لیزر دست روشی برای از بین بردن موهای زائد

لیزر دست یکی از جدیدترین و مدرن ترین روش های از بین بردن موهای زائد دست است که این روزها، مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته است. با استفاده از اشعه لیزر، پرتو نور در قسمت های مشخص شده، متمرکز می شود و در نهایت باعث حذف موهای زائد دست می شود.

طی این اقدام، پرتو لیزر به حرارت و گرما تبدیل می شود و فولیکول های مو را تحت تاثیر خود قرار می دهد. همین موضوع باعث از بین رفتن موهای زائد دست می شود.

فولیکول های مو، در واقع باعث رویش مجدد موها می شوند. زمانی که این فاکتور از بدن حذف شود، در واقع با حذف فولیکول ها، رویش موها متوقف می شود و در نتیجه حذف موهای زائد اتفاق می افتد.

لیزر موهای زائد دست، فرآیند رشد بیشتر موها را متوقف می کند و دارای اثرات طولانی مدت است. لازم به ذکر است تا به این موضوع اشاره داشته باشیم که نه تنها لیزر، بلکه هیچ روشی در کل دنیا، نمی تواند رشد موهای زائد را به طور کامل و صد در صد متوقف کند.

لیزر موهای زائد

بنابراین لیزر موهای زائد دست هم می تواند حجم بسیار بالایی از موهای دست را حذف کند و از بین ببرد. اما موهای باقی مانده، ریشه بسیار سست و ضعیفی دارند و ضخامت خود را از دست می دهند.

بنابراین شما از بابت ضخیم بودن  موهای باقی مانده نگرانی نخواهید داشت چرا که آنها بسیار کرکی و نرم و همچنین با سرعت رویش بسیار پایین باقی می مانند.

لیزر موی دست چگونه است؟

تقریبا تمام بانوان، تمایل دارند تا پوستی صاف و بدون مو داشته باشند. خصوصا در ناحیه دست ها که بیشتر از هر ناحیه دیگری از بدن در معرض دید است.

شیو کردن های مداوم نه تنها به حذف موهای زائد کمکی نمی کند، بلکه ریشه آنها را محکم می کند و سرعت رویش آنها را بالا می برد. اپیلاسیون نیز عوارض خاص خودش را دارد. رویش موهای زیر پوستی، یکی از شایع ترین عوارض اپیلاسیون است.

نیازی نیست تا شما به فکر عوارض روش های مختلف باشید. چرا که با لیزر دست، دیگر این روش ها کنار گذاشته می شوند. شما با صرف زمان بسیار کوتاه، عوارض بسیار ناچیز و همچنین تاثیر طولانی مدت و ماندگار، لیزر موهای دست را تجربه می کنید.

در این روش، شما قبل از حضور برای شروع جلسات لیزر، باید موهای دست خود را شیو کنید. سپس اشعه لیزر بر روی نواحی مشخص شده متمرکز می شود و با شات های دستگاه، عمل حذف موهای زائد انجام می شود.

پیشنهاد مطالعه: تعداد شات لیزر برای نواحی بدن چقدر باشد؟

در این روش، اشعه دستگاه به گرما و حرارت تبدیل می شود و مستقیما فولیکول مو دست را نشانه می گیرد. با برخورد اشعه دستگاه به فولیکول های مو، این عناصر مهم در رشد مو، سست و بی جان می شوند و با تکرار جلسات درمانی از بین می روند.

ضرورت انجام لیزر موهای زائد دست

ضرورت انجام لیزر دست، برای زیبایی و داشتن پوستی صاف و یک دست، مورد اهمیت قرار می گیرد. انتخاب با شماست. می توانید با استفاده از یک روش جدید و مدرن، برای همیشه از شر موهای زائد دست هایتان راحت شوید. و همچنین می توانید همیشه در حمام و سالن های اپیلاسیون، وقت خود را برای حذف موهای زائد هدر دهید.

لیزر دست

با انجام لیزر دست، شما پوستی صاف، درخشان، نرم و بدون وجود منافذ باز پوستی را تجربه خواهید کرد. این موضوع در افزایش اعتماد به نفس شما بسیار موثر است. همچنین خوب است تا بدانید، انجام لیزر دست تا حدودی تیرگی دست ها را نیز از بین می برد.

چند جلسه برای لیزر دست ها لازم است؟

به طور کلی تعداد جلسات مورد نیاز برای حذف کامل موهای زائد دست با لیزر، به عوامل متعددی بستگی دارد. جنس موهای شما و همچنین رنگ پوست و موهای زائدتان، جزو عوامل تاثیرگذار در جلسات لیزر هستند.

تعدادجلسات لیزر دست

اما باید بگوییم بین 8 تا 10 جلسه، موهای زائد دست شما حذف می شوند اما موهای زائد مردان بدلیل اینکه ضخیم تر هستند ممکن است لیزر موهای زائد مردان در ناحیه دست به 10جلسه کامل نیاز باشد که توسط پزشک تشخیص داده می شود.

مراقبت های قبل و بعد از لیزر دست

برای اینکه لیزر موهای زائد نتیجه رضایت بخشی برای شما داشته باشد حتما باید مراقبت های قبل و بعد از لیزر دست را رعایت کنید.

مراقبت های قبل از لیزر دست

قبل از لیزر دست باید به این نکات توجه داشته باشید:

 • به هیچ وجه با هیچ روشی، اقدام به کندن و از ریشه در آوردن موهای زائد دست هایتان نکنید. روش هایی مانند اصلاح با بند، اپیلاسیون، وکس، کندن موها با موچین و…
 • زمانی که تحت درمان با لیزر هستید، به هیچ عنوان از کرم های روشن کننده استفاده نکنید.
 • یک یا دو هفته قبل از لیزر، پوست دست خود را برنزه نکنید.
 • قبل از لیزر، پوست خود را در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید.
 • 24 ساعت قبل از انجام لیزر دست، موهای زائد دست هایتان را با تیغ یا ژیلت شیو کنید.

مراقبت های بعد از لیزر دست

مراقبت های بعد از لیزر  که باید رعایت شوند عبارتند از :

 • اگر بعد از لیزر موهای دست احساس سوزش و یا گرما دارید، از کیسه یخ برای ناحیه مورد نظر استفاده کنید.
 • بعد از لیزر تا یک هفته پوست دست خود را در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار ندهید.
 • اگر قسمت هایی از دست شما در معرض تابش نور خورشید قرار می گیرد، حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.
 • دوش آب داغ نگیرید.
 • تا 48 ساعت بعد از لیزر از رفتن به سونا، اتاق بخار و… خودداری کنید.

لیزر موهای زائد دست چقدر طول می کشد؟

با توجه به اینکه شما کدام قسمت های دستتان را می خواهید لیزر کنید، مدت زمان آن متفاوت می باشد. اما به طور کلی انجام لیزر دست به طور کامل حدودا 10 الی 15 دقیقه زمان می برد. در صورتی که فقط از آرنج به پایین را بخواهید لیزر کنید، این زمان تقریبا بین 5 الی 10 دقیقه می باشد.

دستگاه های مورد استفاده برای لیزر دست

همانطور که می دانید، دستگاه های مختلفی برای انجام لیزر دست وجود دارند. اینکه شما بخواهید با کدام یک از این دستگاه ها لیزر انجام دهید، به خودِ شما بستگی دارد.

دستگاه لیزر پلاتینیوم

در واقع قبل از انجام لیزر، پزشک اطلاعات کاملی را در خصوص دستگاه های لیزر در اختیار شما قرار می دهد. اما در نهایت تصمیم با شماست.

به طور کلی بهترین دستگاه لیزر دست، دستگاه الکساندرایت کندلا و دستگاه لیزر دایود است. هر کدام از این دستگاه ها، دارای طول موج های متفاوتی می باشند و مزایای و معایب خاص خودشان را دارند.

لیزر موهای دست شامل چه قسمت هایی است؟

به طور کلی لیزر دست شامل تمامی قسمت های دست می شود. این نواحی شامل موهای زائد بازو، ساق دست، ساعد، پشت دست و موهای روی انگشتان دست است.

لیزر دست شامل چه بخش هایی است؟

شما می توانید نواحی که مد نظر دارید را لیزر کنید. ممکن است بعضی از افراد در ناحیه بازوهای خود، موهای زیادی نداشته باشند و فقط بخواهند موهای ساعد و آرنج خود را لیزر کنند.

نکات مهم در مورد لیزر دست

برای اینکه بتوانید از لیزر دست نتیجه مطلوبی را بگیرید باید به نکات مهم توجه داشته باشید. این نکات شامل موارد زیر می شوند.

 • اگر سابقه حساسیت های شدید پوستی دارید، حتما قبل از شروع لیزر ، این موضوع را به پزشکتان اطلاع دهید.
 • حداقل 2 هفته قبل از انجام لیزر موهای زائد دست، از روش های جوانسازی پوست دست مثل تزریق بوتاکس و فیلر استفاده نکنید.
 • اگر آنتی بیوتیک مصرف می کنید، 7 روز قبل از شروع جلسات لیزر  موهای دست، مصرف آن را قطع کنید.
 • حداقل 2 ساعت قبل از انجام لیزر دست، از انجام فعالیت هایی که باعث بالا رفتن حرارت بدنتان می شود، خودداری کنید.
 • یک یا دو هفته قبل از انجام لیزر دست، پوست خود را برنزه نکنید.اگر هر نوع جراحت و خراشیدگی غیر عادی در ناحیه دستتان دارید، از انجام لیزر خودداری کنید.

فواید لیزر موهای دست

لیزر دست، مزایای بسیار زیادی دارد. از جمله مهمترین این عوارض باید به حذف همیشگی موهای زائد دست اشاره کنیم. شاید لیزر به طور صد در صد موهای زائد دستتان را از بین نبرد اما بسته به جنس پوست و موی شما، تا 80 درصد موهای زائد را از بین می برد.

فواید لیزر موهای زائد دست

لیزر یکی از روش های جدید و مدرن است که باعث نرمی، لطافت، روشنی و جوانی پوست می شود. با انجام لیزر موهای زائد دست، همیشه آراسته، زیبا و جذاب به نظر برسید. همچنین باید به این موضوع اشاره کنیم که این روش در مقایسه با سایر روش های رایج، بدون درد است و فقط ممکن است شما در حین انجام لیزر، کمی سوزش احساس کنید.

عوارض لیزر موهای زائد دست

به طور کلی تا به امروز در هیچ کجای دنیا، عوارض خاصی برای لیزر دست تعریف نشده است. امروزه بیشتر سلبریتی ها و اشخاص معروف، از لیزر برای حذف موهای زائد بدنشان استفاده می کنند. بنابراین می توان گفت این روش کاملا ایمن است.

اگر بخواهیم به عوارض احتمالی و خفیف این روش اشاره کنیم باید بگوییم ممکن است در ناحیه تحت درمان کمی احساس سوزش، قرمزی، تورم و یا خارش را تجربه کنید که البته این عوارض لیزر فقط تا چند ساعت بعد از لیزر در بدن شما باقی می مانند و اصلا ماندگار نیستند.

قیمت لیزر دست

قیمت لیزر دست، به عوامل متعددی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از :

 • حجم و تراکم موهای زائد دست شما
 • تجهیزات کلینیک زیبایی
 • نوع دستگاه لیزر
 • کشور سازنده دستگاه لیزر
 • قسمت های تحت درمان با لیزر

اما به طور کلی باید بگوییم لیزر موهای زائد دست، قیمت مناسبی دارد و شما می توانید یکبار برای همیشه هزینه کنید و از شر موهای زائد دست هایتان راحت شوید. برای اطلاع از قیمت دقیق لیزر دست باید توسط پزشک متخصص معاینه شوید.

خدمات لیزر موهای زائد دست در کلینیک زیبایی گلدن رویال

انجام خدمات لیزر موهای زائد دست در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای بهمراه بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2021 انجام می شود.

لیست سایر خدمات کلینیک زیبایی گلدن رویال که در کنار لیزر دست انجام می شود : جوانسازی پوست ، درمان تعریق با بوتاکس ، هایفوتراپی صورت ، مزوتراپی مو و… لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت ، با شماره های۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها