تزریق ژل

کلینیک زیبایی گلدن رویال در تهران یکی از مراکز حرفه ای جهت تزریق ژل و جوانسازی می باشد.


کلینیک زیبایی گلدن رویال در تهران یکی از مراکز حرفه ای جهت تزریق ژل و جوانسازی می باشد. این کلینیک از بهترین برند ژل برای مراجعه کنندگان عزیز استفاده می کند که هیچ نوع عوارضی به همراه نداشته باشد .

تزریق ژل در این مرکز توسط پزشک حرفه ای و تیم مجرب انجام می شود . ما در این مقاله بطور کامل به سوالات شما درمورد تزریق ژل پاسخ داده ایم با ما همراه باشید.

 

 

تزریق ژل چیست؟

تزریق ژل یکی از انواع پرکننده های پوستی می باشد که به عنوان ایمپلنت های تزریقی ، فیلر یا پرکننده های چین و چروک نیز شناخته می شوند با سوزن به پوست تزریق می شوند و برای جوانسازی پوست و اصلاح نقایص بافت نرم صورت از جمله چین و چروک های متوسط ​​تا شدید صورت ، حجم دهی لب و گونه ، اصلاح فرم بینی و بازگرداندن یا اصلاح علائم از دست دادن چربی صورت استفاده می شود.

تزریق ژل

بیماران ممکن است به بیش از یک تزریق نیاز داشته باشند تا اثر صاف کننده و پرکننده مطلوبی بدست آورند. نتایج موفقیت آمیز تزریق ژل به سلامت پوست ، مهارت پزشک و مقدار و نوع ژل استفاده شده بستگی دارد. مدت دوام و ماندگاری نتایج نیز به ماده پرکننده استفاده شده و ناحیه تزریق بستگی دارد.

اگرچه FDA تزریق پرکننده های پوستی برای استفاده در صورت و دستها تأیید کرده است ، اما هرگز استفاده مواد پرکننده تزریقی را برای کانتورینگ یا تقویت بدن در مقیاس بزرگ تأیید نکرده است. این بدان معناست که شما هرگز نباید از تزریق ژل برای حجم دهی  پستان  ، باسن ، پاها یا عضله استفاده کنید.

عکس قبل و بعد تزریق ژل و فیلر

تزریق ژل لب مدل قلوه ای

عکس تزریق ژل لب طبیعی

 

عکس قبل و بعد از بین بردن خط خنده

تزریق ژل به گونه

معمولا در سنین بالا پوست افراد شل می شود  و به همین علت چهره پیرتر بنظر می رسد و  شادابی گذشته را ندارد که بهترین روش برای فرم دهی و برجسته کردن گونه ها تزریق ژل می باشد که گونه گذاری سبب می شود چهره ای جوانتر و شاداب تری را داشته باشید. 

فراموش نکنید که اگر در حال انجام مزوتراپی صورت هستید حتما باید صبر کنید تا زخم های حاصل از آن خوب شود سپس اقدام  به تزریق ژل گونه و صورت کنید.

 

 

فواید تزریق ژل

 • بلافاصله پس از تزریق ژل می توان نتیجه مثبت را مشاهده کرد.
 • تزریق ژل نیازی به بیهوشی و عمل جراحی ندارد بلکه یک عمل زیبایی سرپایی می باشد.
 • نیازی نیست پس از تزریق استراحت کنید درواقع تزریق ژل به دوره نقاهت نیاز ندارد
 • اگر از نتیجه تزریق ژل راضی نبودید ، پزشک متخصص می تواند ژل را از نقطه مورد نظر خارج کند.

عوارض تزریق ژل در دراز مدت

مانند هر روش پزشکی دیگر ، استفاده از هر ماده پرکننده پوستی می تواند باعث عوارض جانبی کوتاه مدت یا طولانی مدت ، عوارض جانبی دائمی یا ترکیبی شود. به همین دلیل بسیار مهم است که از محدودیت ها و خطرات احتمالی این روش اطلاع داشته باشید.

بیشتر عوارض تزریق ژل به صورت  اندکی پس از تزریق رخ می دهد و بیشتر آنها در کمتر از دو هفته برطرف می شوند. تورم و درد بعد از تزریق به دست ممکن است یک ماه یا بیشتر طول بکشد. در برخی موارد ، ممکن است عوارض جانبی هفته ها ، ماهها یا سالها پس از تزریق ظاهر شود.

عوارض تزریق ژل

بیماران باید قبل از استفاده از مواد پرکننده ساخته شده با مواد خاص ، به ویژه مواد حیوانی از نظر آلرژی آزمایش شوند. آنچه کیفیت نتایج تزریق کردن ژل را تضمین می کند مهارت پزشک و ماده مورد استفاده می باشد و در اینصورت می توان مطمئن بود این روش بدون عارضه و ایمن است.

پزشکی که تزریق ژل را انجام می دهد لازم است  با آناتومی محل تزریق و اطراف آن کاملا آشنا باشد و اشتباها مواد پرکننده پوستی را به رگ های خونی صورت تزریق نکند.

در صورت اشتباه پزشک و تزریق پرکننده پوستی به داخل رگ خونی عوارضی مانند جای زخم ، تاری دید ، کاهش بینایی جزئی و کوری رخ میدهد.  به همین دلیل توصیه می شود که حتما یک کلینیک زیبایی معتبر و مطمئن با کارد پزشکی مجرب را برای اینکار انتخاب کنید.

خطرات مرتبط با مهارت ناکافی پزشک در تزریق و نیز استفاده از پرکننده های پوستی غیر مجاز و تأیید نشده مشخص نیست اما عوارض جانبی شایع و کوتاه مدت برای تزریق ژل می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • کبودی
 • سرخی
 • تورم
 • درد
 • خارش
 • مشکل در انجام فعالیت ها (فقط در صورت تزریق به پشت دست مشاهده می شود)

عوارض جانبی کمتر شایع نیز عبارتند از:

 • برجستگی های برجسته در داخل یا زیر پوست (گره یا گرانولوم) که ممکن است با جراحی برداشته شود
 • عفونت
 • زخم در محل تزریق
 • واکنش آلرژیک
 • نکروز (مرگ بافتی)

اما تزریق کردن ژل برای همه مناسب نیست و ممکن است برای افرادی که شرایط خاصی دارند (مانند اختلالات خونریزی یا آلرژی های خاص) نتایج مطلوبی نداشته باشد. پیش از انجام حتما باید با یک متخصص پوست مشورت کنید و اگر پزشک شما تأیید کرد که این روش برای شما مناسب است می توانید با خیال راحت آنرا انجام دهید

به افراد سیگاری توصیه می شود از تزریق کردن ژل خودداری کنند. همچنین این روش همزمان با دیگر عمل های زیبایی نظیر لیزر موهای زائد نباید استفاده شود.

موارد منع استفاده از ژل

 • دوران حاملگی و شیردهی
 • وجود عفونت و التهاب در ناحیه تزریق
 • اختلالات خونی و انعقادی
 • برخی از آتروفی های پوستی ناشی از استفاده از داروهای استروئیدی
 • نقص ایمنی
 • ویتیلیگو و اگزمای پوستی
 • سابقه آلرژی و یا واکنش های آنافیلاکسی

تزریق ژل لب

از تزریق ژل می توان برای زیبایی لب و یا رفع تغییرات حجم ، ارتفاع و برجستگی لب که می تواند با افزایش سن رخ دهد ، استفاده نمود. همچنین در کنار ژل لب ، می توانید از بوتاکس برای اصلاح طرح لبخند و نیز چین و چروک صورت استفاده نمائید.

 

 

چرا ژل لب

تزریق ژل به خصوص فیلرهای هیالورونیک اسید، برای حجم دهی لب ها استفاده می شوند. در گذشته، از فیلرهای کلاژنی نیز استفاده می شد.

بطور طبیعی حجم و اندازه لب پایین نسبت به لب بالا لب بیشتر است و  تقارن در دو طرف لبها  از نظر زیبایی بسیار مهم می باشد. ممکن است با افزایش سن در فرم لب ها از لحاظ حجم ، برجستگی و ارتفاع آن تغییراتی رخ دهد و زیبایی آن را کاهش دهد. ژل لب می تواند برای رفع تغییرات ایجاد شده و بازیابی زیبایی لب کاربرد داشته باشد.

تزریق ژل لب

در تزریق ژل لب به حجم و برجستگی قسمتهای حاشیه لب حجم بصورت قرینه افزوده می شود.

تزریق ژل لب ، سبب آبرسانی بافت لب نیز می شود و علاوه بر زیباسازی لب، اثر احیایی نیز بر آن دارد. افرادی که از موهای زائد پشت لب ناراضی هستند می توانند از لیزر موهای زائد برای حذف آنها استفاده نمایند.

قیمت تزریق ژل لب

هزینه تزریق ژل لب بسته مقدار وسعتی دارد که تزریق در آن انجام شود و به مقدار موادی که برای فیلر کردن در نظر گرفته شود، بنابراین مقدار هزینه پرداختی برای تزریق فیلر در معاینه پیش از عمل توسط پزشک متخصص، قابل تخمین است و به اختیار متقاضی گذاشته میشود.

هزینه تزریق ژل لب

تزریق ژل لب یکی از خدمات کلینیک زیبایی گلدن رویال می باشد که توسط پزشک متخصص در یک جلسه انجام می شود.

هزینه انجام فیلر لب بسته به مقدار مصرف ژل و فرم دهی لب هر کسی متفاوت است و قیمت آن تقریبا بین 1.400.000 تومان الی 2.700.000 میلون تومان می باشد.

اگر مایل به تزریق ژل لب در کلینیک زیبایی گلدن رویال هستید لطفا جهت ویزیت و مشاوره رایگان با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

عکس تزریق ژل لب

عکس تزریق ژل لب

تفاوت تزریق ژل و بوتاکس

تفاوت بین بوتاکس و ژل باعث می شود نتوانیم آنها را به جای یکدیگر بکار ببریم. تزریق ژل و بوتاکس از نظر عملکرد و کاربرد متفاوت هستند. حتی نتایجی که ارائه می دهند نیز متفاوت است.

تزریق بوتاکس و ژل هر دو روش سرپایی ساده هستند که معمولاً بدون بیهوشی و گاهی با بی حسی موضعی انجام می شوند. بوتاکس و پرکننده های پوستی با استفاده از سرنگ به ناحیه هدف تزریق می شوند.

تزریق بوتاکس باعث مسدود شدن سیگنال های عصبی عضلات نزدیک چین و چروک ها می شود. بعد از فلج شدن عضله ، در بعضی موارد چین و چروک ها ی پویا کاهش می یابد یا حتی کاملا از بین می رود.

تزریق ژل با حجم دهی پر کردن مناطقی که به آنها تزریق می شود سبب صاف تر دیده شدن پوست می شوند. تزریق فیلر و ژل هیچ تاثیری روی عضلات ندارند ، فقط از دست دادن حجم ناشی از روند پیری را جبران می کنند. برخی مطالعات نشان می دهد که تزریق ژل ممکن است تولید کلاژن را نیز تحریک کنند.

تفاوت تزریق ژل و بوتاکس

به دلیل تأثیر بوتاکس بر روی عضلات ، به طور کلی این روش برای درمان چین و چروک های پویا ( به دلیل حرکت دادن عضلات صورت ایجاد می شوند) استفاده می شود. این روش می تواند در درمان چین و چروک های پیشانی ، خطوط بین چشم ها و چین و چروک های زیر چشم یا گوشه چشم ها و چروک های ناشی از لبخند موثر باشد. خصوصا بوتاکس پیشانی نسبت به تزریق پرکننده پوستی نتایج ایمن تری دارد.

از پرکننده های پوستی برای درمان چین و چروک های ساکن و ایستا به دلیل از دست دادن قابلیت ارتجاعی پوست ایجاد می شوند ، استفاده کرد. تزریق ژل می تواند درمان موثری برای چین و چروک اطراف دهان و گونه ها ، حجم دهی لب ها و  افزایش تقارن ویژگی های صورت باشد.

نتایج هر دو روش ممکن است از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد ، درنهایت هر دو روش بسیار موثر در نظر گرفته می شود. اینکه پس از تزریق هر دو ماده شما ظاهری طبیعی خواهید داشت یا نه به فاکتورهای زیادی از جمله مقدار مواد تزریقی استفاده شده و تجربه پزشک بستگی دارد.

مهم این است که شما یک پزشک کاملاً آموزش دیده و باتجربه را برای تزریق انتخاب کنید زیرا تزریق بوتاکس و ژل روشهای ظریفی هستند که برای ایجاد نتایج طبیعی به تخصص زیادی نیاز دارند.

در نظر داشته باشیذ که هر دو روش نتایج موقتی را ارائه می دهند. نتایج بوتاکس معمولاً بین 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد. در مورد ژل یا فیلر ، ماندگاری نتایج بسته به ترکیب مواد پرکننده بین 4 تا 18 ماه می باشد.

در مورد ایمنی ، بوتاکس به طور کلی یک درمان بسیار ایمن در نظر گرفته می شود. می توان گفت تقریباً هرکسی می تواند تزریق بوتاکس داشته باشد. البته این بدان معنا نیست که هیچ عارضه جانبی احتمالی وجود ندارد. برخی از بیماران ممکن است در روز اول سردرد داشته باشند و احتمال کبودی در محل تزریق وجود دارد.

پرکننده های پوستی می توانند عوارض جانبی بیشتری نسبت به بوتاکس ایجاد کنند ، با اینحال هنوز هم یک روش درمانی بی خطر محسوب می شود و بسیار نادر است که از عوارض جانبی شدید رنج ببرید و در صورت بروز یکی از آنها در بیمار ، معمولاً پس از یک یا دو هفته ناپدید می شود. عوارض جانبی احتمالی ممکن است شامل کبودی در محل تزریق و بروز برخی زخم ها و قرمزی باشد.

همچنین علاوه بر رفع چین چروک ها ، درمان تعریق با بوتاکس و کاهش تعداد سردرهای ناشی از میگرن نیز با این ماده قابل انجام است.

هزینه هر دو روش درمانی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. هزینه تزریق ژل  و تزریق بوتاکس به برند و مارک تجاری بستگی دارد. به طور کلی ، وقتی قیمت بوتاکس و پرکننده های پوستی را مقایسه می کنیم ، می بینیم که قیمت تزریق ژل بیشتر از هزینه بوتاکس است.

بهترین کار این است که به متخصص پوست مراجعه کنید تا با ارزیابی پوست شما بهترین روش درمانی مناسب را انتخاب کند.

پرسش و پاسخ سوالات متداول تزریق ژل

آیا تزریق ژل برای صورت لاغر مناسب است؟

بهترین کاندید برای تزریق ژل صورت افرادی هستند که صورت لاغری دارند و ژل برای اشخاصی که صورت تپل دارند پیشنهاد نمی شود. زیرا ژل ها خاصیت حجم دهی دارند و اگر افراد تپل از ژل صورت استفاده کنند ظاهری غیر طبیعی پیدا می کنند.

تزریق ژل بعد از چند روز اثر می کند؟

اثر گذاری ژل بستگی به برند ژل و دوز تزریق دارد اما معمولا پس از درمان می توانید نتیجه را مشاهده کنید.

برندهای مورد استفاده در گلدن رویال

ژوویدرم فرانسه ، سیتوسیال فرانسه ، آلیاکسین ، آیدیا ایتالیا ، پرفکتا فرانسه ، نورامیس کره ، رووفیل کره

در چه نواحی تزریق ژل جهت مادلینگ صورت انجام می شود؟

فک ، گونه ، خط گونه ، خط خنده ، بینی ، زیر چشم ، لب ، چانه ، شقیقه ، خط اخم

آیا تزریق ژل دائمی ممکن است؟

ژل های تزریقی موادی هستند که به داخل چین و چروک‌های صورت و بدن تزریق می شوند. این تزریق ژل چین و چروک‌ها را کاهش داده و لب‌ها، گونه‌ها و چانه را برجسته می‌کند. این ژل ها پس از گذشت چند ماه باید حتما تمدید شوند و جمله تزریق ژل دائمی اشتباه می باشد.

خدمات تزریق ژل در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات تزریق ژل ( فیلر ) لب ، گونه و … در کلینیک گلدن رویال با بهترین برند ژل توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای انجام می شود. 

نظرات کاربران
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کاربر
کاربر
1401-07-17 18:12

سلام، بعد از تزریق ژل لب، لبم گز گز میکنه و یجوری انگار بیحسه، چیکار کنم برطرف شه آیا عفونته؟