohi
Zohi
1400-02-05 10:58

سلام خانم دکتر من روی خط لبم ی خال ریز دارم اگر فرم دهی لب انجام بدم یا ژل لب تزریق کنم این خال نمایان تر میشه؟

Leila
Leila
1400-02-05 07:14

سلام .رنگ لب من تیره هست میخواستم بدونم با تزریق ژل لب یا فیلر تیرگی رنگ لبم رفع میشه

Zahra
Zahra
1400-02-03 09:26

سلام وقتتون بخید
مشکلی ک من دارم اینه ک وقتی میخندم احساس میکنم لبام قرینه نیستن عدم قرینگی رو شما اصلاح میکنید؟

Zibam
Zibam
1400-02-02 14:18

سلام .وقتتون بخیر
بهترین روش برای فرم دهی لب تزریق ژله یا چربی؟